Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.884
Cevap
51
Favori
335.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin için elemanlar YouTube a video koymuşlar bakın:

https://www.youtube.com/watch?v=VF3zQ6GgT1U

https://www.eca.com.tr/yapi/bayi-servis/servisler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkostu E kullanıcısına yanıt
    Merhaba @erkostu kombinizin genleşme tankın da hava eksilmiş ya da tank yırtılmış olabilir kombinizin yıllık bakımını yaptırmadıysanız bakımını yaptırmanız gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam yetkili servis bakım ücretleri Yoğuşmalı kombi 160 TL Hermetik kombi ise 120 TL ama fiyatlar değişiklik gösterebilir.

İstanbul anadolu yakasında yaşıyorsanız bakım konusunda size yardımcı olabilirim.
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Sehir bursa.yarin yetkili servis ile irtibata gececegim.tank degisim ucreti ne kadardir peki.insallah havasi eksilmistir.kombi 9 yillik eca confeo plus kombi.

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    @erkostu Size tavsiyem 444 0 322 nolu E.C.A çağrı merkezi üzerinden servis talep etmeniz genleşme tankı delinme ihtimali çok düşük dürüst olmak gerekirse şimdiye kadar hiç değiştirmedim. Hava basılırsa sorununuz ortadan kalkar dilerseniz PM ile bana mesaj gönderin size telefon numaramı vereyim daha detaylı açıklama yaparım sizde bunun üstünden ilerlersiniz.
  • erdem_61500 E kullanıcısına yanıt
    peteleri kimyasalla temizletme. banyoda genelde alt seviyede tahliye ucu bırakırlar. ucu körtapa ile kapalı. onu açıp kombiye su bas ve bütün peteklerin vanasını aç temiz su akana kadar bunu tekrarla. ardından körtapayı kapatıp basıncı 1,5 bara sabitle ve ppeteklerin havasını al. peteklerin hepsinin tam ısınması için ise şu işlemi yapacaksın. bütün peteklerin giriş çıkış farketmez bir vanasını kapat. sonra kombiye en yakın peteğin vanasını suyun tıslama sesini duyana kadar yani çok çok az aç. ardından 2. yakın olan peteği . petekten yarım tur daha fazla aç bunu yakından uzağa şeklinde bütün peteklere yap. bunun nedeni bütün vanalar tam açık olunca kombi örneğin 50 dereceye ayarlı ise ve peteklerde paralel bağlı olduğundan en yakın petekten dönen sıcak su kombiye tüm sistemi ısıttığını zannettirerek ateşlemeyi bırakıp dinlenmeye geçiyor. böylece diğer petekler daha ısınmadan kombi sönüyor. yani mantık en yakın petek vanası en kısık en uzak petek en açık olacak...

• Eca mi.? daikin mi.?? Az önce eca önerip durdular filan daikin nasil.?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Favorim Demirdöküm Nitromix Di ama geçen gün Proteus Premix i görünce artık direkt olarak Premix diyorum daikin de servis kalitesi kötü ustalar klima ağırlıklı büyükşehirler haricinde bir ildeyseniz E. C.A alın derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tutuklu22 T kullanıcısına yanıt
    Aynı kombi yi kullanıyorum dubleks daire gayet yeterli 15 yıldır bir sorun yasamamistim bu sene pompası ses yaptığı için değiştirdim. Siz Xin sorun tesisatları olabilir peteklerde tıkanma yada pompası sorun olabilir . Wisman kombiletin tek sıkıntısı yedek parçası çok pahalı. Bunun dışında bir sorun yok

• tutuklu22 T kullanıcısına yanıt
    Aynı kombi yi kullanıyorum dubleks daire gayet yeterli 15 yıldır bir sorun yasamamistim bu sene pompası ses yaptığı için değiştirdim. Siz Xin sorun tesisatları olabilir peteklerde tıkanma yada pompası sorun olabilir . Wisman kombiletin tek sıkıntısı yedek parçası çok pahalı. Bunun dışında bir sorun yok

