Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler termal macunu nerede bulabiliriz ?
  • bu olayda mantık nedir?
    ne oluyorda ısı sonucu düzeliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Türk

bu olayda mantık nedir?
    ne oluyorda ısı sonucu düzeliyor

ısı çatlaklarını sadece kısa bir süreliğine düzeltiyor !

bu yöntem genelde 2. el ekran kartı satanlar çok yapar !

ürünü 2. el alırsın denersin çalışıyor
    1 hafta geçer sorun yok !
    1 ay denersin sorun yok !
    sonra bir anda ucuz etin yanisi olur !

sonra fırınlama yaparsın
    1 ay giden kart fırınlamadan sonra 2 hafta gider
    sonra tekrar bozulunca tekrar fırınlarsın bu seferde 1 hafta anca çalıştı çalıştı
    işte bu zaman aralığında kartı elinde çıkarttın çıkarttın yoksa elinde çöp olur kalır
  • İyi Günler.Öncelikle Ekran Kartı Fırınlama öyle olmaz ekran kartı fazla ısı ve elektirik aldığı anda üzerindeki jumper aşırı ısıdan patlayabilir .Ekran Kartı Şöyle Fırınlanır Ekran Kartını Fırınlamak İçin Gerekli Cihaz Vardır Bu Cihaz ISIYI saniyede 1 derece artırarak 270 dereceye kadar ısıtır.Bu İŞLEMLER sonunda ekran kartı bir ses dalgalarına maruz kalır daha sonra üzerindeki chipset ısıtılarak çıkartılır ve daha sonra 350 derecelik bir suyun içine atılır 1 dakika içinde oradan çıkartılır ve aynı yerine eritilerek motajı yapılır daha sonra termal kameralar ile 16 saatlik bir ısı değerlendirilmesi yapılır bu ısı termal kameralar ile izlenir ve sonunda işlem biter ben yaptırdım karedenizde yapan bir labaratuar var içeridekiler donanım mühendisi yaptırmay çalışsan 40 gün içinde eline geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: wrt_

Büyük ihtimalle yandığını düşündüğüm emektar laptop ekran kartıma(radeon 4650 1gb) bugün itibariyle fırınlama işlemi uyguladım. Fırınladıktan sonra elim değmişken işlemci ve ekran kartının da termal macunlarını değiştirdim. Çok fazla zorlamaya fırsat bulamadım ama yaklaşık 40 dakikalık cs go oynamamın ardından işlemci 50 ekran kartıysa 60 derecelerde kaldı. İlerleyen günlerde sistemi daha fazla yorup yine bilgi vereceğim ancak şunu söyleyebilirim ki o da bu yöntemin son çare olduğudur.

Geçen sene mart ayında fırınladığım ati mobility radeon 4650mi bu aya kadar sorunsuz kullandım. Ama gelin görün ki bu ay anakartın yanması suretiyle bilgisayar kendini emekliye ayırdı. Ki kendisi anakart yanmadan 1 saat öncesine kadar bana csgo oynatıyordu. Demem o ki ben 11 ay hunharca kullandım fırınlanmış kartımı. Siz de çekinmeden bu işlemi uygulayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar, istanbulda bu havalı ısıtma yöntemini nerede yaptırabiliriz ve ücreti nedir?
    Anadolu yakasındayım. Teşekkürler.
  • yazıcıoğlundan başka bir yer gelmiyor aklıma ama ordanda çoğu kişi şikayetçi teknik servislerden fikri olan yok mu?
  • Bugün ekran kartımı fırınladım, fırının içi kötü kokuyor diyenler olmuş bende tavuk pişirme poşetinin içinde yaptım, poşeti de balkonda açtım. Çok bir koku olmadı fırında, yapacak olanlar varsa bu şekilde yapabilirler.
  •  Ekran Kartı Fırınlama!

az sonra son çare fırın taktiğini deneyecem
  • Sadece tinerle temizleyip fön makinesiyle ısıttım aynı etkiyi gördü fırından korkanlar bir deneyin derim

• An itibari ile 7850 ekran kartımı fırınladım. Şimdi düzgün çalşıyor. Tabi ne kadar dayanır bilinmez ama en azından rx 480 çıkana idare eder inşallah :D
  • Bende de fırınlanacak kart var da ne zaman yapacam bende bilmiyorum kart XFX Radeon HD 7870 2 GB 256 bit

Bu kartın yerine sapphire R9 270X toxic 2 GB 256 bit ekran kartı aldım. Triple soğutma mükemmel performans veriyor ama bırakın oyun oynamayı pc yi açacak zaman bile bulamıyorum evlilik iş güç derken artık pc de de tat kalmadı bana göre :-)

• Fırından korkan arkadaşlar ben az evvel bga işlemciyi inflared tekniği ile ısıtıp söktüp altını temizleyip geri taktım . Eve gidince karti deneyip sonucu yazacağım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ekran Kartı Fırınlama! Ekran Kartı Fırınlama!

• illa ki fırınlamaya gerek yok , ısı tabancası (sıcak hava tabancası) var ise aynı işi görür fırın ile .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

illa ki fırınlamaya gerek yok , ısı tabancası (sıcak hava tabancası) var ise aynı işi görür fırın ile .

Hava ve ısı siddeti ayarlı bir tabanca kullanılmalı. Yüksek ısı ve yuksek hava lehimleri eritip cevredeki ve arka yüzeydeki malzemelerin uçmasına dökülmesine neden oluyor. Aslında bende komple kartı kart dizgi fırınından geçirip reflow yapmayi düşünmüştüm ama arka yüzeyi dökülür diye daha lokal ısı kullandım. Eğer sorun duzelmediyse yarin işlemci haricindeki diğer entegreleride söküp takacağım. Birde hava ile ısıtmak lehimleri çürütebiliyor. Böyle büyük entegrelerden ziyade daha küçük entegreler için tavsiye edebilirim ısı tabancasını ancak.

• Evet sapphire hd4870 ekran kartim yeniden hayata döndü :). İşlemden önce ekranda enine boyuna siyah çizgiler ve yeşil noktalar çıkıyordu. Bu sorun ısı probleminden ortaya çıkıyor arkadaşlar. İslemcinin altindaki lehimlerde çatlaklar oluşuyor diye tahmin ediyorum. Aslinda xray cihazi ile inceleyecektim çatlak olup olmadığını ama pek zamanim yoktu. Sonuç gayet olumlu.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ekran Kartı Fırınlama!

• İlk defa duydum nasıl çalışıyor ?

• BEYLER ÖNCELİKLE S.A
    FIRINLama İLE İLGİLİ BİRŞEYİ MERAK EDİYORUM BENİM EKRAN KARTI HİÇ GÖRÜNTÜ VERMİYOR YANİ ÖLE ÇİZİK ÇİZİK HATA YOK AMA FAN TAM DEVİR ÇALIŞIYOR EKRAN KARTI İŞLEMCİSİ ISINIYOR FELAN BEN BUNU FIRINLAMA İŞLEMİNDEN GEÇİREYİMMİ SİZCE CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM
    (EKRAN KARTI GIGABYTE GEFORCE GT630 2 GB DDR3 128 BİT)
  • Yeni ekran kartlarında bunlara gerek oluyor mu?
    R7 R9 veya GTX 8XX sonrası?
  • Fırınlama işleminden sonra fırında koku oluyor mu?Yoksa fırın artık kullanılmaz hale mi geliyor?
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.