Şimdi Ara

Diyanet'ten olay yaratacak yeni fetva: Sol elle şeytanlar yemek yer (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
380
Cevap
1
Favori
15.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
79 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet1905_47

👏👏👏👏👏👏

Inanmadigin ilgilenmedigin sey bir inanc bir din git inanmamaya baska yerde devam et kimse sana zorla inan demiyor saygi duy once seni ilgilendirmeyen alanlarin konularina bakmamaya özen goster. Uc kurus vergi veriyorsun srn hizmet almaktan hoslandigin yerlerde degerlendiriyorlarmis gibi düşün. Butun vergi sistemini sen ceviriyorsun sanki tek basina

Çaykur Genel müdürü ile aynı kafa yapısı, tam da bu nedenle mücadele etmeli işte.

Yoksa gelecek karanlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 7 Şubat 2018; 21:26:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    , kuranda namaz kılınmasını söyler hadis ve sünnet namazın nasıl kılınacağından söz eder,sünnet ve hadis detaya iner açıklar.Fark bu dur.

iman bir bütündür Allah’a inanıp peygamberine meleklerine inanmayan kişi tam iman etmiş sayılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

, kuranda namaz kılınmasını söyler hadis ve sünnet namazın nasıl kılınacağından söz eder,sünnet ve hadis detaya iner açıklar.Fark bu dur.

iman bir bütündür Allah’a inanıp peygamberine meleklerine inanmayan kişi tam iman etmiş sayılmaz.

Kardeşim peygamberden 2-3 yüzyıl sonra yaşamış adama iman etmem. Peygamber harici birine de iman edilmez saçmalıktır bu.

Boş boş yorum yapmayın sizin kime inandığınız beni alakadar etmez. Ayrıca ben Türk doğdum Türkçe biliyorum Arapça öğrenmek zorunda değilim bir de diyorsunuz ki Arapça'ya bile çevrilirse anlamı bozulur e kardeşim o zaman nerede evrensellik ?

Neyse uzatmayın herkes kendi işine baksın.
  • Solak insanlar neden kendilerini zorlayıp, sağ elle yesinler ki, yakında solaklar da şeytan diyebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Kardeşim peygamberden 2-3 yüzyıl sonra yaşamış adama iman etmem. Peygamber harici birine de iman edilmez saçmalıktır bu.

Boş boş yorum yapmayın sizin kime inandığınız beni alakadar etmez. Ayrıca ben Türk doğdum Türkçe biliyorum Arapça öğrenmek zorunda değilim bir de diyorsunuz ki Arapça'ya bile çevrilirse anlamı bozulur e kardeşim o zaman nerede evrensellik ?

Bu zihniyete göre buhari müslim çökerse islam çöker! O yüzden hadis kitapları Kuranı Kerim’den daha önemlidir onlar için. Kuran’ı aman okumayın rafta dursun okursanız sapıtırsınız derler, hocaları dinleyin ilmihal okuyun yeter!

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Bu zihniyete göre buhari müslim çökerse islam çöker! O yüzden hadis kitapları Kuranı Kerim’den daha önemlidir onlar için. Kuran’ı aman okumayın rafta dursun okursanız sapıtırsınız derler, hocaları dinleyin ilmihal okuyun yeter!

Bilmez miyiz bunları. Kendi krallıkları çökmesin diye halkı cahil bırakmaya çalışıyorlar kaynağından okurlarsa yalanları ortaya çıkar halk ayaklanır diye.

Köy Enstitülerini kapattıran zihniyet işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Sred

quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Muslumanlar olarak resmen ortacag karanligini yasiyoruz.

Müslümanlar olarak ortaçağ karanlığında yaşamanız sorun değil de, müslüman olmayanlara da ortaçağ karanlığını yaşatıyorsunuz...

Haklisin kardes. Kendi adima ozur dilemekten baska birsey gelmiyor elimden. Biz kendi reform ve ronesansimizi yasamadan dunyayi rahat birakmiycaz anlasilan.

• merhaba, ben hepinizi mutlu etmeye geldim.

