Şimdi Ara

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
5
Favori
7.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hmm bende 1 aydir ariyorum yok bulamadim hep 60 hz var o fiyatlara 60hzde alasim gelmiyor acikcasi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eskikarateci kullanıcısına yanıt
    Evet hocam oyunda kartlar arasında fark göremedim. Belki multiplayer oynadığımdandır.

• Sanırım piyasaya çıkan ilk serilerden 4k Gsync monitör sahibiyim 3000 serisi sayesinde 4k deneyimini daha rahat yaşayacağım kesinleşti..

Artık 1080p yeni seriler ile yok olup gidecek gibi 2k genel kullanılan çözünürlük seçeneği olacaktır. Gelecek bir 4000 serisi ile 4k normalleşmeye başlar..
  • gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    144 hz ye gözün alışmadıysa idare edersin 60 hz de. Ben senelerce 4k 60 hz kullandım. 4k 144 çok farklı bir boyut tâbi sonrasında ne 2k nede daha düşük çözünürlük memnun etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung Lc27hg70 2k 144hz Hdr600 monitör ve 5700xt ekran kartı kullanıyorum. Va panel olduğu için malesef ışık sızması İps e göre baya fazla diyebilirim. Freesync olayını hala net olarak çözebilmiş değilim. Monitörde freesync aktif olduğunda flickers olabilir diye bir not veriyor monitör. YouTube da kullanıcı incelemelerine baktığımda kendi monitörüm için konuşuyorum malesef ekranda acayip bir titreme olayı gözlemleniyor. Malesef güzel bir panele sahip olmak için ekran kartı parasına da monitör almak gerekiyor

• Yani 360hz filan deniliyor da 240hz de bile darboğaz yaşamak çok olası bu kartlarda , baya etkileyecek 1080p için bence. Birde ciddi ciddi soruyorum , bu 240hz hangi oyunda fark ciddi anlaşılıyor 144hz e göre kullanan yorum yaparsa sevinirjn.

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Bence bir karış mesafeden monitöre bakmaktansa daha sağlıklı

• 2k ,4k tabirleri monitörün büyüklüğüyle alakalı değil mi?Ben 23 inch 1080p ips kullanıyorum.23 inch için 4k monitör alsam ne farkedecek?Bilen arkadaşlar söyleyebilir mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

144 hz ye gözün alışmadıysa idare edersin 60 hz de. Ben senelerce 4k 60 hz kullandım. 4k 144 çok farklı bir boyut tâbi sonrasında ne 2k nede daha düşük çözünürlük memnun etmiyor.
    hocam bu 4k monitörde 1080 hd bir film izlersek durum ne olur?4k 2k alasım var ama genelde film ve internette gezdiğin sayfalar vs için görüntü bulanık oluyor demişler.oyun oynayan alsın demişler..sizn yorumunuz nedir..1080 hd filmi 1080 hd ekranda izlemek mi daha iyidir yoksa 2 k lık ekranda izlemek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PalabıyıkRocky

2k ,4k tabirleri monitörün büyüklüğüyle alakalı değil mi?Ben 23 inch 1080p ips kullanıyorum.23 inch için 4k monitör alsam ne farkedecek?Bilen arkadaşlar söyleyebilir mı?
    Evet onunla alakalı. Ekran boyutu büyüdükçe çözünürlüğün farkını görüyorsun. Yoksa 4K 23 pek bir şey fark etmiyor.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    144 sonrası çok az farklar var zaten. Yabancıların dediği tabirle diminishing return meselesine giriyor olay. Birinin 240hz monitörünü alıp yerine 144 koysan baya süre fark etmez bile. En büyük fark 60-144 arası oluyor. Hatta en büyüğü 60-75 farkı bence. 75 ile de rekabetçi oynanıyor ama 60 biraz problem.

Ben 144'den 75'e düştüm ve performansta bir düşüşüm olmadı. Oyunlarda aldığım kill sayısı anlamında söylüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt
    Alma kardeş çok ciddi sıkıntıları var o serinin.
  • Ben 60hz 1ms den buna gecicem 1-2 aya galiba benim icin devrim olucak 😂https://m.trendyol.com/asus/24-rog-swift-pg248q-1ms-hdmi-display-nvidia-g-sync-full-hd-gaming-monitor-p-2469578?boutiqueId=505041&merchantId=108525

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Evet onunla alakalı. Ekran boyutu büyüdükçe çözünürlüğün farkını görüyorsun. Yoksa 4K 23 pek bir şey fark etmiyor.

Alıntıları Göster
    O zaman büyük monitör kullanmayacaksak,daha çok yenileme hızı önemli oluyor öyleyse.

• 60 veya 75 hz 1080p monitörü olan arkadaşlar neden birçok oyunda ve aynı çözünürlükte 150-200-300 FPS verecek kadar çok güçlü ekran kartlarını alıyorlar? Tearing/yırtılma sorununu sallamıyorlar mı yoksa ileride 144/240 HZ veya 4K monitör alırım ümidi ile geleceğe yatırım amaçlı mı? Başka mantıklı açıklaması yok. İsraf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Eylül 2020; 0:31:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

1080P ile 1440P arasinda bile cok ciddi fark var, oyunu highdan ultraya cektiginde fark pek hissedilmezken cozunurluk artisi ciddi fark yaratiyor.

