Şimdi Ara

EminEvim (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: player2974

Bu mesaj silindi.
    para mal mülk ne varsa hiç biri bizim degildir allahındır yarın ne olacagın belli degildir verende o alanda o bir cok arkadşaım bu sistemden ev sahibi oldu bende olucam inş o soyguncu bankalarla ugraşılmaz yoksa. ve tanrı diye bi cümle yoktur ALLAH tır onun adı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDTuRkk

Bu mesaj silindi.
    eminevime girmeyi düşünüyorum detaylı anlatabilecek var mı?
  • sxlsoft S kullanıcısına yanıt
    üstte yazdım herşeyi
  • 2013 4.aydan beri eminevime üyeyim 4.çekiliştede çıkmadı. 100 binliralık gruba girmiştim. o döneme bu fiyattan İstanbul da ev bulmak kolaydı şimdi o fiyattaki evler 250/300 yüz binlira olmuş. ev çıksa ne olur çıkmasa ne olur bu saatten sonra.
    gelelim bu bu sistemin en şüphelendiğim noktasına.;
    1—şeffaf değil çünkü ben üye olduğum gruptaki kişilerin isimlerini göremiyorum. (içine kimi alıyorlar kimi çıkarıyorlar, gel abi biz seni atarız bir gruba hallederiz v.s noluyor hop)
    2-ne hikmetse peşinatı fazla veren şak diye ilk çelilişte çıkabiliyor.bir sürü örnek var sağdan soldan duyarsınız (torpilmi var kardeşim paramız yok diye 2 sınıf muamelemi görüyoruz )
    3-çekiliş sistemi demode hangi çağda yaşıyoruz
    adamlar kinder süpriz çikolata kutusuna isim koyup tombala yapıyorlar.e hani bize numara vermiştiniz. neden milli piyango daki topların dışında görülen numaralı sistemi kurmuyorsunuz daha şeffaf olmazmı milleti şüphede bırakıyorsunuz.

milli piyangodada noter var ama gayet durum ortada eğer bir hak ihlali varsa ben hakkımı bu sistemi kuran kişiye helal etmiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: termomen

2013 4.aydan beri eminevime üyeyim 4.çekiliştede çıkmadı. 100 binliralık gruba girmiştim. o döneme bu fiyattan İstanbul da ev bulmak kolaydı şimdi o fiyattaki evler 250/300 yüz binlira olmuş. ev çıksa ne olur çıkmasa ne olur bu saatten sonra.
    1—şeffaf değil çünkü ben üye olduğum gruptaki kişilerin isimlerini göremiyorum. (içine kimi alıyorlar kimi çıkarıyorlar, gel abi biz seni atarız bir gruba hallederiz v.s noluyor hop)
    2-ne hikmetse peşinatı fazla veren şak diye ilk çelilişte çıkabiliyor.bir sürü örnek var sağdan soldan duyarsınız (torpilmi var kardeşim paramız yok diye 2 sınıf muamelemi görüyoruz )
    adamlar kinder süpriz çikolata kutusuna isim koyup tombala yapıyorlar.e hani bize numara vermiştiniz. neden milli piyango daki topların dışında görülen numaralı sistemi kurmuyorsunuz daha şeffaf olmazmı milleti şüphede bırakıyorsunuz.

milli piyangodada noter var ama gayet durum ortada eğer bir hak ihlali varsa ben hakkımı bu sistemi kuran kişiye helal etmiyorum...

ne güzel sistem.

• quote:

2013 4.aydan beri eminevime üyeyim 4.çekiliştede çıkmadı. 100 binliralık gruba girmiştim. o döneme bu fiyattan İstanbul da ev bulmak kolaydı şimdi o fiyattaki evler 250/300 yüz binlira olmuş. ev çıksa ne olur çıkmasa ne olur bu saatten sonra.

merhabalar. ben de bu sisteme girmeyi düşünüyorum. 150 bin tl ve 1250 tl ödemeli 120 ay oluyor. peşinat verecek param yok, sadece organizsyon ücreti var. siz 2013, nisan ayından beri üyeymişsiniz ama 4. kez çekilişe girmişsiniz. çekilişler her ay olmuyor mu? neden o kadar sürede 4 çekilişe girdiniz? bir de şuan banka kredileri çok ama çok tavan yapmış durumda. bu sistemin size göre artıları ve eksileri nelerdir?

