Yarbay
10 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 1981 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Merhabalar

Şimdi 12K BTU/h klimalara bakıyorum, LG S12ETK S3-W12JA2AA alacaktım, satıcı Viessmann WS2032MEN1 önerdi daha üstün daha tasarrufluymuş, aynı fiyat ikisi.


İnternette hiçbir şey bulamıyorum. Bilen birileri bana yardımcı olabilirse çok sevinirim. Başka marka da alabilirim bu arada evde LG var ve memnun olduğumuz için LGye bakıyorum sadece.

msn
Sokak köpeği 4 yaşındaki kız çocuğuna saldırdı
https://www.msn.com/

O kızın orada ne işi varmış diyecek manyaklar da var tabii.

Yapacak bir şey yok. Hak ettiğimizi yaşıyoruz.

Bu yaşadığım rezilliği yaşayan binlerce kişi olduğuna eminim şu an. Konu şöyle:


9 Haziran'da ben bunlardan bir laptop sipariş ettim. Daha sonra biraz daha pahalıya epeyce daha iyi olan bir üst modelini gördüm, onu da sipariş ettim, ilk sipariş ettiğim laptop için iade başlattım.


Bana dediler ki mal yola çıktı, siz kargoyu kabul etmeyin o zaten otomatik olarak iade olur. Tamam dedim, kargocu geldi ama lafları ağzıma tıkıp "öyle bir şey yok almak zorundasınız iadeyi kendiniz yapacaksınız" dedi, malı resmen elime tutuşturup gitti. Ben bu elemanı da şikayet ettim. Sonra gidip kendim kargoladım.


Bu laptopun bir kutusu var, o kutunun da içerisinde bulunduğu bir kutu daha var. Dışarıdaki kutuyu bile açmadan malı geri yolladım. 13 Haziran'da deepoya ulaşmış. Bugün 6 Temmuz halen malı inceleyememiş depo. Depolarında bir sorun varmış. İki günde bir falan telefonda konuşuyorum bu arkadaşlarla. Sürekli ivedilikle birşeyler yapıyorlar, durum değişmiyor.


Depolarında bir sıkıntı var. Grev bile olabilir. Sorunu çözmek yerine müşteriyi mağdur ediyorlar. Aynı şeyleri yaşayan başkaları da olduğuna eminim.


Bir daha amazona güvenip herhangi bir şey yapmayacağım. Yok artık amazondan büyük alışveriş.

Amazon Türkiye de diğerleri gibi oldu

Linkleri veriyorum:


youtube
EN-TR simultaneous interpreter / simultane tercüman
https://www.youtube.com/channel/UCl_Q8OJhWBzoTF8pj6Uo3zA

https://www.twitch.tv/areryilmaz

Gelin dinleyin:)

Güncelleme: fırlatma ayın ikisine ertelenmiş, size zahmet mesajı uplayın da dinleyicim olsun biraz:)


Yayına 4 saat sonra başlayacakmış NASA. Partnerim olmadığı için yarım saatte bir falan 10 dk ara vermek zorunda kalacağım. Yayının nasıl bir yapısı olacak şu an kestiremiyorum ama önemli şeyler konuşulurken mutlaka çeviri olacak, inşallah yani.


Zoom'da çalışıyorum genellikle, bilgisayara çeviri yapmaya alışığım ama daha önce canlı yayına hiç yapmamıştım (internete yani, TVde çok yaptım), bir veya iki başarısız denemem olmuştu sadece.


Profil linkleri:

Ahmet Refik Eryilmaz - YouTube

AREryilmaz - Twitch


Stream linkleri:

Artemis I fırlatması yayını, simultane tercüme ile - YouTube

AREryilmaz - Twitch


Yayın linklerini yayın başlayınca koyacağım fakat profil linkinden de yayına kolayca ulaşabilirsiniz.


Mobilden izleyecek arkadaşlar için uygun bir bitrate arayışındayım, 3900X'im var, yayını 1080p yapmayı düşünüyorum, x264 5000 kbps sıkıntı yaratır mı sizce? Yoksa önemli olan ses olduğu için görüntü kalitesini düşürmeli miyim?


5mbit ekran kartı yayını yapasım var şu an, mobile sıkıntı olur mu bilemedim. Youtube'da transcoding var diye biliyorum, fikri olan varsa lütfen bana yardımcı olsun:)

Bunu buradaki başka bir konuya cevap olarak yazdım ama ayrı konu da açsam mantıklı olur diye düşündüm. Eğer birini silecekseniz lütfen diğer konudaki postu silin sevgili admin kardeşlerim.


