Binbaşı
30 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 82 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar Siemens altta dondurucu olan modelli buzdolabım var mutfak dolaplarını yaptırdım buzdolabini mevcut yerinden değiştirdim. Kapı yönü değişim videolarına baktığımda üst kapağın orda iki tarafta soket olduğunu iki tarafta da ekran paneli kablosu olduğunu söylediler. Fakat baktığımda sağ tarafta soket var yani fabrika çıkışında ama sol tarafta kablo ve soket yok gözüküyor. Bunun değişimi nasıl olacak?

Ermeni’ler “katledildik” diyebiliyor. Rumlar “topraklarımızdan sürüldük” diyebiliyor. Ancak Türk gururu “Araplar bizi katletti, zorla müslümanlığı dayattı” diyemez. Talkan ve Curcan katliamlarını neden kimse konuşmuyor. Türklerin İslamiyeti kabul edişi bazı kitaplarda şu şekilde anlatılır. " Türkler Çinlilerle savaştayken Araplar Türklere yardıma gelir. Daha sonradan Araplar ile ilişkilerimiz gelişir ve İslamiyeti kabul ederiz." Sizce bu doğru mu? Amerika ile ilişkilerimiz iyi diye onların dinine mi geçmemiz lazım? Ya da bize saldırınca din mi değiştirmeliyiz?

Talkan Katliamı‘nda 100.000 Türk katledilmiştir, bunun yanında 50.000 ‘den fazla türk köle ve cariye olarak pazarlarda satışmıştır. Bu katliam, İslam’ın barış dini olduğunu yeterince kanıtlamış, ayağı kayıp yanlışlıkla arap kılıçlarının üstüne düşen arkadaşlar da olmuş ama dersini iyi alanlar akın akın islamiyet ile şereflenmiştir. Hz. Muhammed’in ölümüyle birlikte insanlığın iktidar hırsı İslam dininde de ortaya çıktı. Mezhep ayrımcılığını kesinlikle reddeden İslam dininin iktidar çatışmaları sebeple mezheplere ayrılması tamamen Arapların eseridir.

Not: amacım merakımı gidermektir. Link verilen sitelerle herhangi bir bağım yoktur.

http://www.bilimislam.com/turk-soykirimi-talkan-ve-curcan-katliami/
https://eksisozluk.com/talkan-katliami--2249546
https://eksisozluk.com/curcan-katliami--2571928
Bugün yol üstü evime yakın (beylikdüzü İstanbul) Bime uğradım kasadaki personel harici kimsede maske eldiven yoktu. Bi kişide vardı oNda da çenesinin altında duruyordu. Elleri de eldivensizdi. Bu hastalık yüzünden çok tedirgin oluyorum. Küçük çocuğum var. etrafımda pozitif vaka çok duyuyorum. 2 ay önce arkadaşım vasıtasıyla tanıştığım adamda çıkmış. 1 ay önce işyerinden ayrılan iş güvenliği uzmanında çıkmış. Eski komşumda çıkmış. Bu yüzden bu personeli şikayet etmek istiyorum. Sırf bunu gördüğüm için çıktım marketten daha da gitmem o şubeye.
İlgili resim bu

Bimi nereye şikayet edebilirim?
Şuan 2015 model renault clio 1.5 dci aracım var fakat küçük geliyor hem bagaj hem iç hacim. Çocuğun eşyalarını koyunca bagajda bize yer kalmıyor açıkçası. Sık seyahat ettiğimiz için bize hem bagaj açısından rahat ettirecek Araç arıyorum. Mpv tarzı dizel olursa daha iyi olur olmazsa da benzinli tüp için uygun araç bakıyorum. 500L hoşuma gitti ama çevremde kullanan olmadığı için sadece dıştan görüntü olarak değerlendiriyorum.
Arkadaşlar merhaba. Şuanki aracım (2015 clio) küçük gelmeye başladı aile genisledi. Dizel ve ekonomik yakıtlı bir SUV crossover arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Aklımda c4 cactus duster veya suzuki s cross var. Kullanan varsa bunları da yorumlayabilir mi
Ucuz yollu ve iş görür oto süpürgesi var mıdır arkadaşlar sinbo Piranha çok dandik geldi gözüme fakir var gözümde deneyen kullanan var mıdır?
Herkese merhaba. Aracımı sattım. Yeni araç arayışındayım ve bebek bekliyorum. Dolayısıyla geniş bir araç bakıyorum dizel 2010 model üstü az yakan masrafsız araç bakıyorum.
Aklımda olanlar
Dacia Sandero stepway
Clio 4 sportourer
Dacia duster (tip ve tarzını sevdiğim için)
Jetta (2008 model var bunlarda)

Varsa başka alternatifleriniz onları da sizden duymak isterim
Herkese merhaba.
2012 model fiat linea 1.6 multijet motor aracım var 130 binde aldım 165 binde suan aracım bir buçuk senedir biniyorum aracıma. İş yerim ile evim arasında toplu taşıma tercih edemiyorum 7 km yolu iki kez minibüsle gitmek zorundayım. Ortalama 45 dakkada ise varabiliyorum toplu taşıma ile. 12 dk da araçla gidiyorum. Hergün ise arabayla gidip geliyorum yani

Fakat şöyle bir problem var aracım şehir içi araç değil. 7,6 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi var. Sırf bundan ötürü aracımı değiştirmek mantıklı mı? Aracımı ağırlıklı olarak şehir içi kullanıyorum. 100 TL motorin alıyorum 200-210 km anca gidiyorum. Bana yakıt 6-7 gün anca yetiyor.
Istanbul Ataşehir den erzincana gideceğim bu gece. Gece 3 gibi çıkmayı düşünüyorum en azından bolu civarında hafif bi kahvaltı yaparım. Yandex 11 saat gösteriyor hiç acelem yok yavaş yavaş gitmeyi düşünüyorum Anadolu otobanini kullanicam yol açıksa tuzla civarında otobana bağlanmak mi mantıklı Yoksa en baştan Samandıra giselerden bağlanıp geredeye kadar sorunsuz gitmek mi mantıklı 3 saatte bir mola vermeyi düşünüyorum. Enerji icecegi termos götürüp kahve falan yaparım diye düşündüm
Herkese merhaba
2013 model lpg li (lpg takılalı 8 ay olmuş) accent blue bir araç buldum araç sahibi ev alacağı için satacakmış araca ben baktım herhangi bir yamuk görmedim ustaya da gosterecem fakat şöyle bir durum var. Ben hayatımda hiç lpg li araç kullanmadım. Bu araç nasıldır? Lpg performansı nasıldır? Lpg ile yakıtı nasıldır? Senede 14 bin km üstü yapıyorum. Yakıtta beni üzer mi? Arızaya meyilli midir?
Hakkında
Meslek: İnşaat Mühendisi
Forum İmzası:
İnşaat Mühendisi

Atatürkçü Düşünce Topluluğu
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
TV
Samsung
Tablet
ainol novo
Notebook
Samsung
GPS, Navigasyon
Piranha
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.843
İkinci El Bölümü Mesajları: 54
Konularının görüntülenme sayısı: 206.926 (Bu ay: 219)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 312 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.