Şimdi Ara

Ekrem İmamoğlunun İngilizcesinin Çöp Olduğu Gerçeği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
8.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

Video nerede

Edit: Kendim bulup dinledim cok uzun oldugu icin 3-4 dk baktim da abartılacak bir şey goremedim sorun nedir? Zaten hata olmasi imkansiz muhtemelen bir yerden okuyup konuşuyor spontane bir konuşma olmadığı belli çünkü çok yavaş konuşuyor. Yine de vurgulardan filan ingilizce geçmişini belli ediyor bence

Eğer aksan filan gibi şeylere takiliyorsaniz cidden bu tamamen aptallik. R'leri yutmasini vurguları ayarlaması filan bekliyorsanız. Konuştun anlasiliyorsa bitti gereksiz kompleks yapmaya gerek yok.
    İngilizce bilmeyenlerde şöyle bir şey var. Birisiyle konuşurken yada bir metin yazarken sıfır hata yapacaksın. Yoksa İngilizce'den anlamıyorsun tavrındalar. Halbuki uluslararası şirketlerde bir bu duruma takılmazlar. Dikkat edilen husus karşıdakini ne kadar anladığın ve anlatmak istediklerini ne kadar net anlattığındır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani, çok kötü sayilmaz, demek ki adam bu kadar uzun bi hitap yapabilecek kadar guvenmis ingilizcesine ve yapmış.

Ayrica teleafuzu dogru yapacaz diye bisi yok, onlarca ingilizce aksani var ve hepsini telafuzlarinda farklilik var. En yaygin kullanilani da hint ingilizcesidir.

Gereksiz geyik donuyo yine, bi tane AKP'li belediye baskani hatirlamiyorum ingilizce konusma cesareti gostermis olan.

Ama bana sorarsaniz, ingilizce bi liyakat gostergesidir artik ve Turkiyedeki butun buyuksehir baskanlarinin cok rahat ve kendilerine guvenli sekilde ingilizce okuyup, yazip, konusabilmrsi gerekir. Muhtemelen bu sayi onlarca sehirde 3-4u gecmez belki o da yoktur.

Ayrica bu hukumetin ingilizce bilmeyen insanları 12 bin euro maasla avrupaya iletisim musaviri olarak atadigini da unutmayalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besttrr -- 15 Kasım 2020; 0:18:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahahahaha ülkeyi yönetenler harvard doktoralı zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iyi bari, hiç değilse eleştri seviyesi yükseliyor biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: Dxdiag36

bizim millette İngiliz’den daha akıcı İngilizce konuşma hevesi vardır.

Elin Rus’u o bozuk aksanıyla İngilizce konuşur kimse birşey demez.Bizdekiler en ufak hatada linç ederler.

kompleksli bir toplum

• @Reaper87 A1-C2 ölçeğinde ingilizce seviyeniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 15 Kasım 2020; 0:56:54 >
  • Üniversite mezunu ve one minute'den fazlasını biliyor. İstanbulu'da gayet iyi yönetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Faustus -- 15 Kasım 2020; 1:1:21 >
  • yusufd84 Y kullanıcısına yanıt
    İlk mesajimda yazılı.Kaldı ki toplumda bir kanaat önderi olsam veya 20 milyonluk bir metropolü yönetsem kendimi eksik olduğum dallarda geliştirirdim.

Yorum yazan arkadaslarin çoğu partizanca yorum yapmış dediklerimi ya anlamamışlar ya da kendi görüşlerine göre çevirmişler.Oysaki ben gayet objektif bir eleştiride bulundum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 15 Kasım 2020; 1:20:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izlemedim ama İngilizce bildiği sürece aksanı çok önemli değil bence. Dün gece Trump'ın aşı konuşmasını dinlerken Moncef Slaoui'yi kürsüye çağırdı. dediği anlaşılsa da aksanı çok iyi değildi mesela. aksan önemli ise ülkeyi Aslı Enver yönetsin

• ilk mesajınızda sadece mezuniyet durumunuz yazıyor o bir ölçek değildir. diğer mesajlarınıza da baktım göremedim. eğer ki lisedeki eğitimden bahsediyorsanız A0 olur ve kimseyi eleştirmemelisiniz.

• Hırsızlık, uğursuzluk yapmasın, ihaleye fesat karıştırmasın yeter. Bu ülke eğer yönetme şansı elde ederse kendisine gerekirse tercüman da bulur. Saraylar, uçak filoları bulmaya imkanı olan bir ülkede yaşıyoruz.

• Tayyipte müthiş akıcı ingilizce konuşuyor maşallah, welcome, how are you dan başka ha bir de one minüt vardı.

Ulan 18 yılda bir ingilizce öğreneyim diye düşünmez mi bir insan be? Haaa dünya dili arapçayı çoh eyi bilir reis ama

• Cümle kurabiliyor en azından

• Bence ingilizce bilmeyenleri milletvekili bile yapmamak lazım, cidden bizi yöneten insanlara bak ya.

• Son zamanlarda gördüğüm en saçma konu. Ben de adam hiç konuşamıyor sandım. Nesine takıldın videonun? Türkiye'de neredeyse herkesin aksanı telaffuzu böyle zaten. Bunlara mı takıldın? @Reaper87

• Belli ki yazılanı okuyor. Bu ülkede yazılanı okuyamayanlar da var unutulmasın. :)

• "Third" kelimesini "turd" (dışkı) olarak okuruz ama.

• Türkiyeyi Gavurlara berbat ingilizce ile şikayet ediyor bunu konuşmuyorlar da , İngilicesi kötü bunu konuşuyorlar. Denize düşen artık yılana sarılmıyor yiğen...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.