Şimdi Ara

Ekran Kartım Alev Aldı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@HyperSpace
    geçmiş olsun hocam, büyük şanssızlık olmuş.

tam da forumda birçok kişi "nVidia kartı al tak ve unut hayatta sorun yaşamazsın" derken iyi bir kapak oldu bu konu.

muhabbet bir tarafa ciddi anlamda bir ürün arızası söz konusu.

normal kullanıcı olarak kasa içinde yaptıklarınızla böyle bir arızaya neden olmanız imkansız.

mail aracılığı ile servisle temasa geçin ve önce detaylı bir şekilde durumu anlatın, onlara siz bir yol göstermek zorunda...

sen kapak arıyorsun zaten işin gücün nvidia açığı aramak. arkadaş şansssızlık yaşamış sen fanatikliğine alet ediyorsun.

o arayınca de senin gibi gönüllü nvidia avukatları iş buluyor

• quote:

1 aydır beklediğim kartımın böyle bir olayla (ve sistemimi bu kadar tehlikeye atarak) yanması çok sinirimi bozdu

asıl sinir bozacak mesele bence daha büyük bir tehlikeden dönmüş olman.NGC belgesellerini izlemekten paranoyak olmuştum bir aralar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet -- 2 Mart 2010; 16:48:56 >
  • şanssız bir durum, ödeyeceğiniz kargo masrafları kartın bedeliyle yakın mı?
  • Belki bilmiyorsundur , evganın bu ve benzeri durumlardaüstün garanti hizmeti vardır.
    Kartın yenisi ile muhakkak degiştirilir,haberin olsun.
    Adamlarla konuş , kargo parasınıda iste. Evga bir güzellik yapar muhakkak.
  • quote:

@sadtneverdie & (((TeAcHeR)))
    siz önce bir aynaya bakın, hala da yüzünüz varsa bir daha bakın.
    6 aydan beri her ATI konusunda boş boş yorumlarınızı okuyoruz.
    başkalarına dağıtırken çok babayiğitsiniz ama aslında tek 1 cümleyi kaldıramayacak kadar annekuzusu tavrı sergiliyorsunuz bu konuda.

bir ağlamadığınız kaldı EVGA'nın ardından. demek ki neymiş, büyük lokma yut büyük laf söyleme...

@NECROCYBER
    quote:

tekrar yollasan evga gibi bir şirketin sorun cıkaracağını düşünmüyorum

çıkaramaz zaten, bence sorun tamamen kartta. bu sisteminde ekran kartın da koruma devreleri var.
    bu PSU durup dururken dellenmedi ya ekran kartına 60A akım versin, olur mu öyle şey.

eğer şu an aynı PSU başka bir erkran kartı ile sorunsuz çalışıyorsa olay bitmiştir.

gitsin EVGA HyperSpace arkadaşımıza en alasından bir GTX275 göndersin ve 1 de özür mektubu.

zira bu olay ABD'de olsaydı enselerine bir de tazminat davası binerdi...

• Helal olsun cidden,adamın yardım istediği konuyla alakası olmayan bir fanlık örneği daha karşımızda.
    @sahafiec
    Yahu hocam koskoca adamsın,şimdi senin nvidia ile ilgili yazdığın o laf kapak olmaktan çok kusura bakma cahilliğe geldi.Kısa devre dediğin olay evinin sigortasında bile olabilir,evin yansa nvidia suçlayacaksın.
    @hedevilcat

Arkadaşım müslüm baba dinler gibi kart kullanıyorsan eyvallah,kes kanını kırmızı aksın,yeşil aksın sorun değil,ama belli ki kan vücudun üst kısmına çıkamamış,yazık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stradosphere -- 2 Mart 2010; 20:02:46 >
  • öncelikle geçmiş olsun.
    bir kaç yıl önce bende benzer bi şekilde asus 6200tc nin pci-ex yuvasına bağlanan yerine yakın bi mercimek kondanstor yandı ve yanında 2 transistor goturdu.sistemde kart normal çalışyordu. pc yi kapattım 15 dk sonra tekrar açtım ve kasanın yan kapağı camlı idi birden çok kısa mavi bi ışık gordum.ama bende alev olmadı. kartı garnatiye yolladık değişti,

ama benim burada değinmek istediğim 350 dolarlık bi kartda 40-50 dolar için ürünü yurtdışından almış olmanız. tr den alsaydınız muhtemelen daha az başınız ağrırdı. kartın farklı yollandığını yazmışınız büyük ihtimalle size sorunlu bir kart geri yollandı.ben yurtdışından klavye mouse boş dvd ve cpu dışında hiç bişey almam. çünkü garantisi yoksa yada yollaması zorsa sanki parça onu bilerek bozuluyor hani ürünün garantisi biter bitmez bozulur ya onun gibi

