Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ynahit

Reballing yani lehim topu değiştirme gereken işlemi biz ısıtarak atlatmaya çalışıyoruz. Çipin altındaki lehimler defalarca ısınıp soğuyarak bir süre sonra iletim özelliğini iyi yapamaz duruma geliyor yani bozuluyor. Tekrar ısıtma deneyebilirsiniz, masraf yapıp tamire vermeye değer mi yoksa gittiği yere kadar gitsin mi ona siz karar vereceksiniz. Altına laptop soğutucu ayarlarsanız iyi olur, kullanırken fazla ısınmasın.

Alıntıları Göster
    Hocam şimdi ısıtma işlemini gerçekleştirdim ve tekrardan çalıştı Bakalaım nereye kadar gidecek bu şekilde Şimdi bu şekilde kullanırken tekrar sıkıntı olmaması için bişey yapmama gerek var mı hocam ya? Gpunun ısısını düşüremedim ama minimum 50 derecede çalışıyor. Termal macun kullanamıyorum çünkü heatsink ile temas etmiyo gpu onun için pad aldım taktım oda markasız bişey zaten hamur gibi .

Belki bu sefer daha uzun dayanır hayırlısı bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Hocam şimdi ısıtma işlemini gerçekleştirdim ve tekrardan çalıştı Bakalaım nereye kadar gidecek bu şekilde Şimdi bu şekilde kullanırken tekrar sıkıntı olmaması için bişey yapmama gerek var mı hocam ya? Gpunun ısısını düşüremedim ama minimum 50 derecede çalışıyor. Termal macun kullanamıyorum çünkü heatsink ile temas etmiyo gpu onun için pad aldım taktım oda markasız bişey zaten hamur gibi .

Belki bu sefer daha uzun dayanır hayırlısı bakalım

Alıntıları Göster
    Hava yolu ve fan temizliğinin iyi olmasına dikkat edin. Gayrı nizami bir yol olsa da, bende olsa alt kapak iptali ile sıcaklıklarda bir iyileşme oluyor mu diye bakardım. Kolay gelsin.

• quote:

Hava yolu ve fan temizliğinin iyi olmasına dikkat edin. Gayrı nizami bir yol olsa da, bende olsa alt kapak iptali ile sıcaklıklarda bir iyileşme oluyor mu diye bakardım. Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    fanda temızlık bakımından falan sıkıntı yok hocam temizlemiştim. Alt kapak derken ufak bi boyutta kapak vardı orayı çıkarmıştım zaten ramler görünüyor bendeki modelde o kapağı çıkarınca. Ya heatsink görevini iyi yapamıyor yada termal pad çok dandik bişey.Macun sürülünce tam temas sağlasa daha iyi olur diye düşünüyorum ama uğraştım biraz olmadı malesef boşluk kalıyor macun sürünce.

Sizce daha kaliteli bi pad olsa ne kadar düşer hocam sıcaklık? Doğru düzgün pad satanlarda yok termal macun gibi .

• quote:

fanda temızlık bakımından falan sıkıntı yok hocam temizlemiştim. Alt kapak derken ufak bi boyutta kapak vardı orayı çıkarmıştım zaten ramler görünüyor bendeki modelde o kapağı çıkarınca. Ya heatsink görevini iyi yapamıyor yada termal pad çok dandik bişey.Macun sürülünce tam temas sağlasa daha iyi olur diye düşünüyorum ama uğraştım biraz olmadı malesef boşluk kalıyor macun sürünce.

Sizce daha kaliteli bi pad olsa ne kadar düşer hocam sıcaklık? Doğru düzgün pad satanlarda yok termal macun gibi .

Alıntıları Göster
    Termal pad yerine macun sürünce boşluk mu kalıyor? Eğer heatsink esnemişse elinizle bombe verip eski haline getirmeye çalışabilirsiniz abartmadan. Ya da araya milimetrik bir bakır levha düşünülebilir (kenarlardan taşırıp kısa devre yaptırmamaya dikkat). İyi bir macun kullanın termal ped yerine.

• quote:

Termal pad yerine macun sürünce boşluk mu kalıyor? Eğer heatsink esnemişse elinizle bombe verip eski haline getirmeye çalışabilirsiniz abartmadan. Ya da araya milimetrik bir bakır levha düşünülebilir (kenarlardan taşırıp kısa devre yaptırmamaya dikkat). İyi bir macun kullanın termal ped yerine.

