Şimdi Ara

Donanımhaber Yüzücüler Derneği (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
9
Favori
11.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiredWarrior

Sanki maddeler halinde bir şeyler yazmıştın uzaklaştırma aldım açıldı tekrar aldım,mesajı sildin mi yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum

hatırlamıyorum ki hocam hatırlarsam yazarım tekrar alıntı ile
  • Ekle benide
  • Ekle keke

Sırt üstü her türlü akarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar istanbul avrupa yakasında önerebileceginiz iyi bir kurs var mı?
    (fiyat önemli degil)

not: bu kisi tarzanca yüzmektedir...
  • yaz benide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mâria

arkadaslar istanbul avrupa yakasında önerebileceginiz iyi bir kurs var mı?
    (fiyat önemli degil)

not: bu kisi tarzanca yüzmektedir...

SPOR A.Ş'nin size en yakın havuzuna gidebilirsiniz.Serbest yüzmenin yanı sıra yüzme hocaları derste veriyor.
  • Hocam beni de ekleyebilir misin?
  • ekle
  • Niye bu konu bu akdar ölü? Arkadaşlar kolları kuvvetlendirmek için ele takılan o köpük tarzı şeye ne deniyor acaba?
  • Benide eklermisiniz
  • Evimin önüne havuz açıldı fakat çingene tipliler yüzünden gitmiyorum lanet olsun
  • sutopçularda kabul oluyomu buraya
  • Benide ekleyin

Sorum olacak.

1- Serbest stil yüzerken yüzümü suya sokunca burnuma çok su kaçıyor,tavsiyeleriniz var mı?

2- Sırt üstü (geri) yüzerken bacakları nasıl çırparsak daha etkili oluruz,ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni-Çeri

Benide ekleyin

Sorum olacak.

1- Serbest stil yüzerken yüzümü suya sokunca burnuma çok su kaçıyor,tavsiyeleriniz var mı?

2- Sırt üstü (geri) yüzerken bacakları nasıl çırparsak daha etkili oluruz,ayrıntılı bir şekilde anlatır mısınız?

1) Havuza ilk girdiğinde 3 4 dakika nefes çalış.Saniyeleri zamanlar artır 10 15 saniye suyun altında nefes ver ara ara dibe gir orada ver basınç fazlalaşacağı için ona da alışman lazım.

Soruna gelirsek suya girerken burnundan nefes vererek gir.

2) Sırt üstü yüzerken asıl mesafeyi kollar ile alırsın ayaklar dengede durmana yardımcı olur daha çok.Bu sebeple çok kasma,dizlerini çok az kır ve ayakların şu şekilde olsun:

Donanımhaber Yüzücüler Derneği

• quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Niye bu konu bu akdar ölü? Arkadaşlar kolları kuvvetlendirmek için ele takılan o köpük tarzı şeye ne deniyor acaba?

İlk defa duydum el paletini mi diyorsunuz?
  • Bende başlıyorum yakında hayırlısıyla şuana kadar hep serbest stil yuzmusumdur.Diğer stilleri izlediğim videolar ile kendim oğrenebilirmiyim sence ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Bende başlıyorum yakında hayırlısıyla şuana kadar hep serbest stil yuzmusumdur.Diğer stilleri izlediğim videolar ile kendim oğrenebilirmiyim sence ?

Eğer çok iyiysen yapabilirsin ama yine de hoca gözetiminde çalışıp videoları izlemek çok daha faydana olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrior

quote:

Benide ekleyin

Sorum olacak.

1) Havuza ilk girdiğinde 3 4 dakika nefes çalış.Saniyeleri zamanlar artır 10 15 saniye suyun altında nefes ver ara ara dibe gir orada ver basınç fazlalaşacağı için ona da alışman lazım.

Soruna gelirsek suya girerken burnundan nefes vererek gir.

2) Sırt üstü yüzerken asıl mesafeyi kollar ile alırsın ayaklar dengede durmana yardımcı olur daha çok.Bu sebeple çok kasma,dizlerini çok az kır ve ayakların şu şekilde olsun:

Donanımhaber Yüzücüler Derneği

Eyvallah usta çok teşekkür ederim ama son bir sorum daha olacak yanıtlarsanız sevinirim

- 18 yaşındayım ve kilo problemim var ve yediklerime dikkat etmeye karar verdim.Tabi bunun yanında spor da lazım zayıflamak için.

1) Sizce haftada kaç gün (her gidişte kaç saat yüzmeliyim) gitmeliyim?

2) Yüzmeye düzenli gidilirse vücut şekle girermi? Hangi bölgedeki kaslarımız için söyleyebiliriz bunu? (tabi önce kiloları atmak lazım)

konuyu güncel tutalıııııım

• Yüzme konusunda sıkıntı yaşadığım için pazar günü yapılacak olan triathlon'a katılmıyorum

• quote:

Eyvallah usta çok teşekkür ederim ama son bir sorum daha olacak yanıtlarsanız sevinirim

- 18 yaşındayım ve kilo problemim var ve yediklerime dikkat etmeye karar verdim.Tabi bunun yanında spor da lazım zayıflamak için.

1) Sizce haftada kaç gün (her gidişte kaç saat yüzmeliyim) gitmeliyim?

2) Yüzmeye düzenli gidilirse vücut şekle girermi? Hangi bölgedeki kaslarımız için söyleyebiliriz bunu? (tabi önce kiloları atmak lazım)

konuyu güncel tutalıııııım

1) 3 4 gün gidebilirsen çok güzel olur olmadı en az 2 gün.Ve gittiğinde ortalama 2 KM yüzersen yeterli olur.Çok yüzmekten çok doğru yüzmeye odaklanmalısın. Doğru yüzdüğün 50 metre yanlış yüzdüğün 100 metreden daha çok vücuduna yarar sağlar.

2) Düzenli ve düzgün yüzersen yediklerine dikkat edersen girer tabi.

Serbest stil

Kurbağalama

Sırt üstü

Kelebek

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.