• ECA ya da BAYMAK kombi alacaktım, bulunduğum yer itibariyle araştırdığımda baymak ın yaşadığım yerde direkt servisi yok. O yüzden ECA alacağım ..kronos ile proteus mix arasında hangisini önerirsiniz, ya da başka bir eca modeli de olur. İnternetten alıp burada ayrı montaj yaptırsam astarı yüzünden pahalı mı olur, teşekkürler
  • Merhaba Kronos yarı yoğuşmalı Proteus premix ise tam yoğuşmalı Proteus Premixi öneririm E.C.A gerçekten bu kombi de uzmanlık göstermiş siz kendiniz satın alıp taktırırsanız daha ekonomik olur

Bu konuda cahil kalmışım biraz, kaçlığını neye göre alırken kara vereceğiz internetten
  • Bunun en temiz çözümü bir tane doğalgaz firmasını evinize davet edip m2 ve radyatör metrajlarına göre kapasite hesabı yaptırmak 120 m2 kadar proteus premix 24hm yeterli gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Bunun en temiz çözümü bir tane doğalgaz firmasını evinize davet edip m2 ve radyatör metrajlarına göre kapasite hesabı yaptırmak 120 m2 kadar proteus premix 24hm yeterli gelir
    teşekkürler
  • Soru : ECA ne zaman kendi parçasını üretip kombi yapacak.
    Dışardan mal toplayıp burada vidalama yapınca yerli olmuyor.
    Ben yanıldım diyelim, kombinin içindeki hangi parçalar %100 yerli.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Merhaba @Saint Ralph E.C.A değil hiç bir marka kendi parçasını üretmiyor E.C.A da tek fark ÖzAysan isimli firmadan genleşme tankı satın alıyor ama o tankta kullanılan sac ve membran yerli mi ona bir şey diyemem

E.C.A doldurma musluğu-kartuş türbin-ntc bu üç parçayı kendisi üretiyor diye biliyorum.

sektöre baktığımız zaman Alman ve İtalyan tarzlarının çok fazla olduğu net bir şekilde görülmekte mesela scot teknolojisi alman teknolojisi bizim hatamız AR-GE ye yeterli kaynağı ayırmamak çok fazla mühendisimiz var yanlış hatırlamıyorsam sayı 500 bin seviyesindeydi hatam varsa düzeltilsin lütfen ama bu 500 bin kişiden kaç tanesi bir yanma teknolojisi için düşünmüştür buda ayrı bir mesele değil mi? Demirdöküm koç grubunda iken elektronik kartlarını rota elektrik isimli bir firmaya yaptırıyordu bakın aşağıda hangi parça hangi ülkenin menşeine ait ben yazayım sizde yorumlayın.

pompa WİLO:ALMAN
    emniyet sensörleri CETE:İTALYAN
    eşanjör ZİLMET:İTALYAN
    genleşme tankı CIMM:İTALYAN
    genleşme tankı ÖZAYSAN:TÜRK
    manometre,termomanometre,gaz valfi PAKKENS:ALMAN
    emniyet parçaları HUBA CONTROL:ALMAN
    pompa GRUNDFOS:DANİMARKA
    gaz valfi ve ateşleme grubu SİT GRUP:İTALYAN
    elektronik kart ve ateşleme grubu HONEYWELL:AMERİKAN
    ateşleme grubu ETNA:İTALYAN
    salyangoz fan FAN FİME:İTALYAN

• Merhaba ASE hatasi veriyor kambi Proteus Premix

Birde ilk kışı bu bakımları nasıl olmalı

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Merhaba kombinizin yıllık bakım süresi gelmiş Ase hata kodu bakım zamanını belirten hata kodudur kombi çalışmasına bir zararı olmaz bu kodun

Kombiyi Taktirali 7 ay oldu.. sadece bu kış çalıştı nasıl yıllık bakımı gelmiş olabilirki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-Origin-!! -- 12 Nisan 2019; 23:37:38 >
  • Eğer süre bu kadar kısıtlı ise emarservis.com.tr adresinin iletişim bölümünden bir mail gönderin ona göre kombinize gerekli kontrol sağlanır

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.