Şimdi Ara

Dört mevsim lastik seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şu 3 lastikten hangisini seçersiniz.

-Continental AllseasonContact

Dört mevsim lastik seçimiwww.continental-tires.com
    AllSeasonContact™ Lastik | Continental Lastikleri
    https://www.continental-tires.com/tr/tr/b2c/car/tires/allseasoncontact/

-Bridgstone Weather Control

https://www.bridgestone.com.tr/a005-evo

-Mıchelın Crossclımate 2

Dört mevsim lastik seçimiwww.michelin.com.tr
    MICHELIN CROSSCLIMATE 2, Dört mevsim Yol Lastiği
    https://www.michelin.com.tr/auto/tyres/michelin-crossclimate-2

Benim için ıslak yol tutuşu önemli.

Bunda da sadece bridgstone A almış.

Bunları kullananlar varsa ve deneyimlerini yazarlarsa sevinirim.

• Falkem as210

4 yıl 50bin km kullanıp memnun kaldığım için tavsiye ediyorum.
  • Michelin cross2 mükemmel bir lastik diğerlerini denemedim
  • GOODYEAR Vector 4Seasons Gen-3 KULLANIYORUM 1 SENEDİR ÇOK MEMNUNUM ÖDÜL ALMIŞ BİR LASTİKTİR ARAŞTIRABİLİRSİNİZ.

• All season lastik tavsiye etmiyorum...

çetin kış şartları yaşanan bir bölgede iseniz güzel bir kış lastiği alın...ve değişimli kullanın...

7 derecenin üzeri kuru asfaltı bulduğunuz anda yaz lastiğinize geri dönün...

mecbur kalmadıkça iklim müsade ediyorsa kış lastiği dahi tavsiye etmiyorum...

CrossClimate geri bildirimi michelin sitesinden...

benzer geri bildirimi siteden ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz...

bir lastiğin -2 derecede ve 35 derecede iş göreceği fikri fiziksel ortamda pek sürdürülebilir değil !

ama pazarlamak üzere çok güzel fikir...

Kışın sıcacık bir sahlep iken yazın ballı kaymaklı dondurma olan ürünümüzü denemenizi tavsiye ederim gibi bir şey...

kış lastikleri dahi 2.sezondan sonra ciddi tutunama sorunları yaşatmaya başlar...kaucukun doğası gereğidir bu...

dikkatli kullanın...kış mevsiminde telaşı azaltın...mesafeyi arttırın... güvenli sürüşler dilerim.

2019 yılında aldığım lastik son iki yıldır kuru ve sıcak yolda tutuşunu azalttı. Biraz sert frende kayma yaptığı için abs devreye giriyor. Geçen hafta 35 derece sıcak havada 120 km ile giderken yaptığım ani frende şerit değiştirecek oldu. 4 mevsim olmasının avantaj ve dezavantajları var. (Astra j hb 1.3 dizel)

• Son 3 arabamda 4 mevsim kullandım (kullanmaktayim)

Falken As 210 dan kullandıklarım arasında sanırım en iyisi idi.(fiyat performans sonucu memnuniyet oranı yoksa çok daha iyileri vardır)

Tekrar kesinlikle alınacak bir lastik ancak sizinde tercihleriniz arasında olan Bridgstone Weather Control u merak etmiyor değilim.

Kısaca farklı marka tavsiye derseniz Falken as 210 (kullanmış olup tecrübe dahilinde) sadece sorduklarınız arasında Derseniz Bridgstone (inceleme araştırma sağa sola sorma dahilinde)

Genel olarak 4 mevsim lastik konusunda ise araba limitler dahilinde, aşırı zorlamadan kullilacak ise ben memnun olanlar ve kesinlikle 4 mevsimden devam diyenler tarafındayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 23 Kasım 2023; 12:27:19 >
  • Falken as210 kullanıyorum. Her türlü hava koşulunda memnun ediyor. Buzlanma ve sert kış koşulları için düşünüyorsanız tavsiye etmem ama yağmurda, karda, kışta iş görüyor.
  • 1 takim falken siparisi verdim.cumartesi taktiracagim.burdaki yorumlari gordukce,bir iyiki almisim,bir hata etmisim diye dusunmeye basladim😬 umarim pisman olmam
  • Ben onu bunu bilmem yaşadığım tecrübemi bilirim. Şu görüntünün videosu da mevcut. Nasıl karda yokuş çıktığıyla ilgili.

• Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

İstanbul'da kullanılacak.

Yılda taş çatlasa 10.000 km ya yapar ya yapmaz araç.

Kullanım ise gayet sakin.

O yüzden kış lastiği pek kafama yatmıyor. İstanbul'da hava sıcaklığı kış lastiğinin performans göstereceği derecelere çok az düşüyor.

O yüzden ıslak yol tutuşu iyi olan 4 mevsim lastik bana daha uygun.

Birde üçgen içinde dağ simgesi olsun ki gerekiyorsa kış lastiği sayılsın

Adaylar 5 oldu.

--Michelin Crossclimate2

--Bridgestone Weather Control

--Continental AllSeason Contact

--GoodYear Vector4 season Gen3

--Falken As210

• Sıraladığınız 5 Lastik Markası da çok iyidir..

Sadece Uzak Durmanız Gereken Tek Lastik Markası PETLAS 4 Mevsim Lastiğidir.. Aldım Ve Pişmanım..

• GoodYear Vector4 season Gen3. bu 4 mevsim lastikler ıslakta zaten başarılı

• kartal K kullanıcısına yanıt

Merhaba.Hankook un 4s ini mutlaka ekleyin.

• froster2006 kullanıcısına yanıt

Bilgi için teşekkürler.

Ama bahsettiğiniz lastik Kinergy 4s 2x ise web sayfalarında o bölüme tıklayınca bu sayfa artık yok uyarısı veriyor.

Herhalde stoğu kalmadı.

https://www.hankooktire.com/tr/tr/tire/kinergy/4s2-h750a.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal -- 25 Kasım 2023; 0:58:51 >
  • Conti Tour mu bir model var en iyisi o ama burada yok. vector gen3 aldım kargoda kayboldu geri gitti derken kafayı yedim falken as210 aldım geçtim ben ertesi gün geldi bir gün sonra da taktırdım. sakınılan göze çöp batar derler ya o vector'e ne uğraşmıştım tanıdığım herkesi işin içine katmıştım hesaplı bulmuştum 3 bin liraydı tanesi 2022 üretim. sonra hb 3800'e 2023'ünü sattı bir aydan uzun sürdü bu macera paramı geri alana kadar. kafam attı kimseye demedim aldım geçtim tak diye geldi ve taktırdım dediğim gibi yani simülasyona yakanızı kaptırmayın ön görülemez olun anlık bir kararla alın geçin.Dört mevsim lastik seçimi 

• İstanbul ve Türkiye şartlarında en iyisi Bridgestone olur.
  • kartal K kullanıcısına yanıt

Merhaba tekrar.Cc2 ile benzer performans gistermekte ama cc2 karda daha baskin iken 4s2 islak odakli,oncelikli dizayn edilmis.

• Falken'e aklım yatmışken bir baktım bizim ebatta lastiği yok.

215-60-17 ürünü yokmuş 4 mevsimde.

• Falkenleri bugun taktirdim.yaklasik 50 km lik ve yagisli bir Ankara gununde,ilk izlenimlerim gayet iyi.gerci aractan 2019 yazlik cikarttim,yeni ne taksam iyi gelirdi.ilerki gunlerde izlenimleri yazmaya devam ederim.
  • infinite kullanıcısına yanıt

Kış lastikleri için söyledikleriniz bütün markalar için geçerli değil, bir arabamda 2020 üretim Nokian lastik var ilk günkü performansından hiçbir kaybı yok, öteki aracımda yine 2020 petlas var zemin ıslak olunca arabanın götü başı ayrı oynuyor çok tedirgin ediyor kuru zeminde ciddi bir sıkıntı yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.