Şimdi Ara

dönüşlerde otomatik yanan sis farı(viraj aydınlatma sistemi)???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
1
Favori
60.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar bu son gunlerde moda olan genelde 2008 ve uzeri araçlarda olan dönüşlerde otomatik yanan sis farlarını sonradan taktırmak mumkunmu? sonradan araçlarına uygulayan arkadaşlar warmı? ve tahmini maliyeti ne olur? bilen birisi cevaplayabilise cok sevinirim internette bulamadım googleda fln arattım sonuç cıkmadı sanırım forumdada bu konuda bi topic yok simdiden tskkr ederim.

edit:benim aracım 2008 astra h ve farbika çıkışı sis farları war uzerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetyusuf -- 22 Kasım 2009; 23:46:27 >

• Rezalet bir icat

Saga sola donuslerde ozellikle geceleri bır yerden araba gelıyormus hıssıne kapılıyorsunuz..

Otparklarda koselerı donerken 10 defa frene basıyorsunuz arabanın ısıgı mı gelıyor dıye..

oysa degil sadece luzumsuz yanan sıs farının uyuzlugu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Rezalet bir icat

Saga sola donuslerde ozellikle geceleri bır yerden araba gelıyormus hıssıne kapılıyorsunuz..

Otparklarda koselerı donerken 10 defa frene basıyorsunuz arabanın ısıgı mı gelıyor dıye..

aracınızda varmı bu sistemden??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetyusuf

quote:

Rezalet bir icat

aracınızda varmı bu sistemden??

Alıntıları Göster
    onun yerine direksiyonla beraber dönen farlar çok daha kullanışlı ama sonradan takılımı bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: KILIÇ

onun yerine direksiyonla beraber dönen farlar çok daha kullanışlı ama sonradan takılımı bilmem

Alıntıları Göster
    sis farlarını, sis dışında yakmak yasal değildir ve gereksizdir de. sis farları zaten yeri aydınlatıor, dönerken onları da yakmanın ne faydası var? bu tür bir sistemi fabrika çıkışı hiç bir araçta duymadım ve bu yasal zorunluluklardan dolayı duyacağımı da sanmıyorum. sanırım bu da, adaptif far olmayan araçlara yönelik türk icadı bir çakma metod olsa gerek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

sis farlarını, sis dışında yakmak yasal değildir ve gereksizdir de. sis farları zaten yeri aydınlatıor, dönerken onları da yakmanın ne faydası var? bu tür bir sistemi fabrika çıkışı hiç bir araçta duymadım ve bu yasal zorunluluklardan dolayı duyacağımı da sanmıyorum. sanırım bu da, adaptif far olmayan araçlara yönelik türk icadı bir çakma metod olsa gerek...

Eski aracımda vardı ve babamın suan kı aracında var.. (Mercedes)

Direksiyonun dondugu tarafta kı sıs farı yanıyor. Sadece tedırgınlık yaratıyor acaba araba mı gelıyor gıttıgım yonden dıye..

Yere ısık yansıyor haliyle kor noktadan araba gelıyor hıssı yaratıyor... O ozelligi kapatmadan otoparka girip cıkmak ozellıkle eziyet..
  • quote:

O kadar çok fabrika çıkışı araçta var ki...
  • quote:

quote:

Eski aracımda vardı ve babamın suan kı aracında var.. (Mercedes)

Direksiyonun dondugu tarafta kı sıs farı yanıyor. Sadece tedırgınlık yaratıyor acaba araba mı gelıyor gıttıgım yonden dıye..

Yere ısık yansıyor haliyle kor noktadan araba gelıyor hıssı yaratıyor... O ozelligi kapatmadan otoparka girip cıkmak ozellıkle eziyet..

Alıntıları Göster
    Güzel bi özellik değil...
  • Mercedesler de fabrika cikisi olarak var. Daha bir cok aracta yine fabrika cikisi olarak var.
    AMa belki de ynan sis fari degildir icinde baska bir ampul daha vardir. Bazi araclarda sis farinin oldugu yerde gunduz fari da var mesela.
    quote:

• Yeni golflerde var.
    Dönüşlerde daha çok yer aldınlanıyor.
    Bir nevi viraj farı diyebiliriz.

