Şimdi Ara

Ebay satıcısı parayı iade etti sonra ürün geldi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
4.395
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nehuse

Ebay mantığına göre malın gönderilmesi kadar zamanında ulaşacak şekilde gönderilmesi de önemli bunu fırsatçılık olarak kullanmamak lazım tabi ama bazı mallarda 60 günde gelince işine yaramaz hale geliyor başka şekilde temin ediyorsun vs sende zarara uğruyorsun.

Acele edecek adamın ebayde işi yok diye düşünüyorum hocam birçok arkadaş da bana katılacaktır.
  • Haklısın acele etmiyorsun ama orda yazan güne de dikkat ediyorsun.Kılıf aldım 30 gün geçti gelmedi gelmeyecek diye bir tane daha aldım 10 günde geldi sonra diğeri geldi ama iş işten geçti .İkisi de çinden geliyor adam oraya gerçek süreyi yazacak şu kadara kadar beklemen lazım diye bizde paşa paşa bekleriz .Diğer türlüsü alıcıyı yanıltmak olur.
  • Aliexpress alışverişimde yaşadım.Ürün bana geldi onun yerine aynı ücrette mal alıcam gönderme, ödemeni yapıcam dedim.1 ay sonra ücretini ödemek için aldığım şeyi göndermiş
  • antique kullanıcısına yanıt
    Kahkaha attım.
  • Escaper kullanıcısına yanıt
    O taş olayı yalanmıymış yok artık yaa. Adam nasıl hırsızlık yapabilirim diye başlık açmış o zaman yardım için değil.
  • Ebay üzerinden amerikadan bisiklet aldım, adamlar 10 gunde gönderdi. elin gavuru o kadar güvenilir ki,istese bisiklet yerine parfüm gönderir ve parasını takır takır alabilir.bizim türkler iphone beklerken salatalık almaya veya göndermeye devam etsin.ne de olsa müslüman ülkeyiz.
  • benim merak ettiğim şu

ben takipsiz bir ürün aldım ve bu ürün bana teslim edildi diyelim ve kötü niyetliyim daha gelmedi diyip dispute açtım. Böyle şerefsizlik yapmak mümkünse eğer? bu adamlar niye takipsiz göndermekte ısrar ediyor.

Paypal her zaman takipsiz bir ürünün parasını alıcıya iade ediyormu? yada ürünün kişiye ulaştığını blldiren bir mekanizmamı var takipsiz de olsa?
  • Topiği okudum, memlekette hala dürüst insanların sayısının şerefsizlerden fazla olduğunu gördüm, sevindim...
  • ebaydan kuponla bişey aldım, sonra ürün gelmedi eleman da sağolsun ücret iadesi yaptı. 20 gün sonra ürün geldi. ama ebay bana iade ettiği paradan kullandığım çeki kesmiş.

şimdi ben adama ürünün tamamını göndersem zarara giricem. ebay'ın da iletişim şeklini bulamadım. ebayle nasıl irtibat kurucam bilen birisi söyleyebilir mi ? hani ya bana yine çek versinler ben de adama paranın tamamını göndereyim ya da adama göndersinler diyeceğim de öyle bi kısım bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

özellikle bu yıl 60 günden uzun sürdü bir çok ürünün gelmesi. yılbaşından dolayı ve en az 4 kargomu bu şekilde tekrar satıcılara ödeme yaptım.

bunların hepsinde paypal hesabı vardır. aliexprestekilerde de aynı şekilde. siz satıcıya mesaj atın aynı şeyleri söyleyin. sonra paypal hesabını isteyin. ve parayı gönderin.

Geri ödemeyi arkadaşa ödeme yapıyorum şeklinde mi yapıyorsunuz hocam? Yoksa ürün aldım şeklinde mi? Arkadaş a yolla dediğimizde kredi kartından çektiği için komisyon istiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ticaret ahlakından bir haber olan insanların olması ticaret ahlakı denen bir kavramın olmadığı anlamına gelmez. İnsanların bir kısmı hep kendini düşünen birer varlık haline geldiler. Hep ben, hep ben, hep ben. Allah böyle insanlarla karşılaştırmasın beni. En güzeli koy kendini karşındakinin yerine, bir de öyle değerlendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

özellikle bu yıl 60 günden uzun sürdü bir çok ürünün gelmesi. yılbaşından dolayı ve en az 4 kargomu bu şekilde tekrar satıcılara ödeme yaptım.

bunların hepsinde paypal hesabı vardır. aliexprestekilerde de aynı şekilde. siz satıcıya mesaj atın aynı şeyleri söyleyin. sonra paypal hesabını isteyin. ve parayı gönderin.

