Şimdi Ara

Ekran Kartım Alev Aldı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hellteam

Profilime bakarsanIZ Ekran kartına giren gücün, abd kullanılan elektriğin frekansını DEDEM de biliyo

Sorduğum şeyle alakasız cevap vermeyin açıklama mı yapıyım gerek yok

Yazdıklarınız bana mı yoksa mertguz a mı?

Bana ise bu ne şiddet bu celal.

Mertguz ( artık kaç yaşındadır, nerededir, öyle biri varmıdır, bilemem ) arkadaşımıza ise gene ne bu şiddet bu celal. Profilde de tekniker olduğunuz yazıyor. Açıkçası bu tarz şeylerden haz almam.*

Ekran kartları DC gerilimle çalışır. Frekansı yoktur ya da sıfır veya bir de istersen.

Profile bakarsak bileceksindir elbet.

Şebeke gerilimi, akımı ve bunların frekansı sadece güç kaynağını ilgilendirir. Zira PC bileşenleri ( Yarı iletken olanlar için zaten başka kurtulur yol yok. ) doğru akım ile çalışır. Ve hepsinin çalışma gerilimi her ülkede aynıdır. Ülkeler arasındaki fark sadece PSU da olur. Onlardaki fark ta sadece primer/sekonder oranlarıdır. Her PC bileşenini ülkeye özel üretteceğine ( Komple ayrı bir GPU ya da en azından PCB demek bu da ) sadece güç kaynağı ile işi çözmek takdir edersin ki daha kolaydır.

Durum bu iken, ekran kartına verilecek güç kaynağı bağlantısı ile şebeke gerilimi arasında bir bağlantı yoktur. Olay sadece primer ve sekonder sargılar üzerindeki manyetik indüklemeye dayanıyor. Bu manyetik köprüyü şöyle düşünebilir elektrik ile ilgisi olmayan arkadaşlarımız. Bir Ucu Türkiye diğer ucu amerika.

Yani Mertguz doğru bir şey söylemiş.

Haz almam dememin sebebi.

Lisedeki hocalarıma hayrandım. Zira kendi doğrularını sorgulayabiliyorlardı. Ben öğretmenim sen öğrencisin, ben daha iyi bilirim gibi bir yaklaşımları asla olmadı. Aksine de katlanamam. Özellikle yıllar boyu bilgisayardan anlamayıp, anlamadığının da farkında olmayanlar ile uğraşmaktan bıktım. ( Sistem toplatmaya gelir ya ama ekran kartı 128 miş ben 512 lik istiyorum der. Durumu izah edersin ama gene abi ya yok olsun gene 512 lik olsun der. AMD ısınır der P4 ü daha iyi sanır. Bu kişiler ile çok uğraştığım için artık gerçekten canım sıkıldı. )

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Evet tt lerde bazı problemler var doğru da bu sorunun psu dan kaynaklanması pek muhtemel değil

Eğer öyleyse Acaba önceden hangi kart vardı yada bundan sonra takılacak bi kartta da sorun ihtimali var demektir

Kartın dışardan gelmesi daha önce bi durumla karşılaşması da olası,tabi çok az bir ihtimal de olsa üretimde hatalı güç transisitörü kullanılması sorun olmuş olabilir

Bide abd ye giden partilerde farklı kodda transistör kullanılması acaba bizim şebeke için de bi sorun teşkil edebilir mi acaba

Ekran kartlarına DC gerilim/akım gidiyor. O yüzden farketmez şebeke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 4 Mart 2010; 8:58:24 >

• @DigitalWorld

Bunları anlatmanız hoş ama ben zaten bu dersleri geçtim yıllar olmuş(elk mak,ac,dc,güç elk vs) benim bi işime yaramaz burda tartışma yaratma amacında değilim

Yok mb yok bilmem neymiş miş 15 senedir bu işi yapıyorum bunları anlatacak değilim

Karta gelen akım dc sonuçta ama sorduğum şey ACABA abd yollanan kartlarda kullanılan diyot.transistör,tristörlerin frekans farklı olmasına göre değişik bi komponent kullanılıp kullanılmamasıyla ilgiliydi Bende biliyorum her ülkeye özel gpu yada pcb bileşeni üretilmeyeceğini sonuçta Bunu sordum sizde ders anlatmak yerine daha makul bi cevap verebilirdiniz

Varsa kesin bi bilginiz paylaşın Ha bu kartın fabrikasına gitmişsinizdir görmüşsünüzdür tamam ama neyse yoksa hemen gerilimdir şebekedir trifazdır bilmemnedir anlatmazsanız sevinirim