• samsunluyasir S kullanıcısına yanıt
    çekilişler 10 ayda bir oluyor. çok peşinat verirsen seni çok peşinat verenlerden oluşan bir grup oluşturup ona atıyorlar diye düşünüyorum.
    artısı
    1-dinen faiz olayından kurtuluyorsun
    2-kendi evin varsa çok karlı ev çıkmazsa kira yardımı cebinde kalıyor
    3-acelen yoksa birde maddi durumun iyiyse ön ödemeli sistemi tavsiye ederim daha mantıklı
    eksileri
    1-her çıkmayan çekilişte ev fiyatları artıyor
    2-kiran artıyor
    3-çıkmayınca elalem yine çıkmadı diye canını sıkıyor (sana dedik gibisinden kredi çek vs)gereksiz alternatif sunmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termomen -- 25 Ekim 2015; 21:25:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvodor_07

quote:

ne güzel sistem.

2010 yılında bu sisteme girmiş evimi arabamı almış biri olarak söylemelim ki;
    ŞU sorularının hepsinin cevabı bayindeki sistem üzerinde var. Sana yaparız hallederiz diyeni geneL müdürlüğe şikayet et onlar icabına bakar. Ben kötüyüde iyi yi de net anlatan severim. Herşey şeffaf noter huzurunda canlı yayın ile olmakta.torpil olayı yok olsaydı ben yaptırırdım. Bağlantılarım kuvvetlidir. Ama tölerans herkese aynı mesafe.
    Tekrar ifade etmek gerekirse tavsiye ederim. Maddi mAnevi faydasını fazlasıyla göreceksiniz. vesselam.

• onder748 kullanıcısına yanıt
    sorunda orda, sistemde sadece kendileri değil bizimde görmemiz lazım listedeki kişileri. sadece çekilişte çıkanlar ve ödeme ekranı var sistemde.
  • quote:

sorunda orda, sistemde sadece kendileri değil bizimde görmemiz lazım listedeki kişileri. sadece çekilişte çıkanlar ve ödeme ekranı var sistemde.

Benim zamanımda grup ödemeleri başladıktan sonra yani grup tamamlandıktan sonra grubunuzu görebiliyorsunuz.
  • Buranın altında defalarca yazdım, halen faiz değildir vb... yorumlar yapılıyor. Bu konuya benim attığım mesajları gözden geçirin.

Sistem konusunda ihtilaf var. Faiz diyen diyen çok. İyice araştırın. Benim aklıma yatmadı. Faize bulaşmaktan çekinen kardeşlerimizi uyarmayı da görev biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebul-Liva

Buranın altında defalarca yazdım, halen faiz değildir vb... yorumlar yapılıyor. Bu konuya benim attığım mesajları gözden geçirin.

Sistem konusunda ihtilaf var. Faiz diyen diyen çok. İyice araştırın. Benim aklıma yatmadı. Faize bulaşmaktan çekinen kardeşlerimizi uyarmayı da görev biliyorum.
    Arkadaşlar 15-18 Ekim 2015 tarihinde Konya' da 2. Uluslararası İslam Ticaret Hukuku Kongresi toplandı.
    Günümüz ticari konuları ile ilgili birçok konuda görüş bildirildi.
    Bu platformda emin evim sistemi benzeri ev alımıyla ilgilide bir görüş var.
    Bu görüşe göre aşağıdaki 4 maddede bahsedilen şartları sistemin sağlaması gerekmektedir. Bununla ilgili emin evime mail attım. Bu dört madde hakkında sisteminiz uygunluğu nasıldır ? diye, henüz bir dönüş olmadı.
    Buradaki konuyu takip eden arkadaşları bilgilendirmek istedim.

Linki ve açıklama aşağıdadır.
    http://islamticarethukuku.org/faiz-oturumu-sonuc-bildirisi-73h.htm

"Günümüzde ticari bankalar ile katılım bankaları dışında konut finansmanına yönelik organizasyon yapan bazı ticari şirketler tarafından çekilişli, vade ortası gibi sistemler uygulanmaktadır. Bu sistemlerin riba şüphesinden uzak olmadığı görülmektedir. Bu şüphenin izalesi için:

1. Müşterilerin tahsilat ve ödemelerinin grup içerisinde kalması,

2. Grup üyelerinin yaptıkları ödemeleri şirket hesabında kalmayıp grup üyelerine konut alınmak üzere kullanılması,

3. Şirketin organizasyona finansal anlamda müdahil olamaması gerekir.

4.Yine ileri tarihlerde yapılacak ödemelere eklenecek enflasyon farkı baştan tahmini olarak belirlenip kesinleştirilmemeli, enflasyon gerçekleştikten sonra buna göre fazlalık eklenmelidir.

Ayrıca bu sistemler aynı zamanda finans teminine yönelik birer organizasyon olduklarından BDDK gibi bir üst kurulun denetimine tabi olmaları ve TMSF’nin banka mevduatları için verdiği garantiyi haiz olmaları önem arz eder."

