Şimdi Ara

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
136
Cevap
5
Favori
5.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 73
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Muten Baba (14 mesaj) JeaLeusy (7 mesaj) arda505 (7 mesaj) AnacoN (5 mesaj) yamaci1771 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (73 mesaj) Mobil (44 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (10 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Bence bir karış mesafeden monitöre bakmaktansa daha sağlıklı
    Seni beni yok bu olayın, TV'lerde mavi ışık filtresi yok ayrıca en kötü monitör bile daha kaliteli görüntüye sahip TV'lere kıyasla yakın mesafeden, en azından piksel saymıyor ve baş ağrısından ölmüyorsun.

Bilim öznel düşüncelere bakmaz, kesindir, bitti bu kadar yani
    |
    |
    Kısmen katılıyorum. 144 Hz'den aşağı monitör almak saçmalık. Adam güçlü işlemci ve ekran kartı alıyor ama monitörü 60 Hz. Sonra da "Boşuna sistem topladım, hiç fark etmiyor." diyor. Bütçe az ise ekran kartı ve işlemciden kıs ama monitör mutlaka 144 Hz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Yazdığının 4k hikaye ile alakası ne ? 4K 144 hz almaya param asla olmayacak 2k 144 hz de ilerleyen zamanlarda belki alabilirim şuan gücüm 1080p 144 e yetiyor demişsin.

|
    |
    Panamalı Hasta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Amd Ryzen 9 3900x - Asus Strix x570-E - Vga Beklemede - G. Skill Trident Z Neo Rgb 32 GB 3600 Mhz - 4k-144 Hz Acer Predator XB273KGP Gsync, Ips, Hdr - Gigabyte Aorus Nvme Gen4 5000/4000 Ssd - Seagate 8TB Barracuda Pro - Cooler Master Cosmos C700p Case - NZXT Kraken X62 - Corsair K95 Platinum RGB MX Speed - Logitech G502 Rgb - Extended Rgb Mouse Pad- Corsair VOID Pro Premium Wireless RGB - Logitech Z623 Speaker - Corsair RM 1000 Watt 80 Plus Gold
  • Yüzbaşı
    815 Mesaj
    Konu başlığı; "ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını anne babanıza verin" olarak güncellensin
    |
    |

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Yazdığının 4k hikaye ile alakası ne ? 4K 144 hz almaya param asla olmayacak 2k 144 hz de ilerleyen zamanlarda belki alabilirim şuan gücüm 1080p 144 e yetiyor demişsin.
    Ferrari çok güzel bütün arabalar çöp demişsin.

|
    |

Orijinalden alıntı: ShadowWyvern

laptop oyuncuları her zaman olucaktır ve halen 768p çözünürlüklü laptoplar çok fazla üretiliyor hehehe
    artık 1366x768 çözünürlüğü olan notebooklara harici ekran kartı takmıyorlarki adam akıllı , maryo oynarsın sadece :D
    |
    |

• Teğmen
    103 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    galadriel35

Kendimi bildim bileli 1080p oynuyorum açıkçası 2k ve 4k yada fazla özenmiyorum nedendir bilmem.

asus tuf vg249q IPS kullanıyorum bana gayette yetiyor. Bu bütçe ile alakalı tabii aynı zamanda monitöre 2 askeri ücret parası vermek benim kafama pek yatmıyor.

Hem 1080p daha uzun ömürlü, sürekli kart değiştirme imkanı yok çoğu insanın kartlar geliştikçe oyunlarda daha ağır grafikler kullanarak çıkıyor birbirini dengeliyor 1080p daha uzun ömürlü kullanabiliyorsun
    |
    |

Rekabetçi bir oyunda 60fps almakla 200fps almak arasında büyük fark var. Monitör 60hz bile olsa bu çok önemli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu monitörü sepete eklemiştim 5 gündür sepette ama bana bunu almamamı biraz daha bekleme mi söylediler benim hoşuma gitmişti bu monitör

|
    |
    darth plagueis the wise kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Ben de aynı bütçedeyim. Bu model yerine 24G2U modeline bakıyorum. Sinerji’de 1787 lira şu an. Bilginiz olsun.
    |
    |
    Lindsey S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN: i-berkelium
  • Yüzbaşı
    534 Mesaj

Şimdi kafama takılan bir soru var.

3090 ekran kartını alacağım nasip olursa.

Elimde mevcut monitör olarak Asus ROG xG32VQR mevcut 2k 144 hz.

Fakat bir yandanda 4K monitörlere bakıyorum şu an için fiyatları yüksek.

Sizce 2K monitör 3090 için yeterli mi yoksa

4K ya mı geçsem kararsız kaldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Muten Baba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    19555 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bence 2K 144Hz için cuk diye kartını almış olursun 3090 ile.
    |
    |
    OssiiE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 9 3900X || Raijintek Orcus 360 RBW || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX5600XT Thicc III || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || FSP Aurum PT 1200W || Gamepower WarCry

Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown

• Binbaşı
    1368 Mesaj
    1080ti ile 1.5 sene 1080p monitör kullandım. Sonra 1440p'ye geçtim. Bu kadar fark olacağını bilseydim ilk başta monitörü alırdım.
    |
    |

Simdi politika değiştirdim. Soyleyeceklerimi laptap kullanicilarina siddetle tavsiye ederim. Tüm oynadığım oyunları. Kullandığım 60 hz monitör e istinaden 60 fps ye sabitledim. Laptabim artık tüm fanları cani cakacak gibi çalışmıyor. Masaüstü pcim ise 35 derecelrde çalışıyor.

Buradan da anlayacaginiz uzere sürekli hastalıklı gibi fps 200 vs ile ugrasmayin.

Not: burada kasteddigim monitor hz max kacsa sizin fps de o olsun.

Bu yukardaki durumu uygulayinca guncel tüm oyunlar 6 7 yıllık pcler bile sistem özelliklerinin %50 sini kullanarak her oyunu açabilmekte.

Kendimce aldığım ekonomik önlemler.(60 fps canmis)

|
    |
    Türklerdeki monitör zevki , et zevki ile aynı. Monitör olsun hz si yüksek olsun yeter. Benim bilgisayar toplarkenki en büyük zaman harcadığım şey monitör dü. En sonunda 400euroya imzamdaki monitörü aldım ve iyiki de o kdar zaman harcamışım diyorum. Diper türlü asusun overshoot dan geçilmeyen tuf 2k 165hz çöplernden alacaktım.

AMD Ryzen 3600 / NZXT X63 280MM Sivi sogutma / Asrock B550 Phantom Gaming ITX ac / MSI GTX970 Gaming 100me / Kingstone A2000 1 TB m.2 Nvme SSD / G.Skill 32GB 3600mhz cl16 Ram / NZXT H210 Mini ITX KASA / IIyama 34" 144Hz 3440x1440 IPS Monitor/ Logitech G933 Gaming Headset / Cherry Blue RGB keyboard / Logitech g305 Kablosuz Fare / Iphone 11 Siyah
    Kediciklerim icin instagram : Buraya Tiklayin
  • Teğmen
    195 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    thealphahurricane

İmkanımız olsa vereceğiz.
    |
    |

eyv hocam bu modelide takip edecem
    |
    |
    itsberkelium kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Radyo Dinle
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar

Radyo Dinle Sohbet kripto para haberleri
Canlı Tv izle SEO Cancer Clinical Trials Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.