Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanuçar

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

2+1 ve 3+1 daire için bosch class 60002 ve bosch class 2000w öneririm iki kombide hemen hemen aynıdır tek fark 6000w'ye modülasyonlu oda termostatı takılabiliyor 2000w de bu özellik yok onun haricinde komponentleri aynıdır fark yok iki kombide hermetik kombiler içinde gerçekten sessiz cihazlar
    ayrıca yerli üretim olması da başka bir avantaj,kullanımı kolay kullanım suyunda dalgalanma yok
    dd nepto tek eşanjörlü ve sesli çalışıyor,atron ise bosch'a göre daha sesli çalışıyor,ferroli diva a gerçekten kaliteli ve donanımlı bir cihaz ama bosch'a göre biraz daha sesli çalışır hem de ferroli nin yeniden bir şirket yapılanması var geçici bir süre ferroli kombiler önermiyorum

dubleks ev için hermetik ve 28kW civarında kombiler fazla gaz harcar bu tip kombiler verimsiz cihazlardır bence, 30kW civarında hermetik kombi yerine bence şartları zorlayıp premix yoğ kombi alın veya en kötü ihtimalle yarım yoğ kombi,
    ısıtılacak net alan 180m2 civarındaysa en az 30kW ve üstü kombi gerekir yok ısıtılacak net alan 150-160m2 maximum ise 28-30kW alınabilir
    böyle büyük dubleks dairelerde örneğin 33kW baymak duo tec gibi bir kombi alsanız ve üst kattaki peteklerin hepsini kapatsanız bile kombi alev modülasyonunda başarılı olduğu için kapasitesi 1:5 civarında düşürebilir ama 35kW bosch class 6000w bunu yapamaz
    bütün bunlara rağmen tercihiniz yine de hermetik kombi olacaksa ve dubleks ev 180m2 net ısıtılacak alan varsa 30-35kW kombi gerekli

Merhaba,

Dubleks daire için yoğuşmalı kombi alacağım (su tahliye sorunundan dolayı yoğuşmasız düşünüyordum fakat bu sorun çözüldü. O yüzden tekrar danışma gereği hissettim).

Aşağıdaki kombilerden hangisini önerirsiniz. (ya da varsa başka marka-model)

Ariston Genus Premium Evo 30

Ariston Clas Premium Evo 30 (üstteki ile arasında kaydadeğer fark var mı? fiyatları yakın. Ariston olacaksa hangisi tercih edilmeli?)

Baymak Duo Tec 28

Baymak Duo Tec 33 (duo tec 28 ile fiyatı aynı, Baymak olacaksa hangisi tercih edilmeli? almışken 33 olanı mı almalı?)

Demirdöküm Nitromix P 28

180-200 m2 civarında 14-15 metre petek uzunluğuna sahip çatı katlı dubleks. Yeni yapı, mantolamalı. Çatı kat üstü alçıpan üzeri izocam taşyünü ve üstte kiremit çatı. Normal katta 3 oda, mutfak-banyo, çatı katında 2 oda mutfak-banyo mevcut. İki katta da aynı anda birileri ikamet edecek. Yani aynı anda ısınma ile birlikte mutfaklarda ya da banyolarda sıcak su ihtiyacı doğabilir. Kombi içerde olacağı için sessiz olması önemli. Kat farkından dolayı pompa gücü vb. konularda önemli. Değerli görüşlerinizi merak ediyorum.

Merhabalar,

Yoğuşmasız istenilen yere Bosch class 2000,

Yoğuşmalı istenilen yerlere de; 3+1 için Baymak Duo Tec 24, Dubleks daire için de Baymak Duo Tec 28 modellerini aldık. Şimdiye kadar görüşleriyle katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum.

• arkadaşlar merhaba,

bende 100 metrekare bir ev aldım sıfır bina.duvarlar sıva ve onun üzerine de mantolama yapılmış durumda. peteklerim takılı kombi alacağım ama herkes bir şeyler söylüyor kafam çok karıştı.

