Şimdi Ara

EN İYİ ARAÇ LPG SİSTEMİ MARKASI HANGİSİDİR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
83
Cevap
7
Favori
149.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım Ford Fiesta 1.6 Titanium Powershift ve araç LGP li sistemlerin neredeyse tamamına uygun.

sizin burada önereceğiniz marka ve servis hangisidir ? hangi firmayı önerirsiniz ?

Ayrıca satın alımdan sonra müşteri ilişkileri açısından en iyi firma hangisidir ?

Şimdiden çok teşekkürler.

• kendi aracım 1.4 fiesta kit mtm takılı ve memnunum. maslak atatürk oto sanayide çevre otogaz da taktırdım. işlerinde gerçekten çok profesyoneller bu işi yapan en iyilerden biridir. aklınızda montajla, kitle vs hiçbir soru bırakmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ste1n

kendi aracım 1.4 fiesta kit mtm takılı ve memnunum. maslak atatürk oto sanayide çevre otogaz da taktırdım. işlerinde gerçekten çok profesyoneller bu işi yapan en iyilerden biridir. aklınızda montajla, kitle vs hiçbir soru bırakmazlar.
    telefleks omvl prins vielle bunlar öneden giden markalar özellikle telefleks diğerlerinden farklıdır enjektörleri drekt monte eder daha evvel görmediyseniz lpgli oldup olmadığını anlamanız mümkün değil.
  • Prins ve Teleflex.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

Prins ve Teleflex.
    beyler hepiniz en iyi nokta atışı yapacak sistemi belirtmişsiniz. Prins Teleflex.
    fakat bu arabaya bu sistem çok lüx kalır, bu lpg kitini tercih edenlerin çoğu BMW,merceds gibi lüx arabalar.

fiyatı tam net nedir bilmiyorum 3000 tl civarı verdikten sonra 2000 lira daha kadar dizel alırdı : )
    bence lavato veya brc bu araba için idealdir...

arkadaşa yorum yapmak gerekirse,
    paran varsa, sorunsuzluk , dört dörtlük bir şey yaptırmak istiyorsan Prins veya Teleflex taktırmanı tavsiye ederim. ikiside kalitelidir ikisinden brisni araştırıp birinde karar kıl derim. mesela avrupada Mercedes fabrika çıkışlı prins takıyor. Porsche Cayenne tanıtımında prins marka öncülüğü var.

BRC veya lavato orta segmentin en iyi markaları denile bilecek düzeyde, sorunsuz diyemesemde ilerde ufkak tefek sorun yaşaman mümkün.

yalnız hangi marka taktırırsan taktır işçilik çok çok önemli.
    iyi bir ustanın eline düşersin atikerde taksa sorunsuz yol alırsın. kötü ustann eline düşersin Teleflex taktırsan bile her günün sanayide geçer.
    yanı kısaca usta iyi olursa hangi marka taktırırsan sıkıntı çekmezsin.

lpg markasının padişahları belli, vezirleri belli, rezilleri belli.

• Prins-tartarini
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

Prins-tartarini
    prins ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

prins ne kadar ?

Alıntıları Göster
    konusunu bulmuşken sorayım: renault'un 1.6 115 beygir motorlu araçlarını, lpg ile kullananınız var mı? varsa durum nedir genel olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut T.

konusunu bulmuşken sorayım: renault'un 1.6 115 beygir motorlu araçlarını, lpg ile kullananınız var mı? varsa durum nedir genel olarak?

Alıntıları Göster
    bende tomestto var rezalet birşey hiç begenmedim. brc ve lovato kullananlarda memnun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

prins ne kadar ?

