Şimdi Ara

DONDURMA YAPMA MAKİNESİ KULLANICILARI / TARİFLER (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
84
Favori
25.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bu tarife uyarak yaptım , gayet güzel oldu. Bir tek farklı olarak süt piştikten sonra Mccormick Vanilya Özütü atiyorum 1 çay kaşığı.

Bir sorum var sütü 85 dereceyi geçmiyecek şekildei pişiriyorum . Eğer karıştırmazsam yüzeyde kaymaklanma olucakmış gibi geliyor hafiften yüzeyde yoğunlaşma başlıyor (bu da istemediğimiz bir şey) . Karıştırırsam sorun olmuyor ama o da bir parça yoruyor yaparken. Özellikle 2,3 çeşit dondurma yapıcaksam.

Sen hiç karıştırıyor musun sütü kaynatırken ? Sahlep i atiyorum yine karıştırmaya devam ediyorum ben

• Masticore M kullanıcısına yanıt

Yardımcı olduysam ne mutlu.

sütü kesinlikle karıştırmak gerekmekte.amacı dibi tuttuğunda sütün içine o katı yanık kısmı karıştırmamak.dibi tutturmamak mühim yani.bu yüzden kaynatmama derecesi ve karıştırmak mühim.

bunu ben şahsen soğutmalı makinem olduğundan ana harcı 3 porsiyonluk yapıp limonlu, çikolatalı ve sade yapıyorum.10 gün gidiyor.

ayrıca vanilya koymak çok doğru.bende düzgün bir vanilya bulsam kesinlikle koyacağım.aslında profesyonel tariflerde salep tadını bastırmak için hep vanilya var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shafter kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar tekrar. Tarifiniz için teşekkür ederim düzgün bir limonlu tarif bulamamıştım sizin tarifi birebir denedim ve çok beğendim. Sonraki sefere şekeri ve sahlep miktarını azaltmayı düşünüyorum, sanırım ben şeker tadını sizin kadar sevmiyorum.Tekrar teşekkürler,yeni tarifler bekliyoruz 😁

• Rica ederim afiyet olsun.

son 1 ayda bende de eşimde de şeker çıkınca açıkcası bende yavaş yavaş azaltıyorum şeker oranını tğm yediğimiz içtiğimiz şeylerde.

şu izmir mandalinası bulsamda kokulu kokulu mandalinalı dondurma yapsam

hocam limonlu dondurmaya ne kadar şeker ekliyorsunuz

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Ana harcı standart yapıyorum

limonlu sosa 1 yemek kaşığı yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 16 Eylül 2022; 22:0:54 >

1 KG YE 160 GR ŞEKER EKLİYORDUM. LİMONLUYA NE KADAR KOYSAM ACABA BİLEMİYORUM

• redali kullanıcısına yanıt

"2 adet %35 yağlı 200ml krema

- 12 saat dolapta bekletip soğutun

- 10 dakika kadar çırpın krem şanti kıvamı alıyor

- Daha sonra elinizdeki ilave edin kremanın üstüne, 2-3 dakika daha çırpınız

- Ortaya çıkan karışımı dolaba soğumaya bırakınız. (Tercihen 8 saat, 1.5 LT karışım çıkıyor ortaya)"

bu kremayı hangi aşamada karışıma ekliyoruz, ayrıca kremayı çırparken ekstra süt ekleniyor mu

• live2lift kullanıcısına yanıt
    Ocakta yaptığımız karışma giriyor ocaktan aldıktan sonra.

Soğuk olarak direk çırpın sadece yoğun alıyor krem şanti gibi oluyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • su an ki sut fiyatlariyla gelecek sene iyi bir dondurmanin kilosunun 500 tl yi gececegini ongormek cokta zor olmasa gerek.

amazonda black friday ayagina 2 kaliteli makinede ciddi indirim var.Bence dondurma sever bir aile iseniz kacirmayin.sage 12.000 tl civari normalde.

8999

7779

Cuisinart kullanıyorum ama belirtiyim 2 LT falan değil. 1 lt lik 2 kase falan çıkmıyor.

1.5 litrelik 1 kase çıkıyor alacak arkadaşların bilgisine.. Dondurmayı çok güzel yapıyor. Buzlanma donma vs hiç olmadı.

Tavsiyem dondurmayı hazırlayın, 2-3 gün dolapta bekletip 600-750 ml olarak çevirin çok daha kıvamlı oluyor. Makineyi iyi ki almışım Kahvedünyasında 500 gr dondurma 90 lira olmuş.

Kaliteli dondurma kim bilir ne kadar olur...

Hocam merhaba şu anda iki makine 11.800 civarında amazonda, sizce tekrar indirime girerler mi ya da şu anda hangisi alınır? Teşekkür ederim.

• HarveySpecter123 H kullanıcısına yanıt

1 hafta evveline dek ikisinden birisi 8500 tl idi amazonda.hangisi oldugunu unuttum.

• Tamamdır hocam teşekkür ederim

• konuyu takibe alayım sakin kafayla okuyayım. bizde de kitchen aid mikser ve ona takılan dondurma yapma aparatı var. tam pandemi başında almıştık, geçen sene hiç kullanmadık açıkcası. biraz konuyu okuyayım da gaza geleyim :)

• HarveySpecter123 H kullanıcısına yanıt

kacirma kardes 2 ay sonra cok uzulursun havalar bahara donunce.

8500 tl bedava.

Hocam sağolun haber ettiğiniz için bu fiyat gerçekten çok iyi. Yoğurt da yapıyor diye ben caso 3298'i aldım yabancı forumlarda da araştırıp. 1 kere sizin tarifinizle dondurma yaptım. Harika oldu dışarıda dondurma yememişim bugüne kadar gerçekten.

• Arkadaşlar merhaba buradan tavsiye ile sagenin makinesini aldım fakat dondurma değilde sorbe yapıyor gibi geldi ben mi yanlış kullanıyorum. Kullanan arkadaşlar varsa tavsiyeleri nelerdir?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ürünlerin yurt dışı fiyatları daha ucuz amazon de söylesek daha ucuza gelmez mi ?

• Arkadaş nereden konuya denk geldik. Durduk yere 10k masrafa gireceğiz. Konudan da çıkamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.