Şimdi Ara

Dünyada ilk: Koronavirüs, kanseri taklit etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
9.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 89
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Programming Guru (32 mesaj) Huseyin-ZST (18 mesaj) vonderplanitz (14 mesaj) pskillercheto (6 mesaj) ugah6aiw (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (80 mesaj) Mobil (46 mesaj) Mini (19 mesaj) (8 mesaj) (3 mesaj) (8 mesaj) (10 mesaj)
  • @
43 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Dünyada ilk: Koronavirüs, kanseri taklit etti
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    349 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kahramanmaraş'ta yaşayan N.T.'nin göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastane çekilen tomografi sonucunda sağ akciğerinde 4 cm çapında bir tümör tespit edildi. Yapılan ileri tetkikler sonucunda N.T.'ye akciğer kanseri teşhisi konuldu ve ameliyat kararı verildi. Daha sonrasında ise Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata girmeden önce yapılan Covid-19 testinde N.T. pozitif çıktı ve ameliyat ertelendi. 

Covid-19, akciğer kanserini taklit etti

Koronavirüs tedavisinin ertesinde ise testi negatif çıktı ve Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Kozanlı, tedavi sonrası tekrar bir tomografi istedi. Ancak bu defa tümörün kaybolduğu görüldü. Kozanlı, yaptığı açıklamada hastada koronavirüsün tümörü taklit ettiğini gördüklerini söyledi. 

Ayrıca Bkz.Japonya'da ağır Covid-19 vakaları yüzünden hastanelerde yer kalmadı

Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Kozanlı

Başka bir örneği yok

2 yıldır dünyayı tesiri altına alan koronavirüsün ilk defa bu şekilde akciğer tümörünü taklit ettiği görüldü. Hem Türkiye'de hem diğer ülkelerde böyle bir vakanın olup olmadığını araştırdığını söyleyen Kozanlı, bunun dünya tıp literatüründe ilk defa gerçekleştiğini ifade ediyor. 

Kaynak:https://www.dha.com.tr/saglikyasam/dunya-tip-literaturunde-bir-ilk-covid19-akciger-kanserini-taklit-etti/haber-1848019

• Tumoru taklit etti derken?

virus orada yogunlastigi icin asiri bir kristallenme olmus. bir kutle gibi gorunmesi normal. kanseri taklit etmesi icin kanser gibi davranmasi gerekli degil mi? nasil haber bu?

DISTURBED kullanıcısına yanıt
    DISTURBED demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: DISTURBED

Kimlere emanetiz ya. görüldüğü gibi covid19 bir noktada birikmiş ama bizim doktorlar işi magazine vuruyor.

acaba `turbanli bacim kesfetti` demek icin mi yapilmis haber? anlayamadim acikcasi.

Testi negatif çıksa boşa ameliyat edeceklerdi adamı demek :) neyse yine şanslıymış. Bir de haber yapmışlar sanki bilerek bulmuşlar.
  • Teğmen
    219 Mesaj

Tumoru taklit etti derken?

virus orada yogunlastigi icin asiri bir kristallenme olmus. bir kutle gibi gorunmesi normal. kanseri taklit etmesi icin kanser gibi davranmasi gerekli degil mi? nasil haber bu?

• Yarbay
    2381 Mesaj

Kimlere emanetiz ya. görüldüğü gibi covid19 bir noktada birikmiş ama bizim doktorlar işi magazine vuruyor.
    pskillercheto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    390 Mesaj
    Fark edildiğini anlayan corona ertesi gün kayıplara karıştı :D
  • Teğmen
    219 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DISTURBED

acaba `turbanli bacim kesfetti` demek icin mi yapilmis haber? anlayamadim acikcasi.

• General
    9823 Mesaj
    Çok geyik bir haber bu gerçekten nedense çok basında filanda ilgi gördü.
  • Yüzbaşı
    457 Mesaj
    Zorona: Eyvah beni fark ettiler hemen buradan tüymem lazım

😂😂😂😂
    |
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Elma dersem çık, armut dersem çıkma :D
    |
    |
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    Bu konuda da herkes her bku biliyo
    |
    |
  • Yüzbaşı
    715 Mesaj

gercek bir bilim kadını         

https://store.donanimhaber.com/b5/11/9c/b5119c6637290da68d742c66af58e774.jpg
    |
    |

• Yüzbaşı
    715 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pskillercheto

Alıntıları Göster

türban mürban bilim kadını sonucta.. türbana değil bilime bak.. bunun ayakkabısından su icerim.. o su arabistan topragının zemzemi gibi sevab yazar Allah'ın izniyle.. ma$allah sübhanallah..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 13 Eylül 2021; 20:2:18 >
  • Yüzbaşı
    715 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pskillercheto

Tumoru taklit etti derken?

kütle değil kitle diyorlar ona hocam.. kütle dediğin $ey fizikle alakalı kitle dediğin $ey tıpla alakalı.. tümör yani kanser pıtırcığına veya mutlaka kanser olması gerekmez ama $üpheli bir sey vardır i$te bunlara tıpta kitle deniyor.. kitle tespit edildi falan gibi.. saygılar sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 13 Eylül 2021; 20:24:58 >
  • Yüzbaşı
    846 Mesaj
    Abi laf etmek istemiyorum ama o hiç bir tümöre/kitleye benzemiyor. Daha çok kavite (boşluk) gibi ya..
    |
    |
  • Yarbay
    5971 Mesaj
    Haberdeki görselde kırmızı daire içerisindeki siyah nokta korpnaviris yada kanser hücreleri değil. Korona testi negatif çıktıktan sonra oluşan kısım. Haberde açıklamasını göremedim.
    |
    |
  • Yarbay
    3873 Mesaj
    hass........... oradan derim :))
    |
    |
  • Teğmen
    101 Mesaj
    Yanlış teşhis demiyolarda hebele hübele diyolar
  • Yarbay
    3471 Mesaj
    Testi negatif çıksa boşa ameliyat edeceklerdi adamı demek :) neyse yine şanslıymış. Bir de haber yapmışlar sanki bilerek bulmuşlar.
  • Yarbay
    2223 Mesaj

Kesinlikle virüs bölgede yoğun tutulumda.

Bu arada onkoloji servisinden tedavi gören bazı kanser hastalarının Covid sonrası tümörlerinde küçülme görülmüştü. Yanlış hatırlamıyorsam bazı yayınlarda yapıldı bu konu hakkında, Covid'in oluşturduğu bağışıklık kanserle olan savaşı tetikleyebiliyor.
    |
    |
  • Yarbay
    2323 Mesaj

Allah düzgün akıllı ve kaprisli olmuyan doktorlara denk getirsin. Yakın dost ve akrabalarım doktor ve prof olmasına rağmen bunu söylüyorum.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.