Şimdi Ara

Ekonomi yüzünden psikolojik problemler + kaygılar = intihar (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
5
Favori
27.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arayan bir şekilde buluyor kardeşim. Evde oturarak iş bulunmaz
  • İntihar demişsin. İntihar ettin diyelim anneni yalnız mı bırakacaksın tamamen? Yapma dostum, illa ki iş bulursun. Şu an boş durmamamak için garsonluk falan yap. Garsonluk yaparken de kendi mesleğinle ilgili iş araştır. Evet zor bir süreçtesin, ama pes etme illa ki iş bulacaksın. Sonra ise bu başlığa bakıp güleceksin. :) Moral bozmak yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Acıyı yaratan kendisi değil mi? Evden çıkmayan adam nasıl iş bulacak? Bırakın abicim bu işleri. Millet asgari ücretle aile geçindiriyor. Hepsi intihar etsin kurtulsun o zaman. 23 yaşında bir insanın bu tarz mevzulara girmesi çok saçma. Kısmet bu belli mi olur belki okuduğu bölümle alakalı işi 27 yaşında bulacak ? Gir bir yere çalış zaten bir ton adamla tanışıcaksın ordan yürüyüp gidersin belki kendi mesleğine. Kusura bakma intiharı düşünecek kadar aciz bir insanla ne empati kurarım nede başka bir şey

yazdiklarim sizin icin de gecerli.

asgari ücretle aile gecindiren insan,ilkel içgüdüleriyle yaşayan insandır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkac kisi bahsetmis zaten de. Oturup mantikli dusunmekte fayda var. Diyelim intihar ettin nolacak o annenin hali babani zaten kaybetmissin kadinin belki tek yasama umudu sensin. Intihar uzerinde cok fazla dusundum. Kardeslerim, annem veya babam. Birini kaybetsem dunyam alt ust olur cok zor yasarim. Peki ben olunce onlar icin de aynisi olmayacak mi? Para, is, guc cidden umrumda degil. Intihar bana gore bencillik. o annenin durumunu bence tekrar dusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangi üni ve bölüm çok merak ettim
  • Valla herkes yazilacak her seyi yazmis. Aklin yolu bir.

Hic bir sey yapamiyorsan, İstedigin isi bulana kadar, korelmemek, is disiplinini bozmamak, psikolojinin daha kotu hale gelmemesi, insanlarla konusmayi unutmamak, 3-5 kurus para kazanmak, sigorta peimini doldurmaya baslamak icin iyi kotu her hangi bir ise girip calismalisin.

Siyasi dusuncen ve sitemin ayri ama yattigin yerden dur ekonomi duzelsin de oyle calisayim diye dusunmek de sacmaliktan ote degil.

İsteki dertleri sikintilari, maasin azligini, taksitleri odemeyi, ay sonunu getirmeyi dusunmekten suanki dusundugun seylerin yarisini bile dusunmeyeceksin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 10 Ekim 2018; 23:49:51 >
  • Polis ol kardeşim?

• Aynı durumda sayılırız. Yaş 24. İşsizim. iki tane üniversite diplomam var. Ama iş yok. 4 ay bir işte çalıştım. Asgari ücret ve sağlıksız koşullar altında çalıştığım için işi bıraktım. Sakın intihar etme, annen çok üzülür, seni intihara sürükleyen kişiler/kurumlar amacına ulaşmış olacaklarını sakın unutma.
  • Bende issiz mezunum ayni dusuncelerim var suan salmış vaziyette nolacak diye bekliyorum.

• Erkeğim diye gezme sen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntihar etme zaafını gösterecek kadar ezik olma.

Annenin tek dayanağı sen kalmışsın,senin intiharin,anneni cezalandırman demektir,yazık etme kadıncağıza.

Ayrıca

Kira derdin yok

Evli değilsin,bu konuda kafan rahat

Babandan kalan maaşla bir süre idare edersin.

Bu arada,bazen dışarı çık,ufaktan iş güç araştır,

Bir de hangi bölüm mezunusun?

