Şimdi Ara

Ebay satıcısı parayı iade etti sonra ürün geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
1
Favori
4.394
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 aydır elime ulaşmayan 15 liralık ürün için satıcıya mesaj attım. Adam parayı iade etti. Birkaç hafta sonra ürün elime ulaştı. Tekrar parayı nasıl iade edeceğim bilen var mı?

• satıcıya durumu anlat. 15 liralık bir ilan açsın veya var olan ilanlardan 15 liraya denk gelen bir ürün satın alırsın. o da yollamaz. böylece ödemiş olursun.

dürüst kalmaya devam et dostum, senin durumunda olup "bedava ürün kaptım diye sevinip" üstüne yatan insanlarla dolu memleket.
  • Adama mesaj at sana paypal adresini verir. Oradan parayı gönderip özel mesaj atarsın işlem numaranı halletmiş olursun.
  • Diğer arkadaşların da dediği gibi satıcı ile iletişime geçin. Bedava ürün aldım diye havalara uçmak yerine böyle bir yolu tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Keşke herkes sizin gibi davransa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • özellikle bu yıl 60 günden uzun sürdü bir çok ürünün gelmesi. yılbaşından dolayı ve en az 4 kargomu bu şekilde tekrar satıcılara ödeme yaptım.

bunların hepsinde paypal hesabı vardır. aliexprestekilerde de aynı şekilde. siz satıcıya mesaj atın aynı şeyleri söyleyin. sonra paypal hesabını isteyin. ve parayı gönderin.
  • 45. günde dispute açtım 50. günde paramı geri ödedi ebay. Ürün 55. günde geldi. Satıcıya mesaj yazdım ürünü aldığımda türk lirası ile 340 küsür liraydı. Şimdi kur farkından dolayı 380 lira oldu. Ben parayı sana ödeyeceğim ama ürünü aldığım zamanki kurla öderim dedim. Satıcı havalara uçtu kabul ediyorum diye. Paypaldan fatura gönderdi, ödedim.
    O zaman anladım ki bu gibi durumlarda ürünü alıpta paranın üstüne yatan çok ne yazık ki ülkemizde.
  • helal bu davranıştan sonra benimde başıma gelirse bende aynı şeyi yapacağıma söz veriyprum
  • Ürün gelmesi geciktiği için parayı alman senin hakkın. Ama verirsen de sen bilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim de başıma geldi 8 dolarlık ürün almıştım ürün gelmeyince satıcıya mesaj attım teslim süresi çoktan geçti ürün nerede acaba diye, adam bana cevap bile atmadan paramı iade etti. Sizce ne yapayım adamın tavrı da çok hoşuma gitmedi açıkçası al paranı sus der gibi, bilemiyorum belki de şeytan dedirtiyor böyle
  • filmlove kullanıcısına yanıt
    Niye öyle bir şart mı var? Geç gelirse bedava mı?
  • elin gavuru da olsa kul hakkı ,paypal hesabına gönderin zan altında kalmayın . benim de bir çok kez bu şekilde oldu paypal üzerinden, şu siparişin ödemesi diye not yazıp yolladım.
  • Elin gavuru dürüst, bizim müslümanlar üçkağıtçı oldu.. Dünya tersine döndü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco -- 5 Şubat 2016; 11:05:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim başıma da gelmişti paypal istedim yolladım parasını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmlove

Ürün gelmesi geciktiği için parayı alman senin hakkın. Ama verirsen de sen bilirsin.

Otobüse arkadan binip sıkışık birde akbil mi göndericez diyen adam bulundu.
  • Benimde başıma çok geldi, Paypaldan yolladım hep

Satıcıya mesaj at söyle durumu sana paypal adresini verir, ordan gönderirsin

• Herhalde öyle bi şart var. Adam yazmış teslim süresi şu kadar diye. O süreyi geçince dispute açma hakkınız var sonuçta o da parayı geri veriyo.
    Ayrıca otobüsle alakasız şeyler.

• ozgur-cocuk O kullanıcısına yanıt
    Bi keresinde icinde 60 lira olan akbilim geri gelmedi. bu durumda ne yapmamiz lazim? Otobusler niye balik istifi diye soracagina akbil basmayan adama dertleniyorsun. Yap insanca ulasim herkes on kapidan binsin arkadan insin. Hindistan dan farki yok otobuslerin is gidis gelis saatlerinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynısı geçen gün Banggood siparişimde başıma geldi. 45 gün olunca PayPal üzerinden itiraz doldurdum.
    Adamlar kabul edip parayı iade etti. 50. gün ürün geldi. Takipsiz olduğundan bu tarz sıkıntılar olabiliyor.
    Adamlara mail attım, PayPal adreslerini verdiler. Ben de PayPal üzerinden aynı miktarı geri gönderdim.
  • Ebay'den geçen ay alışveriş yaptım..Bu hafta ürün gelmedi diye para iadesi istedim,satıcı itiraz etmeden kabul etti...
    Aradan 2 gün geçmedi ürün geldi bende parasını iade ettim...Ne olursa olsun kul hakkı yememek lazım !!!
  • Escaper kullanıcısına yanıt
    Senin gibiler de internette atıp tutmasını iyi bilir ama 1 liralık indirim olunca peşinden 1000 tane mesaj atar. Eminim !
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.