Hangi marka ve model kombileri önerirsiniz. bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

şimdiden tşkler
  • disintegration hocam sizden bi konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    eski bi apartmanda giriş katı ve alt katı(yarım bodrum) dubleks daire.üst kat 160mt kare toplam 10 mt petek artı havlupen,alt kat 90 metrekare toplam 7 metre petek var.eski kalorifer sisteminden doğalgaza dönüşüm yapıldı.üst kattaki borular sıva üstü çekildi ancak peteklerin hapsi tek hat üzerinde değil.mutfağa hole banyoya hep t borularla bağlandı.alt katta mobil sistem var.kombi mutfakta vaillant 322/5-5 hermetik kombi.peteklerin hepsi açık olunca alt kattaki petekler ve üst katta salondaki son petek ısınmıyor.boruları 25 lik döşediler.üst kattaki petekleri kapatınca alt kattakiler ısınıyor.salona vaillantın oda termostatını kablolu haftalık programlı bağladım.18 dereceye ayarlı bir gün deneme yaptım.16 metreküp doğalgaz yaktı.
    peteklerin hepsinin ısınması için 2.sirkülasyon pompası almak gerekiyormu,başka nasıl bir çözüm olabilir.
    yardımcı olabilirsen sevinirim EN İYİ KOMBİ

• arkadaşlar yardım edebilecek kimse yokmu.havalar bu günlerde baya soğudu.geceleri - 20 lere çıkıyor.
    kombi mutfakta.kazan sıcaklığını 70 dereceye ayarladım. mutfaktaki petek kombiye çok yakın.petekten dönen sıcak su kombi giriş sıcaklığını etkilediği için olsa gerek ki kazan sıcaklığı 70 e gelir gelmez alev kısılıyor hemen kazan sıcaklığı düşüyor. o yüzden alt kat ve salondaki son petek ısınma sorunu yaşıyor olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba kombinin elektrik ve gazı açık olsun yeter,yazlık konumda olsun yeter

sayın disintegration,tavsiyelerinizden faydalanarak yaptırdığım yeni tesisat ve kombimi kullanmaktan gayet memnunum,fakat özellikle tasarruf açısından yoğuşmalı kombiyi en uygun şekilde kullanmak isterim vereceğiniz tavsiyeler üzerine.
    evim 120 m2 en üst kat.dış mantolama mevcut ve en üst kat olduğundan çatı arasına izocam malzemesiyle kapladım.dairem iki daire arasında kaldığından yanlardan soğuk almıyor yani fazla ısı kaybı yaşanmıyor en üst kat olmasına rağmen.

kombi bosch condense 2500 yoğuşmalı 24kw yoğuşmalı
    oda termostatı bosch fr10 model (hole konuldu)
    kombi mutfakta
    mobil sistem tesisat döşendi
    demirdöküm petekler toplam 8,3m petek+havlupan
    mutfak,yatak odası,oturma odasında olmak üzere 3 petekte danfoss ter. vana takıldı
    28m2olan salona 2m+1m iki ayrı petek konuldu
    toplam 3+1 odalı daire
    mutfakta ter vana var 3. kademede tutuyorum
    yatak odada ter vana var 3. kademede tutuyorum
    oturma odasında ter vana var 4. kademede tutuyorum.
    salonda,çocuk odasında,holde,banyoda normal vana takılı,

bosch servisi kombi ve oda termostatını kurmaya geldiğinde kombinin derecesini 60 dereceye ayarladı.ve bundan sonra sürekli olarak oda termostatından kontrol etmemizi söyledi.biz de bu şekilde kullanıyoruz.
    size sormak istediğim şu;
    1-yoğuşmalı kombiden tasarruf sağlamak için(kombinin yoğuşma yapabilmesi için) kombi sıcaklığının 50 derece ve altında çalışması gerekmiyor mu?yani max tasarruf için kombinin maximum sıcaklığını 60 yerine 50 dereceye sabitlemem gerekir mi?

