Şimdi Ara

Ekonomi yüzünden psikolojik problemler + kaygılar = intihar (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
5
Favori
27.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: m_carleone82

37bin dolarlik okul oku..
    Burda 1400 tl ile 2 kisi gecinmeye calisan umutsuz erkekligini sorgula..

Bu mu ?

Herkes eşit doğmuyor.

Ama empati ve vicdan karakter meselesi.
    Eli ayağa tutuyor kardeş burada ağlamak kolay gitsin çalışsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak piyasada dolu iş var, en büyük sorun ise insanların iş beğenmiyor olması. Üniversite mezunu iseniz bölümünüz nedir, mezun olduktan sonra kendinize neleri kattınız? Ya da boş boş oturup hayata söylenerek kendinizi mi tatmin ediyorsunuz? Sizdeki bu zayıf kişilik ve karakterle zaten iyi bir konum elde etmek hayal, gel gelelim bu kafa yapısındaki insanlara kimsenin ekmek parası vermek istemeyeceği de aşikar. Üstünüzdeki ölü toprağı atın ve bir işe girip çalışmaya başlayın, çalışmaya niyeti olan da gayet güzel buluyor ve giriyor merak etmeyin. Bunları yapmıyorsanız kalkıp da KPSS kasıp devlete giren insanlara ya da özel sektör bünyesinde kariyer hayatına açılmış insanları oturduğunuz yerden yaftalamaya çalışmayın. Buna benzer konularda da nedense hemen torpil vs. bilmem ne diye hemen yaftalamalar başlıyor.

Torpil ya da referans denilen şey kişiyi kapıdan içeriye sokar ancak, yürüyüp gitmek ise kişinin kendisine bağlıdır. O adam torpil ile devam edebilmişse kendi başarısıdır.

• Neden olmuyor? Namusuyla, alınteri akıtıp para kazanmaktan gocunmayı mı öğretiyorlar okulda? Saçmalamışsın.
  • Para kazanmak için amelelik de yapılır gerekirse.. Bunda utanacak bişey yok. Okumuş ama yeterli vasıflara sahip olamadığı için iş bulamıyorsa vasıfsız elemanlara göre olan işlere bakmak durumundadır. Konu NET!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nycha

şu yorumun +80 beğeni alması resmen insanlık suçu

Alıntıları Göster
    Bence sizin kafanız doğru çalışmıyor. Kötü ne demişim de insanlık suçu olsun.
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovalım mantığı mı beğenilmesi gereken yani? Yürü git işine boş yapma!
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Bu mesaj silindi.
    Hakaret etmeden kendini ifade etme özürlü insanlara acıyorum sadece.
    Mesajını şikayet ettim korkup editlersin şimdi kesin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: traumaniac

Erkek motor, çok delikanlıysan ders vereceğine yardımcı ol, git derdini öğren arkadaşın, klavye delikanlısı olmayın oğlum az adam olun insanların dertlerine böyle yaklaşılmaz, sen kimsin ki bu haddi bulup kendinde posta koyuyorsun hiç tanımadığın adam lan? Tanıyor musun oğlum sen bu çocuğu? nasıl bir psikolojide acaba biliyo musun? Seni daha önce bloklamışım ben meraktan açtım görünce mesajını ama açmaz olaydım, hala aynı densizliklere devam ediyorsun belli ki...

Son olarak, senin nezdinde konuya destek yerine köstek atanların hepsine buradan selam olsun, bir gün siz de bu hallere düşerseniz anlarsınız, yandım diyene böyle empatiden uzak yaklaşılmasının ne kadar yanlış ve kötü olduğunu, gene de ben istemem bu hallere düşmenizi...

Konu Sahibi Arkadaşım, sana söylenebilecek tek şey, bir an evvel kendini toplayıp bir iş bulmandır, intihar vs bunlar insanın aklından geçebilir ama ne olursa olsun seni doğuran anneciğini yüz üstü bırakma. Bir iş bulup çalışırsan, hem aklın dağılacak hem eve ek gelir olacak hem de yeni fırsatlara ve imkanlara yol olacaktır. Evde durarak, kendini toplumdan ve yaşamdan soyutlayarak intihardan başka şey düşünemezsin, gerekiyorsa bir psikolog yardımı al ama kendini koyverme. Eğer bedeni ve akli sağlığın yerinde ise her şeyi atlatır hayatını yoluna koyarsın, asla pes etme ve anneni üzme sakın...
    Bloklaman daha iyiymiş, boş mesajlar ve kahve ağzıyla yazılan anlamsız bir içeriğe zaman kaybı olmazsın.
    Sana soracak değilim kime nasıl fikir vereceğimi, çekilebilirsin şimdi huzurumdan.

• Konu ciddiyse bunlar senin duygularınsa gerçekten alınmamanı rica ediyorum kötü anlamda etki etmek istemem.
    Ama, lise mezunlarının hakkını gasp ettiğini söylemen, iş bulamamaktan yakınman tamamiyle tembellikten başka bir şey değil.
    Çalışan adama iş çok güzel kardeşim benim. Aç kalmak tercihtir.
  • atmosferikmotor kullanıcısına yanıt
    Huzur mu var sende sorunlu kişilik, çekil demiş bir de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Bence sizin kafanız doğru çalışmıyor. Kötü ne demişim de insanlık suçu olsun.
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovalım mantığı mı beğenilmesi gereken yani? Yürü git işine boş yapma!

Alıntıları Göster
    utanmıyorsun bir de cevap veriyorsun ne denilebilir ki sana . biraz içinde insanlık olsa şu yazdığın yorumdan utanırsın . intihara meyilli bir insana bile trollük yapıyorsun sonra bana boş diyorsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nycha -- 15 Ekim 2018; 20:39:23 >
  • Ben lise mezunuyum bende işsizim eğitim seviyesi ile alakalı bir durum değil. Piyasa durgun hiç bir firma işe alım yapmıyor yapıyorsada tek tük bunu sebebi 1 ekonomik kriz 2. Si yıl sonu olması. Bütçe hesaplamaları gibi mali işlemler bu zamanda toparlanıyormuş o sebepten işe alım olmuyormuş bu donemde ,en azından bana söyledikleri bu çevdekilerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tubytube kullanıcısına yanıt
    iyi boş yapmışsın ama bu boşu başka yerde yap bana cevaben yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R41NM4K3R

iyi boş yapmışsın ama bu boşu başka yerde yap bana cevaben yapma.
    Niye bu şekilde konuşmayı bir türlü bırakamıyorsunuz? Neden en ufak bir değişim kıvılcımı yok üzerinizde? Haklı olurum da bu kadar da haklı olmak beni üzüyor şahsen

• 1 Yıl olmuş konuyu açalı ve hala işsizim dayanabildiğim kadar dayanıp mücadele edeceğim fakat kaçınılmaz son yaklaşıyor...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.