DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
En az arıza çıkaran araçlar listesi
214
Cevap
3
Favori
117.034
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> En az arıza çıkaran araçlar listesi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      3803 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:02:50
      Konuyu açmadan önce arattım, ama ya yanlış arattım ya da forumda bu konu yok diye kendim bir başlık açma gereği duydum.
      İnternette bir süre önce okuduğum bir yazı ile ilgili bana garip gelen ve sizinle de paylaşmak istediğim bir konu oldu. İngiltere'de bir dergi, 200 bin araç üzerinde bir araştırma yapmış ve arıza oranlarını yayımlamış. Liste şu şekilde;

Arıza İhtimali
      1. Mazda %17
      2. Mercedes %25
      3. Toyota %26
      4. Honda %27
      5. Mitsubishi %29
      6. Volvo %30
      7. Nissan %33
      8. Fiat %34
      9. Audi %35
      10.Ford %36
      11.BMW %37
      12.Peugeot %37
      13.Subaru %37
      14.Hyundai %38
      15.Rover %39
      16.Volkswagen %40
      17.Opel %43
      18.Renault %48
      19.Saab %48
      20.Citroen %50
      21.Land Rover %53
      22.Alfa Romeo %54

Burada bana garip gelen konu, Peugeot ile Citroen, Volkswagen ile Audi, Nissan ile Renault bildiğim kadarıyla aynı motorları kullanıyorlar ama arıza oranları farklı. Yanlış biliyorsam, lütfen düzeltin.

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:13:08
      Alfa Romeo düşündüğüm şu günlerde hiç oldu mu bu şimdi

iPhone 4, 32gb, Black
      twitter.com/#!/benidinle
    • Yarbay
      14516 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:13:34
      araştırma motor arızalarınamı göre mi yapılmış?

• Yarbay
      3803 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:15:57

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

araştırma motor arızalarınamı göre mi yapılmış?

Yazıyı tekrar buldum ve aşağıya alıntı yaptım.

EN DAYANIKLI VE SORUNSUZ MOTORA SAHİP OTOMOBİL: MAZDA
      İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA, en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı. Özellikle ikinci el otomobiller arasında, 200 bin araç üzerinde ve 22 marka arasında yapılan araştırmada Mazda, en az arızayla birinci sırada bulunuyor. Arıza ihtimali çok düşük olarak belirlenen Mazda Otomobilleri, " dayanıklılık" ve "tamir masrafı" olarak iki ayrı bölümde incelendi ve sonuç Mazda''nın önderliği ile sonuçlandı.

İngiltere'nin en iyi otomobil dergilerinden WhatCar yaptığı araştırmada Mazda Otomobilleri ile ilgili olarak, " Eğer kilometrelerce eziyetsiz bir motor arıyorsanız, daha fazla bakmayın. Çünkü birçok ünlü markalar bile Mazda'nın 100 araçta 17 garanti isteği rekorunu yakalayamadı. Küçük Mazda 323 yüksek performans elde etmesine rağmen, bütün araçların performansı da çok iyiydi. Spor otomobil alıcıları ise, araştırmamızda en güvenli araba seçilen MX-5 'in tekerlekleri üstünde rahat olabilirler." cümlelerine yer veriyor.

Dayanıklı ve problem yaratmayan bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız, Mazda' da çok daha fazlası var... Estetik ve gücün birleşimi Mazda Otomobilleri en güvenli yolculukları, gösterişi, zerafeti, kaliteyi, konforu, üstün performansı ve doğa ile mükemmel uyumu yaşamayı garanti ediyor.

• Yarbay
      14516 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:22:11
      o zaman hakkaten ilginç =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 23 Eylül 2009; 2:26:32 >

• Onbaşı
      20 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:23:19
      toyota dayanıklı araba mazdayı bilmem binmişliğim yok ama toyota gerçekten çok az sorun çıkarıyor.

• Yarbay
      3160 Mesaj
      23 Eylül 2009 02:23:55
      Bu Uzakdoğu işi biliyor gerçekten. Adamlar ilk 5i kapatmış

quote:

1. Mazda %17
      2. Mercedes %25
      3. Toyota %26
      4. Honda %27
      5. Mitsubishi %29

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 23 Eylül 2009; 2:23:30 >

• Yarbay
      3349 Mesaj
      23 Eylül 2009 07:14:33
      2001 Mazda ve 2005 Opel sahibiyim.