Ayni sekilde tn panelden ips panele gecmek de fark yaratiyor, ozellikle bir sure kullandiktan sonra tn panele hicbir sekilde geri donesi gelmiyor insanin. Kiz arkadasim ilk gordugu zamanlar senin monitorde neden her sey cok daha guzel gozukuyor diyordu, en sonunda ona da ips panel aldik.

Freesync/gsync zaten mukemmel bir sey, eski ekrana donup lol gibi bir oyunda bile ekrani kaydirdiginizda olan yirtilmalari gorunce degerini anliyorsunuz.

Laptopima bakasim gelmiyor, her sey daha soluk, ekrana az sey sigiyor, acisini duzgun ayarlamazsam karariyor.

Konuyu acan arkadasa katiliyorum, ben de sistem toplarken ilk lg 27gl850 sectim, sonra ona uygun olsun diye 2070 super sectim, sonra ona uygun islemci, sonra islemciye uygun ram ve anakart sectim. Sonra bunlari rahat besleyecek bir psu sectim. Ram ve ssd kapasitesi sadece bagimsiz secildi.

Cozunurluk ve refresh rate belirlenip, ona gore monitor alinip sonrasinda o monitore uygun sistem kurulmali.
    IPS ile alakasi yok bence, ben de PG258Q var TN panel ancak monster marka IPS panel laptoplardan daha canli ve detayli renk kalitesi var.

magazalarda ki en pahali monitorleri ve televizyonlari inceliyorum genelde, kayda deger bir artis goremedim benim monitor ile.

4k yi hic begenmemistim, gecen hafta samsung magazasinda 50 bin liralik 8k televizyon gordum ve yine begenmedim. boyutundan midir bilmiyorum ama gercekten almaya degecek bir netlik artisi yok.

• UA57 U kullanıcısına yanıt
    4k monitörde 1080p film izlerseniz gayet iyi olur ama 4k monitörde çözünürlüğü 1080p ye çekip kullanmaya çalışırsanız film, dizi, internet farketmeksizin leş gibi bir görüntü olur. Ana çözünürlük 4k ama açtığınız film 1080p olduğu sürece sorun yok o filmin çözünürlüğü önemli olan ana çözünürlük. 4k Monitörü 2k çözünürlükte kullanırsanızda üretimi standart 2k olan bir monitörden oyunda da genel kullanımda da daha kötü görüntü alırsınız. Monitörler standart çözünürlük neyse o çözünürlük net oluyor daha düşük çözünürlükler kötü oluyor.

4k monitörde 1080p film izleyecekseniz gayet başarılı olur ama film için alıyorum dersenizde kesinlikle televizyon almalısınız. Netliği anlamanız açısından eski samsung monitörümden ve televizyondan bir resim ekliyorum. Renkler ve netlik arasında dağlar kadar fark var ikiside quantum dot panel idi. Monitör ve Tv arasında filmde bu fark olmasına rağmen oyunlar gene çok net ve renk konusunda başarılıydı.

Televizyon Samsung 49KS7500, Monitör 28" inç Samsung UH750 burada. Oda bu haldeyken neden resim çekmişim bilmiyorum

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeaLeusy -- 10 Eylül 2020; 1:15:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PalabıyıkRocky

O zaman büyük monitör kullanmayacaksak,daha çok yenileme hızı önemli oluyor öyleyse.

Alıntıları Göster
    Evet öyle. En az 144 hz monitör önemli o boyutta

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

4k monitörde 1080p film izlerseniz gayet iyi olur ama 4k monitörde çözünürlüğü 1080p ye çekip kullanmaya çalışırsanız film, dizi, internet farketmeksizin leş gibi bir görüntü olur. Ana çözünürlük 4k ama açtığınız film 1080p olduğu sürece sorun yok o filmin çözünürlüğü önemli olan ana çözünürlük. 4k Monitörü 2k çözünürlükte kullanırsanızda üretimi standart 2k olan bir monitörden oyunda da genel kullanımda da daha kötü görüntü alırsınız. Monitörler standart çözünürlük neyse o çözünürlük net oluyor daha düşük çözünürlükler kötü oluyor.

4k monitörde 1080p film izleyecekseniz gayet başarılı olur ama film için alıyorum dersenizde kesinlikle televizyon almalısınız. Netliği anlamanız açısından eski samsung monitörümden ve televizyondan bir resim ekliyorum. Renkler ve netlik arasında dağlar kadar fark var ikiside quantum dot panel idi. Monitör ve Tv arasında filmde bu fark olmasına rağmen oyunlar gene çok net ve renk konusunda başarılıydı.

Televizyon Samsung 49KS7500, Monitör 28" inç Samsung UH750 burada. Oda bu haldeyken neden resim çekmişim bilmiyorum

hocam ayrıntılı açıklayıcı bilgiler için çok teşkkürler

• 4k falan hikaye arkadaşlar.

başlangıç için 1080p 144hz 1 ms fazlasıyla yeterli. zaten oyunların tadını 144 hz ile almaya başlayacaksınız emin olun.

2k monitörlerin 1080p monitör fiyatlarına düşmesi 2 seneyi alır. çünki yeni ekran kartları artık 2k-4k oyun destekleyeceği için çoğu firma 2k monitörlere abanıp rekabet piyasasını arttıracaktır. 4-5 seneye de 1080p monitörlerin üretimi iyice düşer 2k monitör almak normal birşey olur.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.