Şimdi Ara

dsg için aldığım önlem (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
11.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birşeyler yazasım gelmişti ama "vw kullanan adamlar bu ciğerci kedilerini kaale alıp forumda yazmaz" yazınızı okuyunca vazgeçtim, doğru tespit. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cji

birşeyler yazasım gelmişti ama "vw kullanan adamlar bu ciğerci kedilerini kaale alıp forumda yazmaz" yazınızı okuyunca vazgeçtim, doğru tespit. :)
    Valla kardeşim sıfır qq ye biniyorum kredisiz aldım param yetseydi tiguan alırdım (arabanın %90 parasını kredi çekip alacak cıbırlardan değilim)hatta golf8 i beklerdim forumdaki vw düşmanlığının tek nedeni kedi ciğer ilişkisi bukadar net dsg bozulmuyormu bozuluyor ama burda herkesin komşusunun amcasının damadının yada arkaşadaşının dsgsi bozulur derdi bu karnı yarı açları gerer vallahi anlamadım gitti dsgsi olmayan dsgsi olandan daha dertli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 21 Ocak 2020; 19:53:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cemsch C kullanıcısına yanıt
    3.0 tdi amarok araç vardı yakın dostumda 0 aldı 7 bin km de iken şanzımanı garantiden değişti...

Ancak golf 7 aracım vardı şuanda passat var iki araçta dsg şanzıman idi kalkışlar tork konvertörlü araç gibi değil tabi ama ani tepkilere karşı davranışları da tork kon. Şanzımanlardan çok daha hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 21 Ocak 2020; 19:13:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotaFerrari

Sorun çift kavrama da değil Vagboy. Milyon km devirenler var. Bugatti DSG failure diye bir şey duydun mu sen? Hayır. Sorun şu: Bu kadar hassas ve dağılması kesin olan bir şanzımanın hala tercih edilmesi ve satılması
    Vagboy oldugumdan degil de sizin bu cahil tavirlarinizdan su sanzimani savuyo gozukuyorum ya. Amarokta neden dsg yok demissin anlatmisim. Ustune dsg cok kirilgan hala kullaniliyor demissin yanlis ve dayanaginda yok.

Yolda kaldi dedigin aracin hatasi ne kimin araci neden yolda kair onu konus. Bizim maniel a4 de 2 kere kavrama bitirip yolda kadi 250bin km kullanimda. Abi vag grup duz vitesler kirilgan yeaaa diye umarsizca salliyo muyuz?

2013’ten beri ilk 5-10k km’de fabrikasyon hatalar yuzunden yolda kalanlar haric yolda kalan dsg’lerin %90-95’i kavrama bitirdigindendir. Altinda ne oldugunu bilmeyen tayfa da benim araba sanziman kirdi der oturur distributorun kucagina. Kavrama, cift kavramali sanzimanlarin hepsinde sarf malzemedir. Kavramasi degismeden hic bi cift kavramali sanziman milyon km donmez, yok oyle bi sey cikar onu aklindan.

Ayrica dsg problemli yea demek nedir? Dsgnin kusurlu sayilabilicek bi turevi var. Cahil cahil yorum yazmayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Üzgünüm dostum daha yazım kurallarını bilmeyenlerden akıl almıyorum.
  • DSG sorunsuz değildir, sorun çıkarma olasılığı yüksek olan bir parça olduğunu artık herkes biliyor VAGçılar hariç.

Mevzu şu ki, DSG sorunlu olduğu kadar kullanımda da çok iyi bir şanzıman.

Elin almanı, dsgsi bozulacak diye düşünmüyor çünkü Almanya’da adam, hakkını arar alır. Alman DSG’nin keyfini de sürer, bozulursa hakkını da alır rahattır yani. Biz de öyle değil, bir bozuluyor, 20-30 bin lira konuşulmaya başlanıyor.

DSG aldıysanız, sorun çıkarma olasılığının yüksek olduğunu ve iyi bir şanzımana sahip olduğunuzu bilerek alın.

Sorunsuz diyenlere de aldırış etmeyin, tamamen şans meselesi. Bugün buraya ZF yazsam, Aisin yazsam kaçınız “ooofff çok sorunlu” dersiniz ya da ZF sorunlu diye yorum alırsınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: pilotaFerrari

Üzgünüm dostum daha yazım kurallarını bilmeyenlerden akıl almıyorum.
    Cevap veremeyip ezilince böyle kaçarsın aslan parçası 😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dsg piyasada fazla olduğundan arttık dışarda uyguna yaptırmanız mümkün.3 bine debraj balatasi var. manuel araçların debraji bile 2 bine yaklaştı. Tabi millet balatayi bitirip kullanmaya devam ediyor sonra hepten dağılıyor. Bugün reno ve fordun çift kavramalarida ayni sorunları veriyor. Titreme vesayre kalibre ettiriyosunuz ikide bir. Bozuluncada daha uygun değil. Artıları eksileri tartışılır. Şehir içi dur kalk konforu zayıf. diğer türlü bi şikayetim yok.

