Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.883
Cevap
51
Favori
335.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba Çınardalı Alçak basınç switchi, switch kablosu, kablo soketi ya da kartınız arızalı cihazın manometresi sadece siz basıncı görebilin diye var cihazın kartı su basıncını alçak basınç switchi ile ölçümlüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ECA hermetik şofbenim var. Suyu açıyoruz ısıtmıyor, hiçbir tepki yok baca fanı dahi çalışmıyor ekranda arıza uyarısı da yok. Birkaç sefer resetledim fişi söküp bir müddet bekledim o şekilde çalışır hale geldi. 2 seferdir aynı şey oluyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
  • Akış sarteri yada türbin. Tabi elektrik ve kart arızalı deyılse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58 mustafa

Akış sarteri yada türbin. Tabi elektrik ve kart arızalı deyılse
    Bana yazdınız sanırım. Umarım sadece şalter veya türbindendir. Bir daha tekrarlarsa servis çağıracağım.
  • Bazan takıla bilir devam ederse turbın ise kanatları kırılmış olabılır birde bazan ufak parcalar gelir suda ondan takıla bilir

• Confeo premix s 35 modelini kullanıyorum. Sıcak suyu ya hiç vermiyor ya da ılık veriyor. Sıcak suyu açınca Petekler ısınıyor. Üç yollu vana motoru sağlam. Üç yollu vana tamir kiti bulamadım internetten. Bi yerden istedim gelen uyumlu değildi. Nerden bulabilirim? Servis 300 lira istedi. Satış yapan arkadaşlar ya da daha önce aynı sıkıntıyı yaşayanlar yardımcı olabilir mi?

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirmahmuttuncer -- 19 Haziran 2019; 14:4:33 >

• Neredesiniz ben bir bakim

• 58 mustafa 5 kullanıcısına yanıt
    Vanda 😬

• İstanbul olsaidi bir bakardık yedek parca var bir kaç model

• mirmahmuttuncer M kullanıcısına yanıt
    Baymak luna 3 ile aynı

Teşekkür ederim

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar,

ECA SCOT kombim var 2 yıl oldu alalı.Yaz mevsimine girince yapmamız gereken bir önlem var mı? Mesela sürekli su basıncı olmasının bir zararı var mı?Peteklerden biraz su tahliye edip basıncı düşürşek mi?

Özet olarak kombiyi korumak ve daha uzun ömürlü kullanmak için yaza girince yapılması gereken detaylar var mı?

ustam bir konuda fikrinizi alabilir iyim. Akış turbin i. Dakıka da kac devir dönerse talep alır ortalama. Bir fikriniz varmı

her kombinin kendi katoloğunda fabrika çıkış olarak kaç litre/dakika devreye girdiği yazar. yeni çıkan çoğu kombinin bu parametre ayarlarına müdahale edilebilir ama turkçeye çevrilmiş bi döküman bulmak zordur. turkiyede bilgi paylaşımı yoktur devlet sırrıdır. ama avrupada satılan çoğu kombinin avrupa dillerinde hemen her ayarına müdahale gösteren döküman vardır. o yüzden avrupa dillerinden googlenin tarzanca çevirisinden birazda tecrübe ile ihtiyaç varsa müdahale edilecek bilgiler vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

her kombinin kendi katoloğunda fabrika çıkış olarak kaç litre/dakika devreye girdiği yazar. yeni çıkan çoğu kombinin bu parametre ayarlarına müdahale edilebilir ama turkçeye çevrilmiş bi döküman bulmak zordur. turkiyede bilgi paylaşımı yoktur devlet sırrıdır. ama avrupada satılan çoğu kombinin avrupa dillerinde hemen her ayarına müdahale gösteren döküman vardır. o yüzden avrupa dillerinden googlenin tarzanca çevirisinden birazda tecrübe ile ihtiyaç varsa müdahale edilecek bilgiler vardır.
    özellikle bosch/buderus viessman ariston gibi markaların bazı arıza kodları turkçe olarak bulunmaz. yetkili servisler için saklanmış sanki. ama avrupa dillerinden bulunabilir.
    Usta mudahale için düşünmüyorum ortalama dakikada 3 litre akarsa talep alır. Ben bu durumda turbin kac kez dönıyor onu merak ediyorum

Onunla ilgili tam bi rakam söylemek zor. Turbine göre değişir

• Eca scot kombi kullanıyorum 2 yıldır. Bu yaz sürekli basınç düşmesi yaşıyorum. Er21 hatası veriyor. 4 gün önce 1,7 ye getirmiştim, bugün yine aynı hatayı vermiş bu sefer 0,6 olmuş basınç. Sürekli sıcak su kullanılıyor. Kalorifer devrede değil. Normal mi acaba? Herhangi bir tadilat falan yapılmadı.

• İlk olarak kombiye bak herhangi biryerde su damlası varmı . Yoksa eger gerisi tesisatta kacak var vanaları kontrol et eger kombi de ise çalışırken su buharlasır göre mezsın yaz oldugu na göre petek tesısatına kombi den ayır öyle kullan en azından sorun Tesısat tamı kombi demi kesın anlarsınız

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.