Şimdi Ara

Diyanet'ten olay yaratacak yeni fetva: Sol elle şeytanlar yemek yer (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
1
Favori
15.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
79 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke olay yaratacak iddia felan diyip koşup buraya konu açacağına az kitaplara baksaydın olay felan demezdin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Bir de bizim vergilerimizle çalışıyor bu kurum.
    Diyanete öneri: Benim gibi şeytanlardan vergi almadan çalış.

Biri fetva versin şeytandan gelen vergi haramdır

• Kitaplarda gecer...yeni degil ki..bu kac yuz yil onceden belli olan birsey..neden olay yaratacak fetva dersiniz ki....

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: I am an Engineer

quote:

Arkadaslar ben sag ayagim ile yiyorum ama bazen dalgin oldugumda sol ayagimla da catal tutuyorum ne olur benim durum ?

Şaka bir yana sağ elini kaybetmiş gazilerimiz, insanlarımız ne yapsın ? Ayağıyla mı yesin ?

Yorum yapmak için yorum yapmak. Lafı neresinden anlıyor.

Sol tarafımdan anlamış olabilirim

Laf koymuş olmuyorsun. Klasik muhalefet olmak için muhalefet olma kafası. O yüzden hep kaybediyorsunuz hayatta da. :(

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar ben sag ayagim ile yiyorum ama bazen dalgin oldugumda sol ayagimla da catal tutuyorum ne olur benim durum ?

Şaka bir yana sağ elini kaybetmiş gazilerimiz, insanlarımız ne yapsın ? Ayağıyla mı yesin ?

Yorum yapmak için yorum yapmak. Lafı neresinden anlıyor.

Sol tarafımdan anlamış olabilirim

Laf koymuş olmuyorsun. Klasik muhalefet olmak için muhalefet olma kafası. O yüzden hep kaybediyorsunuz hayatta da. :(

Neyi alkisladigini bilmeyen bir seçmen varken bu ülkede kazanmisiz kaybetmisiz kimin umrunda ki ?

• Kuran'da havva'nin adi bile gecmez. Kuran yerine yanlislikla tevrat okumus olmayasin

• Aga bu dünyada solaklara çok ayrımcılık yapılıyor (solağım)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Sen seytanlik edip yarim akilla anlamadan dinlemeden yorum yap sonra diyanet vergi almasin

1400 senelik hadisten kaynaklidir bu fetva diyanet bir yerinden atmiyor fetvalari

• boombip kullanıcısına yanıt
    Tâ-Hâ, 121. Ayet: Bunun üzerine onlar (Âdem ve eşi Havva) o ağacın meyvesinden yediler. Bu sebeple ayıp yerleri kendilerine göründü ve cennet yaprağından üzerlerine örtmeye başladılar. Âdem, Rabbine isyan etti ve yolunu şaşırdı.

• ahmet1905_47 A kullanıcısına yanıt
    Kuranda havva yazmaz. Parantez icindeki bilgiler kurana ait degildir. Cevirenler yorum katar. Kuranda adem ve eşi yazar. Kurani iyi arastirin :)

Simdi sen onu kuranda yazmiyor da uydurdular mi diyeceksin size gore hadislerde yalan ya

• Ciddi ciddi bu kadar kişi bu konuyu okumuş ve hiç kimse CİN kavminin aktif olarak sol ellerini kullandıklarını düşünmemiş, çok garip.
    Biraz duzgun ol. iddianin arkasinda dur. Ben kuranda havva sozu tek bir yerde bile gecmez diyorum. Bana yanit vermeyip konuyu hadis madis diye baska yere cekme. Bilmedigin konularda dayilanirsan iste boyle konuyu carpitmak zorunda kalirsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 7 Şubat 2018; 1:43:59 >
    Carpitmak senin işin isinize geldigi gibi alin kulkanin gormezden gekin diyanetin fetvssi hadis kaynakli bizzat peygamvmber efendimizin seytanla gorusmesinden alinmadir

Neyse kuranda havva kelimesinin gecmedigini ogrenmis oldun. Bol bol kuran oku. Benim gibi turkce ve arapca... Sonra madara olunca yine konuyu saptirmak zorunda kalma :)))

• Ünlü solaklar da Arif Sağ'ı görmek çok acayip geldi

Neyse..

