Şimdi Ara

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
5
Favori
7.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet 1080p oyun açacak sistemi zor topluyor artık. Bırakın bu 2K'yı 4K'yı normalleştirmeyi. İsteyen istediğini alır. Türkiye'de 2K hala lüks. Fakat IPS monitör kesinlikle öncelik olmalı, bütçeye göre tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 8 Eylül 2020; 18:59:23 >
  • IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    Terlik kardeşim sende haklısın daha önce de yazmıştım ben babasından kar e hediyesi isteyen arkadaşlar için konuşmuyorum zaten.

• doğruluğunu yanlışlığını bilmem ama büyük bir gazla C24G1 almış biri olarak, her ne kadar fazlasıyla memnun olsam da üründen keşke 2k çözünürlüklü birşey alsaydım demiyor değilim (asus rog strix 2060).
  • 2k gereksiz ama 10 bit 27 inç bir monitörde witcher 3 görmek isterim.

Gönül 4k da ister ama 144 hzden vazgeçemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burayada yazayım uhd veya qhd kullanan adam kullandıktan sonra fhd ile tatmin olmaz dolasıyla bu kişinin bütçesi vardır dönüpte tekrar eskiye geriye dönmez dönmek istemez 1080pnin yüzüne bakmaz beğenmez 4k olayı bambaşka bir deneyim.

En ucuz 4k yüksek yenileme hızına sahip monitör şimdilik bu

https://www.webdenal.com/acer-27-cp3271kpbmiippruzx-4k-uhd-3840x2160-144hz-1ms-400cd-led-2xhdmi-2xdp-siya_1018151.html

https://www.hepsiburada.com/acer-cp3271kpbmiippruzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-free-snyc-4k-ultra-hd-ips-monitor-um-hc1ee-p01-p-HBV00000UPK7H?magaza=Hepsiburada

https://www.prad.de/testberichte/test-acer-cp3271k-grafik-monitor-auch-fuer-gamer/

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!

Ekran kartına verdiğiniz önemin yarısını Monitöre verin !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 8 Eylül 2020; 21:30:21 >

• Cogunlukla hikaye tabanli oyunlari sevdigim icin ve rekabetci oyunlarla bir isim olmadigi icin msi mag341cq aldim. 34" 100hz 3440x1440 cok kaliteli bir urun degil ama is goruyor. Butceniz varsa daha iyisini alin, vatan gibi magazalarda cesit cesit monitoru yerinde inceleme imkanina sahipsiniz.

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modeller uw klasmanında fiyatlarına göre fena değiller düşünülebilir va panele sahip ikiside xiaominin satışa çıkan ilk monitörü lenovonun çıkabildiği maksimum parlaklık daha iyi ama xiaomin renk gamutları daha geniş

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-curved-bhr4269gl-34-144hz-4ms-hdmi-display-freesync-wqhd-led-monitor-pm-HB00000WMLCN

https://www.hepsiburada.com/lenovo-g34w-10-34-144hz-1ms-hdmi-display-wqhd-curved-freesync-monitor-66a1gacbtk-p-HBV00000X2VDO?magaza=GTI%20Bilişim

https://www.mi.com/global/monitor34/

https://www.lenovo.com/us/en/accessories-and-monitors/monitors/gaming/G34w-10G193403G034inch-Monitor-HDMI/p/66A1GCCBUS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 8 Eylül 2020; 22:7:50 >

• arda505 kullanıcısına yanıt
    Yeni monitor alacak olsam degerlendirebilirdim de bunun icin mevcut monitoru satip gecmem sanirim. Karacumada kontrol ederim yinede, tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

samsung odyssey g9'da tek kablo dcs ile çözmüşler olayı. dp 2.0 geliyor zaten yakında. bant genişliği 80gb/s olacak. 8k ile yüksek hz olabilecek. 10k 60hz filan diyorlardı.
    G9'da HDR kullanınca flicker gibi problemler var şuan. DSC ile yapılıyor ama DSC destekleyen kart bulman lazım. G9'da zaten artık DP1.4'ün yetersizliğini görebiliyorsun.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Hepsinde yok problem. Yani donanım olarak sorunsuz. Bazıları neden sorun çıkarıyor bende bilmiyorum. dsc'de sorun olsa zaten hdr 1000 sertifikası alamazdı herhalde.
  • Anlayamadım ama eline emeğine sağlık birdaha okuyacağım
  • Bu ne biçim konu lan azarlar gibi :D
  • Sistem toplarken önce monitör belirlenir sonra o monitöre göre sistem toplanır. Kasaya istersen uzay üssü koy milyon dolarlar harca sonuçta alacağın görsellik monitörünün kalitesi kadar olacaktır.