• dsg için alınabilecek en iyi önlem kalkışlarda gaza dokunarak kalkmaktır. dsg yi çok dur kalk yapmak ve hızlı kalkışlar bitirir.
  • DSG sürüş hissiyatı ve konfor olarak güzel şanzıman vites atarken hissetirmiyor yağ gibi akıyor.
    Şu da vardır ki kavramanın değişmesi DSG'nin bozulduğu manasına gelmez manuel vitesteki baskı balata değişimi gibi düşünebiliriz. DSG'nin bozulmasının bir diğer nedeni de eski Broadway Tofaş vb. gibi araç kullanıcılarının şanzımanı hor kullanması araç tam durmadan vites atmak gibi şu an bile manuel kullanıcıları çoğu öyle yapıyor otomatik viteslerde bile yapan var hala. Mekatronik olayına bir şey diyemem elektronikte hiçbir şeyin garantisi yok.
  • Bilmiyorsun sus lütfen, olay çift kavramaların araziye uygun olmaması kaynaklı. Isınma problemi var.

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Ben sana cevap verememek

Ulan seni IQ ile döverim sen kimsin lan?

• Direk
    Servise
    Götür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic -- 21 Ocak 2020; 22:12:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Durumu şöyle özetleyim
    Öncelikle hiç dsg araç almak nasip olmadı bana ama çok kullandım verdiği zevk hiçbir viteste yok yanına yaklaşamaz, golfte 110 hp 240 tork dizel motor var rakipleri 130 136 gücünde 300 ve üzeri torkta ama gücü yola en iyi aktaran kullanıcısını en mutlu eden vw grubudur dsg sayesinde, değil eat bmwnin öve öve bitiremedikleri zf dahil. vw kullanan adamlar bu ciğerci kedilerini kaale bile alıp forumda yazmaz golfe pasata parası yetmeyip 100bin krediyle honda alip benzin koyacak parası kalmayan ciğerciler sallar durur burda

Alıntıları Göster
    Güç aktarımı dsgden olsa golfun manuelinin nal toplaması gerekiyordu. Ayrıca o kadar güzel olsa amerikalılar severdi sanırım ama güçlü araçlarına dsg gelmediği için ve sürekli araba kullandıkları için dsgyi sevmiyorlar. 1 litre motor anca bizim gibi fakir ülkelerdekilere zevk verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

DSG sorunsuz değildir, sorun çıkarma olasılığı yüksek olan bir parça olduğunu artık herkes biliyor VAGçılar hariç.

Mevzu şu ki, DSG sorunlu olduğu kadar kullanımda da çok iyi bir şanzıman.

Elin almanı, dsgsi bozulacak diye düşünmüyor çünkü Almanya’da adam, hakkını arar alır. Alman DSG’nin keyfini de sürer, bozulursa hakkını da alır rahattır yani. Biz de öyle değil, bir bozuluyor, 20-30 bin lira konuşulmaya başlanıyor.

DSG aldıysanız, sorun çıkarma olasılığının yüksek olduğunu ve iyi bir şanzımana sahip olduğunuzu bilerek alın.

Sorunsuz diyenlere de aldırış etmeyin, tamamen şans meselesi. Bugün buraya ZF yazsam, Aisin yazsam kaçınız “ooofff çok sorunlu” dersiniz ya da ZF sorunlu diye yorum alırsınız?
    Almanlar veya diğer batı kuzey avrupalılar genelde para sorunları olmamasına rağmen paralarını dikkatli harcayıp az bozulan parça tercih eder. Bizden kat kat zengin olan ingilizler bizim kadar otomatik araba kullanmıyor mesela. Çok ciddiyim bizde manueli olmayan arabaların manuellerini sürüyorlar.

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    ulan yuh ahahahahahahaha kedi ciğer diyor. vw kim ki kedi ciğer meselesi yapılsın ya ana vatanında bile eşek niyetine binilen bir araba be. baz paketinde bile hız sabitleyici, park sensörü gibi artık standart olması gereken şeyleri bile hala opsiyon. inanmayan araç oluşturucuya girip baksın baz paket midline plus zevkle doldurabilirsiniz.

tamam sahibi olmadan ben de dsg kullandım ama 1.6 dizel 105-110 hp gücü güzel aktarsa nolur aktarmasa nolur ciğeri ne ki bunun 2.0 aşağısı stok araçlardan zevk alması zor bunu bir kabul etmek lazım ilk önce. 1.6 tdi dsg passat b8'in içinde de bulundum o motor aracı taşımıyor mesela ama "konfor"u ile öne çıkıyor.

ha bu benim tarafımda saf nefret olarak görülmesin. şanzıman güzel hatta biraz daha para bulsam kesinlikle bir dsg leon alırım yalan değil ama mokunu çıkarmamak lazım fanboyluğun o kadar da değil.
  • Ben bu başlığı neden DGS anladım ve uçtum anlamıyorum.
  • oceanx35 kullanıcısına yanıt
    servisler uğraştırmasın. 2 yıldan daha uzun garanti versin. iyi niyet garantisi diye milleti servise zorlayıp bir de iyi niyet garantisi adı altında değiştirmemek için direnmesin belki o zaman antipati değil sempati toplar. kimse bunu söylemiyor. dövizin sürekli uçmasına değinmiyorum bile. tamam millet cahilce kullanıyor da bir mal kusurluysa da arkasında durulması lazım.

avrupada 10 yıl türkiyede 2 yıl o da paşa gönülleri ister de değişim yaparlarsa tabi.
  • sesli güldüm mükemmel :DDD
  • DSG de sorun yok DSG de sorun var diyenlerde sorun var
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.