Şimdi Ara

En az arıza çıkaran araçlar listesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
3
Favori
202.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sissil

mazdamı ?

rx-7 lerin nasıl döküldüğünü biliyoruz.
    alfa romeo fiat motoru kullanıyor
    volvo renault motoru kullanıyor

böyle saçma bi oranlama görmedim

Nasıl dökülüyormuş...Böyle kesin konuştuğuna bakarsak rx-7'den aşaği inmemişsin..
    Bırakın şimdi kabullenememezlik olaylarını.Çok güzel bir araştırma ve doğru bir araştırma.Japonlar her zaman sağlamdır,sağlamcıdır.O yüzden yok bu liste olmamış yok bana uymuyo gibi saçmalıkları geçin..
    Ortada bir gerçek var japonlar koymuş çocuğu ortaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

araştırma motor arızalarınamı göre mi yapılmış?

Yazıyı tekrar buldum ve aşağıya alıntı yaptım.

EN DAYANIKLI VE SORUNSUZ MOTORA SAHİP OTOMOBİL: MAZDA
    İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA, en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı. Özellikle ikinci el otomobiller arasında, 200 bin araç üzerinde ve 22 marka arasında yapılan araştırmada Mazda, en az arızayla birinci sırada bulunuyor. Arıza ihtimali çok düşük olarak belirlenen Mazda Otomobilleri, " dayanıklılık" ve "tamir masrafı" olarak iki ayrı bölümde incelendi ve sonuç Mazda''nın önderliği ile sonuçlandı.

İngiltere'nin en iyi otomobil dergilerinden WhatCar yaptığı araştırmada Mazda Otomobilleri ile ilgili olarak, " Eğer kilometrelerce eziyetsiz bir motor arıyorsanız, daha fazla bakmayın. Çünkü birçok ünlü markalar bile Mazda'nın 100 araçta 17 garanti isteği rekorunu yakalayamadı. Küçük Mazda 323 yüksek performans elde etmesine rağmen, bütün araçların performansı da çok iyiydi. Spor otomobil alıcıları ise, araştırmamızda en güvenli araba seçilen MX-5 'in tekerlekleri üstünde rahat olabilirler." cümlelerine yer veriyor.

Dayanıklı ve problem yaratmayan bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız, Mazda' da çok daha fazlası var... Estetik ve gücün birleşimi Mazda Otomobilleri en güvenli yolculukları, gösterişi, zerafeti, kaliteyi, konforu, üstün performansı ve doğa ile mükemmel uyumu yaşamayı garanti ediyor.

arkadaslar bu alıntıyı iyi okuyun yani mazda? isaretini koyarken düsünün hic kullanmadıgınız araclar hakkında ön yargılı konusmayın....

• Kendi adıma bunun anket havasında bir konu olduğunu düşünüyordum cevabımda hazırdı 1 mazda 2 mitsubishi ama baktım ki zaten liste hazır İleride almayı düşündüğüm hatta listemde 1 numara konumunda olan Mazda'ya sempatim iki kat daha arttı. ama mitsuya şaşırdım doğrusu ilk üçte bekliyordum kendisini Listede bunun dışında Fiat'ın audiyi geçmesi kendi aracıma olan sempatiyi arttırdı (vw demeye gerek yok durum ortada) sadece bu Fiat'mı teneke yığını yok efendim almanın en kötüsü bile taştır taş şeklinde konuşanlara kapak olsun diyorum(ama yine de aracı satıp üzerine birkeç ekleyip Mazda almak aklımdan geçmiyor değil)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harun

ingilterede bir derginin yaptığı araştırmadan ziyade büyük kuruluşların yaptığı çalışmalara şahsen daha çok güvenirim. linkini verdiğim konuda 2002 yılından 2007 yılına kadar olan arıza istatistiğini görebilirsiniz. çalışmayı yapan kuruluş adac'tır

http://forum.donanimhaber.com/m_35003355/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36292698

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Konuyu açmadan önce arattım, ama ya yanlış arattım ya da forumda bu konu yok diye kendim bir başlık açma gereği duydum.
    İnternette bir süre önce okuduğum bir yazı ile ilgili bana garip gelen ve sizinle de paylaşmak istediğim bir konu oldu. İngiltere'de bir dergi, 200 bin araç üzerinde bir araştırma yapmış ve arıza oranlarını yayımlamış. Liste şu şekilde;

Arıza İhtimali
    1. Mazda %17
    2. Mercedes %25
    3. Toyota %26
    4. Honda %27
    5. Mitsubishi %29
    6. Volvo %30
    7. Nissan %33
    8. Fiat %34
    9. Audi %35
    10.Ford %36
    11.BMW %37
    12.Peugeot %37
    13.Subaru %37
    14.Hyundai %38
    15.Rover %39
    16.Volkswagen %40
    17.Opel %43
    18.Renault %48
    19.Saab %48
    20.Citroen %50
    21.Land Rover %53
    22.Alfa Romeo %54

Burada bana garip gelen konu, Peugeot ile Citroen, Volkswagen ile Audi, Nissan ile Renault bildiğim kadarıyla aynı motorları kullanıyorlar ama arıza oranları farklı. Yanlış biliyorsam, lütfen düzeltin.