Bu haz işini dediğiniz gibi bende sevmem ama madem bişey yazmışsınız
    Ben müşteri temsilcisi değilim gelen müşteriye kart önerecek insan ben değilim müşteri benim muhatabım olamaz zaten Teknik çalışanım burda 1 günde 20 makina toplamam 50 makinaya bakmam da bi kıstas değil bunları anlatacak değilim

Sizi kıracak yada tartışma yaratacak bişey söylediysemde kusura bakmayın

• İlk garantiye yolladığınız kart ile yanan kartın seri numaralarının farklı oluşu inşallah sorun çıkarmaz.
    Sonuçta değişim verilmemiş. Size kart tamir oldu ve şu kadar da servis ücreti var demişler ve kendi kartınızı geri yollamışlar.
    Ama kartın seri numarası değişmiş.
    Umarım bu konu servis tarafından biliniyordur.
  • geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

@stradosphere
       "Fakat sizce bir şekilde bunu parasız yapmamın yada bir özür talep etmemin ihtimali var mıdır?" Sorusunun cevabını Evga' nın yurt dışı garanti şartlarını bilmediğim için cevaplayamıyorum.
    "Fikirlerinizi merak ediyorum." demek, bir soru cümlesi değildir. Ben de kendi fikrimi söyledim. "Ve konuyu teknik bir destek aramadığım ve sadece konuda yorumlarınızı beklediğim için buraya açtım, belirtmek istedim." cümlesinin tabirini hangi dilde istersin? Şu sayfada ona buna cevap yetiştirmekten başka bi' şey yapmayan biri için amma da kabardın. Bana en iyi cevabı da BroK€NSaf€ty verdi. Haydi beni bırak orada senli benli cevap verdiğin insanların yaşına bi' bak ona göre cümleler kur.
       Bu arada ciddi olarak; kart yanmaya başlarken (bırakın milyarlık bilgisayarı), ya arkadaş pc başında olmasaydı ne olurdu ?.. Geçmiş olsun diyorum. Diğer arkadaşların dediği gibi bu olay yurtdışında ve garanti kapsamı içinde bi' yerde olsaydı güzel bi' tazminat alınırdı.

Ona buna cevap mı yetiştiriyorum :D ?
    Yahu sen yazdığın saçma sapan cümlelere bak çocuk gibi,yok atilla amcamın oğlu yok,nvidia kart alırsanız evinizi yakabilirsiniz.Bunlar çok mu mantıklı şeyler ? Gelip dalgasına iki tane yorum atmış gitmişsin,benim Sahafiec ile konuştuğum durum onunla beni ilgilendirir ve ben kendisine durumu netçe belirttim,hakaret etmedim.Hangimizin kabardığı belli,sanki her topicte gelipte beni analiz edermiş gibi sırf 2 yorum yazdığın bir konuda beni yargılamaya kalkma.Fanlığın alasını yapıp ilerlemişsin,tek yaptığında bu olmuş tüm forumda da eminim böyle post kasmışsındır sen,aferin devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: dellino

İlk garantiye yolladığınız kart ile yanan kartın seri numaralarının farklı oluşu inşallah sorun çıkarmaz.
    Sonuçta değişim verilmemiş. Size kart tamir oldu ve şu kadar da servis ücreti var demişler ve kendi kartınızı geri yollamışlar.
    Ama kartın seri numarası değişmiş.
    Umarım bu konu servis tarafından biliniyordur.

veya yanlış kart vermiş olmasınlar? sorun yeni kart vermelerini gerektiriyor bence yeni kart verecekler... geçmiş olsun...
  • @stradosphere
    Ben sana isim vermedim ama itirafta bulunur gibisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Process64 -- 4 Mart 2010; 9:37:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperSpace

quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

bir çok noktada ohhhaaaa demek istiyorum:

1. 180 liraya kartı geri yollamak
    2. karttan alev çıkması
    3. bunu "magnezyumun yanması gibi bi patlama" olarak nitelemiş olman

Bende aynı durumdayım, biraz sonra kartın resmini ekleyeceğim, 35USD Servis fiyatı ve 120TL kargo ücreti (gidiş+geliş)

Mesajıma eklemek istediklerim ise;
    -Yanlış bir bağlantı yapmadığıma eminim, senelerdir çevremdeki bütün bilgisayarları, sinema sistemlerini vb. ben kurarım.
    -Magnezyum yanmasına benzerliği, çıkan "ışığın" JetÇakmaklarki gibi alev değil bir parlama gibi olmasıydı (tamamen mavi, hızlı, ve fıslama sesi çıkaran)

35 dolar servis ücreti nedir yaa ne saçmalık...

