Şimdi Ara

Aracım lpg de çalışmıyor.Neden???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
90.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sıkıntım 90 model şahinim var ve aracımı lpgde çalıştıramıyorum benzinde çalıştırıp gaza alınca hiçbir sorun olmuyor.Bu sorun yaklaşık 10 gün önce falan ortaya çıktı.Ustaya götürdüm adam 35 ytl mi aldı,bir daha yapmaz dedi eve geldim arabayı kapattım sabah yine çalışmadı.Çıldırıcam abi yaa.Başına gelen varsa lütfen cevap yazsın.

• Benzinle çalışıyor LPG ile çalışmıyor ise

1-Multivalf çıkışındaki vananın açık olup olmadığını kontrol et deponun üzerinde
    2-Tank dan miksere kadar LPG hortum ve bağlantılarında ezilme ve tıkanma olup olmadığını kontrol et.
    3-Benzin valfinin kapalı,gaz valfinin de açık olduğunu kontrol et.
    4-Aracın kontağını açarak,karbüratör üzerindeki miksere gazın gelip gelmediğini konrol et.
    5-Gaz valfindeki pislik durumunu kontrol et
    6-Solenoid valf çalışmıyor ise elektrik bağlantılarını kontrol et.Araç LPG ile önceden çalışmış ise gaz valfinde pislik tıkaması olup olmadığını kontrol et.
  • quote:

Orjinalden alıntı: farukaan

Arkadaşlar sıkıntım 90 model şahinim var ve aracımı lpgde çalıştıramıyorum benzinde çalıştırıp gaza alınca hiçbir sorun olmuyor.Bu sorun yaklaşık 10 gün önce falan ortaya çıktı.Ustaya götürdüm adam 35 ytl mi aldı,bir daha yapmaz dedi eve geldim arabayı kapattım sabah yine çalışmadı.Çıldırıcam abi yaa.Başına gelen varsa lütfen cevap yazsın.

Arabanıza takılan lpg sisteminin kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama bahsettiğiniz olay lpg regülatörünün arızalanması sonucu meydana gelir.Tanıdığınız birinden deneme amaçlı regülatör değişimi yaparak arızalı olup olmadığına bakınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

quote:

Arkadaşlar sıkıntım 90 model şahinim var ve aracımı lpgde çalıştıramıyorum benzinde çalıştırıp gaza alınca hiçbir sorun olmuyor.Bu sorun yaklaşık 10 gün önce falan ortaya çıktı.Ustaya götürdüm adam 35 ytl mi aldı,bir daha yapmaz dedi eve geldim arabayı kapattım sabah yine çalışmadı.Çıldırıcam abi yaa.Başına gelen varsa lütfen cevap yazsın.

Arabanıza takılan lpg sisteminin kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama bahsettiğiniz olay lpg regülatörünün arızalanması sonucu meydana gelir.Tanıdığınız birinden deneme amaçlı regülatör değişimi yaparak arızalı olup olmadığına bakınız.
    selamlar bu turden bir sorun bendede var 95 model tempram var aracıma yaprak mıkser ve sıfır lovato regulator taktırdım bir kac gundur arabayı calıstırıyorum calısıyor fakat bır kac kere motoru stop ettıgımde arac bir daha calısmıyor(marsta) vurdurdugum zaman tekrar calısıyor basına gelen yada konu ıle bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: elacocuk

selamlar bu turden bir sorun bendede var 95 model tempram var aracıma yaprak mıkser ve sıfır lovato regulator taktırdım bir kac gundur arabayı calıstırıyorum calısıyor fakat bır kac kere motoru stop ettıgımde arac bir daha calısmıyor(marsta) vurdurdugum zaman tekrar calısıyor basına gelen yada konu ıle bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım saygılar..

Alıntıları Göster
    içerdeki seçici düğmedende yapabilir.regülatör ayarındanda

• quote:

Bence hiçbirşey yapma 35 tl ni alana git bu araba çalışmıyor arkadaşım de
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Bence hiçbirşey yapma 35 tl ni alana git bu araba çalışmıyor arkadaşım de
    aracın büyük bir ihtimalle akü sorunu var yada lpg anahtarına gelen tesisatta hasar var sigorta yuvası oksitlenmiş olabilir , anahtarın soketi , oksitlenmiş, yanmış olabilir , tesisat kablosu çürümüş olabilir .....
    eger araç marş esnasında lpg ile çalışmıyor ve benzinde sorunsuz çalışıp lpg ye geçtiginizde sorun yaratmıyor ise sorunun ana kaynagı lpg valflerine yeterli elektirik gelmedigi içindir.
    marş motoru ortalama 30 ila 40 amper çekerki bu muazzam bir bir akımdır eger akü ölü ise 13,8voltluk gerilim marş esnasında 10 voltun altına düşerki buda gaz valflerinin açmaması demektir. lpg tesisatıdaki yetersizlikler ve sorunlarda buna sebebiyet verir sanırım açıklıyabilmişimdir hepinize hayırlı günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K -- 18 Haziran 2009; 22:56:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 3K

aracın büyük bir ihtimalle akü sorunu var yada lpg anahtarına gelen tesisatta hasar var sigorta yuvası oksitlenmiş olabilir , anahtarın soketi , oksitlenmiş, yanmış olabilir , tesisat kablosu çürümüş olabilir .....
    eger araç marş esnasında lpg ile çalışmıyor ve benzinde sorunsuz çalışıp lpg ye geçtiginizde sorun yaratmıyor ise sorunun ana kaynagı lpg valflerine yeterli elektirik gelmedigi içindir.
    marş motoru ortalama 30 ila 40 amper çekerki bu muazzam bir bir akımdır eger akü ölü ise 13,8voltluk gerilim marş esnasında 10 voltun altına düşerki buda gaz valflerinin açmaması demektir. lpg tesisatıdaki yetersizlikler ve sorunlarda buna sebebiyet verir sanırım açıklıyabilmişimdir hepinize hayırlı günler dilerim

