Binbaşı
10 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 1487 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Şimdi diyelim iki tane donanım incelemesi yapan kanal olsun. Bunlardan biri önlerine atılacak üç kuruş (veya işte ne kadarsa) için her türlü toptancının ve perakendecinin poposunu yalayıp bütün muteber inceleme kanallarının yerden yere vurduğu ürünleri falan övsün, diğeri de nvidia, bakın asus msi falan değil nvidia kurnazlık yapmaya kalktığında çıkıp nvidiayı itin dübürüne soksun.


Dil bariyeri insanların bu ilk kanal gibi kifayetsiz muhterislere mecbur kalmasının yegane sebebidir. Bugün ingilizce bilen adam böyle rezilliklere maruz kalmaz. Laptopla 30-40 fpsde oyun oynayıp oyunun son derece akıcı olduğunu söyleyebilecek kadar alçalan kanallar var sırf o laptop firmasından para alıyor diye.


NVIDIA pretends to care about gamers. - YouTube


Burada linus sebastian Nvidia'nın bizzat nvidia olarak mining gpusu çıkarıp bunu oyuncuları düşündüğü için yaptığı şeklinde lanse etmesi sonucunda nvidia'yı resmen itin poposuna sokuyor. Gerçekten sert konuşuyor. Nvidia hakkında konuşuyor doğrudan. Ama nvidia tutup bu adama karşı bir şey yapamaz. Neden biliyor musunuz? Bu adamın sponsorlu içeriğinin sponsorlu olduğu açıkça bellidir ve sponsorlu içerikleri asla review değildir. Review kelimesi asla kullanılmaz, bahsedilen ürün asla rakipleriyle karşılaştırılıp sayısal skorlar falan verilmez. Çünkü bu bir içerik değil reklamdır ve bu adam şark kurnazı değildir. Gamersnexus diye bir kanal var mesela, oranın bu konulardaki ilkeleri LTT'den çok çok daha katıdır. Seyirci herhangi bir şekilde "lan bunlar bu malı övüyor ama acaba para mı yiyorlar lan" diye kuşkulanmaz. İnsanlar LTT'in forumlarında mesela atıyorum microcenter'ın kendisine yaptığı bir haksızlığı yazdığında konunun herhangi bir bahaneyle silinmeyeceğini bilir.


İşte bu arkadaşlar insan kalitesi farklılığıdır. Firmalar çünkü insanlardan meydana gelir. LTT şu an dünyanın en büyük teknoloji inceleme organıdır çünkü içerikleri eğlenceli de olmakla beraber bir güven inşa etmiştir.

Yukarıdaki videoda BÜ protestocularının memleketteki müslüman olup akpli olmayan herkesin desteğini kaybedip akpnin "bunlar din düşmanıdır" şeklindeki narrasyonunu halk nezdinde itibara kavuşturmasının görüntüleri yer almaktadır.

Şimdi ben bu kadar insanın içinden bir kişinin çıkıp "ya şimdi biz bu lgbtijklmoprstlerin yediği bokla aramıza mesafe koymadık bari açıktan sahiplenip bunları desteklemeyelim arkadaşlar" diyemeyeceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla bunların niyetinin atanmış rektörden kurtulmak olmadığı, rektör bahane halk hareketi başlatmak şahane dediklerini düşünüyorum. Ama hangi halk? Yani şimdi karşılarına aldıkları müslümanlara karşı ne kazanacaklar ki bunlar? Neresinden tutsam elimde kalıyor. Yok yani böyle bir hesapsızlık.


Mal bulmuş mağribi gibi konuya dolacak aktrolllere peşin mesajım: sizden değilim boşuna gelmeyin sizi üzerim.

Millenicomdaki jitterdan kaçıp geldiğim türknette statik ip ile yaşadığım rezilliği ben anlatmayayım resimler ve videolar anlatsın. Geçmeyin kardeşim bu rezillere. Fiyatı daha iyi ama ortada internet yok.


Ben lol oynarken pingin 160lara fırlamasını ilk türknette gördüm.

Aynı şekilde türktelekom ftth altyapısında hızımın 95 mbit'in altına düşmesini de ilk bunlarda gördüm.

