Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.883
Cevap
51
Favori
334.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makul ücret elinizden geliyorsa yapabilirsiniz yeterli malzemenin takım anaktarlar varsa olur ama unutmayın bu iş su tesısatına benzemez. Elektrik tesısatına da benzemez. Gaz tesısatına benzemez birbirine düşman 3 sey bir arada. Gaz su elektırık birinde sıkıntı olsa sonuç çok agır olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zwe 24-1 kdp kombim var.ECA marka. eski kombi.
    Kombi sıcak suda iken musluğu açınca bir süre sonra
    gaz alarmı ötüyor ve koku oluyor. Kaloriferde çalışırken böyle bir sorun yok.bu problemi (belki 5-6 sene önce) öncede yaşadım.
    İgdaşı çağırmıştım gaz kaçağı kontrolu yaptılar. Baca açık. Zaten kış boyunca kalorifer gece gündüz çalıştı.
    https://forum.donanimhaber.com/eca-zwe-24-1-kdp-kombi-sicak-su-sorunu--88675177
    Buradaki konuyada mesaj atmıştım.

• eloko E kullanıcısına yanıt
    Buradaki sıkıntı kombi gaz gırısıne kadar sorun yok kombı çalişinca gaz valfi gazı acıyor. Sıcak suda maksimum acınca valf cıkısın da bir ek var burulör enjeksıyonlarına giden boru Eki burada klıngırık conta var ilk burayı kontrol etmek gerek buradan ilerısı buluröl içi orada yanma olacagı ıçın oradan gaz cıkısı olamayacaktır fan oradan ha ayı dışarı atar şimdilik bu kadar söyleye bıldırım sızin mudahale etmenizi tavsiye etmiyorum

•  E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim

cevap için teşekkür.
    bu conta resimde işaretlediğim yerdeki büyük somunun içinde mi..
    gaz valfinin herangi bir yerinden sızdırma yapıyor olabilir mi..
    bir de neden kaloriferde iken yapmıyor. yani kalorifer çalışırkende yanma odası harlama yapıyor ara ara kalorifer suyunu sıcak tutmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 20 Mayıs 2019; 20:20:39 >
  • eloko E kullanıcısına yanıt
    Resimden tam anlasılmıyor bu kombi ve içindeki malzemeleri ilk kez goruyor um . Fakat buradan baklınca resme. Sızden sunu denemenizi isteyeceğim. Kombi in yanında bekle bırısi sıcak suyu acsın ilk fan çalışacak atesleme sesi ile bırlikte gaz acılacak bu asamada alev olusacak alev olusmadan mı gaz kokusu geliyor bunu bir dene bakalım

• Sıcak musluğu açılıyor..kombi hemen harlı bir şekilde yanmaya başlıyor. yaklaşık 1 dakika sonra alarm ötüyor.demekki daha önce gaz çıkıyor ki alarm bunu algılıyor biraz geç olarak.
    ama tam olarak o şekilde denemedim.bir ara ona bakarım şimdi kapalı kombi.
  • Benim son mesajım sorunuzunda cevabı oldu galiba.yani bir süre sonra alarm ötüyor.
    Yanma odasındaki enjeksiyonları temizlemem gerekir mi.bu kombide bir kere usta temizlemişti.
    bunun için sanırım o işaretlediğim yerdeki büyük somunu gevşetip çıkarmam gerek.
    klingrik conta denen conta bunun içinde galiba.
    bunun için büyük ingiliz anahtarı almıştım ama sonra denemedim.gövdesi döküm sanırım bunların.çatlatırım falan diye dokunmadım.
  • Yanma olduktan sonra burulör den gaz dısarı çıkması söz konusu olamaz. Benım tek düşündüğüm alev olusmadan önce dısarı gaz sızması . Bir diğer konu ise bürülörün altındaki ellerde bir kacak oldugu. Buradan kesin birşey söylemek imkansiz. Kesinlikle yetkili bir servis elemani çagırın kombi deki en tehlikeli konu burası gaz baglantılarını acmanızı tavsiye etmiyorum