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: tturke

Yeni golflerde var.
    Dönüşlerde daha çok yer aldınlanıyor.
    Bir nevi viraj farı diyebiliriz.

quote:

Alıntıları Göster
    bence cok ise yarayan bir icat bu . Sis farlari dedigin gibi kötü birde sanki aracin Sis farinin biri bozukmus gibi görünüyor. Ama Passat´larda bu cok iyi yapilmis, Bi-Xenon´larda Dönüs Fari Farin icine integre olmus, yani Direksyonu veya Sinyali yaktinizmi hemen 90°C acili Dönüs fari yaniyor . Viraj fari Bi-Xenonlar dönüyor saga sola 30km/h´dan sonra

Sol Taraftaki Dönüs Fari (Sari), ve Normal Bi-Xenon yanarken

Ortadaki Far dönüs faridir

Bence cok ise yariyor, misal sag veya sola dönerken daha iyi görüyorsan Yaya vs.. varmi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 22 Kasım 2009; 21:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinDE

bence cok ise yarayan bir icat bu . Sis farlari dedigin gibi kötü birde sanki aracin Sis farinin biri bozukmus gibi görünüyor. Ama Passat´larda bu cok iyi yapilmis, Bi-Xenon´larda Dönüs Fari Farin icine integre olmus, yani Direksyonu veya Sinyali yaktinizmi hemen 90°C acili Dönüs fari yaniyor . Viraj fari Bi-Xenonlar dönüyor saga sola 30km/h´dan sonra

Sol Taraftaki Dönüs Fari (Sari), ve Normal Bi-Xenon yanarken

Ortadaki Far dönüs faridir

Bence cok ise yariyor, misal sag veya sola dönerken daha iyi görüyorsan Yaya vs.. varmi diye

Alıntıları Göster
    o zaman buna sis farı demeyin arkadaşlar, dönüş farını anlarım ama sis farı diyorsunuz. sis farının sis olmayan normal koşullarda kullanımı yasalar tarafından kısıtlanmışken fabrikalar nasıl koyar araçlara? avrupa'da serbest olsa bile türk yasalarına göre yasaksa bu araçların ithalatı yapılamaz. o nedenle konvansiyonel sis farı değildir o...
  • quote:

o zaman buna sis farı demeyin arkadaşlar, dönüş farını anlarım ama sis farı diyorsunuz. sis farının sis olmayan normal koşullarda kullanımı yasalar tarafından kısıtlanmışken fabrikalar nasıl koyar araçlara? avrupa'da serbest olsa bile türk yasalarına göre yasaksa bu araçların ithalatı yapılamaz. o nedenle konvansiyonel sis farı değildir o...

Avrupa´da da yasak Sisfarlarini kullanmak . Ama dönüs fari icin izin var, sonucta sadece dönerken yaniyor daha sonra kendi sönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Mercedesler de fabrika cikisi olarak var. Daha bir cok aracta yine fabrika cikisi olarak var.
    AMa belki de ynan sis fari degildir icinde baska bir ampul daha vardir. Bazi araclarda sis farinin oldugu yerde gunduz fari da var mesela.
    quote:

Alıntıları Göster
    bence çok hoş gözüküyor dışarıdan, direksiyon açısına ve sinyal verilen yöne göre yanıyor, bazı vw modellerinde ve yeni mercedes otomobil otobüs ve kamyonlarında gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

bence çok hoş gözüküyor dışarıdan, direksiyon açısına ve sinyal verilen yöne göre yanıyor, bazı vw modellerinde ve yeni mercedes otomobil otobüs ve kamyonlarında gördüm

