Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.447
Cevap
22
Favori
284.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Anne tarafinin ya ortalamasi 87, baba tarafinin 53.

Tipime bakinca ayni babama benziyorum. Genler ondan yani.

Bu durumda yas 35, kaldi 18 sene :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorix kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı durum var

• benim de 1850 lerden bu yana herkes ayni ilceden yahu

• spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Bu iş için hazır şablonlar yok mu böyle hem çok amatör olmuş hem de çok uğraştırmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: dolland82TR

ben de bugun öğlen başvurdum hocam halen bekliyorum bakalım

Hocam mail gelmiyor tekrar e devlet şifreniz ile girin direkt göreceksiniz :)

Hocam size neresi çıktı? :))

Malum ırktan çıkmadık şükür hocam☺️ Anne full kırşehirli baba Bursalı. Sizin?😌

Anne tarafı full + full Giresun, baba tarafı Manastır (Makedonya) göçmeni hocam. Aslen de İstanbullu çıktım, Fatih kölenliyiz. 1950 sonrası Kadıköy tarafına gelmişiz.

• Dün akşam 7 de talep oluşturdum. Hayatım da en çok merak ettiğim şeylerden biridir soy ağacım. Sabah kalkınca sms ile belgeniz hazırlanmıştır bilgisi geldi, o kadar sevindim sisteme girdim karşıma çıkan bu. Ben anlayamıyorum abi koca "Devlet" nasıl elinde olan bilgiyi vatandaşa ulaştırmakta bu kadar zorlanabilir? Yani ilk önce açtın bu sistemi anlık sonuç göstermeyi oluşan yoğunluk sebebiyle başaramadın bu kadar talep beklemiyordun felan hadi bir nebze anlarım da. Talep olarak aldığın şeyi 10 saat sonra gerekiyorsa 1-2 gün sonra hazırla ama hazırla abi, onu da beceremeyip komple hizmetin fişini çekmek kadar saçma bir karar olabilir mi?
  • kinay16 K kullanıcısına yanıt
    sanarsinki farklı bir sisteme girecek nufüs idaresi, aynı durum bendede var malesef, işine geleni seciyor sanırım yogunluk falan hikaye bence otomatik sistem atıyor kafasına göre nufüs idaresine gidin diye
  • bilgilerde eksiklikler var; hatta en son dönemde ölen; anne annemin annesi ne dair hiç kayıt yoktu...
    Girit- Resmo dan göçmüş Atalar...anne annemin babası da yunanistan kayalar...
    tuhaf bir duygu;bu arada Rahmetli Sümer Tilmaçla da 3.kuşak akrabalığımız var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostiki -- 16 Şubat 2018; 9:25:8 >
  • dijital sistemde 1800 den eski kayıt yok sanırım.
    ve erkek tarafından en eski dedesinin dedesi kaydına ulaşılıyor, kadın tarafında ise daha eski. sebebi savaş olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

1853 den beri ayni memleket aynı köy Çorum/

Sungurlu/

Ooo toprağam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün öğlen kayıt oluşturdum hala dönüş yok

• Dün sabah talep oluşturdum, üstünden 24 saat geçti ama hala sms gelmedi...

• kazuya58 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben dedemin babasını gördüm en fazla dedesi bile yok.

• Bizde niye çıkmıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • semavi7 kullanıcısına yanıt
    Dedemin desine ait kayıt yok ama köyde evi çarıkları kılıcı duruyor
    dedem kendinden önceki 6 kuşağı bize isim isim sayardı, 2 si hariç diğer dedelerimin mezarları belli.

bir şekilde arşivler ya kaybolmuş yada sisteme girmediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Far2Cry

Çarşamba hocam:) Sizin soyadınız profil isminizden anladığım kadarıyla Aktaş yanılmıyorsam:) Babannemin kızlık soyadı da Aktaş yani onun tarafı Aktaş.

Babamın dedesi de rizeden göçmen falan diyodu. Sabah e devlete girdim ama hala daha cevap gelmedi.

Siz anne tarafı Rize demişsiniz ama oradan gelin olarak mı gelmiş yoksa Terme ye göç mü etmişler? Anne tarafınıda gösteriyormu o belgede hocam?

sonradan gelin gelmiş annem istanbul da tanışıp evlenmişler samsunla tek bağlantısı babam .
  • 187 yıllık Sakaryalıyım, sürpriz yok. Garip bir isim bile yok. Soyadı değişmiş bir ara, ondaki mantığı çözemedim bir tek :)
  • ailenin hiçbirinde çıkmıyor.Nüfus müd. müracaat ediniz diyor..
  • 24 saate yakın bekle “Alt-ust soy bilgileriniz hazirlanmistir. e-Devlet Kapisindan kontrol edebilirsiniz.” Mesajı al yataktan fırla pc başına git sonuç en yakın nufus mudurluğune gidin cevabı al sizin ben.........
  • Baba tarafımdan sadece babamın annesi var.Sizde de böyle mi?
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.