Suçu ekran görüntülerinde anlayacağınız üzere telekoma atıyorlar ama ben aynı anda gene telekom ftth üzerinden netgalaksiden internet alan bir komşumun modemine son derece kalitesiz bir wifi ile bağlanıp test ettim. Wifi kalitesi rezalet olmasına rağmen ping fersah fersah daha iyi onun internetinde. Adamın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar.


Yalanın videolu ispatı

(prodüksyon kalitesi için özür diliyorum acemiliğime denk geldi ama daha güzelleri gelecek gibi görünüyor yakında)

Türknet ve oyun oynatmayan ping - YouTube


Sürecin her adımını burada sizlerle paylaşacağım. Milleniyi youtube-netflix-twitchi 6mbps hıza throttle etmekten böyle alıkoyduk bunlara da demek ki böyle böyle aldıkları paranın hakkını verdireceğiz.

Bir firma da şark kurnazı çıkmasın arkadaş ya ne berbat bir memlekette yaşıyoruz, kişiler ve kurumların tek derdi karşısındakini çeşit çeşit öpmek.


172.65.202.66 LOL TR serverının ipsi. Lokasyonu istanbul hani yurtdışı falan da değil.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8b/79/f2/8b79f22850296c664e4aaefc818441e1.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/50/94/02/50940242c08cd67a319aaa837dfeacc2.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/10/9c/cc/109ccc18635e674db8f1aa9f62fff2fa.jpeg&t=0&width=480&text=1


12.18.2020 akşamüstü pingim. Jittera dikkat.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/15/38/fb/1538fba4c4be8ca155d4b1565198e616.png&t=0&width=480&text=1


@TurkNetDestek bana parasını verdiğim interneti verdiğiniz güne kadar her gün bu konuyu yeni yeni delillerle güncelleyeceğim, haberiniz olsun. Paramın hakkını vereceksiniz bana. Vermeye mecbursunuz.

Çünkü topal tuttuğunu, kör bulduğunu.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/50/0d/d4/500dd44577c56fc9c85654340a2dd15d.png&t=0&width=480&text=1

Hakaret olmayan bir kelime kullandığım için 2x7 gün ban yedikten sonra ticket atmamla bunun 7 günü silindi. Kalan 7 günü silinmedi. Sonra ban sebebim "yöneticiye hakaret"den "0"a çevrildi. Benle konuşan yöneticiye göre "düzeysiz mesaj"mış en son suçum. Tabi ki babalarının çiftliği değilmiş ama özgürlük de değilmiş benimkisi. Bu arada konudaki mesajlarım silindi tabi. Sonra bir baktım konu da silinivermiş. Şimdi sizlere soruyorum, aynı kelimeyi başkası için kullanmış olsam (veya başka biri kullanmış olsa) ban yer miydim? Hayır forum babalarının çiftliği ise söylesinler bilelim. Sonuçta kamu kurumu değil bu forum, babalarının çiftliği olabilir, kimse de itiraz edemez.


Aşağıda yönetimle aramda geçen diyalogun ssleri mevcut. Yedi gün banlı kaldım önce "yöneticiye hakaret" sonra da "0" sebeplerinden.


Sizlerden ricam Mesut'a bu konuyu da sildirebilmesi için bahane verecek şekilde konuşmayın. Hakaret olmayan şeyler bile hakaret sayılabiliyor aşağıda görüldüğü üzere.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0f/fb/b2/0ffbb2325b028074059ece1292b62266.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d8/3c/60/d83c609d42a6b9e73a3f54f869a55d9c.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c4/d3/7f/c4d37fefa6cc7bc036804d6a605a93cc.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bu olay yeni peyda oldu. Pingim önceden 24 ms iken 27ye çıktı. Buradan routingde bir değişiklik olduğunu anlıyoruz zaten, ama esas sıkıntı bu değil: arada ping 300lere falan çıkıyor. Son iki haftadır kopup duruyor. Telefondan kimseyle görüşmeyi başaramıyoruz. İki gün önce yaptığım online arıza kayıtlarını sistemde bile göremiyorum şuan. WP destek hattı da ortalarda yok. İki gündür ne telefonla teknik birime ulaşılıyor ne wpdan ne online işlemlerden.