2-genelde ayda sadece birkaç defa kullandığım salonun (200cm+100cm toplam 3m petek var)peteklerden birini veya ikisini de kapatmalı mıyım?ya da ikisini de sadece bir tur açmalımıyım?ya da ikisini de tam olarak komple açık bırakmalı mıyım?tam kapatsam yoğuşmaya bir zararı olur mu?fazla kullanmadığım salonaki petekleri kullanmada en doğru tercih ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: ofarbil

ALPHA ECO 28 için ne düşünüyorsunuz hocam. Alpha larda 7 yıl garantili kombiler ?

benimde dikkatimi çekti; bizde evimize doğalgaz tesisatı bağlatma arifesindeyiz ve bu kombinin verdiği garanti baya iyi: baymak yıl sonuna kadar alım yaparsanız garantiyi 7 yıl verirken bu firma koşulsuz veriyor
  • Merhaba arkadaşlar;

Kardeşimin yeni aldığı eve sıcak su için bir şohben alacağız. Kullanıp memnun kaldığınız marka / model önerisinde bulunabilir misiniz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi konbi demek ne demek !?

önce nasıl bir yerde oturuyorsunuz iç ve dış izolasyon durumu nedir !

adam gibi sağlam bir izolasyonunuz var ise zaten bir kombide
    ince ısı ayarlarına bakarsınız

genelde kombiler kabaca belli bir derece üzeri 10 ar derecelik kademelerde belli bir ısı programına göre kombi yanar ! yani 2 kat çift ısı izolasyonu olan bir yerde yaşıyorsanız ! bu 10 derece kademe farkı bile sıkıntılı olacağı için ısı derecesi adam gibi elle ayarlanan kombilere bakmakta yarar var

yoksa fabrika kafasıyla çıkan kombiler 1. kademe 2. kademe neyine neye göre standart olduğu bile anlaşılamamış kapalı bir kutu var ortada !

bende boş var 1. kademeye kaçka kaç derece arası tur atıyor ona bakıyorum !
    bunların çıktısını kontrol paneline yapıştırdım !
    hangi çizgi hangisine geliyor bunu bile 3 aşağı 5 yukarı işaretledim

kombi ısıtıyor ama en üst katta oturuyorsanız
    alt kattaki komşularınız bir odayı ısıtıyor ise
    dış çepe yalıtımı için apartmanla adam gibi adil bir şekilde anlaşamıyorsanız

en kral kombi gelsin ! hiç bir şeye çağre değil !
    ısı bilimine göre ateşin en iyi ısı verdiği mesafeye göre ısıtma sistemlerinin iç mühendisliği bundan neredeyse 200 yıl önce belirlenmiş ! 1 cm bile oynasa %20 ısı kaybı olacağı için hangi marka kombi olursa olsun hepsinin standart ısı kazanım değerleri bir birinin aynısı hatta daha iç sistemlerini neredeyse 1-2 firma üretiyor
    30 farklı marka aynı iç ürünü farklı bir şekilde pazarlıyor !

bütün olay reklam reklam reklam !

daha önce yoğuşma yoktu şimdi ise yoğuşmasız kombi yok gibi !

iyi bir izolasyon yok ise, iyi bir kombi yoktur !
    aynı gazı daha iyi yakan bir arama motoru olmadığı gibi !
    bir kombide aranılacak tek özellik tüm parçalarını kendi üreten firmalar
    daha sorunsuz bir ürün ortaya çıkartıyor !
    yoksa ortaya toplama PC gibi bir çok marka ürün zaten piyasada var !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 27 Aralık 2016; 8:34:2 >

• 15 yıllık kombi geçmişimde iki cihaz ile tecrübem oldu. Demirdokum 20.000 kkal (modelini hatırlamıyorum) ara ara arıza yaptı ve servis her seferinde hızlıca gelip sorunu kabul edilebilir fiyat aralığında çözümledi. Şimdiki evimizde 2007 model buderus gb022 kombi geçen gün arıza yaptı ve yıkanma suyunu ısıtmamaya başladı. Rica minnet 3-4 gün sonraya servisden randevu alabildik. bakıp bir hafta sonra akış türbinini değiştirdiler ama sorun düzelmedi. Israrla tekrar iletişim kurma çabalarım sonucunda tamiri için 1200 tl gibi bir fiyat çıkardılar (yeni 7 yıl garantili eca kombi 2500 tl). Yani yeni bir kombinin yarı fiyatı. Sonuçta bazı kombi markaları arıza yaptığında servis maliyetleri insanın canını yakabiliyor. Buderus servislerinin cok yoğun, kolay çözümlenebilir sorunlar dışında ilgisiz olduğunu düşünüyorum...
  • Sonuçta bu cihazlar ne kadar iyi olurlarsa olsunlar bir kullanım ömrü var ve yenilemek gerekebiliyor. Garanti süresi uzun olan ve bakım maliyetleri düşük olan modeller tercih edilebilir....
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    ilgine teşekkürler dostum...

