Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Net 150 m2 kullanım alanı bulunan, kombi yeri dışarıda ve alt katta olan dubleks bir ev için

ECA Confeo Premix 30 Kw 25800 Kcal/h ürününü önerir misiniz?

Teşekkür ederim.
  • Hocam mrb,bölgenizde düşük voltaj sıkıntısı varmış kombi çalısırken kırmızı arsa ışığı yakıyor 2-3 sanıye sonra geri normale dönüp çalısmaya devam edıyor.servıs anakartı yakar ve garattıye gırme kullanmayın bu sekılde dedı ama pzt çözilecekmış bu düşük voltaj ısı mecbur kullanacagım gercektende bu sekılde anakart yakarmı neyaoayım
  • fastforyou kullanıcısına yanıt
    Evet yanar, kombi regülatörü kullanman gerekir baysallar ve delta markasını öneririm
    Google a baysallar kombi regülatörü yazarsan satış linklerine ulaşıraın fiyat 80-90lira civarında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

buderus logamax u052-24k kombimin

Servis manualini kaybettim.

Web de o kadar aradım ama yok.

Elinde olan varsa gönderebilirmi?

Acil lazım oldu.

Şimdiden teşekkür ederim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BayTekno B kullanıcısına yanıt
    http://www.epey.com/dosya/50072/buderus-logamax-u052-kullanim-kilavuzu-1835.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

http://www.epey.com/dosya/50072/buderus-logamax-u052-kullanim-kilavuzu-1835.pdf

Dostum teşekkür ederim.

Fakat aradığım Servis manualiydi.

Şu programlamayı anlatan varsa.

Bulabilirsen süperr olur.

Yoksada canın sağolsun...

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar.

rahatsız ediyorum ama İzmir'de ki takriben 115-120 metrekare 3+1 evimize sıfırdan doğal taktırmayı düşünüyoruz. Açıkçası bu konuda hiçbir fikrim yok. Hangi kombiyi, hangi petekleri önerirsiniz? Doğalgaz kapı önüne kadar gelmiş vaziyette, sıfırdan doğalgaz döşemesi herşey dahil bize kaça mal olur? Yardımcı olursanız ve tavsiye verirseniz çok sevinirim.
  • En ucuZ full tesisat 4000liradan başlar
    Mobildeyim
    Kombi ve tesisat öneri sayfasına da yazabilirsiniz laptopa geçince uzun yazarım

İşçilik ücreti gibi herşey dahil mi 4 bin tl içinde hocam? Yoksa sadece kombi + petek fiyatı mıdır?
  • Merhaba disintegration ve arkadaşlar,

Yalıtımı çok iyi olan (5cm) tripleks bir eve hangi kombiyi önerirsiniz. Ev yaklaşık 200m^2, en alt kat -1'de yani toprak içi daire zemin kat normal kot ve üst kat var. Yani en alt katta olan 3 petekten 2'si kapalıyken orası bile yeterli sıcaklığa ulaşıyor, zemin kat ve üst katta çok soğuklarda iyi bir ısıtma gerekebiliyor. Daha önceki kombi buderus'un 24'lük yoğuşmasız kombisiydi ve aylık 250TL civarı bir fatura ile en sert kış aylarını geçirebiliyorduk. Kombi birden bozulunca tüm konuyu okuyamadan yazdım acil yenilememiz gerektiği için, (13. yılı sanırım kombinin servis 1 parça için 750TL isteyince) hemen yazalım istedim kusura bakmayın. ECA, Vailant ve Buderus önerdiler şimdilik. Faturayı daha da indirecekse yoğuşmalıya da geçebiliriz evin pis su giderine bağlayabileceğimiz tesisatımız var. Ancak 10 yılda aradaki fiyat farkını anca çıkaracaksa o da pek mantıklı gelmiyor. Servis ağı olarak Buderus İstanbul Avrupa yakası için konuşuyorum, aldığımız bilgiye göre ekip sayısını yarıya indirmiş ve Bosch'un klima servisini de üstlendikleri için hemen müdahale edemiyorlarmış. Yani satış sonrası servis açısından buderus bir tık geriye gitti gözümüzde ama yine de bu kadar sene başarılı ısıtma yaptığı için tercih edebiliriz. Önerilerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

• whiteday W kullanıcısına yanıt
    eski kombiniz 24kW kapasitede ve yeterli geldiyse o zaman 24kW premix yoğ kombi sizin eve uygun
    tabi ısıtılacak net alan 200m2 ise aslında 24kW yetmez toplam petek metrajınız kaç metre?
    bulunduğunuz bölgede ısısan servisi hemen müdahele edemiyorsa o zaman başka markalara yönelin
    buderus ve bosch aynı markadır ve servisini ISISAN üstlenir
    öncelikle baymak duo tec 24kW öneririm 31 aralıka kadar 7 yıl garanti,eca scot ve airfel digifel premix önereceğim diğer cihazlar biraz daha üst fiyata viessmann vitodens 50w olabilir
    hermetik kombi almak istiyorsanız:baymak eco 24fi,eca confeo plus,eca proteus plus blue,airfel digifel duo