İki kulaklık da şu an elimde. Y400 ile bt üzerinden bwv 565 dinliyorum şu an, apple music, kayıpsız (kayıpsız olmasının bt dinlerken hiçbir faydası yok tabi ama ev internetinin kotası yok yani).

Dinlediğiniz kaynak düzgün değilse bu kulaklıklardan verim alamazsınız. Öncelikle bunu anlamanız lazım. Ben apple müzik ile tanışana kadar bu durumun farkında değildim.

Her iki kulaklık da kablolu olarak kullanılabiliyor. Kablolu kullanırken Y400 fark edilir derecede daha yüksek ses veriyor. Y500 ile simultane yapıyorum ben bu arada, kablolu olarak evdeysem bilgisayara kabindeysem röleye bağlıyorum. Epey güzel iş görüyor, özellikle rölede. Sabah 9 akşam 5 tıp kongresini beni çok rahatsız etmeden çıkarttı geçen ay mesela.


Y500 daha rahat. Kulaklıkları daha büyük. Sesi son derece dengeli, tizleri midleri basları herhangi bir şekilde kusurlu değil. Rap dinleyecek adamın alacağı bir mal mıdır bu bilmiyorum ama. Kablolu da kullanabiliyorsunuz, o çok büyük bir artı. İkisinin de içinden mikrofonlu kablo çıkıyor. Y500 BT 4.2 standardında bağlantı kuruyor. Benim telefonumda sadece SBC kodeki çalışıyor (oukitel c21, neden dandik telefon kullanıyorsun demeyin ekran kartı dururken telefon almam), aynı zamanda mikrofonla kulaklık beraber açıkken çok ciddi ses kalitesi kaybı var fakat bu denediğim diğer hiçbir telefonda olmuyor, sorun benim telefonda yani. Y400'de bu hususta sorun yok. Sesler birbirine karışmıyor. Şu an BWV 582 dinliyorum, fuga kısmındayım, notaları kolayca birbirinden ayırabiliyorum. Basslar doyurucu fakat Y400ünkiler kadar iyi değil.


Y400 Y500'ün yaptığı her şeyi yapıyor. Bassları fark edilir derecede daha iyi. Kablolu kullanırken fark edilecek kadar daha yüksek ses veriyor (Y500'ün kablolu haline kıyasla). Bassları dub phizix marka ve buffalo charge şarkılarıyla test ettim (şarkılar da eğlenceli şimdi gayet inkar edemeyeceğim) Y400 burada öne geçiyor ama çok da fazla değil. Sanırım kayıt kalitesiyle alakası var bu işin zira dinlediğim BWV 565 ve 582 Hans-Andre Stamm'ın icrası ve kayıtların youtubedakinden pek bir farkı yok gibi (linklerini vereceğim). Bassları hissediyorsunuz. Dub Phizix dinlerken her iki kulaklıkla da kulaklarım zangırdıyor. Kablolu dinlerken özellikle Y400 daha da çok zangırdatıyor ama bassları, tizleri veya midleri herhangi bir şekilde distort değil. Tizleri Cradle of Filth'in Dusk and her Embrace şarkısıyla test ettim, her ikisi de son derece başarılı (belirtmişimdir yukarıda, midler ve tizlerde iki kulaklık birbirine denk), Y400 sanki bir tık daha "parlak". Driverlarının daha küçük olmasıyla alakalı olabilir bu durum. Yabancı inceleme sitesinin biri enstrüman ayrımının Y400de daha iyi olduğunu söylemiş ama ben böyle bir şey tecrübe etmedim şu ana kadar.