Bunlar natı gereğinden fazla clientla doldurmuş gibi görünüyor. Önceki youtube, netflix ve twitchi throttle etme şark kurnazlığından bir şekilde kurtulduk şimdi de bu çıktı. Para ödüyoruz biz bu hizmete. Veremeyecekseniz söyleyin.


@millenicom @Millenicom Destek 1 @Millenicom Destek 2 @Millenicom Destek 3

Şu da wp müşteri hizmetlerinin bana yardımı. Bunlardan abonelik almadan önce beş kez düşünmek lazım. İnterneti kullanabilmek istiyorsanız milleniden almayacaksınız.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c5/99/e9/c599e98acac8389412a36f5ec002982d.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2e/a0/fb/2ea0fbe73f92eb4f73745e01c9916e98.jpeg&t=0&width=480&text=1
1080p'nin üzerindeki kalitelerde videoların yüklenmediğini sizler de fark etmişsinizdir. Ben bunu youtubeun yaptığını düşünüyordum. Sonra "ulan acaba millenicom mu yapıyor" diye geldi aklıma, yapmazlar be dedim, ama kontrol etmem lazımdı.

Kendiniz de hemen deneyebilirsiniz. Opera'nın kendi içerisinde gelen VPN ile herhangi bir videoyu 1080p'den yüksek çözünürlükte seyretmeye kalktığınızda hiçbir takılma donma olmadan video seyrediliyor hatta 85-90mbit'e kadar hızlarda bufferlanıyor. VPN'i kapattığınızda veya vpnsiz tarayıcıyla girdiğinizde 1080pnin üzerinde o video yüklenmiyor (yani yükleniyor ama çok beklemeniz lazım, zaten birkaç saniye oynatıp gene bufferlamaya başlıyor). Ben bu denemeyi vpnsiz edge ve vpnli opera ile aynı anda yaptım ve kaydettim, sonra operada vpn kapatarak da denedim hani tarayıcıya suç atamasınlar falan diye. Linki koyuyorum, seyredin, kararı kendiniz verin.

Konu ile alakalı millenicom'u aradım, telefondaki arkadaş arıza kaydı oluşturduğunu söylemişti diye hatırlıyorum (yanlış hatırlıyor da olabilirim kimsenin günahını almayayım, zaten çok da önemi yok bu detayın), ama kayıt falan yokmuş mail atılmış sadece yönetime, demin öyle öğrendim. Cevap yok tabi 2 gündür maile. Millenicom'un DH hesabını da etiketliyorum buraya. Videoyu daha yeni upload ettim henüz hd versiyonu hazır olmayabilir ama birkaç saate herhalde 1440P izleyebilirsiniz (bunun için VPN kullanmanız gerekebilir tabi).

Video şurada:https://www.youtube.com/watch?v=xIDXm-6i1Ec

Güncelleme: bugün beni aradılar. Telefondaki hanımefendinin ne konuyu anlayabilecek teknik bilgisi var ne de özenle hazırladığım videoyu seyretmiş. "Valla yapmaz öyle şey millenicom" falan gibi bir şeyler söyledi. Altyapı sahibidem (telekom) kaynaklanıyor olmalıymış. Telekom ekiplerini yönlendirdi. Dört gözle bekliyorum gelmelerini tutanak tutturup şuraya bir yapıştırayım.
Arkadaşlar yayını çeviriyorum, buyrun gelinhttps://www.youtube.com/watch?v=bydQHXyzWDA&feature=youtu.be
EDIT: GTC yalan oldu.

Merhaba arkadaşlar, koronadan dolayı sanal etkinlik olarak düzenlenecek olan gtc 2020'yi inşallah youtube kanalaımdan simultane çeviri ile yayınlayacağım. 4 Mbps downlinkim, boğazım ve kafam izin verdiğince en azından önemli konuşmaları çevirmeye çalışacağım. Yanıma partner bulamadım, hak da veriyorum zira ben de asla bedavaya çalışmadım şu ana kadar, bakalım tek başına ne kadar dayanabileceğim. Şu ana kadarki rekorum beş saat neredeyse aralıksız.

Mesleğim konferans tercümanlığı, kelimenin doğru anlamıyla profesyonelim yani.

