Şimdi Ara

doğalgaz borusunun yanından elektrik kablosu çekmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mutfak dolabının üstüne led döşedim anahtarıda dolabın altına koydum ancak tüm kabloları dolabın içinden geçen doğalgaz borusunun yanından geçirdim. başka yerden geçirmek istesem dolabı ve rafları matkapla delmem gerekiyor. bu durum bir sıkıntı yaratır mı? kabloların dışına koruyucu bir kılıf gibi birşey takmaya gerek var mı?

• Sıkıntı olmaz. İçiniz rahat olsun. Zaten doğalgaz borusu bina girişinde topraklanıyor.
  • tamamen aynı uygulamayı bende yaptım. doğalgaz yönetmeliğine göre 15cm mesafe olmalı diyor. olamadığı durumlarda gerekli yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılabilir diyor. doğalgaz borularının içinden gaz geçerken sürtünmeye bağlı olarak statik elektriklenme oluşuyor. fakat bu yük arkadaşında söylediği gibi bina girişinde topraklanarak gideriliyor. sanırım elektrik kablosunu ayrı bir kılıfın içine yerleştirmek daha garanti bir yöntem gibi gözüküyor.
  • Mutfaktaki doğalgaz vanasına priz çok yakın mesafede. Sıkıntı olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alemdar67 A kullanıcısına yanıt

Doğru bir uygulama değil.

Kablo kısa devre olur da yangın riski varsa, gaz borusunu etkileyecektir.

• Alemdar67 A kullanıcısına yanıt

doğal gaz vanası hareketli parçalara sahip olduğu için daha kolay sızıntı yapabilir. fişi ise prizden çekerken çoğunlukla ark yapar. bu hem yakıtı, hem de tutuşturucuyu aynı yere koymaya benzer.

• Açıklamalar yeterince bilgilendirmiş zaten.Biraz sıkıntı çekip dolapları delerek benim yaptığım gibi yapın derim kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.