• Bir sistemde görüntü kalitesi ve ses kalitesi iyi olmalı arkadaş bu ikisi beraber olmazsa toplayacağın sisteme yazık olur

• Ekran kartina verdigim paranin %70'ini monitore verdim. :)

Msi Armor rx570 4Gb - 1050tl

Acer B227bqmrix- 21.5inç 1080p, ips, 4ms, dp,hdmi,analog, 2x2 watt haporlor, audio in-out, pivot, tilt, freesync - 730tl

Fakat elimde olsa rx570 kalir, 4k monitor alirdim. Oyunlari 1080p oynardim yada 4k low da oynardim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

freesync ile benim için sabit 60/144 fps gerekliliği kalktı

neden bilmiyorum ama cogu kişiye bakıyorum, açtım beğenmedim deyip geri kapatıyor. demek ki herkesin algısı ve göz yapısı farklı. belki ben körüm bilmiyorum ya da bana güzel gelen başkasına güzel gemiyor

freesync bence yeni neslin en iyi icatlarından ve umuyorum ki yeni konsollardaki freesync desteği sayesinde unlocked fps konsol oyunları görebileceğiz

aylardır 80-130 arası fps aldıgım mwyi oynuyorum. gayet egleniyorum yüksel kill sayıları da topluyorum keyfime bakıyorum. fps sayacını kapattıktan sonra 80e düşmüş 90a cıkmış anlamıyorum bile

- vsync açmıyorum
    - vsync judderı yaşamıyorum
    - freesync oldugu için görüntü yırtılmıyor
    - freesync fps ve yenileme hızını senkronladığı için kare sayısının değişimi ekrana abuk şekilde yansımıyor

benim görüşlerim bunlar

benim tavsiyem kendinizi fsynce alıştırın ve fsyncin keyfini cıkarmaya bakın. fpsye cok takılmayın muten babanın dediği gibi. bu işte para kazanmoıyorsanız ve eglencelik giriyorsanız bu kadar sinir stres olmaya hiç lüzum yok

---

bi de rdr2 horizon dawn shadow of tomb raider giib hikayeli ve güzel grafikli oyunlara ağırlık veriyorsanız hdr + 1440p 4k + ips kombosu yapmaya çalişin. 3090 almak yerine 3080 alin monitörü 4k ips hdr alın mesela. bence tabi.
    hocam bende r9 380x var monitörün aoc 21,5 ips ekran. Bende freesync ye geçeyim diyorum ne önerirsiniz?

• Ryo41 kullanıcısına yanıt
    oynadıgınız oyunlara göre ve aldıgınız fpslere göre değişecek bi durum

100+ fps aldıgınız oyunlar varsa 144 hz bi freesync monitör alabilirsiniz

30-80 arası aldıgınız fpslerde de 144 hz freesync iyi calisir

75 hz monitörlerin freesyncleri malesef genelde 48-75 arasına kitli oluyor. genelde 30-37 arasını kapsıyor bazen de kapsamıyor (60-74 hz). yani 37 ve 48 aralıgındaki fpsleri karşılamadıgı için 75 hz freesync monitörlerde 48+ fps alıyor olmayı garantilemeniz lazım

biraz karişik bi konu parametreler lazım, hep bu gpuda mı kalacaksınız ileriye dönük bir monitör mü alıyorsunuz nası bir gelecek planı mewcut
  • Millette iyi para varmis he

• Aa öyle deme hocam 500 fps almaları önemli bu adamların soluk bir görüntüde avuç içi kadar ekranda oyun oynamaları önemli değil, göz sağlıkları hiç önemli değil yeter ki pubg ve cs go 'da 500 fps alabilsinler..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.