Şimdi Ara

SES KALİTESİ EN İYİ NOTEBOOK HANGİSİ ACABA??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
12.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ben laptopta daha çok film , ve müzik izleyeceğimden, teneke gibi sesler duymak istemiyorum.Acaba, hangi laptop marka veya modelin ses sistemi, şöyle, basslı, tizli, düzgün bir ses verir?

saygılarımla...

• Laptop hoperlorlerinden beklentin fazla olmasın.. Bi creativ 5.1 gibi olmaz yani..

Bende Dell Inspiron 1520 var gayet memnunum ses kalitesinden..

MSI , eski kasa Acer'lar, HP 'nin nx serisi , eski kasa Monster 'lar , Datron gibi cihazların KÖTÜ SES çıkardığını biliyorum.

HP Pavilion'larda Altec Lansing , Toshiba 'larda ise Harman / Kardon marka ses düzenekleri var.. Tabi ses düzeneği herşey değil bilgisayarda ..

Toplam bir kaliteye göz koyduysan kullandığım cihazı tavsiye edebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: strafor

Laptop hoperlorlerinden beklentin fazla olmasın.. Bi creativ 5.1 gibi olmaz yani..

MSI , eski kasa Acer'lar, HP 'nin nx serisi , eski kasa Monster 'lar , Datron gibi cihazların KÖTÜ SES çıkardığını biliyorum.

HP Pavilion'larda Altec Lansing , Toshiba 'larda ise Harman / Kardon marka ses düzenekleri var.. Tabi ses düzeneği herşey değil bilgisayarda ..

asusların sesi de gayet iyi hiç olmazsa toshıbadan daha yüksek ve kaliteli bi ses cıkarıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRUSSOR

asusların sesi de gayet iyi hiç olmazsa toshıbadan daha yüksek ve kaliteli bi ses cıkarıyo

Alıntıları Göster
    valla bende 1 ah var,kalitesinden memnunum ama ses seviyesi ile ilgili çok iyi yönde bir yorum yapamam.yine de yetiyor.ben biraz yüksek ses seviyorum ondan böyle düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asetilsalisilikasit

valla bende 1 ah var,kalitesinden memnunum ama ses seviyesi ile ilgili çok iyi yönde bir yorum yapamam.yine de yetiyor.ben biraz yüksek ses seviyorum ondan böyle düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Kaliteli ses için hoparlörlerin Altec Lansing, Harman Kardon gibi kaliteli olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Kaliteli ses için hoparlörlerin Altec Lansing, Harman Kardon gibi kaliteli olması lazım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Akinci

evet bencede
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Akinci

evet bencede

Alıntıları Göster
    toshiba a 100 912 kullanıyorum harman kardon ( srs _ wow ) cok memnunum
    asus la yan yana actıgımızda asusun tızı toshıbayı bastırıyor ama toshıbanın kalıtesı cok daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ixion

toshiba a 100 912 kullanıyorum harman kardon ( srs _ wow ) cok memnunum
    asus la yan yana actıgımızda asusun tızı toshıbayı bastırıyor ama toshıbanın kalıtesı cok daha iyi

Alıntıları Göster
    Asus A7T kullandım 4+1 dahili hoaprlörlü.. O müthişti mesela hem kalite hem yükseklik olarak.. ama 17" makina.. devasa bişi..
  • quote:

Laptop hoperlorlerinden beklentin fazla olmasın.. Bi creativ 5.1 gibi olmaz yani..

quote:

Orjinalden alıntı: strafor

Bilip bilmeden yapılmış bir yorum... En azından HP NX kısmı için...

Bende halen kullandığım HP NX5000 var.. Üzerinde "JBL Pro" hoparlörler var.. ve şu ana kadar onlarca laptop kullanmış ve birkaç katı miktarda değişik marka-model test etmiş birisi olarak daha iyi bir ses duymadım... ve halihazırda iki adette VAIO sahibi olarak arada bir açıp mp3 dinlerken halen inanamıyorum bir laptop'dan nasıl böyle bir ses çıkıyor diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 19 Kasım 2007; 13:10:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason

quote:

Orjinalden alıntı: strafor

Bilip bilmeden yapılmış bir yorum... En azından HP NX kısmı için...

Bende halen kullandığım HP NX5000 var.. Üzerinde "JBL Pro" hoparlörler var.. ve şu ana kadar onlarca laptop kullanmış ve birkaç katı miktarda değişik marka-model test etmiş birisi olarak daha iyi bir ses duymadım... ve halihazırda iki adette VAIO sahibi olarak arada bir açıp mp3 dinlerken halen inanamıyorum bir laptop'dan nasıl böyle bir ses çıkıyor diye...

Alıntıları Göster
    acer 5920g.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

acer 5920g.

Alıntıları Göster
    dell 6400
  • quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

acer 5920g.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

acer 5920g.

bu kadar iyi bir ses vereceğini hiç ummuyordum doğrusu...

