Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.447
Cevap
22
Favori
284.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda Romanyalı çıkan var mı? Köstence Dobruca bölgesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    Benimde aklima geldi ama niye sadece onu hicri olarak vermis ki? Gerci gecenlerde bir vatandasin bahcesinde oda seklinde mezarlik bulunmustu. En az 1000 yillik olma ihtimali varmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yedi ceddimde selanik drama doğumlu .
    en son 1856 doğumluyu gördüm.daha öncesi yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz bilgi vereyim sağ yazanların ölümü ne zaman bilinmiyor yani kapalı değil kyıtlar osmanlının 1884 deki kayıtları ile başlıyor 1920 lerdeki nuffs sayımı ile şekilleniyor yani 1820 den eski kütük yok..bazı tarihler hicri takvime göre... gün ve ay olmayanlra 7 ayın 1 ı yani 1 temmuz otomatik atanıyor çünkü kayıtlarda yazılmamış..malum doğum kağıdı olmadığından...soyadı kanunu 34 de çıktı...kayıtlar yuzde 99 doğru daha önceside var ancak dinitale cevirmek bir kaç yıl alacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 15 Şubat 2018; 22:57:47 >
  • Ben baktım müdür türk üm ben

• Kurt tur o nufus müdürlüğü yanliş yazmıştır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soyumdan biri Vozu ismine sahip. Çok araştırdım ama kökenini ve anlamını bulamadım, bu isimle karşılaşan var mı? Bilen biri aydınlatabilir mi beni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende değişik olarak ördek, kelbali ve kurban isimleri var.

• Bir taraf kayı boyundan diğer taraf ege yörüğü çıktı tıpkı anlattıkları gibi. Yemenden çanakkaleye kadar şehidi olan Türk oğlu Türk olduğum için gururluyum.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    1880 doğum tarihli halen sağ görünen üst soyum var. Ama ben hiç görmedim. Nerdedir nasıldır. Maaşı varmıdır kim alıyodur.

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Gün ay belli değilse temmuz 1 otomatik atıyor yani sadece yıl doğru oo

• "Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz."
    Bu sorunu bir tek ben mi alıyorum ?
    Bütün aile denedik ; bu sorunu veriyor.
  • seikojuo kullanıcısına yanıt
    Kayıtı açıktır yani ölmüştür ama nufusa bildiirlmemiştir buyuk olaslıkla savaşta olmusutır kurtulıs ve canakkalede bir çok ölüm tarihi bilinmiyor

• Acaba bu sağ gözükenler nüfus sayımına ekleniyor mu?

Eğer ekliyse ülke nüfusu bildiğimizden baya az çıkabilir.

• KendineMühendis kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde bendede var ama anneminkinden bakabiliyorum kendiminkinde sıkıntı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sworders06

İster kürt ol fark etmez kardeşim sen bu vatanı benim gibi seviyorsan eğer başımızın üstünde yerin var kapımız her zaman açık bunu bil.

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lNefer

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim0674

quote:

Orijinalden alıntı: lNefer

quote:

Orijinalden alıntı: nexus5

Hocam sordunuz mu şu illeti bizde ona göre gidelim.

Öğleden sonra gidip soracağım. Akşam üzeri haberdar ederim.

Hocam ne dediler nufüs müdürlüğünde? E-devletten nasıl öğrendiniz sayfa felan mı yenilediniz

Dostum, dünyadan bir haberler. Veremiyoruz dediler. Dilekçe mi gerekiyor dedim biz yapamıyoruz dediler. Dedim iyi ki varsınız.

Allah'tan ana, baba veya akrabalarn e devletleri varda onlarla paylaşabiliyorz. :)

Devletin resmi kurumları neyden haberleri var ki zaten. Babamın ve benim e-devlet'te aynı hatayı veriyor, nüfus müdürlüğüne gidin diye. Hayır tüm arkadaşlarım öğrenmiş bir ben kaldım, çokta merak ediyorum. Nüfus müdürlüğüne gitsem kavga edeceğim o derece. Madem bir iş yapıyorsunuz tam yapın, bu hizmeti e-devlet üzerinden öğrenemeyeceksem ne anlamı kaldı ki.
  • kubilaybagci kullanıcısına yanıt
    Kendimin, kardeşimin ve babamınkiyle denedim sonuç alamadım. :(
    Dedemin banka hesabı ile deneyeceğim bakalım sonuç alabilecek miyiz ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendineMühendis -- 15 Şubat 2018; 23:28:25 >
  • mertua35_35 kullanıcısına yanıt
    Neresi saçma soy tabiiki önemli bu kadar savaş yaşamış ülkede nufusun buyuk kısmı ölmüş erkek kalmamış sen diyırsunki önemlimi bence önemli kimse dedesinin babasını bilnez cunku onyıllar ülkedeki en zor yıllardır

• Bizde ilk kayıtlı kişinin doğumu 1814'ten. Anne ve babamın kütük doğru aynı memlekete. Sadece köyler farklı. Dikkatimi çeken şu oldu ailede çoğu kişi 70 - 90 yaş arasına kadar yaşamış memleket topraklarında. Erken ölenlerin tarihine baktım genel olarak savaş dönemine denk gelmiş, özellikle erkekler. Zaten anlatılır hep ailede Kurtuluş savaşında dedemin dedesi şöyle şöyle şu cephedeydi diye. Soyum ile gurur duydum.

Ama yukarıda dediğim gibi uzun yaşamaları çok dikkatimi çekti savaş dönemi dışında. Hiç hastalık sıkıntıları vs vs olmadı mı acaba? Doğum tarihi 1834 ölüm 1920 filan çoğu kişinin. Ben 50 yaşımı görsem kardır gözü ile bakıyorum. Daha 20'li yaşlar dolmadan ömür boyu ilaca mahkum olduk.

Memleket savaş döneminden daha beter halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImPerspektif -- 15 Şubat 2018; 23:41:57 >
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.