Şimdi Ara

dsg için aldığım önlem (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
11.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Kardeş sen iyimisin ne yer ne içersin bilmem ama kafan baya iyi belli hayatımda hiç dsg araç almak nasip olmadı diye başlayan mesajdan benim poloya binip kendimi nasıl statü sahibi sandığımı çıkardın sen nasıl bir insan evladısın nasıl bir ruh halin var anlamadım ama tam klinik vakasın heralde
    Karnınında yarı aç olduğu belli araba alcak paran olsa gözün kapalaı passata binersin

Alıntıları Göster
    Aynen hocam çok açım yardım etsene az

Sana göre VW alabilmek bi başarı gözüküyor, Ne durumda olduğun belli ülkenin yarısını doyurabilirsin bu zenginlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Comfortline mi hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dümenci Ragıp

Aynen hocam çok açım yardım etsene az

Sana göre VW alabilmek bi başarı gözüküyor, Ne durumda olduğun belli ülkenin yarısını doyurabilirsin bu zenginlikle

Alıntıları Göster
    Tamam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • escudo76 E kullanıcısına yanıt
    bi arastirma yapa bilirmisiniz cok taktım bu konuyu

• BigMuffin kullanıcısına yanıt
    evet

• 2016 A3 aracımı yeni servisten çıkardım garanti bitecek diye şikayetim 1-2. Viteste teklemeydi kavrama onarımı için başvurdum faturada yazan kavrama sökme takma kavrama sıfırlama ve kodlama birde takılan somonlar neyse aracı teslim aldım kaymak gibiydi ama 1 hafta geçti eskisinden çok çok kötü oldu hangi viteste olursa olsun gazı bırakınca 2 kere hafiften tekliyor hafif yokuşlarda bile rölantide öyle bi titriyorki sanki manuel araç kullanan acemiler gibi hafif gaza abandigimda titreyerek kalkış yapıyor kısacası ne yapmam gerekiyor bu konuda tamamen kavrama değişimi icin mi baskı yapmam lazim servise?

• Bacanagin dsg si iki defa patladi, bayiye zararina verip ayni aracin duzunu aldi. Bir arkadasimda da duz kullaniyordu, aldiktan bir sene sonra onunda şanzimani patladi, tum rulmanlari garantiden degisti. İnsanlar ister alsin ister almasin umurumda bile değil, sonucta bir sey oldumu kendileri ugrasiyorlar.

• Arkadaşlar boşuna tartışıyorsunuz, Müjdemi isterim DSG sorunu çözülmüş...

Geçen youtube ta DSG ile ilgili bir video izledim, DSG sorunu son modellerde çözülmüş, önceki modeller için yazılımı güncellenmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=ticEVSCQ0GM&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mixenon -- 21 Ocak 2020; 16:4:52 >
  • Her sene DSG'nin problemi çözüldü deniyor 2 arkadaşım düştü o tuzağa. Audi yerine son 520i yi aldılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Durumu şöyle özetleyim
    Öncelikle hiç dsg araç almak nasip olmadı bana ama çok kullandım verdiği zevk hiçbir viteste yok yanına yaklaşamaz, golfte 110 hp 240 tork dizel motor var rakipleri 130 136 gücünde 300 ve üzeri torkta ama gücü yola en iyi aktaran kullanıcısını en mutlu eden vw grubudur dsg sayesinde, değil eat bmwnin öve öve bitiremedikleri zf dahil. vw kullanan adamlar bu ciğerci kedilerini kaale bile alıp forumda yazmaz golfe pasata parası yetmeyip 100bin krediyle honda alip benzin koyacak parası kalmayan ciğerciler sallar durur burda

Alıntıları Göster
    Sanarsin wv premium arac ureticisi. Komik adam dolu şu forumda vesselam.. Millet dsg yuzunden ne paralar odedi , adam 2 hava yastikli arabaya 100bin verenlere premium araba sahibi muamelesi yapiyor..

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Sorun çift kavrama da değil Vagboy. Milyon km devirenler var. Bugatti DSG failure diye bir şey duydun mu sen? Hayır. Sorun şu: Bu kadar hassas ve dağılması kesin olan bir şanzımanın hala tercih edilmesi ve satılması
  • Yanlış yapıyorsunuz öyle olmaz o.

DSGLİ ARAÇ KULLANIM REHBERİ:

1-Araca binin kemeri takın.

2-Aracı çalıştırın.

3-Vitesi N'ye alıp gaz verin biraz.

4-Vitesi P'ye alın aracı stop edin.