Adamlar uzaya dalga geçer gibi araba yollamış bizim en büyük bütçeli devletlümün güzidesi kurum nelerle uğraşıyor

Mizahen dünya liderliğine oynar bizim gibi ülkeler böyle sitkom türevi işlerle uğraşarak sayelerinde gülüyoruz mizahda bir sanat eksik olmasınlar..
  • komedi resmen. bunu yazmam gerekmesi bile komedi.

birkac bilgi daha sizin icin:
    seytanlarin kolu var, kolunuzu kesin
    seytanlar yemek yer, siz yemeyin
    seytanlar ellerini kullanir, kullanmayin
    seytanlar vardir, siz olmamalisiniz

anne baba ogretsin tabii. "+oglum bak o elinle yeme bu elinle ye. -neden? +cunku seytanlar o elle yer hep. sen de o elle yersen kotu olursun"

fiziki engele gelince de "sadece sol eliyle yiyebilecekse yapacak bir sey yok koparin kafasini kenara atin bir daha tekrar deneyin diyemeyecekleri icin iyi hadi yesin bari cocuk" demislerdir kesin.

unlu solaklardan bize ne orasini anlamadim.

dinlerin bu yanini hic sevmiyorum. sacma sapan masallar uyduruyorlar. bu konuyla alakali bi yazi bulurum diye google'a basvurdum bir tane guzel buldum ingilizce biliyorsaniz tamamini okuyun lutfen. baya yazacaktim ama bu yazi hepsini ve daha fazlasini kapsiyor. bonus olarak yazari turk.https://www.huffingtonpost.com/cenk-uygur/if-youre-a-christian-musl_b_9349.html

• Hocam iyi niyetini mantıklı yaklaşmaya çalıştığını görüyorum ama, diyanetin fetvasının hiç de öyle bir derinliği yok görünüşe göre.

Açık açık demişler ki sol elle şeytanlar yemek yer. Sağ eldeki sakatlık dışında bir şey de kabul etmemişler. Buradan, beni ve diğer tüm solak kardeşlerimi ötekileştirdikleri için onları kınıyorum. Yaptıkları açıklama rezillikten başka bir şey değil, umarım bir gün diyanetin başındaki herifler bölücülükten ve makamı kötüye kullanmaktan yargılanırlar da görürler bir şeyleri.

Ortaokulun son 2 yılını fetöcü olan anafen okullarından birinde geçirmiştim. Sol el ile konusu ne zaman açılsa o dönemler aklıma geliyor. Sağ elimi yemek yemek için hiç kullanamadığım halde yemekhanede hocaların ve hatta yönetimden birilerinin bunu farkedip gelip sağ elle yemeye zorlamasını unutmadım. Aradan kaç yıl geçmiş, bu zihniyetten kurtulacağımıza daha da tepemize binmişler, yazık...

• Bu diyaneti niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz. Bırakın konuşsun. İlkokul bebeleri bile gülüyor diyanetin dediklerine. Takmayın bu kadar kafaya.

İslamı yozlaştırmak için çabalayan, iktidarı pohpohlayan şeytani bi kurum işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pistachios

Bu diyaneti niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz. Bırakın konuşsun. İlkokul bebeleri bile gülüyor diyanetin dediklerine. Takmayın bu kadar kafaya.

İslamı yozlaştırmak için çabalayan, iktidarı pohpohlayan şeytani bi kurum işte.

Islam'ı yozlaştıran mı ? Ne yani Diyanet İşleri de mi gerçek İslâm'in ne olduğunu bilmiyor yoksa ?

Abooov işimiz var sizinle, bugün Muhammed yeniden dünyaya gelse siz ona da "İslâm bu değil" der öğretmeye kalkarsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.