Şimdi Ara

en iyi flash bellek hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
22.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar flah bellek almak istiyorum mesela adata nasıl alırsam memnun kalırmıyım

• kingston flash bellekler arasında 1 numara ben de data traveler 1 var fakat 2 sini almayı düşünüyorum kötülüğünden değil sadece 2 nin yazma kopyalama hızı daha ii ben kingston diyorum
  • Adata çok iyi bir seçim olur.Keza kingstonlarda iyi ama biraz yavaş kalıyolar.
  • bende sandisk cruzer var 2gb .. cok memnunum .. anahtarlıgımda takılı 1 senedir hiç bir şey olmadı
  • Armada, Sky dan ucuz olarak alınabilir fena marka değil ama bende kingston marka data1 var 2 daha hızlı alıranız 2 serisiniden alın... 1 ler acayip ucuzladı..
  • sandisk 2 gb
  • A-DATA 8 GB USB 2.0 Memory (200X-PD7) bunu tavisye ederim hele vista kullanıyor isen

Windows Vista Ready Boost

Ready Boost teknolojisi Microsoft tarafından Windows Vista işletim sisteminin içine yerleştirilmiş bir hafıza kontrol modülüdür.

Vista, sistem kaynaklarını üst düzeyde kullandığı için Ready Boost kullanılan sistemi hızlandıracak yeni bir yöntem olarak geliştirilmiştir.

Windows'un Ready Boost özelliği sayesinde bilgisayarınız takılan taşınabilir harici USB belleği RAM olarak algılar ve kullanır.

Ready Boost özelliği ile kullanacağınız USB belleğin yüksek kapasiteli, hızlı olması ve Windows Vista tarafından sistem gereksinimleri için kabul gören nitelikte üst seviye bir usb bellek olması gerekmektedir.

Örneğin; Bilgisayarınızda 1GB RAM takılı ise ve 8GB A-DATA PD7 200X belleğinizi Ready Boost özelliği ile kullanıyorsanız, bilgisayarınız toplamda 9 GB RAM kullanıyor demektir. 200X ve 33MB/sn okuma-25 MB/sn yazma hızı ile bilgisayarınızın performansını hayallerinizin ötesine taşır.

Bu da RAM için ilave yatırım yapmaksızın çok daha uygun fiyata hem RAM hem de USB bellek özelliği gösteren bir ürünle bu avantajı elde etmeniz demektir.

• arkadaşlar adata 8 gb bellek alsam çalışırken biraz yavaşlar diyorlar ne kadar doğru
    gerçekten bellegi kullanırken yavaşmı çalışır
  • benim 4 gb kingston gayet memnunum vatan bilgisayardan 49 ytl ye almıştım 2 ay önce.laptop um için readybost özelliğini kullanıyorum.veri depolama falan tavsiye edebilirim dostum.
  • 4 gb al
  • verbatim 8 gb store n go kesinlikle tavsiye ederim.
  • corsair
  • biraz eski bir test ama markaları tanımada yardımcı olur

http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/usb_roundup_2007-01
  • Kime göre "iyi", neye göre "iyi"? "İyi" derken sorduğun kriterler neler? Kaç para bütçen var? Baban ne iş yapıyor? Sen necisin? Altında Ferrari varsa git en pahalı olanından al. Şöyle 16GB'dan az olmasın dikkat et. En iyisi budur...

Şansen bana göre "en iyi" olan, fayda/maliyet açısından en uygun olandır. 1 ile 10 arası bir skalada tüm markalar arasındaki performans farkı 2-3 puanı geçmez. Ancak fiyat konusunda öyle değil. Bence en ucuzundan al. 4GB Kingston işini görür. fayda/maliyet açısından en iyisi bence 4GB Kingston.
  • evet 4 gb kingston
  • Bende Cruzer 16 gb en hızlı flash kesinlikle diğerlerine göre biraz pahalı ama deger.
    Özellikleri:
    25mb okuma, 18mb yazma hızı. Parlak siyah kaplama. Benzersiz sürgülü USB konektörü ile kapak kaybetmeye son. Enhanced for Readyboost, (Readyboost için geliştirilmiş) özelliği Windows Vista üzerinde sistem performansını artırır. U3 Smart özelliği ile kişisel yazılımlarınızı ve ayarlarınızı başka bilgisayarlarda kullanmak üzere yanınızda taşıyabilme. Ayırdedici mavi LED. Windows 2000, XP, Vista ve Mac OS X sertifikalı.

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=29341

• KARDEŞ BENİ DİNLERSEN ÇOK SEVİNİRİM BU ARADA KARŞI ÇIKAN HİÇBİRŞEY BİLMİODUR A-DATA BİR ÇİN MARKASIDIR KİNGSTON EN İYİ 2. OLANIDIR AMA EN İYİ MARKA JAPON MALI OLAN SANDİSK DİR SANDİSK İN EN İYİ USB Sİ İSE CRUZE DGE 8GB SADECE 12,90 TEKNOSADA ALMANI TAVSİYE EDERİM

TEŞEKKÜRLER
  • Kingston ağırlıklı kullanıyorum ama SanDisk en iyisi kim ne derse desin..
  • Kingston, Team , OCZ , Corsair (bunların dışına çıkmamaya bak)
  • Bence en iyileri Kingston, Hi-Level, Toshiba ve Verbatim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.