5-Aracı kilitleyin ve gideceğiniz yere başka taşıtla gidin
  • antizero kullanıcısına yanıt
    Tövbe de len. Premium da neymiş Diamond Extreme Super Anam Babam Highline diyeceksin sen ona! Konu VW premium konuşuluyor yha! Herkes bilir ki VW kullanan herkes 1.inci sınıf insandır. Ama harbiden de birinci sınıf insanıdır
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de 8.ci Elizabeth memnun oldum.
  • Aracim 62K km de. DSG sanzimani var ve bir gun problem vermedi.

Sanirim siz kullanmayi bilmiyorsunuz. Rahat rahat 100K km leri gececegime inaniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanNoyan4134

Olay DSG değil, Amarok arazi kullanımına da öngörüldüğü için tam otomatik şart, saplanınca yarı otomatik şanzımanlar ısınır ama tam otomatikler arazide bir numaradır. Senin mantığına göre Golf R da ZF olmalı ama DSG var.
    dostum bunu dedin ya :) oo aracin gittigini hissettirmemesinden olmasin )))

dq200 dsg beygir gucunu degil yuksek torku kaldiramiyor (250NM). ARKADAN CEKISLI :) ICIN UYGUN DEGIL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNSuZ.MaVi -- 21 Ocak 2020; 16:53:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanNoyan4134

Durduğunuzda frene tam basın, varsa auto hold kullanın. Sıkışık trafikte 3-5 metre ilerlemek için yarı fren yapıp aracı sürünerek gitmeye zorlarsanız ısıtırsınız. 60.000de bir yağı değiştirmelisiniz. Aracı park ettiğinizde önce boşa alıp al frenini çekip ardından freni bırakıp aracı el frenine bindirip sonra vitesi P ye almalısınız.
    DSG kullanma yontemi bu sekilde olur. uzun yillardir soforum diyen cok kisiyi izledim boyle kullanmiyor sonra arabanin anasi agliyor.

hele rampada bunu yapmazsaniz 1.5tonluk arabayi 10kg lik sanzimana yuklersiniz sonra da DSG dandikmis dersiniz.
  • Siz yine de tedbirli olun, ıssız ve soğuk yerlerde gezmeyin, nerede duracağı belli olmaz, 40 sene sonra bulurlar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedir bu forumda anti-wv hareketi anlayamıyorum, forumu ne zman açsam bir dsg tartışmasıdır gidiyor? bu forum yüzünden 6 ay önce sıfır aldığım passatı sanki ehliyetini yeni alıp ilk defa araç almış biri gibi sürüyorum:)) paranoyak ettiniz len milleti. aracın keyfini süremiyorum:)) her araç sorun çıkarabilir sanayide arıza vermişl her modelden yüzlerce araç görüyorum. ortada şöyle bir durum var, forumun bu kadar kötülediği bir şanzıman ama dünyada wv toyotadan sonra büyük üretici konumunda, polo, golf, tiguan, passat(bazı ülkelerde ismi değişik) modelleri her yıl en çok satan 10 modelin içinde. forumdaki dsg antipatisine baktığımızda ortada bir yanlış olduğunu seziyorsunuz. ya dünya insanları aptal sorunlu şanzıman seviyor ya da başka bir şey var. kendi deneyimime göre ilk aracım 2011 fiesta(manuel) idi, 2. aracım 2015 qashqai (manuel) 3. araç için xtrail ya da 3008 düşünürken, xtaril paramız yetmediğinden, 3008 ise hanım veto ettiğinden passat nasip oldu. kullanmaya başladıktan sonra passatın ve wv in neden çok tutulduğunu anladım. gerçekten çok iyi bir sürüş keyfi yaşatıyor. tüketim de inanılmaz rakamlarda (qq ile uzun süre karma tüketim ortalamam 4,9-5,1 arasındaydı, passat ile ilk 6000 karma tüketim ortalamam 5,3) ilk bakımdan sonra daha da düşerse ballı kaymak olur. dsg konusunu göze almıştım fakat alırken 2 yıl uzatmıştım garantiyi ayrıca ben servisten başka bir yere götürmem zaten arabayı. bnm açımdan mekanik ve elektronik aletler biraz kullanım, biraz şans işi, önemli olan arıza durumunda markanın size yaklaşımı, onu da sorun yaşarsam öğrenirim artık. herkese gönlündeki aracı alması nasip olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanx35 -- 21 Ocak 2020; 17:0:16 >

• itici olan dsg nin sorunlu olması masraf çıkartması değil
    itici ve gerzekçe olan kullanıcıların LAN SİZ KULLANMAYI BİLMİYONUZ TAŞ GİBİ ŞANZIMAN demesi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.