Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Ekonomi yüzünden psikolojik problemler + kaygılar = intihar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
160
Cevap
5
Favori
26.109
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Ekonomi yüzünden psikolojik problemler + kaygılar = intihar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      508 Mesaj
      10 Ekim 2018 16:24:23 Konu Sahibi
      23 Yaşında işsiz bir üniversite mezunuyum amcam dayım akrabam tanıdığım yok kısacası herhangi bir işe girme konusunda bir çok kişinin kendine sağladığı referansım (torpilim) yok. Memur bir babanın ev hanımı bir annenin tek evladıyım. Yakın bir zamanda babamı kaybettim ondan kalan dul/yetim maaşı ile geçinmeye çalışmaktayız. Günümüz şartlarında emekli maaşı ile geçinmek hayli zor tabi günden güne artan fiyatlar ile bu daha da zorlaştı ve benim hala işsiz olmam psikolojimi tamamen bozmuş durumda şuan bu kadar sakin ve düzgün bir üslup ile bu yazıları yazdığıma bakmayın bir hayli sinirli ve bir o kadar da öfkeliyim bu konuda, fakat kendimi tutmak zorundayım. Bozulan psikolojim ve buhran sebebiyle aylardır dışarı çıkmamakta eve sadece yiyecek erzak almaktan başka hiçbir şey yapmamak/yapamamaktayız. İşsiz bir üniversite mezunu olarak lise mezunu yada daha alt kademe eğitim öğretimden mezun kişilerin işe girmeleri hakkımı gasp etmeleri de bir hayli canımı sıkmaktadır. Efendim diyeceğim şu ki aklıma artık kötü düşünceler gelmeye başlamakta başta intihar olmak üzere bu tür düşüncelerden kendimi uzaklaştırmaya çalışmaktayım lakin artık bıçak kemiğe dayanmış durumda eğer bir gün bu foruma tekrar giremezsem bilin ki bunun sorumlusu olan kişi ülkenin bu hale gelmesine sebep olan kişi apaçık bellidir.
      Son söz olarak da benim/benim durumumda olan insanların bu hale gelmesine sebep olan kişilerin hepsi kendi kanında boğulur umarım.

• Yüzbaşı
      468 Mesaj
      10 Ekim 2018 16:32:25
      samimi soruyorum

iş bulmak için ne yaptın ? bana sakın online başvuru yaptım bekliyorum deme.

haydar haydar varoluşsal

günah benim yara bu dünyada

kime ne kapanmaz
    • Yüzbaşı
      303 Mesaj
      10 Ekim 2018 16:32:55
      ben 22 yaşındayım daha bir tane üniden mezun olamadım ben napıyım? senin en azından kapı gibi diploman var.
      |
      |

Warning: If you are reading this then this warning is for you. Every word you read of this useless fine print is another second off your life. Don't you have other things to do? Is your life so empty that you honestly can't think of a better way to spend these moments? Or are you so impressed with authority that you give respect and credence to all that claim it? Do you read everything you're supposed to read? Do you think every thing you're supposed to think? Buy what you're told to want? Get out of your apartment. Meet a member of the opposite sex. Stop the excessive shopping and masturbation. Quit your job. Start a fight. Prove you're alive. If you don't claim your humanity you will become a statistic. You have been warned- Tyler.
    • Yüzbaşı
      547 Mesaj
      10 Ekim 2018 17:18:33
      Erkek olan gider tezgahtarlık yapar, taş taşır eve para getirir anasına destek olur

Yok intihar edecekmiş de bilmem ne..

Çıkmadık candan umut kesilmez.
    • Binbaşı
      1353 Mesaj
      10 Ekim 2018 19:10:42
      Hocam hicbir sey yapamazsan kafede calis suan o azicik parayla idare edebiliyorsunuz buna bir de 1600 eklenmis olur sigortanda olursa emekliliginde sayılır

Tez elden iyi kotu demeden bir is bul derim bu ulkenin düzeleceği yok (kisa donemde) sen kendini kurtarmaya bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2968 Mesaj
      10 Ekim 2018 19:12:08
      4 yıllık mı mezunmusun
      |
      |

• Yüzbaşı
      600 Mesaj
      10 Ekim 2018 19:13:31
      Hocam intihar bir kurtuluş değil, azaptır. Eğer müslümansan aklından bile geçirme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      114 Mesaj
      10 Ekim 2018 19:24:55
      Hocam birkaç kez intiharın eşiğinden dönmüş biri olarak sakın yapma. Mutlaka iş bulabilirsin. Sadece ısrarcı ol, kendine güven.

|
      |

• Yarbay
      2770 Mesaj
      10 Ekim 2018 20:20:16
      Boş boş oturacağına git çalış. Utanmadan lise mezunlarını aşağılamış bir de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      388 Mesaj
      10 Ekim 2018 20:53:20
      nasil intihar ediliyo ben de etmek istiyorum

burnuma kalem sokup masaya kafa atayim mi?

|
      |

• 10 Ekim 2018 20:59:48
      Baştan aşağı saçmalıklarla dolu yazı

Hangi bölümden mezunsun?

