Şimdi Ara

ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
28.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar asus n56vz laptop kullanıcısıyım. cihazda nvidia gt650m 4gb ekran kartı bulunuyor.
    Ancak şu an aygıt yöneticisinde sadece intel hd grafik görünüyor.
    sırasıyla denediklerim.
    1.güncel sürücü kurulamıyor. çünkü nvidia ekran kartı donanımını görmüyor.
    2. aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster seçili olsa dahi donanım görünmüyor.
    3. dxdiag da 2. ekran görünmüyor.
    3. mevcut onboard ekran kartının sürücüsünü kaldırdığımda dxdiag da ekran kartı belleği 6 gb olarak görünüyor. yani nvidia 4 gb + intel 2gb gibi.
    4.intel ekran kartı kurulduğunda dxdiag da ekran belleği 2gb görünüyor.
    5. format atımı windows 7 kurulumu sonra tekrar windows 10 kurulumu gibi şeyler denendi sonuç aynı.
    6. Gelişmiş sistem ayarlarında ortam değişkenlerine devmgr_show_nonpresent_devices komutu girildi sonuç aynı.

Ne yaptıysam harici ekran kartım gözükmüyor. bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Denediklerimi yazdım bilgi kirliliği olmaması açısından bunların haricinde bir öneriniz varsa büyük sevaba girersiniz.

• Arkadaşlar bir önerisi olan yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırsam harici ekran kartını gerektiren bi uygulama açılmadığı sürece çalışmıyor herhangi bir oyuna girdiğinizde kasma sorunu vb oluyor mu?Birde gpu-z adlı programdan kontrol etmenizi öneririm ordada gözükmüyorsa donanımsal bir sıkıntı olabilir

• GoldenPaw kullanıcısına yanıt
    gpu-z ile de denedim donanım hiç görünmüyor. bi kaç gün önce vardı
  • Ekran görüntüsünü attığım sorun leptop açıldıktan kısa bir süre sonra meydana geliyor. Anakart değişimi olmuştu. Güvenli modda açıp sistem geri yükleme yaptığımda driver larin tamaminin kurulmadığı kısmına geri döndü. Bu sefer o mavi ekran gelmedi normal çalıştı leptop. Aygıt yöneticisine baktığımda ekran kartı driveri eksikti. Tekrar yükledim bu sefer yine aynı hata verdi leptop. Sorun ekran kartında mı ? Yoksa başka bir şeyde mi olabilir ?

ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

• ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyorekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor
    arkadaşlar 2 adet resim yükledim bunlardan birinde intel sürücüsü yüklü ekran 2 gb görünüyor diğerinde ise sürücüyü kaldırdığımda 6 gb görünüyor

• bsenocak B kullanıcısına yanıt
    ekran kartı driverini nvidianın sitesinden indirip kurmayı denedin mi ? Siteye girip kendi modelini seçiyorsun ona göre en güncel driveri sana veriyor onu indirip kurmalısın . Diğer türlü ekran kartı gözükmeyebilir.
  • Ekran kartı donanim olarak gözükmüyor nvidia guncel driveri kurmaya calistigimda grafik donanimi bulunamadi diyor ve kurulum devam etmiyor

• Ekran kartınızın güncelliğini kontrol ediniz hocam
  • Ekran kartının guncelligini kontrol edemiyorum. Herhangi bir driver yüklü değil. Driver yukleyemiyorum çünkü donanim görünmüyor

• sorun çözülemedi arkadaşlar
  • bu sorunu windows tablette yaşadım. sistem sürücülerini güncelleyince ekran kartı kaybolmuştu.sanırsam güncellemeleri kaldırmanız gerek veya format

• format bir işe yaramadı hatta hdd sökülüp ssd takıldı temiz kurulum yapıldı sonuç aynı. bi ara bios güncellemesi yapmıştım sanıyorum ekran kartı ozamandan bu yana yok. biosu eski versiyonlara alsamda sonuç değişmiyor
  • ayni sorun ben de de oldu.cozebilen var mi

• win 10 sorunu cozdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar.
    Aynı problem oyunun tam ortasında başıma grldi. Ekran kapanıp açıldı ve onbıard intele döndü. Sonrasında silik olarak gözükmeye başladı nvidia kartım aygıt yöneticisinde. Kartı kaldırdım ancak bios update etsemde, windos updatelerni yapsamda sorun çözülmedi. Siz çözüm bulabildinizmi

• GPU pert olmuş veya anakarta bağlayan lehimlerinde atma, temassızlık, kısa devre gibi durumlar da olabilir.

Aynı sorunu ben yaşamıştım 3-5 ay dahili gpu la kullandım sonra komple anakart pert oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bullshade B kullanıcısına yanıt
    benim sorunum çözülmedi nvidia ekran karti gözükmüyor. yeni anakart takmayi düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.