Şimdi Ara

EN İYİ ARAÇ LPG SİSTEMİ MARKASI HANGİSİDİR ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
7
Favori
149.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • marka çok önemli değil ancak bildiğimiz sıralı sistem yerine yeni geliştirilen lpDi sistemleri aracınıza uygunsa onları tercih etmenizi öneririm.

araca ekstra enjektör takmadan kendi enjektörleriyle montaj yapılıyor diye biliyorum. ve kesinlikle benzine ihtiyacınız kalmıyor. performans kaybı yasatmadiği söylenen bu sistemi taktirmaniz bence daha mantıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atiker eski atiker değil. İmzamdaki sistemle 40 bın km tek bır sorun yaşamadım. bir kere kalibrasyon yaptırmadım.

ama ben kit değil usta seçtim. bulunduğunuz il için usta tavsıyesi isteyin
  • şuan dizel kullanıyorum ancak 1 sene öncesine kadar tam 4 sene lpg li palio marka araç kullandım markası brc ydi.Bırakın sorun yaşamayı gaz ayarı bile hiç yaptırmadım gazı koyup yola devam ediyordum ne filtresi değişti nede beyni taktırmak isteyen arkadaşlar varsa brc tavsiye ederim lpg nin kralı prins dir.Ancak fiesta vs.gibi bir araç için prins e gerek yok diye düşünüyorum brc taktırılıp gayet güzel bir şekilde kullanılır.
  • En iyisi araciniza en uyumlu olan ve dogru montaj edilen kittir.

• Sıfır olarak aldığım 206 sedana 15000km Atiker taktırmıştım. Sattığımda 62000km idi. Hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Satgın alan arkadaşım aldıktan 2 ay sonra enjektörlerden birisi bozulmuş değiştirdim demişti(150-180Tl gibi )

Babam Aveosuna BRC taktırmıştı, Kayseriden-Bursaya yarım depo benzin gitti dedi. Nasıl olur yanlışlık var dedim, tatilde bayiye gittik enjektör bozulmuş dediler, daha iki ay olmadan. Biraz da şans işi bu, ama en önemli nokta işini bilen bir USTA....
  • en iyi kit PRİNCE
    EN iyi usta kim dersen
    ankara şaşmazda QUATRO GARAGE bekir abiyi tek geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsr28 -- 7 Kasım 2013; 11:28:29 >
  • Arkadaşlar istanbul'da tavsiye edeceğiniz usta kim olur ? sorunsuz montaj yapan birisi var mı piyasa da ?
  • LPG sayfası derdinize çare olur.
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_376/tt.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

prins ne kadar ?

2 hafta önce Ankara'da 2011 audi a3 aracıma 2250-yl taktırdım(10 taksit )

Peşin fiyatı 2000tl

• quote:

Orijinalden alıntı: bsr28

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

prins ne kadar ?

2 hafta önce Ankara'da 2011 audi a3 aracıma 2250-yl taktırdım(10 taksit )

Peşin fiyatı 2000tl

1-yakıt giderin yüzde kaç düştü hocam?
    2-bu konsola koydukları ufak açma kapama dügmesi konsola zarar verdi mi ? nereye taktılar?
    3-lpg ile benzinli arasındakı farkı hissedebiliyormusun?
  • Prins 6 silindirli araclarla cok iyi senkronize olur, fiesta icin degmez.

• prins vsi
    (vsi da kullanılan enjektörler keihin markadır)

vsi sistem bir yana diğer sistemlerin hepsi ayrı bir yana.

vsi çalışma mantığı çok farklıdır arkadaşlar, rahatlıkla söyleyebilirimki vsi lpg sistemi takılmış bir aracın ömrü benzinli yada dizel her araçtan uzun olacaktır...
  • Ford Focus 1'de 40.000 km Atiker kullandım. 10.000'de bir filtre değişimini yaptırdım. Hiçbir sorun çıkarmadı bana.

• Prins , Teleflex , Vialle

Bunlar kaliteli önde gelen markalar tabii fiyatı da ona gör
    e.
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    1- 90-tl lik gaz aldım ve km'yi sıfırladım, tam 326,9 km yol yaptım(şehir içi, işten eve, evden işe yoğun trafikte)

buna göre 1km de ortalama 27,5KRŞ yakıyor, şehirdışında muhtemelen 22krş' a iner,

arabayı kayseriden almıştım ve depoyu doldurduktan sonra(benzin), aracın acemisi olduğum için 90-120km hızla sürdüm ve hespaladım,
    benzinde uzun yolda 1 km de 48 krş yaktı.

yani nerden baksan benzine göre %40-45 tasarrufun var, hatta daha fazlası

2-öncelikle açma kapama düğmesini sen nereye istersen oraya kayabiliyorular, benim direksiyonun altında ki cepte duruyor,

benden başka hiç kimse düğmeyi göremiyor, hatta bende bakmak için eğiliyorum.işin doğrusu düğme güzel bir görüntü de katıyor arabaya

düğmenin konsola hiç bir zararı yok, dediğim gibi görünmüyor bile,

3- ben hiç bir fark hisstmedim, hatta dün gaz bitti uyarı sesi gelmeseydi gazın bittiğinin farkında değildim, yani benzinde ne ise lpg'de de aynı
    performansında en ufak bir düşme yok,

eğer lpg taktıracaksan, çok iyi araştır, git ustalarla yüz yüze konus,
    ben yaklaşık 1 hafta ankara sanayide gezdim, formları okudurm ve en sonunda taktıracağım KİT'i ve en önemlisi ustayı buldum,

şu anda çok memnunum, inş sorun olmaz

eğer ankaradaysan adres, telefon verebilirim, hatta 2 hafta önce siyah a3 dersen hatırlarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsr28 -- 12 Kasım 2013; 13:32:52 >

• yazılanları okumadım ama ;
    Sıralı sistemler (zavoli,brc,lovato,atiker daha bir ton marka) bunların hepsi hemen hemen aynıdır. Burada kit değil, montaj yapan usta önemlidir. Eğer doğru monte edilirse sıkıntı olmaz ama bilmeyen bir ustanın eline düşersiniz 1500 bayılıp brcde alsanız fayda etmez.

Ha en iyi diyorsanız brc likit sistem, vialle, prins, teleflex öne çıkar. ama bu sistemlerin fiyatlarıda çok iyidir o yüzden sizin arabaya bunlardan takmak gereksiz.
  • En iyi sistem prins fakat o araca o kadarına gerek yok.Brc ,Landirenzo ,lovato işinizi görür
  • Fiesta için uygun olmasa da prins en iyisidir.
    uygun olmaması verimli olmayacağı anlamında değil, daha çok yüksek motorlu daha üst segment arabaların tercihidr prins.
    150bin TL'lik araca taktırırken 3-4 bin'lik prins kit dokunmaz.
  • sevgili dostlar birde istanbul içinde sorunsuz montaj yapan usta söyleseniz aklımda hiç soru işareti kalmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut T.

konusunu bulmuşken sorayım: renault'un 1.6 115 beygir motorlu araçlarını, lpg ile kullananınız var mı? varsa durum nedir genel olarak?

Scenic II priviledge kullanıcısıyım bu yaz teleflex taktırdım normal kullanımdan bir farkını görmedim çekiş vs aynı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.