2.000'den başlıyor 5.000 TL'e kadar.5.000TL'e kadar uzananlar V6 motorlar için keza ben infiti'de kullaniyorum ve cok memnunum benzinli mevzuat'da ki infiniti ile hemen hemen bir farkı yok.
  • quote:

yeni motora şuan için ben rastlamadım ama renaultun lpg ile uyumsuz hiç bir motorunu görmedim duymadım.
    büyük olasılıkla lpg ile uyumludur, hiç bir sıkıntı yaşayacağını sanmam ama yinede tam net emin olmadanda lpgye kalkışmayın.

mesajımda belirttiğim gibi önemli olan kaliteli işçilik yapılması. lpg nin kaliteleri zaten belli.

öte yandan lpg ile uyumsuzluğu ortadan kaldıracak sistem var maliyeti biraz yüksek ama türkiyede tam yaygınlaşmadığı için herkez korkarak yaklaşıyor.
    gerçi maliyetini duyan kalksın dedirtecek cinsten 4000-5000 tl para istiyorlar.
    prins ve teleflex.

sistem tam nasıl çalıştığını bilmiyorum ama bildiğim tek şey motora sıvı halde lpg püskürterek uyumsuzluğu yok etmesi.
    istenilen ücret elbette pahalı ama bu ücreti işçiliğe değil lpg kitine veriliyor.

normal sistemli lpg fiyatı 2500 civarı bildiğim kadarıyla.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    ustalık konusu öncelikli her zaman, dediğiniz gibi ama marka konusunu ne yapacağımı bilemiyorum henüz. aşağı-yukarı bin liraya, aynı motoru kullanan nissan qq için lpg taktıran akrabam var mesela ama miktarları duyunca, bin lira da biraz az geliyor, düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

yeni motora şuan için ben rastlamadım ama renaultun lpg ile uyumsuz hiç bir motorunu görmedim duymadım.
    büyük olasılıkla lpg ile uyumludur, hiç bir sıkıntı yaşayacağını sanmam ama yinede tam net emin olmadanda lpgye kalkışmayın.

mesajımda belirttiğim gibi önemli olan kaliteli işçilik yapılması. lpg nin kaliteleri zaten belli.

öte yandan lpg ile uyumsuzluğu ortadan kaldıracak sistem var maliyeti biraz yüksek ama türkiyede tam yaygınlaşmadığı için herkez korkarak yaklaşıyor.
    gerçi maliyetini duyan kalksın dedirtecek cinsten 4000-5000 tl para istiyorlar.
    prins ve teleflex.

sistem tam nasıl çalıştığını bilmiyorum ama bildiğim tek şey motora sıvı halde lpg püskürterek uyumsuzluğu yok etmesi.
    istenilen ücret elbette pahalı ama bu ücreti işçiliğe değil lpg kitine veriliyor.

normal sistemli lpg fiyatı 2500 civarı bildiğim kadarıyla.

Alıntıları Göster
    Prins

http://www.prinsautogas.com/en/

• quote:

ustalık konusu öncelikli her zaman, dediğiniz gibi ama marka konusunu ne yapacağımı bilemiyorum henüz. aşağı-yukarı bin liraya, aynı motoru kullanan nissan qq için lpg taktıran akrabam var mesela ama miktarları duyunca, bin lira da biraz az geliyor, düşündürüyor.

hocam iyi mal iyi para, hiç bu denklem şimdiye kadar bozulmadı.
    ucuz mal hem mideye zarar, hemde cebe zarar. lpg konusu sıradan bir şey değil, herkezin dedigne aldanmayın.
    piyasada kesinlikle sizi düşünen usta yok, hepsi cebine girecek paraya bakar. sana hiç duyulmadık marka önerirse bilki ondan avantası var.

aracınızdan memnunsanız, sıkıntısız,sorunsuz biniyorsanız. ucuz marka lpg kiti takarak kendinize macera aramayın, ağrımadık başınızı ağrıtırsınız.
    lpgde çıkacak sorunu nasıl çözülcegini biliyorsunuzdur. sağlam parçalar değişerek sorun gideriliyor belkide giderilmiyor insanı illallah ettirip aracı satma durumuna kadar gidiliyor.

