Şimdi Ara

Ekrem İmamoğlunun İngilizcesinin Çöp Olduğu Gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
8.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu nasıl bir konuşmadır.Ben düz lise mezunuyum.Bu metni ben okusam 1 cümlede en fazla 1 kelimeyi yanlış telafuz ederim.Her kelimenin telafuzu mu yanlış olur.Prompterdan ingilizce metnin türkçe okunuşunu okuyor galiba fakat ingilizce öyle bir dil değil.

Tamam şimdi hemen particiler eee karşı tarafinda
    şu fiyaskoları var diyebilirsiniz.

Şaka maka Türkiyeyi yurtdışında akıcı bir şekilde İngilizce hitap edebelicek popüler bir siyasetçimiz yok farkında mısınız ?

Almanca falan demiyorum.İngilizce ya dünya dili bu.
    Ondan sonra dünya bize düşman dünya bizi anlamıyor demeler...

Adam İngilizce İşletme mezunuymuş birde bu berbat ingilizcesiyle Uluslararası bir derneğe video yoluyla sesleniyor...

Ekrem imamoğlu kendi sitesindeki cv si :

Video Kısa Hali

Edit : Konuyu o kadar açıklamama,kaynak göstermeme rağmen yüzlerce yorumdan eleştirimi 1 kişi anlamış.Herkes Türkçe okumasını biliyor fakat anlama kabiliyetine sahip değil.Bizim insanimiz cahil ve fanatik olduğu için bu ülke düzelmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 16 Kasım 2020; 14:51:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu mesajın alnı olsa da öpsem

İngilizce'yi en düzgün konuşan milletlerden biriyiz.(aksan olarak)

Türkçe'de de aksan olmadığı icin düz yani diger diller rahat konuşuluyor insanlar konuştuğunu anlıyor.

Çin ve Hindistan 2 milyardan fazla insan iğrenç İngilizce konuşuyor daha Japonlar filan da var.
    Video nerede

Edit: Kendim bulup dinledim cok uzun oldugu icin 3-4 dk baktim da abartılacak bir şey goremedim sorun nedir? Zaten hata olmasi imkansiz muhtemelen bir yerden okuyup konuşuyor spontane bir konuşma olmadığı belli çünkü çok yavaş konuşuyor. Yine de vurgulardan filan ingilizce geçmişini belli ediyor bence

Eğer aksan filan gibi şeylere takiliyorsaniz cidden bu tamamen aptallik. R'leri yutmasini vurguları ayarlaması filan bekliyorsanız. Konuştun anlasiliyorsa bitti gereksiz kompleks yapmaya gerek yok.
  • Video nerede

Edit: Kendim bulup dinledim cok uzun oldugu icin 3-4 dk baktim da abartılacak bir şey goremedim sorun nedir? Zaten hata olmasi imkansiz muhtemelen bir yerden okuyup konuşuyor spontane bir konuşma olmadığı belli çünkü çok yavaş konuşuyor. Yine de vurgulardan filan ingilizce geçmişini belli ediyor bence

Eğer aksan filan gibi şeylere takiliyorsaniz cidden bu tamamen aptallik. R'leri yutmasini vurguları ayarlaması filan bekliyorsanız. Konuştun anlasiliyorsa bitti gereksiz kompleks yapmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 14 Kasım 2020; 19:26:48 >
  • Sözlü Prompterle de tanışmış olduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle diyenler hep bilmeyenler oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekrem İmamoğlunun İngilizcesinin Çöp Olduğu Gerçeği

Ekrem in prompter ile okuduğunu söyleyebilirim ama ispat edemem.

• Gittikçe siyasilerin kalitesi düşüyor, haa kaliteyi ingilizceyle mi ölçüyorsun diyenler, bu sadece dil bilme meselesi değil, daha geniş bakış açısı kazanmanın yollarından biride yabancı dil bilmek, en yaygın olan dil de özellikle siyasi ve ticari alanda ingilizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 14 Kasım 2020; 20:0:39 >

• Ne olacak en tepedekinin tek bildiği '' how are you? '' olduğu bir ülkede yine oldukça iyi bile!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaş o zaman sen git eleştirilecek bir sürü kişi var ingilizce bilmeyen onları elestri anlamışsındır👍👍

• "One minute"dan ötesini biliyor o bir gerçek

• mesele ingilizce bilip bilmemesinden ziyade konuşmanın içeriği :)))))))
    seğnih comhorbaşganu ya ba caz diyen romantik muhaliflerin en büyük hayal kırıklığı olabilir :))))))))

• bizim millette İngiliz’den daha akıcı İngilizce konuşma hevesi vardır.

Elin Rus’u o bozuk aksanıyla İngilizce konuşur kimse birşey demez.Bizdekiler en ufak hatada linç ederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dxdiag36

bizim millette İngiliz’den daha akıcı İngilizce konuşma hevesi vardır.

Elin Rus’u o bozuk aksanıyla İngilizce konuşur kimse birşey demez.Bizdekiler en ufak hatada linç ederler.

Bu mesajın alnı olsa da öpsem

İngilizce'yi en düzgün konuşan milletlerden biriyiz.(aksan olarak)

Türkçe'de de aksan olmadığı icin düz yani diger diller rahat konuşuluyor insanlar konuştuğunu anlıyor.

Çin ve Hindistan 2 milyardan fazla insan iğrenç İngilizce konuşuyor daha Japonlar filan da var.

• laz mütahit zaten kültürü kimbilir ne değilki insan kaynakları mezunu adam bir yurtdışı yüksek lisansı bile yok eğitimi gayet sıradan zaten..

hadi prof docent olurduda derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Kasım 2020; 21:8:43 >
  • Türkçe varken İngilizce konuşması utanç verici

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

laz mütahit zaten kültürü kimbilir ne değilki insan kaynakları mezunu adam bir yurtdışı yüksek lisansı bile yok eğitimi gayet sıradan zaten..

hadi prof docent olurduda derim..

Yahu diploması bile şüpheli bir adama gözün kırpmadan oy veriyorsun gelmişsin burada İmamoğllu'nun eğitime laf atıyorsun.

Harbiden tezlik bir toplumsunuz ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Yahu diploması bile şüpheli bir adama gözün kırpmadan oy veriyorsun gelmişsin burada İmamoğllu'nun eğitime laf atıyorsun.

Harbiden tezlik bir toplumsunuz ya.

Alıntıları Göster

diplomaya yabancı dile oy verdiğimi kim soyledi?

• Reyisten ders almalı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.