• @stradosphere
    Hocam ilk önce takma adımı doğru yazsaydınız. Kan sizin üst taraflara çıkmış da ne olmuş ? ADAM YARDIM İSTEMİYOR Kİ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

@stradosphere
    Hocam ilk önce takma adımı doğru yazsaydınız. Kan sizin üst taraflara çıkmış da ne olmuş ? ADAM YARDIM İSTEMİYOR Kİ...

Bak arkadaşım ne yazmış konuyu açan kişi "Fakat sizce bir şekilde bunu parasız yapmamın yada bir özür talep etmemin ihtimali var mıdır? Sonuçta binlerde lira harcadığım sistemimin 1cm yanında kartım alev aldı.

Fikirlerinizi merak ediyorum, şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim."

Bu arkadaşın demekki aklına takılmış ki gelip sormuş,sorduğu soru da yardım nitelikli bir soru.2+2 kaç eder diye sormamış.Sen daha topiğin başını okumamışsın,birde gelmiş benim lafımı bana satmaya kalkıyorsun.Sen en iyisi kolunu,damarlarını falan kes en iyi yaptığın şey o şimdilik...
  • Geçmiş olsun..

Valla ilk defa böyle birşey görüyorum açıkcası çok şaşırdım..

Kargo bedelide çok yüksekmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Evet tt lerde bazı problemler var doğru da bu sorunun psu dan kaynaklanması pek muhtemel değil

Eğer öyleyse Acaba önceden hangi kart vardı yada bundan sonra takılacak bi kartta da sorun ihtimali var demektir

Kartın dışardan gelmesi daha önce bi durumla karşılaşması da olası,tabi çok az bir ihtimal de olsa üretimde hatalı güç transisitörü kullanılması sorun olmuş olabilir

Bide abd ye giden partilerde farklı kodda transistör kullanılması acaba bizim şebeke için de bi sorun teşkil edebilir mi acaba

abd yle Türkiye arasında sadece frekans(Hz) farkı var.Karta AC gitmiyor DC gidiyor.Doğru akımda da zaten frekans olayı yok.

Geçmiş olsun kardeşim şansın yokmuş valla ne diyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MattPegasus -- 2 Mart 2010; 21:48:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

Demek ki neymiş ? Nvidia alırsan kendinle beraber evi de yakabilirsin.

tepkini bu şekilde değilde şöyle ifade etmelisin: "bu kartın yerinde ati kart olsaydı herkes faul düdüğünü öttürüyordu tü kaka diyordu" demen lazım. sen o şekilde bir tepki verirsen fanboyluk yapmış oluyosun bu forumda
  • quote:

@stradosphere
    hocam sende bazı fikir yoldaşların gibi 15 cümleden sadece birini okuyorsun ve onu yorumluyorsun.

kolay gelsin ne diyelim, bana tarafsızlık dersi vermeye kalkmadan önce tüm yazdıklarımı oku...

İyide diğer yorumların hatalı demiyorum sana,yaptığın davranış bu konuda meğilli olan adamı da ateşlendiriyor.Fan olduğunu kast etmiyorum,fan olanların veya olmaya meğilli olanların böyle cümleleri örnek alıp saçma sapan hareketlerde bulunacağını söylüyorum o kadar.Nvidia kart tavsiye etmekle kartın yanmasının bir alakası yok;fakat söylediğin cümle diğerlerinin arasında kendini bariz belli etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Evet tt lerde bazı problemler var doğru da bu sorunun psu dan kaynaklanması pek muhtemel değil

Eğer öyleyse Acaba önceden hangi kart vardı yada bundan sonra takılacak bi kartta da sorun ihtimali var demektir

Kartın dışardan gelmesi daha önce bi durumla karşılaşması da olası,tabi çok az bir ihtimal de olsa üretimde hatalı güç transisitörü kullanılması sorun olmuş olabilir

Bide abd ye giden partilerde farklı kodda transistör kullanılması acaba bizim şebeke için de bi sorun teşkil edebilir mi acaba