1000 liraya atiker marka alırsınız ilk 10.000kmye kadar sorun yaşamazsınız 10.000kmden sonra tüm duymadığınız, bilmediğiniz arızaları öğrenmiş olursunuz.
    abartarak söyledigmi düşüne bilirsiniz, yaşayan arkadaşlarım var. bu markaya en kral ustada el atsa kiti kaliteli değil.

orta halli alına bilecek kalitede lpg alın derim, lavato alabilirsiniz. brc de iyi ama brc nin reklamları bol olduğu için 250 tl biraz pahalı reklam parasını alıyor : )
    prins teleflex dışında taktıra bileceğiniz en iyi markalar bunlar.. lavato veya brc iyi marka. benim aracım olsa ikisinden birisini taktırırım şunu net biliyorum ki.
    nekadar iyi olsada ilerde ufakta olsa problem yaşanılıyor. sorunsuza yakın lpg kitleridir.

uzun ömrülü bincekseniz 7-8 seneyi aşkın kullanırım derseniz , bütcenizi toparlayın, biraz birikim yapın prins marka taktırın derim.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    yok, imzamdaki symbol'ü satıp megane ya da linea t-jet alacağız ama % 90 ihtimalle megane alıp ikileyeceğiz.

kafamı kurcalayan, benzinli alma ihtimalimiz ve lpg. dediğiniz gibi, duymadığım şeyi bedava olsa almam ama orta hallileri de bileninden dinlemeden almak istemiyorum. yoksa 2-3 yıl bineriz, sıkılınca satarız diğerlerinde olduğu gibi.
  • Bence bmc pardon brc Arge konusunda diğerlerine göre pasif olabilir ama daha rasyonel bir mühendislik icra ettiklerini düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arian Galatian

Bence bmc pardon brc Arge konusunda diğerlerine göre pasif olabilir ama daha rasyonel bir mühendislik icra ettiklerini düşünüyorum
    Prinsin üstüne tanımam. Muadilleri 1500-1800 arası ise prins 2000-2500 vardır rahat. Bence değer.
  • quote:

beyler hepiniz en iyi nokta atışı yapacak sistemi belirtmişsiniz. Prins Teleflex.
    fakat bu arabaya bu sistem çok lüx kalır, bu lpg kitini tercih edenlerin çoğu BMW,merceds gibi lüx arabalar.

fiyatı tam net nedir bilmiyorum 3000 tl civarı verdikten sonra 2000 lira daha kadar dizel alırdı : )

paran varsa, sorunsuzluk , dört dörtlük bir şey yaptırmak istiyorsan Prins veya Teleflex taktırmanı tavsiye ederim. ikiside kalitelidir ikisinden brisni araştırıp birinde karar kıl derim. mesela avrupada Mercedes fabrika çıkışlı prins takıyor. Porsche Cayenne tanıtımında prins marka öncülüğü var.

BRC veya lavato orta segmentin en iyi markaları denile bilecek düzeyde, sorunsuz diyemesemde ilerde ufkak tefek sorun yaşaman mümkün.

iyi bir ustanın eline düşersin atikerde taksa sorunsuz yol alırsın. kötü ustann eline düşersin Teleflex taktırsan bile her günün sanayide geçer.

Katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Knock0uT_

quote:

Katılıyorum.

Alıntıları Göster
    Sizin araca en iyisi brc dir .

• Simdiye kadar 3 aracida lpgli kullandum

1.avensis 1.6 romano kit 100000 km sorunsuz

2.fiat stilo 1.6 zavoli 15000 km sorunsuZ

3.fiat panda 1.2 atiker 2000 km sorunsuz

Bu tablodan anlaeiliyorki lpgde marka degil iscilik en onemli husus. Yalniz bazi arabalar bazi kitletle uyum saglamaz ozellikle elektronigi cok olanlar ve citroen-peugeot marka araclar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.