Teknik olarak Y400 üstün. BT 5.0, benim telefonumda AAC kodeki çalıştırıyor, uyumlu samsung telefonlarda UHQ diye bir lossless aktarım protokolü de çalıştırıyormuş, denedim de (yani aslında yalan bt üzerinden o iş mümkün değil ama sanırım kulaklıkta daha gelişmiş bir enkoder var ve o şekilde kalite elde ediyor) fakat yeterince uzun süre deneyemediğim için pek bir şey diyemiyorum. İki mikrofonu var (Y500de tek mikrofon var). Kulaklığı indirince müziği duraklatma fonksiyonu düzgün çalışıyor (Y500'de burada da sıkıntı var). Sağ tarafındaki düğmede dışarıdan aldığı sesi yükseltip kulağınıza verme fonksiyonu var (Y500de yok). İkisi de yanında taşıma kılıflarıyla geliyor. 500ünki daha kaliteli fakat ikisi de son derece kaliteli kumaş. Y500ün bataryası 33 saat gidiyor, Y400ün 20 ama bilimsel bir testim yok bu konuda akgnin yalancısıyım. Şimdi Estas Tonne dinliyorum Y500 ile. Y400 epeyce daha taşınabilir. Bu kısım önemli. Y400ü geniş bir ceket iç cebine sığdırmanız mümkün ama Y500 için öyle bir dünya yok. Şu an mesela telefona ikisi de bağlı, öbür kulaklığın play tuşuna basıp tıp diye öbürüne geçebiliyorum. Her iki kulaklık da aynı anda iki cihaza bağlanabiliyor. Mesela bir de tablet var yanımda, tablette playe basıyorum telefon duruyor tablet yayın yapıyor ama mesela telefon geldiğinde tableti pauseluyor ve telefona geçiyor. Birden fazla cihazı olanlar için gayet iyi. Gecikme var, Y400ü test etmedim tam olarak ama anladığım kadarıyla dudak senkronizasyonu bozacak kadar bir gecikme yok Y400'de, ama Y500de çok çok hafif bir şey fark ediyorsunuz.


Bu arada kulaktan çıkarınca müziği duraklatma özelliği devreden çıkarılabiliyor fakat kulaklığı her kapatıp açtığınızda bunu tekrar yapmanız gerekiyor. Y500 için biraz sıkıntılı ama çok da değil yani. Y500de zaten sorun yok gibi o açıdan.


Her iki kulaklıkla da güzel bir şekilde klasik müzik, death metal, dubstep, ispanyol gitar, satriani dinleyebiliyorum. Odyofil falan değilim ama ses kaliteli. Gerçekten kaliteli. Eğer ikisi arasında kararsızsanız Y400 alın. Ben Y500ü aldığıma pişman değilim, fiyatı iyiydi, sonra baktım Y400ün de fiyatı iyi dedim onu da alayım. Y500 daha rahat fakat Y400ü alsanız da sorun olmaz.


Şunlar BWV 565 ve BWV 582

JustASuicidalGirlyoutube
Johann Sebastian Bach's Toccata and Fugue in D Minor BWV 565 played by organist Hans-André Stamm on the Trost-Organ of the Stadtkirche in Waltershausen, Germany. Toccata et fugue en ré mineur BWV 565 de Johann Sebastian Bach, interprété par Hans-André Stamm sur l'orgue Trost de la Stadtkirche, à Waltershausen, Allemagne.
https://www.youtube.com/watch?v=Nnuq9PXbywA&feature=youtu.be
FFRPianistyoutube
Johann Sebastian Bach's Passacaglia and Fugue in C Minor BWV 582 played by organist Hans-André Stamm on the Trost-Organ in Waltershausen, Germany.
https://www.youtube.com/watch?v=nVoFLM_BDgs&feature=youtu.be

Şimdi diyelim iki tane donanım incelemesi yapan kanal olsun. Bunlardan biri önlerine atılacak üç kuruş (veya işte ne kadarsa) için her türlü toptancının ve perakendecinin poposunu yalayıp bütün muteber inceleme kanallarının yerden yere vurduğu ürünleri falan övsün, diğeri de nvidia, bakın asus msi falan değil nvidia kurnazlık yapmaya kalktığında çıkıp nvidiayı itin dübürüne soksun.


Dil bariyeri insanların bu ilk kanal gibi kifayetsiz muhterislere mecbur kalmasının yegane sebebidir. Bugün ingilizce bilen adam böyle rezilliklere maruz kalmaz. Laptopla 30-40 fpsde oyun oynayıp oyunun son derece akıcı olduğunu söyleyebilecek kadar alçalan kanallar var sırf o laptop firmasından para alıyor diye.


NVIDIA pretends to care about gamers. - YouTube


Burada linus sebastian Nvidia'nın bizzat nvidia olarak mining gpusu çıkarıp bunu oyuncuları düşündüğü için yaptığı şeklinde lanse etmesi sonucunda nvidia'yı resmen itin poposuna sokuyor. Gerçekten sert konuşuyor. Nvidia hakkında konuşuyor doğrudan. Ama nvidia tutup bu adama karşı bir şey yapamaz. Neden biliyor musunuz? Bu adamın sponsorlu içeriğinin sponsorlu olduğu açıkça bellidir ve sponsorlu içerikleri asla review değildir. Review kelimesi asla kullanılmaz, bahsedilen ürün asla rakipleriyle karşılaştırılıp sayısal skorlar falan verilmez. Çünkü bu bir içerik değil reklamdır ve bu adam şark kurnazı değildir. Gamersnexus diye bir kanal var mesela, oranın bu konulardaki ilkeleri LTT'den çok çok daha katıdır. Seyirci herhangi bir şekilde "lan bunlar bu malı övüyor ama acaba para mı yiyorlar lan" diye kuşkulanmaz. İnsanlar LTT'in forumlarında mesela atıyorum microcenter'ın kendisine yaptığı bir haksızlığı yazdığında konunun herhangi bir bahaneyle silinmeyeceğini bilir.