Streami ekrana kaynak videoyu koyup simultaneyle beraber kaynak sesi ya tamamen kesip ya da çok kısarak obs ekran yakalaması ile yapmayı planlıyorum. Şu ana kadarki denemelerim 3750 Kbps CBR, x264 CPU placebo preset, 25 fps 720p ayarlarında istediğim ses kalitesini videodan epey taviz vererek yakalayabildiğim sonucunu ortaya çıkardı. Çok anlamıyorum bu işten dolayısıyla tavsiyelerinizi bekliyorum. Sistem şu şekilde:
3900X
16G ram
1080ti (ekran kartı kullanmanın bir anlamı yok burada ama gene de yazayım belki bilmediğim bir olayı vardır).
Sesi nasıl sıkıştıracağım, hangi codec daha iyidir falan hiçbir şey bilmiyorum o konuda, özellikle orada yardımlarınızı bekliyorum zira en önemlisi ses.

Kanal linki şurada Overclock your lifeEtkinlik başladığı gibi (bir sıkıntı çıkmazsa yani) çeviriye başlıyor olacağım.
Merhaba arkadaşlar, koronadan dolayı sanal etkinlik olarak düzenlenecek olan gtc 2020'yi inşallah youtube kanalaımdan simultane çeviri ile yayınlayacağım. 4 Mbps downlinkim, boğazım ve kafam izin verdiğince en azından önemli konuşmaları çevirmeye çalışacağım. Yanıma partner bulamadım, hak da veriyorum zira ben de asla bedavaya çalışmadım şu ana kadar, bakalım tek başına ne kadar dayanabileceğim. Şu ana kadarki rekorum beş saat neredeyse aralıksız.

Mesleğim konferans tercümanlığı, kelimenin doğru anlamıyla profesyonelim yani.

Streami ekrana kaynak videoyu koyup simultaneyle beraber kaynak sesi ya tamamen kesip ya da çok kısarak obs ekran yakalaması ile yapmayı planlıyorum. Şu ana kadarki denemelerim 3750 Kbps CBR, x264 CPU placebo preset, 25 fps 720p ayarlarında istediğim ses kalitesini videodan epey taviz vererek yakalayabildiğim sonucunu ortaya çıkardı. Çok anlamıyorum bu işten dolayısıyla tavsiyelerinizi bekliyorum. Sistem şu şekilde:
3900X
16G ram
1080ti (ekran kartı kullanmanın bir anlamı yok burada ama gene de yazayım belki bilmediğim bir olayı vardır).
Sesi nasıl sıkıştıracağım, hangi codec daha iyidir falan hiçbir şey bilmiyorum o konuda, özellikle orada yardımlarınızı bekliyorum zira en önemlisi ses.
Hakkında
Konum: İzmir, Buca
Meslek: Konferans Tercümanı
Forum İmzası:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris non cursus nulla, quis volutpat lorem. Nunc fringilla orci id gravida aliquam. Sed eros lacus, commodo et aliquam vitae, condimentum vel dui. Mauris et elit risus. Aliquam in bibendum quam. Phasellus nisi augue, mattis eu nisl in, consequat feugiat tortor. Fusce mollis ipsum leo, et pharetra leo tincidunt at. Donec rutrum, sem nec posuere ornare, ex libero congue felis, mattis iaculis ipsum metus ut tortor.
Forum İkinci El İmzası:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris non cursus nulla, quis volutpat lorem. Nunc fringilla orci id gravida aliquam. Sed eros lacus, commodo et aliquam vitae, condimentum vel dui. Mauris et elit risus. Aliquam in bibendum quam. Phasellus nisi augue, mattis eu nisl in, consequat feugiat tortor. Fusce mollis ipsum leo, et pharetra leo tincidunt at. Donec rutrum, sem nec posuere ornare, ex libero congue felis, mattis iaculis ipsum metus ut tortor.
Sistem ve Tercihleri
Steam
tkaraveli
Ses Sistemi
Creative
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 2 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 1.467
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.193
İkinci El Bölümü Mesajları: 482
Konularının görüntülenme sayısı: 4.459 (Bu ay: 706)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.711 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.