Olmadı Kpss'ye hazırlan.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Arayan bulan her türlü iş buluyor. Ünv yüksek lisans yapıyorum ve ailemin yanında değilim. Durumum iyi fakat durumu cidden sıkıntılı olan arkadaşlarım var. Bir kafe olsun pastanenin fırını olsun hepsi aradı buldu bir işe girdi. Hatta pastanedeki arkadaş ordan biri ile tanışmış yurt ilaçlamalarına bile gidiyolar. 2 saat iş için 60tl alıyomuş. Aylığı çok rahat 2000tl ye yaklaşıyor. Ben inanmıyorum arkadaşım böyle suçu başka tarafa atıp evde yatıp iş sahibi olmak isteyen kişileri. Kaç yere CV bıraktın ? Yada Kariyer net harici bir yere başvuru yaptın mı? Suçu az birazda kendinde ara bence. Bu kadar zayıf bir karakter ile intiharı düşünmen ileride de en ufak sıkıntıda bunları düşüneceğin anlamına geliyor. Bu psikolojide bir çok insan evlenip yuva kuruyor birde. Kusura bakma ama senin gibi zayıf kişilikli insanlardan nefret ediyorum. Bende mühendisim ama hiç bir zaman 3500tl altında çalışmam demiyorum. 2200 ile girersin yükselirsin olur biter. Sözün özü kimsenin bir yerde boğulacağı yok. Anana ve babana bıraktığın cenaze masraflarınla kalırsın Dışarı çık, sosyalleş ve bir an önce kendine gel
    +1

arkadaş yazcaklarımı yazmış, ek olarak hala intiharı düşünüyorsan , bim'de işe gir, annene ev al kredi ile, hayat sigorta yaptırmayı unutma, sen gidince hayat sigortası karşlıyacak, ama intihar gibi gözükmesin , ayağın kaymış da uçurumdan yuvarlanmış gibi göster , yoksa ödeme yapmaz

• Dünden beri tek bir mesaja bile cevap yazmamışsın, oldukça çalışkan!, becerikli!, duyarlı! biri olduğun buradan belli!!!.
    Lise mezunu hakkın olan işi almıyor, bileğinin hakkıyla işi alıyor. Sizin gibi insanların milyon adet spermin içinde başarılı olup dünyaya gelmesi beni hayrete düşürüyor.
  • Yilda 3bin intihar var. Antidepresan kullanımı akp döneminde 5-6kar artmis

Sadece geçen haftalarda 1 pantolon konusundaki intihar dile getirildi ve nerdeyse adam intihar etti diye suçlandı

• İntihar işi kolay iş tamam da annen ne yapacak sen intihar edersen?Yazık değil mi kadına?Böyle şeyler yazarken biraz düşünün be kardeşim!Dötü sıkışan hemen intihar etmek istiyor.Biraz sabır ve sebat etmen gerekiyor.

Git her yere cv bırak.Evde oturursan sana iş filan gelmez.Ne güzel okulunu bitirmişsin.Git gez biraz dışarıya al cvlerini hangi alanda mezun olduysan firmalara git bırak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nickola Tesla

İntihar işi kolay iş tamam da annen ne yapacak sen intihar edersen?Yazık değil mi kadına?Böyle şeyler yazarken biraz düşünün be kardeşim!Dötü sıkışan hemen intihar etmek istiyor.Biraz sabır ve sebat etmen gerekiyor.

Git her yere cv bırak.Evde oturursan sana iş filan gelmez.Ne güzel okulunu bitirmişsin.Git gez biraz dışarıya al cvlerini hangi alanda mezun olduysan firmalara git bırak.
    anne baba üzülecek diye millet intihar etmesin mi?
  • Ozelden ulas bana kardesim is icin yardimci olmaya calisayim

• EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Eccük empati yeteneğin varsa neyin ne olduğunu anlayabilirsin.Sen baba olsan karın vefat etse ve çocuğun intihar etse ne yaparsın?Davul,zurna çalıp oynar mısın?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.