DH Yönetici
28 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
135 üye
Görüntülenme
Toplam: 301 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Sözü fazla uzatmadan çalışmaya ait görselleri ekliyorum, sıradışı ve başarılı bir çalışma olmuş.

 Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480) Suchao Modding'den İlginç Kasa Tasarımı (POINT BLANK BARRETT RADEON RX480)

Kaynak
Arkadaşlar merhaba. İki gün önce sistemi (7970'in arızadan iadesi sebebiyle) Asus R9 290 DirectCU II' ye yükselttim. 7970 ile merak edip de kontrol etmemiştim fakat Gpu-Z ile PCI-e bant genişliğinin x16 1.1'de (ATI PP aktif; boşta x1 1.1, yükte x16 1.1) çalıştığını fark ettim. Klasik çözüm olan kartı çıkar - tak yönetmi işe yaramadı (yarayacağını da sanmıyordum).

(Asus Rog anakart için) Bios'da "Advanced \ System Agent Configuration \ NB PCIe Configuration" altında kartın yüklü olduğu PCI-E slot1'in "Link Speed" seçeneğini "Auto" dan "Gen_3" e getirdim ve sorun çözüldü.

 PCI-E 3.0 x16 @x16 1.1? Problemi

Gen_1 = Max Bandwidth PCI-E @1.1
Gen_2 = Max Bandwidth PCI-E @2.0
Gen_3 = Max Bandwidth PCI-E @3.0

Şeklinde çalıştığını fark ettim. MSI Kombustor Kmark Benchmark Preset: Extreme - 1920x1080 fulscreen testinde Min Fps 20'den 21'e yükseldi. Bunu da tahmin ediyordum fakat insan takılıyor işte...

 PCI-E 3.0 x16 @x16 1.1? Problemi
Merhaba. Piyasaya (en azından Antalya piyasasına) yeni girmiş bu yazıcı için internette geçerli bir döküman bulamadım (Google ile). Arşivlemek ve yardım amaçlı konu açayım dedim. Sözü uzatmadan buyurun:

LX-350 Türkçeleştirme işlemi için aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz:

-Yazıcıya alacağımız ayar dökümü için boş bir kağıt yerleştirelim.
-Yazıcı açık konumdayken aynı anda "LF/FF" ve "Load/Eject" tuşlarına basalım.
-Ardınan bir defa "Load/Eject",
-Bir kez daha "Load/Eject",
-Ayar dökümü yazdırılmaya başlayacak.
-Yazdırma işlemi bittikten sonra yazıcının son yazdığı bilgi "Character Table" olana kadar "Tear Off" tuşuna basalım.
-"Character Table" menüsüne geldiğinizde "Character Table" nin değeri "PC857" olana kadar "Load/Eject" tuşuna basalım.
-"Character Table" değeri "PC857" olduğunda"LF/FF" ve "Load/Eject" tuşlarına aynı anda bastığımızda cihazdan gelecek sinyal sesi ile Türkçeleştirme gerçekleşmiş olur.

Kolay gelsin...

Cihaza ait görsel:

 Epson LX 350 Türkçe Karakter Ayarı
### BİSİKLET BÖLÜMÜ KURALLARI ###


1. Yeni konu açmadan önce lütfen forumun "Arama" bölümünü kullanınız.

2. Yasa dışı içerik paylaşımında veya isteğinde bulunmayınız.

3. Konu başlıklarını anlaşılır ve konuyla alakalı yazınız. Açtığınız konu başlıklarında ve mesajlarda tamamıyla büyük harf (bazı ana konular bu kuraldan muaf olabilir), dikkat çekme amaçlı yanlış ve gereksiz noktalama işareti (ya da karakterler), "Acil yardım", "Lütfen yardım", "İmdat", ''??????'', "Uzman sorusu" gibi vasıfsız başlıklar kullanmayınız ve yardım istediğiniz konularda sorununuzu açıkça belirtiniz.

4. Kişi, kurumlar veya firmalar hakkında hakaret içerikli, rencide edici, küçük düşürücü, aşağılayıcı ya da ispat edilemeyecek nitelikte suçlayıcı mesajlar yazmayınız.

5. Yanlış bilgi verildiğinde art niyet aramak yerine özel mesaj sistemini kullanarak veya konu üzerinden (uygun bir dille) mesaj yazarak yanlışın bildirmesine özen gösteriniz. Kişisel olarak karşılaştığınız olumsuz durum üzerine polemiğe ya da tartışmaya girmek yerine şikayet sistemini kullanarak bildiriniz.

6. Açmış olduğunuz bir konuya cevap gelmemesi durumunda mükerrer nitelikte yeni konu açmayınız. Gerekli durumlarda (bir iki sefere mahsus) konuyu yukarı çıkarabilirsiniz. Ancak abartı olacak şekilde, açılan konuyu ilgi görmesi ya da aşağıya düşmemesi için gereksiz (sadece ifade içeren, "up, güncel" vb.) mesajlar yazmayınız.

7. "O parayla motor, araba (vs.) alırım", "Bisiklete o kadar para verilir mi?" tarzında mesajlar yazmayınız. İlgili konuya sınıfından öneriler veriniz.

8. Bölümümüzün öncelikli amacı (yarışmalar ve tur etkinlikleri de dahil) bisikletler hakkında teknik yardım, öneri ve bilgi paylaşımıdır. "Kaza yaptım, düştüm, lastiğim patladı" gibi vasıfsız konular açmayınız.

