Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana da kombi avsıyesı lütfen. Ev net 125 metrekare cıvarı
    Bugün Bosch için montaj +parçalar + dolap dahil 3150 tl
    Demirdöküm nitromix için herşey dahil 2950 tl dediler. Bana fiyatlar çok ucuk geldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.LiXX

quote:

Orijinalden alıntı: andan44

Konuyu başlatan kişi Vaillantın reklamını yapmış ama;
    Bence en iyi kombi ;
    1-Garanti süresi en uzun olan
    2- Servisi, işçiliği en ucuz olan
    3-Parça Fiyatları devlet sırrı olmayan
    3-Parçası pahalı olmayan kombidir.
    Ama Bence bu kombi Vaillant değildir.Kombiyi almadan önce önde gelen firmaların servisleriini aradım parça fiyatı ve başka bir kaç konu ile ilgili sorular sordum.Vaillant dışında hepsi sorularımım cevapladı.Vaillant sanki parça fiyatı olsun diğer konular devlet sırrı gibi hiç cevap vermedi.Servis gelip kombinize bakıp cevap verecek cevabını verdiler. Yav ben kombi almayı düşünüyorum bu nedenle aradım dedim sonuç değişmedi.Müşteri odaklı değil.Kendini düşüünüyor. Bende hemen eledim.

Hangi kombiye karar kıldn hocam?

Ferroli aldım. Aldığımda 5 yıl garanti veriyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Yer eskişehir
    Giriş kat altı bodrum bodrum tepesinde strafor var
    ev onun dışında yalıtımsız ilerliyen dönemlerde yalıtım yapılacak.
    100m2 sağında solunda bina var ön ve arka açıkta kalıyor.
    mobil sistem kombi tesisatı döşeniyor
    20m2 güney cephe salon ve mutfak 13m2 diğer 3 oda arka bina boşluğuna bakıyor 10m2 15m2 13m2
    kombi petek veya tesisat ile ilgili ne önerirsiniz
    bu arada kombi borusuna oksijenli boru dedik ama kırmızı renkte üstünde oksijen bariyerli boru değilde standar boru yazıyor bunu nasıl anlarız oksijenli boru olup olmadığını. Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

ECA proteus promix tam yoğuşmalı kombi hakkında marka model, sağlamlık, verimlilik, servis kalitesi, yrdek parça olarak bilgisi olan var mı? Alma aşamasındayım acil yardım.

• En iyi kombi servis ağı en iyi olanıdır.
    Servis ağı en iyi olanını tespit etmek için bulunduğunuz bölgeyi araştırmanız gerekir.
  • Mrblar. 125 m2 net evim var kis cok sert gecen bir ildeyim. Bosch class 2000 kombinin takilip kullanilacak halde teslimi icin tesisatci 2500 tl istiyor. Fiyat normal mi birde bosch condense 2500 onerilmis bunumu taktirsam daha iyi olur? Farklari nelerdir iki kombinin? Baska hangi marka kombi onerirsiniz?

Not: dogalgaz dip aboneligi alinmistir 2500 luk fiyata abonelik haric hersey dahildir. Vanalar proje baca vs.

• Arkadaşlar ,

Bende 8 yıldır vissman vitodens 300 35 kw kullnıyorum. Ufak tefek sorunlar yaşadım ama genel olarak memnundum. Şimdi ana kart sorunlu değiştirmeyi planlıyorum. Yerim 2.5 kat ve 240 metrekare ayrıca boyler vardı. Şimdi yeni nesilde çift esanjor var bu nedenle boyler'e pek gerek kalmıyor gibi acaba boyleri çıkartsam 26-28 KW'lık yoguşmalı kombi kullansam yeterli olur mu ? Yer yazdıgım gibi 240 metre kare ve alttan ıstmalı, izalasyonum gayet iyi.

İkinci konu da vissman ve budereus evet güzel kombiler ama oldukça pahalı. Ayrıca yedek parça ve kart arızları nerdeyse bir yerli kombi parasına geliyor. Bu açıdan bakınca ECA confeo premix 35 kw ve Demirdöküm nitromiks P 35 Hermetik yoguşmalı ve Ariston Genus Premium Evo 35 FF performans ve arıza olarak nasıl. Bunları kullanabilirmiyim ?

Önerilerinizi alabilirsem sevinirim. Selamlar .
  • 150 m2 1.kat sıfır daire yalıtımı iyi.Kombi tavsiyeniz nedir?

• Arkadaşlar makina müh ayrıca 3 senedir doğalgaz şirketinde çalışıyorum tüm soruları alabilirim sizlere yardımcı olmak istiyorum
  • merhabalar,

Konya da iki katlı müstekil bir evin 2 dairesi için de aşağıdaki kombilerden hangisini almalıyım sizce?

her daire 140 metrekare net, 12-13 metre petek uzunluğu, yalıtımlı bina, 4 cephe.