Alıntıları Göster
    Bu modelde böyleymiş hocam. Dell insipron n5010. Direk bu şekil geliyor termal pad ile. 1mm pad kullanmışlar . Macun sürünce boşluk kalıyor işte. Böyle tasarlamışlar. Dediğinizi denemiştim ama yapamadım. Eğip temas etmesini sağlıyayım demiştim beceremedim. Elimde kalır diyede fazla kurcalamamıştım

• quote:

Alıntıları Göster
    hocam merhaba nasılsınız? Geçen gün iyi bir termal macun aldım. Ama şu boşluk olayını halen nasıl halledeceğim bilemiyorum. heatsinki çok büküp kırmaya falan korkuyorum birde büktüğüm zaman bu sefer diğer taraflar dengesiz oluyor mesela işlemci kısmı biraz yükseliyor

Birde müsaitseniz şu konuya bakar mısınız? Aynı benim sorunu yaşayan bir arkadaş bu yöntemle halletmiş sorunu ama kendisine ulaşamadım. Bullseye_F16 Nickli arkadaşın mesajını okursanız aşağılarda

https://forum.donanimhaber.com/dell-n5010-fani-surekli-calisiyor--59010252#60835883

• quote:

hocam merhaba nasılsınız? Geçen gün iyi bir termal macun aldım. Ama şu boşluk olayını halen nasıl halledeceğim bilemiyorum. heatsinki çok büküp kırmaya falan korkuyorum birde büktüğüm zaman bu sefer diğer taraflar dengesiz oluyor mesela işlemci kısmı biraz yükseliyor

Birde müsaitseniz şu konuya bakar mısınız? Aynı benim sorunu yaşayan bir arkadaş bu yöntemle halletmiş sorunu ama kendisine ulaşamadım. Bullseye_F16 Nickli arkadaşın mesajını okursanız aşağılarda

https://forum.donanimhaber.com/dell-n5010-fani-surekli-calisiyor--59010252#60835883

Alıntıları Göster
    https://tr.aliexpress.com/item/New-1PC-1mm-x-100mm-x-100mm-99-9-Copper-Cu-Metal-Sheet-Plate-Nice-Mechanical/32636329834.html?spm=https://tr.aliexpress.com/item/New-1PC-1mm-x-100mm-x-100mm-99-9-Copper-Cu-Metal-Sheet-Plate-Nice-Mechanical/32636329834.html?spm=a2g10.search0104.3.15.7e0b4bd18jMwSB&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_5711215_10059_308_100031_10103_10624_10623_10622_5711315_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_7&algo_expid=de0e6ed6-ac24-4951-a92d-8c595d1c0482-2&algo_pvid=de0e6ed6-ac24-4951-a92d-8c595d1c0482&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb2

Bu işinizi görebilir, uygun boyutta makasla kesersiniz, kalınlık az gelirse iki kat bile yapabilirsiniz.

• Abiler bende de aynı sorun var 3 aydır devam ediyor,bu süre zarfında tam olarak 5 kere fırınladım ve bugün yeniden gitti dayanamadı bir kere daha aynı şeyi yapmak istemiyorum. Tamirciye de götürdük ordada fırınlamayı önerdi bende fazla durmadan çıktım. yani aklmıa birşey geldi laptopun herşeyi iyi durumda özellikleri de iyi sadece ekran kartı kötüydü ben bu laptop a harici bir ekran kartı taksam açar mı? çalıştırır mı? yoksa bu bilgisayara tamir şart mı?