• https://dosya.co/6c653mlbx2u6/ZWE_24.pdf.html
    "Alev oluşmadan önce gaz sızması" sözünü anlayamıyorum.
    Şimdi mutfaktaki musluk(kombi yanındaki) veya banyo musluğu olsun, açar açmaz kombi harlı çalışıyor.Kaloriferde çalışırken koku, alarm çalması falan olmadı(musluklar kullanılsa dahi..)
    Ama musluğu az açarsam ilk başta yanma odasında yanma olmuyor ama bir süre sonra su akıtıldığı için doğal olarak kombi bunu hissedip yanmaya başlayacak.(bunu mu kasdediyorsunuz)
    Bu da musluğu az yada çok açmaya bağlı değişecek.
    yukarıdaki dosyada bağlantı şekli ve açıklama var.
    ayrıca kombide fan yok galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 26 Mayıs 2019; 9:53:42 >
  • Gaz acılınca aynı anda atesleme yapması lazım alevın olusması için. Gaz acılıpta atesleme yapmıyorsa yada yetersiz olup alev gec olusuyor sa bu durumda gaz sıza bılır belkide fan dısarı atarken baca eklerinde bir sorun var. Siz kombi de fanın olup olmadığını bile bilmiyorsunuz. Lütfen kurcalamayın yetkili birini cagırın

• ..yok hocam kurcalamıyorum..anlamaya çalışıyorum.fan varmı bu kombide?

• Hocam aniden bu hatayı aldık. Çözüm nedir ne kadar fiyat tutmalı? Reset falan kurtarmadı da
     E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim

• Gazı kontrol et reset olmadı ise şaeterı kapat bıraz bekle tekrar ac bu hata calısırken vermesi lazım reseti denemelisin resete basılı tut biraz. Tekrar calışıp aynı hatayı verırsen fan prosestat ıyonızasyon ve kart üzerinde düşünülür

• 58 mustafa 5 kullanıcısına yanıt
    Gaz var reset vs hepsini yaptık malesef olmadı, usta gelecek eve de maliyet ortalama ne olhr

• En az 150 ister. 400 e kadar gıdebılır. Guvendıgınız durust bir esnaf bulun. Belki bir bakım gerekiyordur. Temizlik yeterli olur prosestat fan iyonizasyondan ve karttan olabilecek bir arıza hangısı oldugu u buradan söylemek zor biraz.

• Lego95 kullanıcısına yanıt
    anlıyorsanız takıp sokme işinden ilk prosestat sok bir bak diyeceğim ama hiç kombi actınızmı

• Merhaba. Eca proteus plus kombi su basıncı 1,1 e düştü. F7 yandı 3-5 Saniye sürüp çalıştı. Tekrar tekrar aynı yaptı. Şu bastım basınç 1,5 oldu yine aynı. Basıncı 2,5 a kadar çeşitli kademelerde denedim yine aynı. Petekten su boşaltım basınci 1 in altına düşürdüm tekrar su bastım hem kalorifrde hem de sıcak su da yine aynı 3- 5 saniye çalışıp f7 arızası veriyor. Peteklerdeki su temiz. Kombinin altındaki mavi musluğu açtım oradan biraz kirli su geldi. Buyıl usta çağırmaktan bıktım. Yardımcı olursanız sevinirim.

• İlk olarak kombi in su basıncı duşuk hata kodu gördüğünüz. Eger su basıncı normal ise bu durumda ya su seviyesi göstergesi arızalı yada basınç sensörü arızalı dır. İkiside saglam ise kart arızalı dır. Siz ilk olarak yukarıda yazdıklarınızın dogru oldugundan tam olarak emın olun.. Mesela kombı de subasıncında iniş çıkış oluyor mu mesela 1 in altına düşüyormu

• İyi günler. Yazdıklarım tamamen doğru. Basınçta yükselme ve alçalma olmuyor. Sadece F7 ye geçerken basınç ibresi hafifçe titreme yapıyor takılır gibi. Bazen çalışma süresi 15-20 saniye sürüyor. Kombinin elektriğini kestim - açtım yine aynı. Teşekkür ederim ilginize.

• Sorunlar yukarıda yazdığım gibidir kombi de bilmeyen birinin mudahale etmesini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Unutmayın su elektrik gaz bir arada. Bu yuzden çok tehlikeli işler sınıfına girer.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.