Viessmann Vitodens 100-W 26 (26 kW)

Vaillant ecoTEC Plus VUW 296/5-5

tesisatı yapacak firma viessmann dedi ama netteki genel yorumlar vaillnet diyor.

benim için önemli olan kullanmaya başladıktan sonraki servis imkanı.

konya da nasıldır servis ağı bu firmaların.
  • Physics-14531989 P kullanıcısına yanıt
    Ben viessman'ın en basit versiyonunu kullanıyorum, sirkülasyon pompası arızalandı (muhtemelen kireçten tıkandı) değişim için 600 TL istiyorlar ufacık motor için. Yani yedek parça fiyatlarına bakıp ona göre seçim yapın derim.
  • Usta pompanın arızalı olduğunu servis mi söyledi? Kombiyi çalıştırdığında eğer elinden geliyorsa bi bak bakalım sirkülasyon pompası ısınıyor yada titreme sesi geliyormu. Eğer öyleyse pompanın öndeki sana bakan bı civatasi olur muhtemelen geniş düz tornavida yada bozuk paranın açacağı gibi. O civatayi sök pompanın motor miline yol ver hareket ettir.

• Allah rızası için yardım edin 90 m2 net izalasyon çok iyi hangi kombi hangi model Ferroli divacondence f24 yoğuşmalı fiyat uygun kalite nasil birde wharmhaus kombilerden hangisini tercih etmeliyim güzel urunlere benziyorlar servis agi nasil acaba

Not yer İstanbul Ataşehir

• t-con kullanıcısına yanıt
    Servis söylemedi, sıcak kullanım suyunu açınca petekler ısınıyordu kalorifer kapalı olduğu halde. Araştırdım ve sorunun bu motordan olduğunu anladım. Herhangi bir tepki gelmiyordu diye hatırlıyorum motordan ama sökmek için çok uğraştım, kirecini temizlersem düzelir diye. Hatta konu bile açtım yardım eden belki olur diye ama olmadı.

https://forum.donanimhaber.com/viessmann-vitopend-100-acil-yardim--127403829#127403829
  • Arkadaşlar merhaba, İzmirde 110 m2 henüz mantolaması yapılmamış evimizde ilk defa doğalgaz kullanacağız. 6.3-6.5 m petek uzunluğu ve Vaillant 246 ecofit 24ff kombi önerisinde bulundu fiyat aldığımız doğalgaz şirketi. Bu noktada ben, vaillanta forumdaki yorumlarıda okuyarak hemde kendi araştırmalarım sonucunda pek sıcak bakmıyorum. Fiyat veren arkadaşların bu kombi için 2700 TL fiyat verdiğini duyduğumda da kendi kombimi kendim almaya karar verdim. Bu noktada bu forumdaki arkadaşların yorumları benim için çok değerli. Sizden tecrübelerinize dayanarak, kombi-ot-termostatik vana kombinasyonu önerileri bekliyorum. Buradaki arkadaşların en iyi kombinasyonu bir çok doğalgaz şirketinden daha iyi bildiğinede eminim.
    Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim :):):)
  • Selam dostlar, Mütehait 1+1 evime lambert lx 24 fi hermetik kombi takmış. Bu cihaza opentherm li modülasyonlu oda termostatı takılıyor mu? ve bu kombiyle sorun yaşar mıyım? hiç kullanıcı yorumu bulamıyorum.
  • up35 U kullanıcısına yanıt
    kombin eğer ev içersindeyse sessiz kombi alsan iyi edersin
    ben maalessef sesli olanı aldım evimde konfor kalmadı gürültülü çalşıyor kombi.
    sessiz olan kombiler ise baymak idee,bosch condense 2500w,buderus gb062,alarko seradens,ariston genus one.
    bu kombiler arasında öncelik olarak aristona bak. ariston geniş modülasyon aralığı,
    elektrik tüketimi olarak ilk sırada yer alıyor eğer bulunduğun yerde ariston servisi varsa aristonu tavsiye ederim.
    baymak idee oda termostatıyla birlikte kullan arıza kodlarını oda termostatında görebiliyorsun.
  • Neti 145 m2 ev 10 metre petek olan bir eve vaillant 346/5-5 30 kw bir cihaz taktırsam bana bir olumsuzluğu olurmu yoksa 24 kW mı taktırmalıyım

• Edirine E kullanıcısına yanıt
    pratikte 24 kw lik kombi en fazla 10 metre peteği besler eviniz çok geniş
    birde tesisat mobil değilde tesisat boruları dışardan duvar üstü döşemeyse
    biraz 24 kw lik kombiyi zorlayabilir.
    ama 24 kw 10 metre peteği besler.
    dediğim gibi eviniz çok geniş 145 m2 evde 10 metre petek yetersiz gelebilir ilerde petek metrajını arttırabilirsiniz bence 30 kw mantıklı gibi geliyor.
    eğer eviniz yalıtımlıysa 10 metre petek uzunluğu yetebilir belki.
  • suat9854 S kullanıcısına yanıt
    Üstat evim yalıtımlı tesisat yerden gidiyormuş üzerindeki kombi Vaillant 236/5-3 1700 kalori 20 kW cihaz var sondaki odadaki Petek’e sıcak su zor gidiyo reglaj ayarlarıyla anca sıcak su gidiyo fatura yüksek geliyo daha havalar usoğumadı 160 tl fatura geldi geçen kış ocak ayında 650 tl fatura geldi kombiyi kesin değiştircem

130x90 salon 35 m2

130x90 salon

70x90 oturma odası 15m2

70x90oturma odası

70x90mutfak15 m2

70x90 yatak odası 18 m2

120x60 çocuk odası 11m2

120x60 kapalı balkon 10m2

50x60koridor 15m2

120 cm 2 havlupan iki banyo 10 m2

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.