Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet Bios Switch ile değiştirebiliyorum ama bozulmadan önce değiştirsem de görüntü ekrana gelmiyordu nasıl olmuşsa diğerini de etkilemişti. Şimdi değiştirdim bios'u ama yeşil çizgi sorunu hala devam ediyor bence fırınlanması lazım
  • DryreL kullanıcısına yanıt
    Şimdi yeniden doğru bir şekşlde yüklemeyi deneyin biosu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios zaten doğru şekilde yüklendi. Yüklenmese şu an monitör hala algılamıyor olacaktı. Biosla alakalı değil artık bu durum, ne olduysa artık bilmiyorum

Düzenleme: İnanmayacaksınız ama hiç ihtimal vermesem de monitörün yenileme hızını değiştireyim dedim. 75Hz monitör kullanıyorum ASUS VG245H, bunu 60Hz'ye düşürdüm ve sorun çözüldü. 75Hz'ye yükseltince yine ekranda yeşil çizgilerin hepsi birbirine giriyor. Ulan öyle bir zamana denk gelmiş ki, ekran kartıyla uğraşıyordum bununla tam denk gelmiş. Normal zamanda olsa monitör olduğu anlaşılır ama herkes ekrandaki o çizgiler için fırınlama yaptığı için az kalsın ben de güzelim kartımı fırınlıyordum. Az önce The Witcher 3'e girip bir tur atıp rahat bir nefes aldım. Oh be rahatladım saat 5'den beri bununla uğraşıyorum saat gecenin 1.30'una gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DryreL -- 13 Aralık 2018; 1:24:37 >
  • 1 saat önce, daha beter çizgiler gösteren ve driver kurduktan sonra kesinlikle masaüstünü görmeyen Asus GTX 660 Ti kartını bu fırınlama tekniğiyle kurtardım.

* Soğutucu bloğunu ve arkadaki beyaz etiketlerini söktüm
    * Fırın sinisinin altına folyo koydum ve kartın ona temas etmemesi boşluk kalması adına 2 adet yemek kaşığının üzerine yerleştirdim.
    * Bendeki fırın biraz geç ısıttığı için ilk 10 dakika fırını boş çalıştırdım ve sonrasında 10dk kadar ısıttım.
    * Yarım saat pencere kenarında soğumasını bekledim, macununu sürmeden direkt soğutucu bloğunu taktım (Hiç ümidim yoktu ondan sürmedim)
    * Taktım bilgisayara açtım ve çizgisiz bi ekranla karşılaştım fakat hala driver kurduktan sonra çalışmayacağına emindim.
    * Driverı kurdum yeniden başlattım ve hiç ümit etmediğim bu ekran kartı bu yöntemle sapa sağlam çalışır vaziyetteydi.

Hemen bir kaç test uyguladım ;
    * FurMark Full Stress testinde 1080P'de 30 dakika beklettim. Isı değerleri 68 dereceyi geçmedi ve herşey sıkıntısız tdp %110 powerla ve full saat hızlarında çalıştığını gözlemledim.
    * League of legends, düşük ayarlarda PUBG , Yüksek ayarlarda World of warships oyunlarını oynadım kesinlikle bir sıkıntı yok.

Anlamadığım şey ise 100 dereceyi görüp yanan kart, 200 dereceyle nasıl iyileşiyor :D:D:D Gerçekten inanılmaz.

Not: sanırım bu teknik ya atar ya tutar tekniği,bi nevi tamir ihtimali olan çok pahalı kartlarda bence denenmemeli.

• Kubycane kullanıcısına yanıt
    %90 ihtimal o kart ya 2 gün sonra yada 2 ay sonra tekrar iflas edecek.kartı kurtarmanın yolu reballing
  • pars.42 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki bu reballing tamir ücreti ne kadar? Güvenilir bir tamir yeri var mı acaba şehir dışında da olsa yollayabileceğim?
    rebaling grafik işlemciyi söküp yeniden leğimleme işlemidir.kartının 2.el değerine yakın bir fiyat çıkabilir, emin değilim.konyada yapan birkaç yer var fakat ucuz kartlara bakmıyorlar genellikle .nvidia gt420 götürdüm ona uğraşmayız dediler.
  • bu sistem 3 dekran kartımda tuttu. amd ekran kartları bazen cortlayabiliyor dikkatinize. 1 tane amd 4870 hayata geri dönmedi tamemen cortladı :D tabiki chipset filan arızası olabilir diye düşünüyorum.
    Hocam ekrn kartının son durumu nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TherafluForte

Hocam ekrn kartının son durumu nedir
    6 ay götürdü sonra geri gitti hocam.
  • Bende Asus R7 265 Ekran kartı aynı şekilde 2 defa 220 dc 7 dakika fırınladım gene bozulucak gibi o yüzden ısı tabancası almıştım 2000w 600 dc çıkab
    iliyor 400 dc ekran kartını ısıtmayı düşünüyorum. Sizce yapmalımıyım ?
  • pubg oynarken birden bire gire giden 780ti ekran kartını işlemcisine yakın mesafeden 5 dk fön makinesi tutarak hayata döndürdük
    https://www.youtube.com/watch?v=GvZkf6G0pV8&feature=youtu.be

Bu arkadaşla iletişime geçebilirsiniz, video açıklama kısmında iletişim bilgileri var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kartın fırının içinde durduğu en iyi süre nedir?

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.