Arkadaşta birkaç yıl önce A.B.D.'den gelmiş bir Compaq vardı ve JBL hoparlörlere sahipti, mükemmel ses veriyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: boldshark

quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

acer 5920g.

bu kadar iyi bir ses vereceğini hiç ummuyordum doğrusu...

Arkadaşta birkaç yıl önce A.B.D.'den gelmiş bir Compaq vardı ve JBL hoparlörlere sahipti, mükemmel ses veriyordu

Alıntıları Göster
    nx serisi derken hepsini kastetmedim . Üzerinde JBL gibi bir markanın ses çıkış takımı mevcut ise tabi ki iyi ses verecek. Ama HP'nin kendi üretini ses üniteleri için yukarıdaki yorumumun arkasındayım. (Örn: Kullandığım iki HP : nx8220 , nx6110 )
  • quote:

nx serisi derken hepsini kastetmedim . Üzerinde JBL gibi bir markanın ses çıkış takımı mevcut ise tabi ki iyi ses verecek. Ama HP'nin kendi üretini ses üniteleri için yukarıdaki yorumumun arkasındayım. (Örn: Kullandığım iki HP : nx8220 , nx6110 )

Alıntıları Göster
    asuslarda iyi yüksek ses cıkarıyo ama pek kaliteli cıkardıgı söylenemez hem sadece ses iyi die pc alınmazki
  • quote:

asuslarda iyi yüksek ses cıkarıyo ama pek kaliteli cıkardıgı söylenemez hem sadece ses iyi die pc alınmazki

Alıntıları Göster
    Dell Modellerinin ses kalitesi oldukca iyi. Ozellikle Dell 9400ler. Guclu ses sistemine k olarak altinda subwoofer mevcut. Kullanan arkadaslar daha cok bilgi verebilir. Dell 1720 de muhtemelen ayni sekilde ses sitemine sahiptir, cunku o da Inspiron 9400un devami olarak cikti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cembo

Dell Modellerinin ses kalitesi oldukca iyi. Ozellikle Dell 9400ler. Guclu ses sistemine k olarak altinda subwoofer mevcut. Kullanan arkadaslar daha cok bilgi verebilir. Dell 1720 de muhtemelen ayni sekilde ses sitemine sahiptir, cunku o da Inspiron 9400un devami olarak cikti.

Alıntıları Göster
    hayalet bir konuyu hortlatmak istedim.

bugüne kadar bir çok çeşit laptop kullandım.

Ancak ACR ASPİRE 6930G gibi bir ses sistemi ne gördüm ne duydum.1 senedir kullanıyorum.

özellikle 5+1 dobly prologic 2 ses verebilmesi mükemmel tek kelimeyle.son seste bile hala hoparlörde çatlama sesi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

hayalet bir konuyu hortlatmak istedim.

bugüne kadar bir çok çeşit laptop kullandım.

Ancak ACR ASPİRE 6930G gibi bir ses sistemi ne gördüm ne duydum.1 senedir kullanıyorum.

özellikle 5+1 dobly prologic 2 ses verebilmesi mükemmel tek kelimeyle.son seste bile hala hoparlörde çatlama sesi yok.

Alıntıları Göster
    ASUS N53 serisi notebook bu modellerin sesi şuan hiçbir notebook da yok. sonic master ses sistemi var üzerinde. çok yüksek ve kaliteli ses alabiliyorsunuz.
    ASUS N53 ve ASUS G75VW notebook'um var G75 de 2+1 ses sistemi var N53 de 2 adet ses sistemi var N53'ün yanında G75'in sesi duyulmuyor bile o derece iyi bir ses sistemine sahiptir N53.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfg3405

ASUS N53 serisi notebook bu modellerin sesi şuan hiçbir notebook da yok. sonic master ses sistemi var üzerinde. çok yüksek ve kaliteli ses alabiliyorsunuz.
    ASUS N53 ve ASUS G75VW notebook'um var G75 de 2+1 ses sistemi var N53 de 2 adet ses sistemi var N53'ün yanında G75'in sesi duyulmuyor bile o derece iyi bir ses sistemine sahiptir N53.

Alıntıları Göster
    Konuyu hortlatacağım ama şuan için hangi marka iyi seste
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil27

msi ge60 kullandım..şuan y500 kullanıyorum.. jbl hoparlorleri var sesi mükemmel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel53

quote:

Orijinalden alıntı: cemil27

msi ge60 kullandım..şuan y500 kullanıyorum.. jbl hoparlorleri var sesi mükemmel.

Alıntıları Göster
    Kendi bilgisayarim Samsung NP550P5C, JBL hoparlore sahip. Bugun annem kullansin diye Toshiba P55-A5200 aldim, harman/kardon hoparlore sahip. Ikisinin sesinden de fazlasiyla memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxy_ -- 26 Temmuz 2013; 7:57:49 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.