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: uysalotogaz

Alıntıları Göster
    Regülatörün start ayarı kısık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Regülatörün start ayarı kısık :)

Alıntıları Göster
    Bendede 91 model şahin var. Son zamanlarda 2 kez lpg olmasına rağmen gazda çalımıyor. Benzinde sorun yok.. kontağı açıyorum, 2 kademe gaz gösteriyor. marşa basınca tek tek iniyor ve kırmızı gösteriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Bendede 91 model şahin var. Son zamanlarda 2 kez lpg olmasına rağmen gazda çalımıyor. Benzinde sorun yok.. kontağı açıyorum, 2 kademe gaz gösteriyor. marşa basınca tek tek iniyor ve kırmızı gösteriyor..

• quote:

quote:

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    ARAÇ YAKIT SECİCİ ANAHTAR REGULATÖR VE MULTİVALFLERDEN YAPAR :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tem Otogaz

eyvallah usta.. aynen dediğin gibi benzin / gaz anahtarında sorun varmış.. 3-4 ay öncede değiştirmiştim.. Niye bozuluyor acaba
  • quote:

quote:

eyvallah usta.. aynen dediğin gibi benzin / gaz anahtarında sorun varmış.. 3-4 ay öncede değiştirmiştim.. Niye bozuluyor acaba

Alıntıları Göster
    NEDEN BOZULUR O YAKIT SECİCİ ANAHTARIN TESİSATIN DA TETİKLEME UCUNDA YANLIŞ BAĞLANTI OLURSA CABUK YANABİLİR VEYA BU ANAHTARIN KALİTESİNDENDE OLABİLİR.TEM OTO GAZ AYTEKİN USTA

• quote:

NEDEN BOZULUR O YAKIT SECİCİ ANAHTARIN TESİSATIN DA TETİKLEME UCUNDA YANLIŞ BAĞLANTI OLURSA CABUK YANABİLİR VEYA BU ANAHTARIN KALİTESİNDENDE OLABİLİR.TEM OTO GAZ AYTEKİN USTA

Alıntıları Göster
    Dün yola çıkarken tekrar aynı sorunu yaşadık. Tamirciye götürdüm. Valfleri kontrol etti tek tek bir sorun yoktu ama hiç bir şey yapmadan düzeldi.. Bugün geri dönerken tekrar gaz kesildi ve araba stop etti, bende valflerin kablolarını oynattım, tüpün üstündeki valfte temazssızlık var sanırım, sorun oradan kaynaklanıyor.. Biraz oynatınca düzeliyor. Sorun anahtardan değilmiş. Daha önceki bozuk diye değiştirdiğim anahtardada bir sorun yokmuş...

• quote:

Dün yola çıkarken tekrar aynı sorunu yaşadık. Tamirciye götürdüm. Valfleri kontrol etti tek tek bir sorun yoktu ama hiç bir şey yapmadan düzeldi.. Bugün geri dönerken tekrar gaz kesildi ve araba stop etti, bende valflerin kablolarını oynattım, tüpün üstündeki valfte temazssızlık var sanırım, sorun oradan kaynaklanıyor.. Biraz oynatınca düzeliyor. Sorun anahtardan değilmiş. Daha önceki bozuk diye değiştirdiğim anahtardada bir sorun yokmuş...

Alıntıları Göster
    aynı sorun bende de var 94 serçe var beyin yeni değişti ama araba lpg de çalışmıyo benzinde sorun yok arabayı çekince çalışıyor düğmeyi ortaya alınca çalışıyor ama benzin mi lpg mi bilmiyorum

• Merhaba... 96 Model Golf3 ile kayseri ankara istanbul arasında sorunsuz geldim. İstanbul ve Kayseri içinde sürdüm baya. İstanbul'a gelişten (depoyu 3 kere fulledikten sonra) araba lpg'de çalışmadı. Benzinde çalıştırıp kapıya bırakım. O arada araba giderken lpg'ye geçtim araba stop etti. Enjeksiyonu değiştirdim sbir şey değişmedi. Bir gün sonra Lpg'de çalıştırmayı denedim çalıştı. İşilerimi halletmeye gittim stop ettim 10 dk sonra geldiğimde yine çalışmadı. Benzinle Sanayiye götürdüm adam tornavidanın arkasıyla tüp beynine ben marşa basarken birkaç kez vurdu araba lpg de çalıştı. o çalışma ile hiç durmadan eve geçtim. Yaklaşık 13 saat sonra arabayı lpg'e çalıştırdım çalıştı. stop ettim tekrar denedim yine çalıştı. ,

Sorun şu ki tüple yola çıkıyorum stop edince çalışmıyor araba. illa benzinle dönüp arabayı dinlendirmem gerekiyor.

Tüp simit şeklinde. Sanayide bakan kişi tüp beyni bozulmuş falan dedi. Değiştirelim dedi.Pazar olduğu için her yer kapalıydı yaptırmadan eve döndüm. Yardımlarını fikirlerinizi bekliyorum. Sorun devam ederse ki öyle görünüyor servise götürecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öğretmen34 -- 3 Eylül 2013; 7:58:28 >

• farukaan kullanıcısına yanıt
    selam bu linkte soru bölümüne sorunu sor anında yardımcı oluyorlarhttp://www.lpgyedekparca.com/lpg-sorunlari-soru-gonder.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.