Geri ödemeyi arkadaşa ödeme yapıyorum şeklinde mi yapıyorsunuz hocam? Yoksa ürün aldım şeklinde mi? Arkadaş a yolla dediğimizde kredi kartından çektiği için komisyon istiyor

tam hatirlamiyorum ama arkadaşa gönder diyor olabilirim. ama komisyon konusunda emin degilim. 2 türlüde gönderebilirsiniz diye düşünüyorum.

• Tebrikler güzel bir davranış, benim de Aliexpress te birkaç ürünüm var dispute süresi dolduğu halde gelmeyen. AliEx ücret iadesi yapacak ama ürün bu arada gelirse ben satıcılara iade edeceğim adamlarla konuştuk. Dürüstlük her zaman iyidir, sahtekarlıkla bir şey olmaz hiçbir zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekmece

benim merak ettiğim şu

ben takipsiz bir ürün aldım ve bu ürün bana teslim edildi diyelim ve kötü niyetliyim daha gelmedi diyip dispute açtım. Böyle şerefsizlik yapmak mümkünse eğer? bu adamlar niye takipsiz göndermekte ısrar ediyor.

Paypal her zaman takipsiz bir ürünün parasını alıcıya iade ediyormu? yada ürünün kişiye ulaştığını blldiren bir mekanizmamı var takipsiz de olsa?

Takipsiz ürünün takibi maalesef yok. Aslında Çinli satıcılar çok çok daha ticaret etiğinden uzaklar ve bunu bilinçli olarak yapıyorlar.

Alıcıların büyük kısmı sıkıntı çıkarmaz, bunu gelen yorumlarda da görebilirsiniz.

20 gün önce 34$ alışverişim oldu tek bir satıcıdan 3$ alipay kuponu kullandım. Herife 2 küsür dolara singapur post için ödeme yaptım, birde mesajla teyit ettim ve okeyledi. Ertesi gün baktım 02446 gibi bir numara sallamış yanwen demiş, salladığı numarada yanwen için bir eksik.

32 $ ürüne 2 $ kargoya para veriyorum. Gelme sürecinede 39-60 gün seçili, herif malezya postasıyla göndermiş gönderdiyse.

Şimdi gelirse ben gelmedi demeyi düşünüyorum. Hiç yapmadım ama adama aşırı doldum. Acil ihtiyacım olan bir üründü ve ben yurtdışı işlem için istediğim zaman şapkadan 34$ çıkaramıyorum.

Şeytana uyabilirim, ki uyacağım gibi görünüyor. Yönetime göstersin bakalım, kanıtlasın kargoyu gönderdiğini.

• 2. ayın 15inde aldığım 42 dolarlık ürün hâla ortalarda yok. Paramı paypal aracılığıyla geri zorla aldım. Olurda ulaşırsa hem kur farkını hemde gecikmeden dolayı %10 luk bir düşüş yapıp ödemeyi önericem. Kabul edeceğini umuyorum.
  • Ebaydan ürün aldım ayın 20 sinde gelicekti gelmedi para hesabıma geçti 2 gün sonra ürün geldi. Kırık gelmiş dispute açıp yenisini aldım.
  • Ben 2 dolarlik 10lu pil aldim ag10 gelmesi gerekirken ag13 geldi. Bende paranin gonderilmesine onay vermedim. Bu durumda heralde ben hakliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah kullanıcısına yanıt
    +1 daha önce benimde başıma gelmişti. ve ürün fiyatı kadar bir ilan açıp o şekilde ödemiştim parasını.

Birkeresinde de yine parasını iade ederken satıcı eğer ürün gelirse aynısından sipariş ver ve bana gelen ürünün ücreti diye yaz demişti. Yazdım fakat aynı üründen tekrar göndermiş o haytaya düşmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 25 Nisan 2016; 2:40:48 >
  • Dark Territory kullanıcısına yanıt
    senin standartlarında haklıısn, hatta üste para bile istemen lazım bence. senin gibi bi kan emici nasıl oldu da atladı bu kısmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcExpertt

+1 daha önce benimde başıma gelmişti. ve ürün fiyatı kadar bir ilan açıp o şekilde ödemiştim parasını.

Birkeresinde de yine parasını iade ederken satıcı eğer ürün gelirse aynısından sipariş ver ve bana gelen ürünün ücreti diye yaz demişti. Yazdım fakat aynı üründen tekrar göndermiş o haytaya düşmeyin

Sen yapacağını yapmışsın kendi kasınmıs satıcı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.