Nerde yaşıyorsun?

Kendi bölümünden iş bulana kadar geçici olarak çalışacağın işlere bak hiç olmasa kafan dağılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gelişmekte Olan Üye -- 10 Ekim 2018; 21:0:9 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      10 Ekim 2018 21:10:18

Yanlış düşünce. Anneni düşün. Daha 23 sün. bölümünü bilmiyoruz. Yurtdışı da kovalayabilirsin. Liselilere de bok atma,yanlış olur. Sakin kafayla durumu nasıl düzeltebileceğini düşünebilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Mavi Buz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      10 Ekim 2018 21:10:34
      Arayan bulan her türlü iş buluyor. Ünv yüksek lisans yapıyorum ve ailemin yanında değilim. Durumum iyi fakat durumu cidden sıkıntılı olan arkadaşlarım var. Bir kafe olsun pastanenin fırını olsun hepsi aradı buldu bir işe girdi. Hatta pastanedeki arkadaş ordan biri ile tanışmış yurt ilaçlamalarına bile gidiyolar. 2 saat iş için 60tl alıyomuş. Aylığı çok rahat 2000tl ye yaklaşıyor. Ben inanmıyorum arkadaşım böyle suçu başka tarafa atıp evde yatıp iş sahibi olmak isteyen kişileri. Kaç yere CV bıraktın ? Yada Kariyer net harici bir yere başvuru yaptın mı? Suçu az birazda kendinde ara bence. Bu kadar zayıf bir karakter ile intiharı düşünmen ileride de en ufak sıkıntıda bunları düşüneceğin anlamına geliyor. Bu psikolojide bir çok insan evlenip yuva kuruyor birde. Kusura bakma ama senin gibi zayıf kişilikli insanlardan nefret ediyorum. Bende mühendisim ama hiç bir zaman 3500tl altında çalışmam demiyorum. 2200 ile girersin yükselirsin olur biter. Sözün özü kimsenin bir yerde boğulacağı yok. Anana ve babana bıraktığın cenaze masraflarınla kalırsın Dışarı çık, sosyalleş ve bir an önce kendine gel

Fenerbahçe

• Teğmen
      180 Mesaj
      10 Ekim 2018 21:18:43
      quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor Erkek olan gider tezgahtarlık yapar, taş taşır eve para getirir anasına destek olur

quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Erkek olan gider tezgahtarlık yapar, taş taşır eve para getirir anasına destek olur

nerde empati, nerde insanlik, nerde vicdan?

erkek olmayi robot olmakla karıştırıyorsunuz.

insanlarin acilarini bu kadar hafife almayın lutfen biraz anlayış gösterin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      10 Ekim 2018 21:26:07

Acıyı yaratan kendisi değil mi? Evden çıkmayan adam nasıl iş bulacak? Bırakın abicim bu işleri. Millet asgari ücretle aile geçindiriyor. Hepsi intihar etsin kurtulsun o zaman. 23 yaşında bir insanın bu tarz mevzulara girmesi çok saçma. Kısmet bu belli mi olur belki okuduğu bölümle alakalı işi 27 yaşında bulacak ? Gir bir yere çalış zaten bir ton adamla tanışıcaksın ordan yürüyüp gidersin belki kendi mesleğine. Kusura bakma intiharı düşünecek kadar aciz bir insanla ne empati kurarım nede başka bir şey
      |
      |
      Kafam Kasınıyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fenerbahçe
    • Çavuş
      64 Mesaj
      10 Ekim 2018 21:39:17
      quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0 Acıyı yaratan kendisi değil mi? Evden çıkmayan adam nasıl iş bulacak? Bırakın abicim bu işleri. Millet asgari ücretle aile geçindiriyor. Hepsi intihar etsin kurtulsun o zaman. 23 yaşında bir insanın bu tarz mevzulara girmesi çok saçma. Kısmet bu belli mi olur belki okuduğu bölümle alakalı işi 27 yaşında bulacak ? Gir bir yere çalış zaten bir ton adamla tanışıcaksın ordan yürüyüp gidersin belki kendi mesleğine. Kusura bakma intiharı düşünecek kadar aciz bir insanla ne empati kurarım nede başka bir şey Alıntıları Göster
      Sanki dişari ciksa adami iş bekliyor gibi yazmişsin

• Yüzbaşı
      627 Mesaj
      10 Ekim 2018 21:49:19
      Ne mezunusun

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
nice türkiye
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.