Ayrıca bende bu sistemdeyim 7-8 aydır ödüyorum. Yalnız gün geçtikçe içime sinmemeye başladı. Başlangıçta bir takım hocalara sordum, çoğu olabilir dedi, kimisi sıkıntılı dedi, ama hiç bir hoca kesin caiz veya değil demedi. Bu nedenle girerken çok iyi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zmezk -- 11 Kasım 2015; 9:46:28 >

• Simdi faiz konusuna girmeden isin matematigi ile ilgili yaptigim bir hesabi paylasmak istiyorum.
    Vade ortasi sistemde 6 yil aylik 6 bin tl odemeli 432 bin tl degerinde ev almak icin yaptim bu hesabi. 3 yil odeme yapinca 432 bin tl teslim ediliyor. Yani 216 bin tl odeyince evi alabiliyorsunuz. Geri kalan tutari da evi aldiktan sonra ayni taksitlerle 3 yil daha odeyip borcu kapatiyorsunuz. Ayrica sisteme girerken de organizasyon ucreti olarak bu tutarsaki ev icin 25 bin tl odeme yapiyorsunuz.

Simdi hesap su; diyelim ki 6 bin tl yi ilk 3 yil eminevime yatirmadiniz ve bu parayi kendiniz degerlendirdiniz. Hicbir yatirimdan anlamadiginizi da varsayip bu parayi her ay eminevime yatirir gibi vadeli bir hesaba aktardiginizi dusunelim.

Ilk 3 yil eminevime aylik 6 bin tl yatirarak 216 bin tl biriktirmis olursunuz. Ayni odemeyi enparanin bugunku faizi ile net %10.5 faizle biriktirirseniz 3 yil sonunda 280 bin tl olur. Eminevime odenecek 25 bin tl yi de 3 yillik faizi ile birlikte birikim hesabimiza eklemis oldugumuzu varsayarsak toplam 315 bin tl miz 3 yil sonra hesabimizda mevcut olacaktir. Alacagimiz ev 432 bin tl idi. 115 bin tl acigimiz kaldi.

Simdi eminevime girseydik, 3 yil sonunda 432 bin tl degerinde evimizi almis geriye de 3 yillik ayda 6 bin tl lik odememiz kalmis olacakti.

Ikinci durumda ise 3 yil sonunda evimizi almak icin 115 bin tl kredi ihtiyacimiz bulunmaktadir. Aylik 6 bin tl odemeli krediyi halkbankin bugunku 1.13 orani ile alirsak toplam borc 130 bin tl olmakta ve borc 22 ayda bitmektedir.

Yani ayni degerdeki evi eminevim sistemine girmektense ayni sartlarda ayni tutarda birikimle ve banka kredisi ile kendimiz almaya kalkarsak borcumuzu 14 ay erken bitiriyoruz. Bu da 14×6000 tl den 84 bin tl eder.

Sonuc olarak yukaridaki degerdeki evi, bahsedilen vade ve taksitlerle eminevim sistemine girmektense, odeyeceginiz taksitleri biriktirir ve eksik kalan tutari banka kredisi ile tamamlarsaniz 84 bin tl kariniz olmaktadir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekonomi doktoru

Simdi faiz konusuna girmeden isin matematigi ile ilgili yaptigim bir hesabi paylasmak istiyorum.
    Vade ortasi sistemde 6 yil aylik 6 bin tl odemeli 432 bin tl degerinde ev almak icin yaptim bu hesabi. 3 yil odeme yapinca 432 bin tl teslim ediliyor. Yani 216 bin tl odeyince evi alabiliyorsunuz. Geri kalan tutari da evi aldiktan sonra ayni taksitlerle 3 yil daha odeyip borcu kapatiyorsunuz. Ayrica sisteme girerken de organizasyon ucreti olarak bu tutarsaki ev icin 25 bin tl odeme yapiyorsunuz.

Simdi hesap su; diyelim ki 6 bin tl yi ilk 3 yil eminevime yatirmadiniz ve bu parayi kendiniz degerlendirdiniz. Hicbir yatirimdan anlamadiginizi da varsayip bu parayi her ay eminevime yatirir gibi vadeli bir hesaba aktardiginizi dusunelim.

Ilk 3 yil eminevime aylik 6 bin tl yatirarak 216 bin tl biriktirmis olursunuz. Ayni odemeyi enparanin bugunku faizi ile net %10.5 faizle biriktirirseniz 3 yil sonunda 280 bin tl olur. Eminevime odenecek 25 bin tl yi de 3 yillik faizi ile birlikte birikim hesabimiza eklemis oldugumuzu varsayarsak toplam 315 bin tl miz 3 yil sonra hesabimizda mevcut olacaktir. Alacagimiz ev 432 bin tl idi. 115 bin tl acigimiz kaldi.