yanlız bu kullanma kılavuzu, benim aradığım ise servis manuali..

hani şu parametreleri ayarladığımız olan. çok aradım ama bulamadım..yok..

yinede sağol..
  • acil tavsiye kombim bozuldu yeni alıcam eskisiyle kalirifer sıcaklığı 40 dereceye kadar ısınıyordum yoğuşmalı alsam randıman alırmıyım istanbul 95 metre içten yalıtım 5,5 metre petek var. aklımda dd.niromix,dd.condense,nitron plas var fp.olarak ne önerirsiniz
  • Merhaba hatay ın dörtyol ilcesinde oturuyorum 1.ci kat apartman dairesi bina 3 yillik iç ve dı? isi yalitimi var 2+1 ' 90 metrekare ev. Apartmani yapan firma dairelere petekleri banyoya havlupani dösemis hersey hazir sadece kombi alip taktirmam lazim ama acemiyim hangi marka model önerirsin internetten arastirdim kafam karisti herkes farkli konusuyor. Dogalgaz borusuda daire önünde sadece kombi + saat + abonelik alacam tahminen nekadar para gider sizce
  • Buderus u22 almayı düşünüyorum bende. Bunun yerine yoksa u72 mi alsam? 2015 model yanılmıyorsam. Genelde u72 önerilmiş. Antalya'dayım ve 100 m2 ev.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diyemedim ya la

Buderus u22 almayı düşünüyorum bende. Bunun yerine yoksa u72 mi alsam? 2015 model yanılmıyorsam. Genelde u72 önerilmiş. Antalya'dayım ve 100 m2 ev.

Hocam bence U72 alın derim.
  • altayselahattin A kullanıcısına yanıt
    kardeşim sirkülasyon pompası olmadan çözemezsin. kombiyi açıp bak pompa kademesi sonda mı onu kontrol et önce.
  • Arkadaşlar bacalı kombi alacağım hangi marka model tavsiye edersiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vitodens 50 alacak arkadaşlara uyarım
    kmbi open thermi destekliyor fakat viessmanın kendi termostatı yok modulasyonlu
    ayrıca on off olan kendş termostatı veya başka bir oda termostası taksanız bile
    ekran hatası alabilirsiniz
    kendi termostatları da çok pahalı ayrıca
  • Geçtiğimiz dönemde sık yaşanan elektrik kesintileri esnasında komşumun kombisinin anakartı yandı. Elektriksel arıza olduğu için garanti dışı olarak değerlendirildiğinden değişim ücretini kendisi karşılamak zorunda kaldı. Ben o günlerde evde olduğumdan elektrik kesildiğinde voltajı sigortadan kapatıp, elektrik geldikten 2-3 dakika sonra devreye aldığımdan muhtemelen bu durumdan etkilenmedim. Kombim Ariston Genus Premium Evo 35FF Yoğuşmalı. Bu kombiye uygun regülatör olarak ne tavsiye edersiniz? İnternette Tunçmatik, Delta, Baysallar ve Aksel gibi markalar var. Bir de kombi kapasitesi olarak 500VA lık mı yoksa 1KVA'lık mı kombi regülatörü yeterli olur. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    ben buradaki arkadaşların yerinde olsam gider remeha alırdım. şu an piyasadaki tüm kombilerden daha iyi üstelik içinde çok kaliteli kombi alt montaj malzemesi ve oda termostatı da var. bu porsche ise buderus viessmann filan bmw diyeyim.
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.