özellikler;
    8 gb 1337mhz ram
    i5 3. nesil 2.53mhz işlemci
    amd5000 series ekran kartı
    1 tb hardisk+ 256 gb SSD(harici)
    falan devam ediyor bende ekran kartından yakınıyordum harici takmayı falan düşünüyordum lütfen cevap verin
    BU laptop a harici ekran kartı gider mi yoksa tamire verip AMD 5000 ile yakınmaya devam mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkatHaster -- 4 Haziran 2018; 0:23:57 >
  • SkatHaster S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bu sorunun kesin çözümü reballing denen işlem youtube'da bolca videosu var. 150-200-250TL dolaylarında yapıyorlar yapan yere göre değişiyor fiyatları. Benim ilgimi çeken başka bir şey var; i5 5. nesil bir işlemciyle amd nin 5. nesil ekran kartı nasıl aynı bilgisayarda? Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum laptopunun linkini atabilir misin?
  • Kardeşim hem yanlış yazmışım hemde bilgisayarı baya bi update ettik yani benim almak istedğim cevap harici ekran kartı takabilir miyim?
    işte burada laptop;
    http://www.toshiba-turkey.com/discontinued-products/satellite-c660-1k8/
    yani işlemci orada gözüktüğü gibi değil dedğim gibi update ettik sadece ekran kartını soruyorum.
  • Arkadaşlar benim ekran kartım çalışıyor ancak driver yüklerken mavi ekrana düşüyor. Ardından açmaya çalıştığım da ise sürekli mavi ekran veriyor, ta ki güvenli modda açıp DDU ile driver'ı kaldırana kadar. Kaldırdıktan sonra tekrar düzgün bir şekilde açılıyor.

Bu hatayı fırınlama yöntemi ile çözme ihtimalim var mı? Bilgi verebilir misiniz?

Edit: İlk olarak saç kurutma makinesi ile denedim. 10 dakika boyunca ekran kartının işlemci kısmına 1 tl koyarak (Chip'in direk sıcak almaması için) yakın mesafeden patara kütere daldım ancak sanki hiçbir şey yapmamışım gibi açıldı ve sorunum hala devam ediyor. Açıkcası fırınlama işleminden korkuyorum ve totom yemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f3lla -- 7 Haziran 2018; 18:3:49 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    merhabalar. Yine 1 ay anca dayandı hocam 32-33 gün sürdü bu sefer. Çat yine gitti kullanırken. Söktüm ısıttım monteledim yine çalıştı. Hayırlısı olsun :D Gİdene kadar kullanacam bu şekilde.
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Sağlık olsun, yapacak bir şey yok. Kolay gelsin.
  • Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    Hocam kartı ne kadar kullandınız aynı sorunu verdi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikhail

Hocam kartı ne kadar kullandınız aynı sorunu verdi mi?
    What?

• Mr.Legend kullanıcısına yanıt
    Pardon sizi konu sahibi sandım.

• Fırınlama işi maalesef çok gitmiyor .

Benim 9800 GTX+ 2 hafta ancak dayanabilmisti

• Fırınlama işlemini yaptım ama düzelmedi kart hala görüntüde 1 sn lik bozulmalar devam ediyorum ne kadar uzun süre çalışırsa daha da artıyor.Görüntü gidip geliyormuş gibi oluyor kapanma değilde bozuluyor düzeliyor 1 sn içinde.
    https://youtu.be/7MZ4C9EJQ2w bendeki sorun böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reanimate -- 22 Kasım 2018; 4:50:28 >
  • Arkadaşlar RX480'e bios atarken elimde patladı, Adaptor Not Found 'ERROR 0FL01' hatası vermeye başladı. Uğraştım uğraştım hiçbiri çözüm olmadı. En son olarak Sapphire Nitro+ 'un arkaplakasını söktüm ve "1+8 pin method"unu denedim ve başarılı oldu. Kart hayata geri döndü, ama sakat döndü. Çünkü ekranda aşırı derecede yatay yeşil çizgiler ve noktalar vardı. Çözümü ararken fırınlamaya denk geldim, kartı 2 yıl önce almıştım yani garantisi bitti. Sizce fırınlama yapayım mı? Şu anki ekran kartı fiyatları da aşırı yüksek ne yapacağımı bilmiyorum. Bir de fırına atınca aşırı kötü koku geliyormuş ve o fırın bir daha yemek pişirmek için vb. kullanılamaz hale geliyormuş kokudan dolayı, bir de aileyle sıkıntı yaşamayayım sırf bu yüzden?
  • DryreL kullanıcısına yanıt
    Bios atarken bozmuşsunuz ısıdan dolayı bozulmamış fırınlamanın etkisi olmaz sizin karta ikinci biosu yokmu o kartın üstünde düğme falan olur.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.