vaillant'ın yoğuşmasız kombileri nerdeyse premix yoğ kombi fiyatına satıldığı için fiyat açısından yazmıyorum yoksa önerilebilir mesela vaillant 242-5-5 ama fiyat olarak bu kadar yükseğe çıkılacaksa premix yoğ kombi almak daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Aralık 2016; 13:27:4 >
    Çok teşekkürler @disintegration, hızlı cevabınız için 10m kullanılan 5m'de ihtiyaç duymadığımız için açmadığımız peteğimiz var. Isıtılan alan da tam net 200m^2 diyemem ama o civarda belki çok az daha fazladır. Isısan, dediğiniz gibi hemen müdahale edemiyor. Bu sebeple yazmış olduğunuz diğer markalara yöneleceğiz sanırım. Peki bu marka ve modellerden herhangi birini aldığımızda İGDAŞ'a gidip belgelerde değişikliği yaptıran onlar mı oluyor? Yoksa bizim mi gitmemiz gerekiyor? ECA confeo plus biraz daha öne çıkıyor gibi yakıt olarak da az kullandığı söyleniyor diğerlerine nazaran, garanti olarak baymak duo tec de 7 yıl garanti olayı iyiymiş. Sizin öneriniz hangisinden yana olur? Vailant hiç mi önermiyorsunuz?
  • whiteday W kullanıcısına yanıt
    Eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi monte edilirse proje çizilmiyor sadecde igdaş değişim formu yeterli igdaşa gidip onaylatılacak bir kopyası sizde kalacak sonra yetkili servisini çağırıp kombinin garantisini başlatırırsınız
    İgdaş değişim formu lazım onu da proje çizmeye yetkili firmalardan bulursun

Vaillant 242 5 5 plus öneririm ama Google dan fiyatına bakın nerdeyse baymak duo tec ile aynı fiyatta

Baymak duo tec premix teknolojili tam yoğ kombi ve de 7 yıl garanti
    Bugün kendime kombi alsam ilk tercihim baymak duo tec olur

Çok teşekkürler @disintegration, önerilerinize göre hareket edeceğiz. İyi günler dileriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi monte edilirse proje çizilmiyor sadecde igdaş değişim formu yeterli igdaşa gidip onaylatılacak bir kopyası sizde kalacak sonra yetkili servisini çağırıp kombinin garantisini başlatırırsınız
    İgdaş değişim formu lazım onu da proje çizmeye yetkili firmalardan bulursun

Vaillant 242 5 5 plus öneririm ama Google dan fiyatına bakın nerdeyse baymak duo tec ile aynı fiyatta

Baymak duo tec premix teknolojili tam yoğ kombi ve de 7 yıl garanti
    Bugün kendime kombi alsam ilk tercihim baymak duo tec olur

merhabalar,

ben de 7 yıllık garantiden dolayi Baymak duo tec dusunuyorum ama bu 7 senelik garantide her sene bakim yaptirma vs gibi sartlar olabilir mi? O durumda bir de hersene 50-100-TL bakim ucreti verilecek. Bugun cogu firma garanti uzatmalarinda bakimi ucretsiz yapiyor.

Yani 3 sene garanti uzattigimizda 3 bakim ucretsiz oluyor ki 7 senelik Baymak garantisinde bir de ekstra 4 sene bakım ucreti verirsek ayni seye geliyor gibi.

• BuZZLuCK kullanıcısına yanıt
    hayır 7 yıl garantide öyle birşey yok baymak 2010-2013 döneminde bütün premix ve 3eşanjörlü yarım yoğ kombilerine de 7 yıl garanti vermişti o dönem ailemin evine 2 adet olmak üzere çevrem/yakınlarım için 10 civarında baymak premix yoğ kombi almıştım şu anda mevcut cihazlar 3-4 yaşında birkaç tanesinde çok ufak sorunlar oldu servis hemen gelip haletti ve ücret alınmadı,o dönemde forumda 100lerce kişi bu kombilerden aldı hatta bizim forumda 1tane kombinin şehir elektriği voltajı düzenli olmadığı için anakartı yanan oldu kart ücretsiz değiştirildi

bu yaz ailemin evine eca scot aldım, yazın baymak'ın kampanyası yoktu, bu kampanya zaten iki ay geçerli kasım ve aralık için geçerli bu yaz kampanya olsaydı eca scot değil baymak duo tec alırdım

eca scot için 1 ay önce 400liraya ilave 3 yıl garanti yaptırdık kombi 6 yıl garantili oldu, kombinin standart garantisi 3ncü yılda bitince 4,5 ve 6ncı yılda ücretsiz 3 tane kombi bakımı olacak tabii 6 yıl boyunca kombi full garantili

• ALPHA ECO 28 için ne düşünüyorsunuz hocam. Alpha larda 7 yıl garantili kombiler ?
    Üstad selamlar;

20 gün gibi evde olmayacağım acaba kombi donarmı?
    Ne gibi önlem alabilirim

tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muto06 -- 14 Aralık 2016; 23:41:32 >
  • muto06 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba kombinin elektrik ve gazı açık olsun yeter,yazlık konumda olsun yeter

• Merhabalar, yeni kombi almayı düşünüyorum, evim 3+1 100m2 filan, salon da 2 adet, 5 adet diger odalarda petek ve birde havlupan var.

Buderus u022 almayi düşünüyorum bu konuda goruslerinizi alabilirsem çok sevinirim?

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.