İşte bu arkadaşlar insan kalitesi farklılığıdır. Firmalar çünkü insanlardan meydana gelir. LTT şu an dünyanın en büyük teknoloji inceleme organıdır çünkü içerikleri eğlenceli de olmakla beraber bir güven inşa etmiştir.

üzerim.

Millenicomdaki jitterdan kaçıp geldiğim türknette statik ip ile yaşadığım rezilliği ben anlatmayayım resimler ve videolar anlatsın. Geçmeyin kardeşim bu rezillere. Fiyatı daha iyi ama ortada internet yok.


Ben lol oynarken pingin 160lara fırlamasını ilk türknette gördüm.

Aynı şekilde türktelekom ftth altyapısında hızımın 95 mbit'in altına düşmesini de ilk bunlarda gördüm.

Suçu ekran görüntülerinde anlayacağınız üzere telekoma atıyorlar ama ben aynı anda gene telekom ftth üzerinden netgalaksiden internet alan bir komşumun modemine son derece kalitesiz bir wifi ile bağlanıp test ettim. Wifi kalitesi rezalet olmasına rağmen ping fersah fersah daha iyi onun internetinde. Adamın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar.


Yalanın videolu ispatı

(prodüksyon kalitesi için özür diliyorum acemiliğime denk geldi ama daha güzelleri gelecek gibi görünüyor yakında)

Türknet ve oyun oynatmayan ping - YouTube


Sürecin her adımını burada sizlerle paylaşacağım. Milleniyi youtube-netflix-twitchi 6mbps hıza throttle etmekten böyle alıkoyduk bunlara da demek ki böyle böyle aldıkları paranın hakkını verdireceğiz.

Bir firma da şark kurnazı çıkmasın arkadaş ya ne berbat bir memlekette yaşıyoruz, kişiler ve kurumların tek derdi karşısındakini çeşit çeşit öpmek.


172.65.202.66 LOL TR serverının ipsi. Lokasyonu istanbul hani yurtdışı falan da değil.

turknette oyun oynamanın imkansızlığı - Sorun çözüldü, şu an her şey gayet güzel.


turknette oyun oynamanın imkansızlığı - Sorun çözüldü, şu an her şey gayet güzel.


turknette oyun oynamanın imkansızlığı - Sorun çözüldü, şu an her şey gayet güzel.


12.18.2020 akşamüstü pingim. Jittera dikkat.

turknette oyun oynamanın imkansızlığı - Sorun çözüldü, şu an her şey gayet güzel.


@TurkNetDestek bana parasını verdiğim interneti verdiğiniz güne kadar her gün bu konuyu yeni yeni delillerle güncelleyeceğim, haberiniz olsun. Paramın hakkını vereceksiniz bana. Vermeye mecbursunuz.

Çünkü topal tuttuğunu, kör bulduğunu.

İncehesaptan 10 bin liraya rx 6800
Hakkında
Konum: İzmir, Buca
Meslek: Konferans Tercümanı
Forum İmzası:
EN-TR konferans tercümanı
İşlerimden videolar koyduğum youtube kanalım:https://www.youtube.com/channel/UCl_Q8OJhWBzoTF8pj6Uo3zA
Forum İkinci El İmzası:
EN-TR konferans tercümanı
İşlerimden videolar koyduğum youtube kanalım:https://www.youtube.com/channel/UCl_Q8OJhWBzoTF8pj6Uo3zA
Hakkımda:
EN-TR konferans tercümanı
İşlerimden videolar koyduğum youtube kanalım:https://www.youtube.com/channel/UCl_Q8OJhWBzoTF8pj6Uo3zA
Sistem ve Tercihleri
Steam
tkaraveli
Ses Sistemi
Creative
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 sa.
Mesaj Sayısı: 2.512
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.998
İkinci El Bölümü Mesajları: 518
Konularının görüntülenme sayısı: 48.672 (Bu ay: 432)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.823 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.