Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: EkremVk Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.884
Cevap
51
Favori
335.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Iletişim bölümünde mail bulunmamakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Site yenilendiği için kapatmışlar sanırım, o zaman İstanbul bölge şefliğini arayın oradan da aynı hızda yardımcı olabilirler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iyi günler eca E.C.A Proteus Plus 23,3kW hermetik monometrik kombim mevcut ateşleme yapıyor ama alev almıyor ne gibi sorunlar olabilir.
  • Merhaba cihaz F4 ya da F5 hata kodu veriyor mu

• F4 HATA KODU VERİYOR
  • Evinize gaz geliyor ve Selenoid valf açık Elektrik voltajı 220 V geliyorsa elektronik kart ya da diferansiyel basınç şalteri arızalı olabilir

• teşekkürler servis çağırmak en mantıklısı
  • eca proteus ile ilgili bilgi istedim biyerden. Hermetiklerin üretimi durdugu için elimizde yok dediler. Üretilmeyecek mi artık?

• Merhaba.Kullandığım kombi ECA Confeo Plus ve kombi banyodaki musluk yarım açıldığında(kombi sıcak su için ateşleme yapmakla yapmamak arasında kaldığı anda) resimde yuvarlak içine aldığım kelepçenin bulunduğu yerden ufak ufak su damlatmakta.Musluk tam açıldığında herhangi bir damlatma yapmıyor en azından ben görmedim şu ana kadar.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Selam benim sorum genel olacak şimdi yaz geldi ve kombiye ihtiyaç kalmadı evimizde güneş enerjisi var ve onu kullanıyoruz sorum şu komni şu an devrede acaba şalteri indirsek mi?? Bir zararı olur mu?? Şimdiden teşekkür ederim

• arkadaşlar bir cevap veren yok mu acaba???
  • selam bir cevapppppp
  • Merhaba,

ECA Carola Kombim mevcut. Peteklerde sıcaklık normal bişekilde çalışıyor, Fakat su bir türü ısınmıyor. ( sadece çok hafif ılık oluyor) kombi üzerinde herhangi bir hata gözükmüyor. Kapatıp açtım. giriş çıkışlarıda kontrol ettim ama sonuç aynı..

Bi kaç yerden okudugum kadarıyla NTC sensörü olabilirmi acaba problem?

Teşekkürler..
  • AslanDrogba kullanıcısına yanıt
    Merhaba @AslanDrogba neden proteus arıyorsunuz özel bir sebebi var mı?

Kişisel tavsiyem illa eca istiyorsanız Proteus Blue modelini alabilirsiniz. Düz proteus modeline bulaşmayın hiç.

• Necros kullanıcısına yanıt
    Merhaba @Necros Cihazınız bypass borusundan su akıtıyor kelepçesi gevşemiş ya da oringleri zarar görmüş olabilir servis desteğinize ihtiyaç var kombinizin olduğu yerde sağ ve sol tarafında uygun boşluklar varsa yerinde müdahale edilebilir uygun boşluk yoksa sökülerek müdahale edilebilir.

• turgut reis T kullanıcısına yanıt
    Merhaba @Turgut reis sigortayı indirmek ya da kombiyi off konumuna almak aynı işlemdir asıl sormak istediğim olay güneş enerjisi sıcak su hattı ile kombi sıcak su çıkışı aynı yerlere mi bağlı?

• vampire181 kullanıcısına yanıt
    Merhaba @vampire 181 sıcak su açtığınız zaman petekler ısınıyor mu?

Sıcaklık sensörü
    3 yollu motor
    Tamir takımı
    Manifold
    Bazen de elektronik kart

Sizin Arızanız kendinizin çözebileceği bir arıza değil çünkü Calora Ve Proteus modellerin de bu arıza çok detaylı bir arıza dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba @vampire 181 sıcak su açtığınız zaman petekler ısınıyor mu?

Sıcaklık sensörü
    3 yollu motor
    Tamir takımı
    Manifold
    Bazen de elektronik kart

Sizin Arızanız kendinizin çözebileceği bir arıza değil çünkü Calora Ve Proteus modellerin de bu arıza çok detaylı bir arıza dır.
    2007 model eca calora kombimi Kış modundan yaz moduna çevirdiğimde petek ışığı sürekli yanıp sönüyor ve kombi kış modunda takılıyor tesisat devir daim devam ediyor ve kombi soğuduğunda petekleri ısıtmaya devam ediyor. Yaz modunda kombimi kapa aç yapsam dahi kombi kış gibi petekleri belli bir sıcaklığa ısıtıyor.

Ancak kış modunda kombiyi kapatınca tekrar açıp 1 dakika içinde yaz konumuna alırsam kombi yaz durumuna geçiyor. Sebeni nedir?

• Cihaz monotermik mi bitermik mi altında yer alan etiketin resmini atar mısınız?

• Aldığım evde eca confeo plus var eski sahibi hiç bakım yaptırmamış dün servis çağırdım bakım için servis ntc sensörü ve türbin değişmesi lazım dedi. 360 TL istedi işçilikle birlikte. Kombinin sorunu suyun geç ısınması ve çoğu zaman mutfakta sıcak su açtığımda suyu algilayamamasi. Yani suyu açıyorum ama alev yanmiyor. Bar 1.6 1.8 arası. Parçaları değiştirmek zor mudur? Kendim değiştirmek istiyorum da

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.