Alıntıları Göster
    2005 model passatımda vardı. Bence gayet güzel bir icat ve kesinlikle faydalı. Bi-xenon farınız olsa dahi viraj dönerken aydınlanmayan sahaları bu sistem açığa çıkarıyor. Sonradan taktırılabilir mi veya ne kadar faydalı olur bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

ewt benimde cok hoşuma gidiyor bu ozellik ama sonradan ekletilebiliyomu onu bilmiyorum işte bazı arkadaşlarda turk çakması fln diyo ama sanmıyorum suana kadar mercedeslerde bmwlerde 2008 ustu olan araçlarda gorebildim bitek ah bide biz ekletebilsek:((
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

2005 model passatımda vardı. Bence gayet güzel bir icat ve kesinlikle faydalı. Bi-xenon farınız olsa dahi viraj dönerken aydınlanmayan sahaları bu sistem açığa çıkarıyor. Sonradan taktırılabilir mi veya ne kadar faydalı olur bilemem.

Alıntıları Göster
    bende defalarca gördüm , özellikle mercedeslerde

peki bizim milletimiz sis farı açık gezmeye bayılır.
    sis açıkken viraj dönsek farın tepkisi ne olur acaba?
    tepkisiz mi kalıyor?

ayrıca bende her virajda sis farlarımı yakayım.
    sola viraja girdiğimi düşünün.
    sol sis farı virajı aydınlatacak , yani yolumu daha iyi göreceğim.
    sağ sis farı ise bir işe yaramayacak , zaten ordan kimse gelmiyor , karşıdan gelen için tehlike yok.
    mantıklı mı?
  • quote:

quote:

ewt benimde cok hoşuma gidiyor bu ozellik ama sonradan ekletilebiliyomu onu bilmiyorum işte bazı arkadaşlarda turk çakması fln diyo ama sanmıyorum suana kadar mercedeslerde bmwlerde 2008 ustu olan araçlarda gorebildim bitek ah bide biz ekletebilsek:((

Yeni Güncel Model´lere sonrada takiliyor, ama masrafli birsey (Sirf Bi-Xenonu olmayan araclar icin diyorum, normal Sis fari üzerinden calisacak). Volkswagen´de misal Golf 5, Passat veya Touran larda Kodlama ile Sis fari üzerinden yapiliyor. Mercedes veya BMW´de durum ayni olmasi lazim cünkü Sis farini kullaniyor bu iki marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

quote:

quote:

Yeni Güncel Model´lere sonrada takiliyor, ama masrafli birsey (Sirf Bi-Xenonu olmayan araclar icin diyorum, normal Sis fari üzerinden calisacak). Volkswagen´de misal Golf 5, Passat veya Touran larda Kodlama ile Sis fari üzerinden yapiliyor. Mercedes veya BMW´de durum ayni olmasi lazim cünkü Sis farini kullaniyor bu iki marka

Gecen astra g de gordum şu 2007 clasicclerde ya adamın sis farının teki patlaktı yada harbiden adam sistemi uygulatmış sonradan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

bende defalarca gördüm , özellikle mercedeslerde

peki bizim milletimiz sis farı açık gezmeye bayılır.
    sis açıkken viraj dönsek farın tepkisi ne olur acaba?
    tepkisiz mi kalıyor?

ayrıca bende her virajda sis farlarımı yakayım.
    sola viraja girdiğimi düşünün.
    sol sis farı virajı aydınlatacak , yani yolumu daha iyi göreceğim.
    sağ sis farı ise bir işe yaramayacak , zaten ordan kimse gelmiyor , karşıdan gelen için tehlike yok.
    mantıklı mı?

bu tür sis farlarin acisi biraz daha degisik oluyor . Misal Yeni VW Polo´da sis farinda 2 kisim var, biri Normal Sis fari icin digeri ise Dönüs fari icin, aynisi Skoda SuperB de olmasi lazim. Far biraz daha saga ve sola bakiyor.

Yeni Polo Sis farlari, Yana Sis fari ve saginda ise Dönüs fari var. Bu türlü tabiki Sis fariniz acikken etkilemiyor.

Dikkat ortadaki Dönüs faridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 22 Kasım 2009; 22:47:09 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.