Şimdi Ara

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
5
Favori
4.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 69
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 12
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Muten Baba (12 mesaj) JeaLeusy (7 mesaj) arda505 (7 mesaj) AnacoN (5 mesaj) yamaci1771 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (69 mesaj) Mobil (43 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (9 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1416 Mesaj
    Yapacak birşey yok abi monitöre 3000-4000TL verebilecek durumu olan kesim "gamer" olarak değerlendirilirken, 1080p 60-75hz monitör alabilmiş bizim gibi asgari ücretten dişinden tırnağından artırıp
    ancak sistem toplayabilmiş kesim gamer olamamış demekki. Bende gidip 4k - 144hz monitör almak istiyorum ama 2 ay ne yaparım onu düşünüyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İNTEL CORE İ5 10500 CPU STOK 3.1 GHZ- TURBO BOOST 4.5 GHZ / 16 GB TeamGroup T-FORCE VULCAN TUF DDR4 3200 MHZ RAM /GİGABYTE Z-490M LGA1200 MOTHERBOARD /GALAX RTX 2070 EX 8 GB 256 BİT GPU / CORSAİR FORCE LE 120 GB SSD / SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB 7200 RPM HDD / FSP WINDALE 4 CPU COOLER
  • Yüzbaşı
    652 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: loses

Türklerdeki monitör zevki , et zevki ile aynı. Monitör olsun hz si yüksek olsun yeter. Benim bilgisayar toplarkenki en büyük zaman harcadığım şey monitör dü. En sonunda 400euroya imzamdaki monitörü aldım ve iyiki de o kdar zaman harcamışım diyorum. Diper türlü asusun overshoot dan geçilmeyen tuf 2k 165hz çöplernden alacaktım.
    Merhabalar
    Bende bu monitörü takip ediyorum. Acaba nereden, kaça aldınız ve en önemlisi tavsiye eder misiniz?
    Ben ayrıca aşağıdaki monitörleri de araştırıyorum. Sizce bu monitörler nasıldır veya başka bir monitör önerir misiniz?
    https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-curved-bhr4269gl-34-144hz-4ms-hdmi-display-freesync-wqhd-led-monitor-p-HBV00000WMLCO https://www.hepsiburada.com/lenovo-g34w-10-34-144hz-1ms-hdmi-display-wqhd-curved-freesync-monitor-66a1gacbtk-p-HBV00000X2VDO

• Teğmen
    217 Mesaj

Ips mi bunlar. 34” en az 3440 1440 olmalı ve ips olmalı bence. Rekabetçi oyun da çok oynanmıyor bu ekranlarda bana kalırsa 16:9 daha iyi.

Onun harici oyunlar oynuyorsanız 34” ips muazzam. Hepsinden daha iyidir. 16:9’a geçtim hala deli gibi özlüyorum sp oyunlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    erdal73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu monitörler VA panel ve 3440x1440. Rekabetçi oyun hiç oynamıyorum desem yeridir.
    |
    |
    denoboicreamer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1080P 75hz monitor almakta sorun yok ki, sadece onu alip da ust seviye ekran karti almanin mantigi yok diyor, hakli da.

Suan oyle bir monitore en en fazla 1660 super alinmali bana kalirsa, ama internette bolca rtx 30 serisi kart almayi dusunenler var, o da gereksiz, zira boyle bir durumda en buyuk darbogaz monitor, sonra islemci, sonra ekran karti olacaktir, hatta ekran kartina gelmeden ram bile daha onemli olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    SakuraiTomoki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    217 Mesaj

O zaman bazı Va’ların da kalitesi iyi baya. Sizi çok memnun eder ultrawide. Yalnız hangi oyunları oynayacağınızı kafanızda tartın ve yanına ultrawide support yazıp bakın. Bazı oyunlar desteklemiyor hala çünkü mod vs uğrastırmasın.

Rekabetçi hiç oynamıyosanız 60-80 hz ips de bakılabilir aynı fiyatlara. Ben lg34uc 98w kullanıyodum. Çok da memnundum. Şimdiki kullandığım da chg70 VA panel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denoboicreamer -- 17 Eylül 2020; 15:42:5 >
    |
    |
    erdal73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ocak ayına kadar zamanım var. Yeni model çıkar mı diye bakacağım yoksa yukarıdaki 3 modelden birini alacağım.
    |
    |
    denoboicreamer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sonra 144 hz monitor aldim banbaska bi deneyim

Pes oynarken bile daha zevkli oluyor

Bf5 cs go yu gectim bile

Masaustu deneyim bile farkli

Arti goz daha az yoruluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ryzen 2700 4.0GHZ(OC)/ MSI B450 TOMAHAWK/ 8GB*2 CORSAİR RBG PRO VENGEANCE/ MSİ GTX 1660 Tİ GAMİNG X/ AEROCOLL 800 KASA /JAMESDONKEY 512 GB M2 SSD/ 2*2TB SEAGATE BARRACUDA HDD /750 WATT XİGMATEK MODULER TAURO PSU/AOC 27" C27G1 144 Hz 1080P MONİTÖR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.