Simdi eminevime girseydik, 3 yil sonunda 432 bin tl degerinde evimizi almis geriye de 3 yillik ayda 6 bin tl lik odememiz kalmis olacakti.

Ikinci durumda ise 3 yil sonunda evimizi almak icin 115 bin tl kredi ihtiyacimiz bulunmaktadir. Aylik 6 bin tl odemeli krediyi halkbankin bugunku 1.13 orani ile alirsak toplam borc 130 bin tl olmakta ve borc 22 ayda bitmektedir.

Yani ayni degerdeki evi eminevim sistemine girmektense ayni sartlarda ayni tutarda birikimle ve banka kredisi ile kendimiz almaya kalkarsak borcumuzu 14 ay erken bitiriyoruz. Bu da 14×6000 tl den 84 bin tl eder.

Sonuc olarak yukaridaki degerdeki evi, bahsedilen vade ve taksitlerle eminevim sistemine girmektense, odeyeceginiz taksitleri biriktirir ve eksik kalan tutari banka kredisi ile tamamlarsaniz 84 bin tl kariniz olmaktadir.
    eminevim uzun vadede veya girilen konut ve sisteme göre kısa vadede bankalarla karşılaştırılmayacak kadar karlı. hem de faizsiz. düşünene arkadaşlara yardımcı olabilir. 2009 dan beri müşterisiyim eminevimin

• Sisteme girmeyi düşünen abilerim. Beni referans göstererek sisteme girerseniz erzurum oltu taşı tesbih ve kadayıf dolmasına ek olarak hurma ve zemzemde hediye gönderirim. Toplamda 350 bin olması yetiyor. Yardımlarınızi bekliyorum. Tabi bildiğim kadar bende yardım ederim.

Sn. Müsterimiz Eminevim 24. yilinda sizi Umre ziyaretine götürüyor. 1 Aralik - 29 Subat tarihleri arasinda referansiniz ile gerceklesen her 350 bin TL lik kayda 10 günlük Umre ziyareti Eminevim 'den hediye. Detayli bilgi subelerimizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesreti -- 5 Aralık 2015; 15:32:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesreti

Sisteme girmeyi düşünen abilerim. Beni referans göstererek sisteme girerseniz erzurum oltu taşı tesbih ve kadayıf dolmasına ek olarak hurma ve zemzemde hediye gönderirim. Toplamda 350 bin olması yetiyor. Yardımlarınızi bekliyorum. Tabi bildiğim kadar bende yardım ederim.

Sn. Müsterimiz Eminevim 24. yilinda sizi Umre ziyaretine götürüyor. 1 Aralik - 29 Subat tarihleri arasinda referansiniz ile gerceklesen her 350 bin TL lik kayda 10 günlük Umre ziyareti Eminevim 'den hediye. Detayli bilgi subelerimizde.
    arkadaşlar bu sistemden 250.000 tl lik ev almak istiyorum 45000 peşinat +organizasyon ücretini ödeyebilirim. aylık ödeyebileceğim taksit ise eve geçmeden aylık 3.500 eve geçtikten sonra 4.500 tl olur derdim faiz falan değil bankalarla ilgili problem durumu ödeme kaynaklı değil. yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal3334

arkadaşlar bu sistemden 250.000 tl lik ev almak istiyorum 45000 peşinat +organizasyon ücretini ödeyebilirim. aylık ödeyebileceğim taksit ise eve geçmeden aylık 3.500 eve geçtikten sonra 4.500 tl olur derdim faiz falan değil bankalarla ilgili problem durumu ödeme kaynaklı değil. yardımcı olursanız sevinirim.

Değerli abicim 250000 için 45000 peşinat verip geriye 205000 kalır. Ve bu oran için 10_12 bin tl organizasyon ücreti ödersiniz. 3500 ödeme ile 205000 58 ay eder.ve tahminim 20-24 ay arası evinizi alırsınız. Evi aldıktan önce değil de öncesinde ne kadar çok öderseniz o kadar erken alırsınız. Ama evi aldıktan sonra 4500 ödeme sadece borcunuzu erken ödemeye yarar.
  • Bugun beni aradilar hesaplama yaptilar sonra anladim ki parayi teslim tarihi iceride kullanacaginiz paranin %50 sini biriktirince oluyor yani kendilerini bankadan daha cok garantiye aliyorlar. Bundan dolayi kafama pek yatmadi belki yuzyuze gorusup teslim tarihini one aldirabiliriz %40-45 birikince bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Bu ay basında bende arabaya girdim. Daha öncede eve girmiştim. Nasip olursa ekimde son taksitimi yatırcam. Araçla ilgilide bilgileri öğrenmiş olduk.
    nası bişi bu
  • Bende anlamaya calisiyorum
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.