Ekran kartlarına DC gerilim/akım gidiyor. O yüzden farketmez şebeke.

quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

hocam tekrar yollasan evga gibi bir şirketin sorun cıkaracağını düşünmüyorum ptt kargoyla yolla cok pahalı tutmaz ben senin yerinde olsam evgaya tekrar yollarım sorun cıkaracaklarını sanmıyorum.senin şansızlığın evganın türkiyede teknik servsinin olmaması gecmiş olsun evga olduğu için ayrıca üzüldüm

Valla şu durumda hem kargoyu EVGA nın karşılaması lazım. Hem de olabilecek en pahallı kartın sıfır açılmamış kutulusunu bir özür mektubu ile yollaması lazım.

Hatta ve hatta daha önce ödediğin 180 lirayı da geri ödemeleri lazım. Sonuçta

1 - Zaten senin sorununu halletmemişler ve buna rağmen 180 lira almışlar.

2 - Elektrik tehlikelidir farketmesen çok daha kötü senaryolar ortaya çıkabilir di.

• Profilime bakarsanIZ Ekran kartına giren gücün, abd kullanılan elektriğin frekansını DEDEM de biliyo

Sorduğum şeyle alakasız cevap vermeyin açıklama mı yapıyım gerek yok
  • Evga'nin 180 lirayi geri verecegine ihtimal vermiyorum cunku garanti sartlari genellikle ABD icini kapsamaktadir, ama bir ihtimal yine de sansizini deneyebilirsiniz. Oncelikle yapmaniz gereken 2. postalama ucretini Evga'nin odemesini saglamak.

Tekrardan gecmis olsun.
  • Şimdilik kartın detaylı resimlerini ve sisteme bozuk kartı takip tekrar resimlerini çekmemi istemişler (kısa devre bulup boku bana atacaklar ya...). Resimleri sessiz sakin göndereceğim bakalım, ama benden 1 kuruş alsınlar valla 10 ekran kartı parası da harcamam gerekse dava açarım...
    Ve şunuda eklemek istiyorum; kart her bozulduğunda yerine eski 8800GT'mi takıyorum ve toplasak 2-3 ay kullandım bu kartı tık demedi valla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperSpace -- 3 Mart 2010; 8:26:40 >
  • Oncelikle gecmis olsun.Cogu arkadasin dedigi gibi sorun yeni gelen kartin sogutma baglantilarinda.
  • @stradosphere
       "Fakat sizce bir şekilde bunu parasız yapmamın yada bir özür talep etmemin ihtimali var mıdır?" Sorusunun cevabını Evga' nın yurt dışı garanti şartlarını bilmediğim için cevaplayamıyorum.
    "Fikirlerinizi merak ediyorum." demek, bir soru cümlesi değildir. Ben de kendi fikrimi söyledim. "Ve konuyu teknik bir destek aramadığım ve sadece konuda yorumlarınızı beklediğim için buraya açtım, belirtmek istedim." cümlesinin tabirini hangi dilde istersin? Şu sayfada ona buna cevap yetiştirmekten başka bi' şey yapmayan biri için amma da kabardın. Bana en iyi cevabı da BroK€NSaf€ty verdi. Haydi beni bırak orada senli benli cevap verdiğin insanların yaşına bi' bak ona göre cümleler kur.
       Bu arada ciddi olarak; kart yanmaya başlarken (bırakın milyarlık bilgisayarı), ya arkadaş pc başında olmasaydı ne olurdu ?.. Geçmiş olsun diyorum. Diğer arkadaşların dediği gibi bu olay yurtdışında ve garanti kapsamı içinde bi' yerde olsaydı güzel bi' tazminat alınırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperSpace

Şimdilik kartın detaylı resimlerini ve sisteme bozuk kartı takip tekrar resimlerini çekmemi istemişler (kısa devre bulup boku bana atacaklar ya...). Resimleri sessiz sakin göndereceğim bakalım, ama benden 1 kuruş alsınlar valla 10 ekran kartı parası da harcamam gerekse dava açarım...
    Ve şunuda eklemek istiyorum; kart her bozulduğunda yerine eski 8800GT'mi takıyorum ve toplasak 2-3 ay kullandım bu kartı tık demedi valla...

8800gtnin sorun çıkarmaması ve gtx260ın amerikadan gelmesi bana bu kartın amerikada kullanılması için üretildiğini düşündürüyor çünkü onlarda 110 v şebeke kartda ona göredir belki..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.