Bu çalışma 200 bin araç üzerinde yapılmış daha nasıl güvenilir olabilir merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

Kendi adıma bunun anket havasında bir konu olduğunu düşünüyordum cevabımda hazırdı 1 mazda 2 mitsubishi ama baktım ki zaten liste hazır İleride almayı düşündüğüm hatta listemde 1 numara konumunda olan Mazda'ya sempatim iki kat daha arttı. ama mitsuya şaşırdım doğrusu ilk üçte bekliyordum kendisini Listede bunun dışında Fiat'ın audiyi geçmesi kendi aracıma olan sempatiyi arttırdı (vw demeye gerek yok durum ortada) sadece bu Fiat'mı teneke yığını yok efendim almanın en kötüsü bile taştır taş şeklinde konuşanlara kapak olsun diyorum(ama yine de aracı satıp üzerine birkeç ekleyip Mazda almak aklımdan geçmiyor değil)

haklısın dostum benimde Fiattan sonra alacağım araç mazda 3 olacak belkide 6

• quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

quote:

mazdamı ?

Nasıl dökülüyormuş...Böyle kesin konuştuğuna bakarsak rx-7'den aşaği inmemişsin..
    Bırakın şimdi kabullenememezlik olaylarını.Çok güzel bir araştırma ve doğru bir araştırma.Japonlar her zaman sağlamdır,sağlamcıdır.O yüzden yok bu liste olmamış yok bana uymuyo gibi saçmalıkları geçin..

üslubuna dikkat et , edemiyorsanda benim yazımdan alıntı yapma.

• Japon arabalarını sorunsuz olduğu için çok seviyorum şunu eklemek istiyorum türkiyede tutulmuyor diye lider olamayacağı anlamına gelmiyor ben bir mazda kullanıcısıyım ve çevremde mazda kullanıcılarının çoğu problem yaşamadıklarını söylüyor
  • kuş serisi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

quote:

mazdamı ?

üslubuna dikkat et , edemiyorsanda benim yazımdan alıntı yapma.

Uslübüm sana mı?Değil..
    Sende cevap veremeyeceksen alıntı yapma..

• Japonyada yollar nasıl acaba
  • İlk 5'e şaşırmadım...hele hele mazdaya hiç...ne yazık ki biz Çılgın(!) Türkler araba alırken komşunun beğenisini en önde tuttuğumuz için böyle mazdaymış yok efendim mitsuymuş....bozar bizi.

aracıma katır biner gibi binerim sorun çıkarmaz ...ama biraz da konforlu araba yapsa şu caponlar iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavakspor -- 11 Aralık 2009; 1:48:38 >
  • hortlasın

• Merhabalar,

Haberi okumak isteyen arkadaslara haberin asli burada...merak edenler icin...

En az arıza çıkaran araçlar listesi
  • Mazda 3 almayı düşündüğüm şu zamanlarda güzel haber
  • Mazda nın uzak ara en sorunsuz araç olduğu çok eskiden beri bilinen bir gerçekti...

2007 veya 2008 yılında bu araştırma sonuçlarını fotolarıyla ve yazısıyla beraber ben bu foruma koymuştum...

aratırsanız orjinalini de rahatlıkla bulabilirsiniz nette...

Uzakdoğu bu işte gerçekten çok iyi aralarına merso nun girmesi de gayet mantıklı...

Mazda distrübitör yüzünden tr deki o müthiş yıllarını mumla arar oldu... mazdayı bilen alır konumuna geldi iş... ama alan da bir daha başka arabaya binemez oldu... bu marka hakettiği değeri yakalamalı... dünyada müthiş bir saygı gören marka tr de yerlerde sürünü distribütör hatası yüzünden...
  • o adac diyen arkadaşa da bir lafım var...

almanların hangi dergisinde alman arabalarını geçebilen herhangi bir otomobil gördün...

onlar tamamen ne olursa olsun 1 2 3 e alman yazarlar esas 1.yi de 4 numaraya yazarlar... ulusalcılıktan gelen bişi bu...

ingiltere de tamamen kullanıcılar üzerinden yapılan tarafsız bir araştırmadır yukardaki... ingilizlerin nasıl bir bağlantıusı olabilir de düşünün ilk 5 e 4 japon koyarlar...

sorunsuzlukta japondur... konforda mersosu audisi bmw si ile alman olabilir ona lafım yok... ama konforlu konforlu servis yolunu tutarsınız...
  • tüüü reno 18. sıradaymış..
    ama ben memnunum sorun yaşatmadı daha bana..
  • oranlar tuhaf değil mi?

ne yani her 2 citroen sahibinden biri servisten çıkamıyormu bu duruma göre.

o kadar da değildir sanıyorum.

hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrikaayarlari

Merhabalar,

Haberi okumak isteyen arkadaslara haberin asli burada...merak edenler icin...

En az arıza çıkaran araçlar listesi

Bu ne arkadaşım böyle bir haber olabilirmi???Yapan kurum kim,araç derken aracın cinsi ne??(camry de toyta auris de ikisi birmi şimdi???)Arıza derken neleri hesaba alıyor???Satılan her 2 alfadan 1'i bozuk mu çıkıyor yada alanlar enayimi???İstatisti ki bilgi hesaplanırken hangi yöntem kullanılmışl...Lütfen biraz düşünelim böyle yalan yanlış haberleri foruma eklerken,insanları yanlış yönlendirmeyelim...

• Bu liste hangi yılda yayınlanmış haberi olan varmı.Ben bu forumu bildim bileli bu liste ortalarda dolaşır.Ayrıca Adac'a bok atmayada gerek yok.japonların sorunsuzluk imajını pekiştiren kurumlardan bir tanesidir.Sitesinden bakarsanız 30 yıllık adac verilerine bunu görürsünüz.Son yıllarda işler değişmeye başladı diye çamura gerek yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 13 Mayıs 2010; 17:11:10 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.