Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.447
Cevap
22
Favori
284.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler babamın babası tamamen sivaslilar ,babamın anneside edirneliler Keşan hepsi biir tane Bulgar ismi çıkıyor birisi kendine Bulgar karısı almış ,anne tarafı ise annemin babası gil Kafkasya dan Kayseri'ye göç etmiş annemin annesi gilde Kafkasya dan Kars'a ordanda Kayseri'ye göç etmişler yani %25 im göçmen cikti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anne tarafının hepsi gevgili, baba tarafından dedem gevgili ve sarışaban, babaanne tarafından pravadi ve kediören. Babaanne tarafını bilmiyodum iyi oldu öğrenmiş oldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kubilaybagci kullanıcısına yanıt
    Sağ gözükenlerin nufus sayımındaki statüsünü bilmem ama seçimlerin sonuçları ile bağlantılı olma ihtimaline de bakmak gerekir.

Sonuçta sağ ise ki orada sağ yazıyor bu da resmi olarak seçmen olduğunu gösterir ve oy kullanma hakkı vardır yasal olarak.

Oyumuza sahip çıkmak vatandaşlık borcu ise bu listelerde sağ görünen kişilerin durumlarının düzeltilmesi ile alakalı gerekli mercilere başvurarak bu görevi yerine getirilmesi gerekir bana göre.

• KendineMühendis kullanıcısına yanıt
    Üzücü o kadar merak etmiştim bende annemin soyuna bakıp kendiminkine bakamamam da biraz saçma düzeltirler umarım
  • sonunda dh den daha da yavaş bir site bulundu
  • Bilgiler kaç saat sonra e-posta/telefona geliyor? 2 saat oldu başvuralı. Gelen giden mail/ sms yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Bilgiler kaç saat sonra e-posta/telefona geliyor? 2 saat oldu başvuralı. Gelen giden mail/ sms yok.

10 saattir tık yok hocam. bugüne çıkmaz emin olun sizinkiler
  • Çarşamba hocam:) Sizin soyadınız profil isminizden anladığım kadarıyla Aktaş yanılmıyorsam:) Babannemin kızlık soyadı da Aktaş yani onun tarafı Aktaş.

Babamın dedesi de rizeden göçmen falan diyodu. Sabah e devlete girdim ama hala daha cevap gelmedi.

Siz anne tarafı Rize demişsiniz ama oradan gelin olarak mı gelmiş yoksa Terme ye göç mü etmişler? Anne tarafınıda gösteriyormu o belgede hocam?

• hazırlandır diye mesaj geldi e-devlettede böyle yazıyor herkestede böyle mi?
    Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.
  • Ne kadar sürede hazırlanıyor bilgi? Birkaç saat geçti hala yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: atheet

hazırlandır diye mesaj geldi e-devlettede böyle yazıyor herkestede böyle mi?
    Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.

Bende öyle. Nedenini foruma 10 kere yazdım ama cevap veren çıkmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Az önce 199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nü aradım bizim bilgimiz yok e-devlet farklı bir sistem diyor. Gidincede sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

tarih eski takvime göre yazılmış olmasın ?

Bi fikrim yok dediğiniz kimse birşey de bilmiyor. Hesaplıyorum 1960 küsür oluyor ama olsa yaşıyor kimsede bilmiyor sülalede çözücez bakalım neyin nesi 😬

b) 1334 Rumi = 1918 miladi yılı ve daha sonraki yıllar için;

Miladi tarihten 584 çıkarılırsa RUMİ tarih,

Rumi tarihe 584 eklenirse MİLADİ tarih hesaplanmış olur. Ay ve günler aynidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrestigeMan -- 16 Şubat 2018; 1:11:6 >
  • Bu kayıtlar büyük olasilikla 1883teki Osmanlı sınırlarında yapılan nüfus sayımının kayıtları.
    Benim ailemde kayıtlı ilk kişi babam taraftan dedemin dedesinin babaannesi olan Ayşe ninem ve 1822 dogumlu. Buraya kadar biliyordum. Onun anne ve babasının adlarıda Sultan ve Osman olarak yazıyor. Bunu bilmiyordum. Herkes Çankırı kayıtlı. Sadece annemin dedelerinden biri yakın bir köyden gelmiş. Farklı bir sonuç beklemiyordum. Zaten dedelerimin söylediğine göre uzun yıllar önce Horasan'dan Anadolu'ya iran uzerinden gelmişiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkanak18 -- 16 Şubat 2018; 1:41:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1830 lara kadar Kırşehir

Herkesin ismi de normal

Anormal bi durum yok
  • 1837 den başlıyor benim ama istediğim sonucu aldigimi söyleyemem.Mesela babamın babasının babasından ötesi yok izini süremedim annemden devam etti ondan öncesine sistematik gitmiyor.Vaftiz diye bisey bizde olmadığı için kayıt yok sanırım ve büyük ihtimalle 1800 lerin başındaki nüfus sayımından sonrasının kayıtları var.

En azından 200 e yakin senedir yabancı yok 2 koy arasında al ver olmuş sürekli 😂

Dolayısıyla katıksız ankaralı çıktım 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: atheet

hazırlandır diye mesaj geldi e-devlettede böyle yazıyor herkestede böyle mi?

Bende öyle. Nedenini foruma 10 kere yazdım ama cevap veren çıkmadı.

Bendede hazir diye msj geldi ama çikmadi nüfusa gidin diyor ama ordanda bi sonuç çıkmaz heralde

• Bilgisayara nasıl indiriyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Bilgisayara nasıl indiriyoruz?

İndirme yok. En azından ben görmedim. Ekran görüntüsü alabilirsiniz.
  • sanırım sonuçlar bi kaç sonra geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.