• quote:

Orijinalden alıntı: BİG KİNG

quote:

Orijinalden alıntı: HyperSpace

quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

bir çok noktada ohhhaaaa demek istiyorum:

1. 180 liraya kartı geri yollamak
    2. karttan alev çıkması
    3. bunu "magnezyumun yanması gibi bi patlama" olarak nitelemiş olman

Bende aynı durumdayım, biraz sonra kartın resmini ekleyeceğim, 35USD Servis fiyatı ve 120TL kargo ücreti (gidiş+geliş)

Mesajıma eklemek istediklerim ise;
    -Yanlış bir bağlantı yapmadığıma eminim, senelerdir çevremdeki bütün bilgisayarları, sinema sistemlerini vb. ben kurarım.
    -Magnezyum yanmasına benzerliği, çıkan "ışığın" JetÇakmaklarki gibi alev değil bir parlama gibi olmasıydı (tamamen mavi, hızlı, ve fıslama sesi çıkaran)

35 dolar servis ücreti nedir yaa ne saçmalık...

120TL'lik kargo ücreti de ayrı bir olay.. İlla Fedex tarzı bi yöntemle mi göndermek gerekiyordu? Bunu firma da istemiş olabilir..

• Servis ücreti, daha kartı yollamadan, garanti talebim onaylandığında alınmıştı, yapılanlarla değil prosedürle alakası var, kargo konusunu ise bilmiyorum kartı ben babama elden verdim o halletti kargo işlemini, sonradan bana verdiği fiyat bu. Ama elime fedex ile geçti, neyle gitti bilmiyorum.

Bu gün fotoğraf makinam geliyor ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını yollayacağım. Bana mail üzerinden özellikle bir teknik servis elemanı mail atmış, sorununuzla özellikle ben ilgileneceğim lütfen fotoğrafları benim özel mail adresime yollayın diye.

Gelişmeleri bildirmeye devam edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

@stradosphere
    Ben sana isim vermedim ama itirafta bulunur gibisin.

1.sayfada topic altında kimle konuştuğum görünmüyor ya hani,o nedenle itiraf ediyorum kimlerle konuştuğumu,büyük bir suç işledim.Neyse arkadaşım en iyisi sen bana yazma bende sana yazmayayım,yazık zorlama şimdi kendini o kadar
  • Türkiyeden alsaydın daha ucuza gelicekmiş.Belkide eVGa nın türkiyede satılmamasının nedenide budur
  • @stradosphere
    Çanakkale boğazı...
  • büyük geçmiş olsun xD

Allah sabır versin :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun95

büyük geçmiş olsun xD
    Allah sabır versin :P

Neresi komik anlamadım..
  • Geçmiş olsun, neyse ki bilgisayarının diğer parçalarına zarar vermemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@HyperSpace
    geçmiş olsun hocam, büyük şanssızlık olmuş.

tam da forumda birçok kişi "nVidia kartı al tak ve unut hayatta sorun yaşamazsın" derken iyi bir kapak oldu bu konu.

muhabbet bir tarafa ciddi anlamda bir ürün arızası söz konusu.

normal kullanıcı olarak kasa içinde yaptıklarınızla böyle bir arızaya neden olmanız imkansız.

mail aracılığı ile servisle temasa geçin ve önce detaylı bir şekilde durumu anlatın, onlara siz bir yol göstermek zorunda...

kart tamire uğramış farkındasın sanırım senin anlayacağın şekilde içini açmışlarteknik eleman her ne yaptıysa bişiyi eksik unuttu herhalde bunun adı talihsizlik altında fanatik düşüncelerle konuyu saptırmayın

• Sende kartı Türkiyeden alsaydın kardeşim, burdaki esnaf kazansın elin gevuru kazanacağına.

(kartı üreten zaten yabancılar deyip olayı başka yere çekmeyin, ben esnafdan bahsediyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SurlarÖnünde

Sende kartı Türkiyeden alsaydın kardeşim, burdaki esnaf kazansın elin gevuru kazanacağına.

(kartı üreten zaten yabancılar deyip olayı başka yere çekmeyin, ben esnafdan bahsediyorum)

Tamam "ABİCİM", elin gavuru insan değil zaten, sen devletine söyle bu lafı "ABİCİM" de vergileri azaltsınlar bende burdan aliyim
  • geçmiş olsun gülen kişileri de kınıyorum gülünecek bir şey değil herkesin başına gelebilir.kartları TÜRKİYE den almanızı tavsiye ederim.kaliteli markalardan türkiyeye gelen de var gelmeyende.sırf mesafe ve servis sorun olabilir diye monitorü farklı bir marka almıştım.. ayrıca sormak istiyorum ups kullanıyormusunuz ve bulunduğunuz bölgede voltaj nasıl? sık sık kesinti oluyor mu?örnek ankara eryaman
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.