2005 Opel, Mazda'nın 8 yılda çıkartmadığı arızayı 2 yıla sığdırdı.

Teşekkürler Mazda

• Yarbay
      11116 Mesaj
      23 Eylül 2009 08:55:43
      Mazda madem böyle iyi bir marka neden Türkiye'de 2. el veya 0 hiçbir adı sanı geçmiyor?
      Opel'e şaşırmadım ama VW gerçekten çok arkalarda kalmış. Türkiye'de bu denli sınıfında öncü ve akranlarına nazaran pahalı fiyatları olan bir marka için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 23 Eylül 2009; 8:55:44 >

Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
    • Binbaşı
      1034 Mesaj
      23 Eylül 2009 08:58:21
      Link verebilir misiniz? Aslından okumak isterdim.

Aynada çirkinliğini görünce aynaya kızma! Mevlana. "Aklın güvenilir olmadığını savunan savunan bir adamın aklına da güvenilmez." "daha adil ve guzel bir dunyayı düşlediler//belki o dunyayı göremediler ama//görmuşcesine söylediler."
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Eylül 2009 10:18:18
      Mazda madem böyle Türkiyedeki durumuna nedemeli asıl tartışılması gereken bu.
      Yoksa biz birşeyden anlamıyormuyuz :)

Caddy de VW in ortalamayı baya yükseltmiş görünüyor.

• Yarbay
      7565 Mesaj
      23 Eylül 2009 10:20:00
      quote:

Opel'e şaşırmadım ama VW gerçekten çok arkalarda kalmış. Türkiye'de bu denli sınıfında öncü ve akranlarına nazaran pahalı fiyatları olan bir marka için

Doğuş Otoyu tebrik etmek lazım. Bu kadar sorun çıkaran arabaları, bu kadar pahalı fiyatlara, bu kadar çok satmayı başarabiliyor. Üstelik bakım ve serviste de geçirmeye devam ederek.

• Yüzbaşı
      508 Mesaj
      23 Eylül 2009 10:36:14
      Ben VW'ye hic sasırmadım. VW'ler arıza cıkarma potansiyeli yuksek araclardır. Bakın Almanya'da ticari taksilerin %90'ı dizel Mercedes'tir. Almanya'daki taksiciler Mercedes'ten daha ucuza dizel Passat'lar (ustelik o da %100 Alman) varken neden Mercedes'i tercih etmislerdir bunca yıldır acaba? Iki nedeni var aslında, birisi konfor digeri dayanıklılık. Hicbir VW cok fazla kilometre yapıldıgında bir Mercedes yada Japon otomobili kadar dayanıklı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 23 Eylül 2009; 10:36:53 >

2002 BMW E39 530i
    • Yarbay
      17140 Mesaj
      23 Eylül 2009 10:49:25
      alfa romeonun arızanedenleri ne ki acaba

Opel Vectra 1.9 CDDesign sütçü Edition
      150 ps 320 nm 6 ileri Active Select
    • Yarbay
      3043 Mesaj
      23 Eylül 2009 12:52:08
      Son zamanda Carismam ve 206 m vardı.Şimdi 206 ve civic im var.

Carisma ve 206 aynı model ve yakın kmlerdeydi.Carisma 206 nın çıkardığı sorunların 10 da 1 ini çıkardıysa ne olayım. O yüzden şöyle düşünüyorum,listede pejoyu yanlış yazmışlar. %37 değil %137 olacak

Gel de hayran olma şimdi.2008 Civic e 600 küsür lira kasko öderken,Peugeot'a 900 lira kasko parası istiyorlar.
      E haklı adamlar tabi

Gözünü seveyim Japonun.

Ne araba yapsalar gözüm kapalı alırım vallahi.

• Yarbay
      3124 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:07:29
      sonra fanatik oluyoruz

• Yarbay
      10884 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:07:43
      Mitsubishi sahibi olarak listedeki yerini beğenmedim açıkçası. Sanki ilk üç arasında olmalıydı. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 23 Eylül 2009; 13:08:37 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
      Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
      Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
      H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
      Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
    • Yarbay
      3043 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:10:58

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Mitsubishi sahibi olarak listedeki yerini beğenmedim açıkçası. Sanki ilk üç arasında olmalıydı. ;)

• Yarbay
      4173 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:19:31
      acaba skoda sıralamada nerededır?

KİMYACILAR ÖLMEZ SADECE DENGEYE ULAŞIRLAR
    • Yarbay
      4807 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:24:40
      Opel sahibiyim fakat hiçte öle sorun cıkarttığını görmedim.

97. Opel Corsa GSİ. Not Stock
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.