Şimdi Ara

DOBLO 2.0 Multijet hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
9.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir adet ikinci el Doblo almak istiyoruz fakat hangi motoru alacağımıza karar veremedik bir türlü.

1.3 olanı kullandım çok bağırıyor ve gitmiyor araç bariz 6. vites istiyor, uzun şase alacağımızdan dolayı çok daha hantal kalacak ve tahminimce buda direk yakıta yansıyacak.

Seçenek olarak 1.6 veya 2.0 üzerinde yoğunlaşmış durumdayız.

Ben kendi aracım olan Camry V6 3500 motor dan dolayı olan tecrübem ile 2.0 Doblo'nun daha az yakacağı hususunda umutlu gibiyim fakat tam manası ile emin olamıyorum.

Benim 3500 motor 277 hp lik aracım LPG ile ş.içi max. 28-30 kuruş, uzun yol 100km CC ile 19 kuruş yakıyor.

Acaba bu durum güçlü motordan ve kasayı rahat taşıdığından dolayı Doblo 2.0 Multijet içinde geçerli olur mu ?

Bilhassa Doblo 2.0 Multijet kullanan arkadaşlar yakıt konusundaki deneyimlerini aktarabilirlerse çok memnun olurum.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla ..

Not: Forumda konularını bulduğum 1-2 Doblo 2.0 kullanıcısı arkadaşa PM ile sordum bakalım onlardan nasıl cevaplar gelecek.

• Sehirler arasi motordan dolayi 120 130la bile giderken cok az yaktigini biliyorum 5.0 5.5 arasi takilir muhtemelen

Sehir ici 7 olur hocam
  • 1.6 105 lik yeter diyorum 2.0 135 pek yok siparişle almak gerekiyor bayiden.
  • echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Aracı 2010-2011 alıcaz muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Aracı 2010-2011 alıcaz muhtemelen.
    Yakıt konusunda üzeceğini sanmıyorum .Yıllık vergisi biraz yüksek olur.
    Performans olarakta iyi olduğunu biliyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTOFAN

Yakıt konusunda üzeceğini sanmıyorum .Yıllık vergisi biraz yüksek olur.
    Performans olarakta iyi olduğunu biliyorum .

Alıntıları Göster
    Güncel arkadaşlar.
  • Milletin arabası isterse Ferrari olsun şehir dışı hep 19 kuruş yakıyor. 20 niye yakmıyor çok meral ediyorum
  • Halep oradaysa arşın burada.

Noter tasdikli iddaya girebilirim anahtar almacasına?
  • 2.0 motor iyi olacaktır. Ama genelde büyük hacimler uzun yolda daha ekonomik okuyor yogun trafikte zaten o gücü kullanamayacagınız için 1.6 daha idael yakıt vergi ve 2. El vs
  • Bizim alt komşuda vardı marangoz için almışlardı. Performansı harika ama şehir içi çok yakıyor. Şehir dışı nasıl yakar tam bilemicem ama çok zorlanmıycağı için az yakacağını düşünüyorum.
  •  DOBLO 2.0 Multijet hakkında

Benim araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 20 Eylül 2015; 14:55:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

Benim araç.
    Vergi anlamında can sıkmayacaksa bence 2 litreyi alın. Büyük motorun rahatlığı her zaman daha iyidir.

• Fantastic Light kullanıcısına yanıt
    Hocam özel değilse Camry kaç km'de şuan ve periyodik bakımlarda kaç litre yağ alıyor?
  • quote:

Benim araç.

Seni çağırmak için konuya girmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Benim araç.

Seni çağırmak için konuya girmiştim.

Alıntıları Göster
    2.0

• 1.6 sı şehir içi icin ideal. 2.0 kullanmadım ama şehir ici kullanılacaksa 1.6 can çok yakar zannediyorum. 1.6 sı güzel. Bastın mi gidiyor. 6 7 lerde de yakıt sarfiyatı var. Tavsiye edilir.
  • quote:

Benim araç.

2.0 mj dobloyu yazılım+turbo büyütmeyle 200 hp yapıp arkasına 1.3 mj yazdıran arkadaş sen miydin başgan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: r0x

quote:

Benim araç.

2.0 mj dobloyu yazılım+turbo büyütmeyle 200 hp yapıp arkasına 1.3 mj yazdıran arkadaş sen miydin başgan ?

Cevap jantlarda

• pi takka pi takkaaa...
    2.0 mjet fiyat listesinde bile yok. Nası oluyo da oluyo biri bana açıklasın bi zamet

1.9jtd deil di mi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

pi takka pi takkaaa...
    2.0 mjet fiyat listesinde bile yok. Nası oluyo da oluyo biri bana açıklasın bi zamet

1.9jtd deil di mi....

Yav he he
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.