Müftü olan amcamla olan konuşmamı aktarıyorum.

ben- Amca benim oğlan solak yaa napcaz?
    amca- sağ elle yedirmeyi denediniz mi?
    b - evet amca çok denedik, ama yapamadı, döktü hep eşşolueşşek
    a - o zaman sol elle yiyebilir, benim kızım da solak, sağ elle yiyemediği için bu durum fiziksel bir rahatsızlıktır ve bu durumda sol eli kullanabilirsiniz. İslam kolaylık dinidir merak etme.
  • Siz bu zatların bir gün çıkıp dini vakıflarda çocuklara tecavüz etmek,devleti soymak,terör örgütlerine silah yollamak,torpil yapmak kul hakkı yemek haram dediklerini gördünüz mü?
  • gandalfthepurple G kullanıcısına yanıt
    en son cümle

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBATROS96

quote:

Orijinalden alıntı: Target Human

Hani şeytan da Allah'a karşı gelmiş bir melekti ve melekler yiyip içmezdi.

Şeytanın melek olduğunu nerden çıkardın cehaletin bu kadarı sorsan müslümanım der şimdi bide

Değerli pek bilgili en müslüman kardeşim. Eğer melek değilse Allah katında ne işi var. Geçerken mi uğramış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Target Human -- 11 Şubat 2018; 13:39:15 >
  • huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt

Eski bir konuyu hortlatmanin manası nedir ? Seni tutan yok işimize yarar bir veya birkaç buluş yaparsan dinli yada dinsiz olman fark etmeksizin sana çok müteşekkir olacağız. Buyur meydan senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 24 Ekim 2020; 21:57:43 >
  • Sol elle taharet alırken avuçladıkları için böyle saçmalıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Eski bir konuyu hortlatmanin manası nedir ? Seni tutan yok işimize yarar bir veya birkaç buluş yaparsan dinli yada dinsiz olman fark etmeksizin sana çok müteşekkir olacağız. Buyur meydan senin.

Ha eski bir konu ha yeni bir konu ne fark eder? Sol elle şeytanlar yemek yer ne demek? Sen bana bunu bir açıkla? Bu insanları bölmekten başka nedir? Mesele şu anda benim buluş bulmam da değil. Kaç tane mühendisin ülkeden gittiğini duyuoruz görüyoruz. Bu adamlar bu baskıcı kafa yüzünden gidiyor ülkeden

• Şey hikayesi geldi aklıma.Bir yaşlı bunak bankaya kredi çekmeye gitmiş Yaşlı bunak gişedeki memuru çay içerken görmüş demiş kızım sol elle birşey içilmez günahtır.Bankacı cevap vermiş merak etme amcacım sağ elimle senin faizli paranı hazırlıyorum. Aha işte bu kafa o hikayedeki kafa bunların söylediği hiçbirşeyi ciddiye almayacaksınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şeytan yemek yiyebiliyormuymus ? Ben ateşten yapılmış diye duymuştum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuranda şeytanın sol elle yediği yazmıyor ama faiz yazıyor:

Bakara 275: "Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, "alışveriş de faiz gibidir" demeleri yüzündendir. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah'a kalmıştır. Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır."

(Haber)

"Diyanet, 2019'da 10.4 milyar lira harcarken, 404.5 milyon lira da net gelir elde etti. Bu gelirler arasında, önceki yıllarda olduğu gibi, yine “faiz geliri” yer aldı. Diyanet bir önceki yıl ise 245 bin 520 lira, 2017'de ise 256 bin 806 lira faiz geliri elde etmişti."

Alıntı yapılan link: https://ahvalnews.com/tr/diyanet/diyanet-rekor-faiz-kazanmis

• Dinimizde öyle birşey yok.Kuran da sağ elle yemek yemek haramdır diye birşey yok. Diyanetin her dediğine inanmayın haberde de biraz manipüle var.

Kutsal kitabımızda yazmadigi halde şu haram bu haram diyen yobazları ciddiye almayın.Artik her yerde Kuran meali var açıp okuyun cevabı orda var.

Bu yobazlar insanları korkutarak dinimiz üzerinden kendilerine çıkar sağlamaktadır. Bu 500 yıl öncede böyleydi sonrada böyle olacak.Kaldi ki Her dinde bu yobazlardan var.Okuyun araştırın gerçeğe vakıf olursunuz...

• Din bu

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.