9. Bölüm içerisinde doğrudan ya da dolaylı reklam içeren konular açmayınız. Reklam vermek için "Reklam Departmanı" ile iletişime geçiniz.

10. Satılık, alınık ya da takaslık ilanlarınız için (ilgili bölümün kuralları dahilinde) forumun "Diğer ikinci el ürünler" bölümünü kullanınız.

11. Burada yazmayan fakat "Forum Genel Kurallarına" aykırı olan tüm kurallar bu bölüm için de geçerlidir.


* Bölüm içerisindeki tüm kullanıcıların yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş olduğu sayılır. Mevcut kurallara ısrarla uyulmaması halinde cezai işlem uygulanabilir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

DH YÖNETİMİ
Programcılar Günü Kutlu Olsun!

Bütün meslek gruplarının özel günleri olur da programcıların olmaz mı? Bugün, hayatlarının büyük bir kısmı bilgisayar ekranı karşısında kod yazarak geçen programcıların günü!

İlk olarak Rusya'da başlatılan uygulama aynı zamanda resmi kutlama günü olarak da kabul edilmiş.

Programcılar Günü her yılın 256. gününde kutlanıyor. Tabi bunun özel bir anlamı var. 2 üzeri 8'e denk gelen 256 sayısı 1 byte (8 bit) ile ifade edilebilecek en büyük sayı oluyor.

Şimdiye kadar pek duyulmamış olan Programcılar Günü için henüz kayda değer bir etkinlik yapılmıyor.

Eğer çevrenizde saatlerini kod yazmakla geçiren bir tanıdığınız varsa bugün ona bir sürpriz yaparak programcılar gününü kutlayabilirsiniz.

Alıntıdır.

Vidyo:Kaynak:http://www.facebook.com/amdturkiye
Arkadaşlar merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Yardım istediğim konu şu; Bir tanıdığım kullandığı xxx sağlayıcılı 3G internetinden (söylediğine göre) sürekli olarak kota aşımı ücreti ödemesinden dolayı mahkemelik olma durumuna geldi.

   Kısaca istediğim, internet hareketlerinin kaydını şu saatte, şuradan, şu kadar KB download (upload olmasa da olur) edilmiş şeklinde görebileceğim bir program arıyorum. Antivirüs, tarayıcı, mesajlaşma programlarının hepsini takip etmesi gerekli, program kullanıcıdan habersiz olması gerekmiyor (casus yazılım istemiyorum). Bilinçli olarak kullanılacak. Sanırım otellerde kullanılan firewall programlarıya bu mümkün (port açarak takip ediyor galiba). Son kullanıcı için böyle bir yazılım var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar tamam sayılır da, TV piyasasını çok iyi bilmiyorum. Aşağıdaki iki ürün arasında kararsız kaldım. Ya da 1000 - 1500 TL fiyat aralığında ortalama 100 cm ya da üzeri ekran genişliğine sahip özellikle ev ahalisinin 4:3 formatındaki uydu yayını 16:9 formatında gösterirken genişleyen görüntüyü 4:3 formatında gösterebilme özelliği olmak şartıyla (gerçi bu özelliğin olmadığı bi ürün yoktur sanırım) önerilerinizi bekliyorum. 50 Hz olsa da olur Turksat uydu yayını seyrediyoruz 100 Hz ya da üzeri şart değil. Yarına kadar alınmış olması lazım malum dizi furyası sebebiyle.

SAMSUNG FULL HD 102 cm LCD TV, 1920x1080, HDMI, USB Movie, 40C530
Philips 42'' Full Hd Lcd Televizyon 42PFL3605/12
 GIGABYTE'den duvar kağıtları.İlgili duvar kağıtlarını (takvimlisi de var) ve ekran koruyucularını bu sayfadan indirebilirsiniz.
Hakkında
Konum: Antalya
Meslek: Bilgisayar [Do.] Bilgisayarlı Muhasebe programları
Forum İmzası:
I5 10600K (@4.8 Ghz 1.1V Özel Sıvı Soğutma) ··· Sapphire RX 6700XT NITRO+ 12GB ··· LG 34UC79G (@144 Hz) ··· MSI Z490-A Pro ··· Kingston HyperX Fury RGB 16GB (2x8GB @3.7 Ghz 19-20-20-30 1.35V) ··· XPG 512GB SX8100 M.2 ··· Corsair RM850i ··· Western Digital WD30EZRX ··· Fractal Design Vector Rs Dark ··· Cyborg R.A.T 5 ··· Cyborg S.T.R.I.K.E. 7
Forum İkinci El İmzası:
I5 10600K (@4.8 Ghz 1.1V Özel Sıvı Soğutma) ··· Sapphire RX 6700XT NITRO+ 12GB ··· LG 34UC79G (@144 Hz) ··· MSI Z490-A Pro ··· Kingston HyperX Fury RGB 16GB (2x8GB @3.7 Ghz 19-20-20-30 1.35V) ··· XPG 512GB SX8100 M.2 ··· Corsair RM850i ··· Western Digital WD30EZRX ··· Fractal Design Vector Rs Dark ··· Cyborg R.A.T 5 ··· Cyborg S.T.R.I.K.E. 7
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Pc
Mobil cihaz
Samsung
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
pc
Takım
Beşiktaş
TV
Samsung
Klima
Mitsubishi Heavy
Notebook
Toshiba
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 2.605
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.536
İkinci El Bölümü Mesajları: 20
Konularının görüntülenme sayısı: 79.437 (Bu ay: 343)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 123 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.