Şimdi Ara

Diş hekimiyim sorularınızı yanıtlıyorum. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
12
Favori
24.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dis agrisinjn sebebi yalnizca curuk disler midir?

Agizda hic curuk dis olmasa agiz kokusu azalir mi?

İmplantin tek dis fiyati mi 5-6 binlerde yoksa birden cok implanta mi o fiyatlari istiyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yıl ağrıyan dişime kanal tedavisi uygulandı. Eve geldim ve 2 saat sonra ağrıdan kıvranarak geri gittim. Bana diş duvarının kırıldığını söyledi ve o kırılan duvarı çıkarıp dişin yarısına dolgu yaptı. 1 sene böyle devam ettim.

Geçen hafta bu diş apse yaptı durup dururken ve yüzüm resmen davul gibi şişti. Hemen gittim apse geçirici ilaç yazdı ve ardından dişi çekti.

Şimdi bu dişe implant yapılacak..

Sizce bu diş duvarı kırılması doktor hatasımıydı ? Doktora bunu belirtmem etik mi sizce ? Sonuçta kanal düzgün yapılsa kırılmayacak ve ben yıllarca kullanacaktım.

Hem kendi dişimden oldum hem 3500-4000 tl implanta vereceğim..

• Dişlerimi düzenli fırçalamama rağmen sürekli diş taşı oluşuyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
  • .rascho. kullanıcısına yanıt
    İmplant vidaları kaç ayda kaynar kemik erimesi olan birinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 29 Kasım 2018; 12:25:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Dişlerimde hiç çürük yok.Lakin 32 diş gülümsemek için zirkonyum düşünüyorum,tavsiye eder misiniz? Ortalama ne kadar tutar? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Merhaba yan kesici dişlerimden biri yamuk.Sadece bu dişim rahatsız ediyor fakat bunun içinde tamamen tel taktırmak istemiyorum.Sadece bu dişi düzeltmek için başka bir tedavi var mıdır acaba?
    Benim de bir tane köpek dişim yamuk diğerleri komple düz. Ama büyük ihtimalle komple tel takılıyor. Diğer dişlerin de kayması lazım yer açılması için.

• Merhaba

Ön-alt dişlerimi yıllardır fırçalar, sigara-çay-kola vs tüketmem. (Günde 1 çay, ayda yılda 1 kola) Buna rağmen bu dişlerimin arkası bir sigara kullanandan daha kötü gözüküyorlar. Sebebi nedir?

• 43 yaşındaki işyerimizdeki 1 abi dudağının sağ üst tarafında dişinde iltihap yaptı. Bunu nasıl önleyebilir söyler misin?
  • Merhaba hocam

iki dişim cekilecekti. Birini cekti doktor. digeri ise yarım kaldı kırıldı cekilirken. Sol alt arka dişim yarısı cıkarıldı yarısı icerde kaldı. öle içi oyuk olarak duruyor. Daha sonra gel demişti doktor ama gidemedim.. baygınlık gecirdigim icin korkuyorum artık diş cekiminden..

birde bazı dişlerimin uzerinde sarı kalın tabaka seklinde tortu var. hatta zaman zaman kopuyor dişimin bazı bolgeleri ile birlikte kopup gidiyorlar.. bunlar icin bişey yapılabilir mi hocam
  • Diş etlerimde kanama var. Her diş fırçaladığımda oluyor. Sebebi ne olabilir?
  • Diş taşının geç oluşması için neler yapılabilir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .rascho.

Özelde 100-150 takriben yarım saat
    Teşekkür ederim.
  • Ben de yok da meraktan soruyorum hocam diş eti çekilince eski haline getirilebiliyor mu nasıl tedavi ediliyor

• Arka üst dişlerimden biri ağrıyor özelde dolgu yapılır dedi devlette çekilir dediler sürekli ağrıyor ilaç tedavisi ile geçer mi ?çok az biraz çürük var ama çok az

• Tek bir sorum olacak; Türkiye'de neden bu kadar az yetişiyor Çene cerrahı? 20'lik diş çektirmek isteyenler (cerrahi operasyon gerekli olan müdahale) 3-9 ay arası bekletiliyor.
  • Diş teknikerinin tam olarak yaptığı işler nedir ?

• Merhaba arkadaşım. Benim dişlerde 2 tane dolgu vardı 2-3 sene önce yapıldı. Bu dolgular alttan kırıldı. Üstte duruyorlar hala ama alt tarafı boş dolgunun. Oraya sürekli yiyecek giriyor. Hatta et yiyemez oldum canımı yakıyor. Tekrar dolgu yaptırmam gerekecek herhalde. Tekrar dolgu yapılırken üstteki dolguyuda kırarak en baştan yeni dolgumu yapılacak acaba ? Uzun süre dolgu yaptırmazsam alt taraf o şekilde boşluk kalırsa diş etine bir zararı olur mu ? Şimdiden teşekkürler.
  • İdeal ağız bakımı nasıl olmalı ? (Macun, diş ipi vs.)

ben sadece dişlerimi günde en az 1 defa fırçalarım birde bu diş macunlarının içinde zararlı bir madde var diyorlar belki bilirsiniz fikriniz nedir?.(link atarım bilmiyorsanız)

Dişlerimin beyaz olması için ne yapmalıyım

• Nerves alveolaris inferior zedelenmelerinde hangi prosedürü tercih ediyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.